Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
3+2 kõrgharidussüsteem
 
Hiir 07. mai 2002, kl 14.09
Keelel kipitab küsimus, aga ma ei suutnud paremat rubriiki välja mõelda, kus seda küsida.

Niisiis, kuidas Teile tundub planeeritav muudatus meie kõrgharidussüsteemis?

Minu arvates seab see süsteem tulevased kõrgkoolilõpetajad töö-/ettevõtlusturul praeguste lõpetajatega ebavõrdsesse olukorda.

Olen ise praegu III kursusel ja tean omast käest, et 4 aastat on miinimum, et õpitavas valdkonnas normaalselt orienteeruda.

Ma ei oska kahjuks võrrelda Eesti kõrgharidustaset muu maailmaga (teatavasti on üheks 3+2 süsteemi argumendiks taseme ühtlustamine teiste riikidega) kui kellelgi on kogemusi, loeks huviga arvamusi selle kohta.
 
Makenna 07. mai 2002, kl 15.45
Kahe otsaga asi, nagu enamus siin maailmas :)
Ometi näitab elu, et õiged oskused tulevad ikka kogemuste käigus. Tundub, et kõike seda, mida praegu (tavaliselt) nelja aasta jooksul õpetatakse, on võimalik ka kolme aasta jooksul edasi anda. Hariduse andmisel tuleks konkreetsem olla. Seepärast pooldan.
Aga see on kurb jah, et nüüd nagu ei loeks see aasta kooliharidust nagu enam midagi :( Aga elu muutub ju pidevalt.
 
krt 07. mai 2002, kl 16.04
mina kui juba lõpetanu tunnen aga, et mind pannakse ebavõrdsesse olukorda. Tulevastel lõpetajatel ei ole mitte 3 aastat, vaid 5 aastat (enamusel), eesmärk on ju koolitada magistreid! Aga mina omal ajal magistrantuuri ei läinud, sest siis võeti neid nii väha vastu, et nagunii ei oleks löögile pääsenud. Nutune on lihtsalt, kui mingi 5 aastaga lõpetanu on magister ja mina lihtne bakalaureus, ehkki tase enamvähem sama. Ja muidugi mis puutub sellesse, et 3 aastaga saavad bakalaureuse, siis arvestades seda, et TÜ õigusteaduskonnas alles mõni aasta tagasi viidi õppekavad 5 aastalt neljale ja kvaliteet langes mõnes aines alla igasugust arvestust, võib vaid ette kujutada, mis tulevikus toimuma hakkab. Eesmärk peaks siiski olema anda haridust, mitte anda kraadi... Kurb, kurb.
 
leena 07. mai 2002, kl 16.27
Krt, ära niiväga põe. Olen enam-vähem samas olukorras, milles sina. Olen kuulnud, et on tõsine plaan võrdsustada 4-5 aasta bakalaureused ja tulevased 3+2 magistrid, mis oleks ka õiglane. Kuigi samas ei ole see õiglane praeguste magistrite suhtes. Aga tähtis on see, et loeb inimene, aga mitte kraad.
 
Margit 08. mai 2002, kl 10.47
Olen kah lõpetanu (eelmisel aastal), aga tunnen ka kuidagi ebavõrdsust...Aga elan üle :)
 
helen 08. mai 2002, kl 13.23
minul on kyll uss sees. miks peaksime meie, kes on varem lõpetanud nyyd aasta kaotama. täiesti jabur!
kõige õiglasem oleks kui praegused bakal. saaksid 1 aastag nyyd magistri. siis oleks võrdne. aga muidugi mitte võrdne praeguste magistritega.
igatahes vihale ajab.
 
krt 08. mai 2002, kl 13.53
helen, aga nii vist see süsteem tulebki, et praegused bakalaureused saavad 1 aastaga magistri. Põhimõtteliselt tundub võrdne, aga ma ise tegelikult sellise väärtusega magistrikraadi küll eriti ei ihalda st tahaks küll magistriks, pikemaaegne unistus, aga väärtus ju devalveerub. See hakkab kiskuma sinnapoole nagu Ameerikas tavaõpe üldhariduskoolides, kus ei õpetata enam pooli asjugi sellest, mida eestlased koolis õpivad. Haridustase lihtsalt langeb :( Muidugi võib alati ise juurde õppida, aga see ei ole enam nii kerge kui koolis/ülikoolis.
 
Hiir 08. mai 2002, kl 15.34
Viimas siinkirjutajaga täiesti nõus, hariduse väärtus ju devalveerub, kui õppeaeg lüheneb. Mis vahet selles, kas bakalaureus või magister või muu.

Kõik oleneb ka muidugi inimesest, on neid, kes õpivad paberi pärast, need on nüüd rõõmsad, et saab selle vähema vaevaga.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!