Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Ei saa laenu kuna olen võtnud sms laenu???
 
Hoiatus 08. november 2007, kl 11.31
"Niisiis, elukaaslane tahab pangast laenu võtta et meile korter osta, mina siis käendaja... aga pangast öeldi, et ei saa seitse aastat laenu võtta põhjus et käendaja e. siis mina on võtnud sms laenu... on see tõesti võimalik? laenu on ta küsinud ainult ühest pangast..." - perekooli foorumist.
 
jaa 08. november 2007, kl 11.37
 
W 08. november 2007, kl 11.38
Jah, see on tõsi. Panga pressiesindajad on sellest varem ajakirjanduses ka rääkinud, et SMS-laenu võtjatele nad üldiselt laenu anda ei soovi.

Saan aru ka nendest. Pank soovib kindlat klienti, mitte sellist, kellega võib hiljem probleeme tekkida. Stabiilne inimene oskab oma rahadega majandada ja ei vaja SMS-laenu.
 
? 08. november 2007, kl 11.42
7 aastat??? Appikene
 
See on jura! 08. november 2007, kl 11.46
Proovige paari kuu pärast uuesti.
Millises pangas tegite laenutaotluse?
 
* 08. november 2007, kl 12.14
Pankadel on selline reegel küll, aga ei usu mitte, et see 7 aastat kehtib. Inimene, kes SMSlaenuga ennast ära elatama peab, pole ilmselgelt vastutustundlik ega ettenägelik laenuklient.
Küsige natukese aja pärast uuesti.
 
röhh 08. november 2007, kl 12.29
Äkki on käendaja maskehäiretes smslaenuga kirjas või siis päris tõeline sms-laenusõltlane?
ühe smslaenuga antakse päris kindlasti laenu (seda enam, et tegemist käendajaga), kui aga iga kuu selline asi toimub, siis kindlasti mitte. Üks võimalus on vahetada panka, kuhu palk laekub ja poole aasta pärast uus laenutaotlus esitada.
 
.. 08. november 2007, kl 12.46
Võin lisada, et sama süsteem kehtib ka liisingute puhul - isik, kes on võtnud SMS-laenu, ei saa liisingut.
 
t 08. november 2007, kl 13.04
oma süü, kes käsib smslaenu võtta siis. siililegi selge, et smslaenu võtja kaotab usaldatavuse finantsasutuste ees.
kui isegi nii väikeste rahadega ei tulda toime ja peab laenama, siis kuidas ta veel kinnisvaralaenu aastakümneid suudab maksta.
 
M 08. november 2007, kl 13.17
Sms laenuvõlglane oled juba siis, kui tähtpäevale eelneval päeval pole laenu ära maksnud. Olen kuulnud igasuguseid jutte. Igatahes nad teevad sind kohe (meelega) laenuvõlglaseks: ei ole laekunud jne. Et saada viivist või tont teab, mida. Ja vb sellepärast ei anna ka pangad laenu.
 
realist 08. november 2007, kl 13.28
Kuulnud pamkadest, et nad enne laenuandmist uurivad inimese finantskäitumist ja tõesti igasugused SMS laenude võtjad loetakse "riskigruppi". Õige ka ju-kui inimene on nii hädaline rahjaasjades, et võtab kirveste intressidega SMS laenusid, siis on ta
kahtlane tegelane,
talle ei või raha usaldada,
ta ei oska majandada,
ta jääb tõenäoliselt ka eluasemelaenu maksmisega hätta
 
arvamus 08. november 2007, kl 13.31
Ei ole võtnud SMS laenu ja ei teeks seda iial. Milleks laenata mõnda tuhandet ja maksta kirvest intressi?
Kui raha otsas, siis lihtsalt elad ilma rahata kuni palgapäevani aga mitte ei laena.
 
arvamus 08. november 2007, kl 13.31
Ei ole võtnud SMS laenu ja ei teeks seda iial. Milleks laenata mõnda tuhandet ja maksta kirvest intressi?
Kui raha otsas, siis lihtsalt elad ilma rahata kuni palgapäevani aga mitte ei laena.
 
jaana 08. november 2007, kl 14.03
miks peab inimene kohe makseraskustega olema kui smslaenu võtab??? Igal on oma põhjused, mina kah suvel võtsin ja kohe mitu kuud järjest, sest oli vaja maksta liisinguid ja tööandja maksis nn ümbrikupalka mida anti nii nagu jumal juhatab ja ei olnud kindlaid kuupäevi. Palk on mul täitsa normaalne,lihtsalt kõik minu palk läheb maksudeks. Ausalt mina oma palgast 500.- kadu ei märka( see siis summa mida pidin sms´i eest peale maksma),liisingutesse võlgu jääda ma kah ei tahtnud. Pidage mind segaseks, aga minuarust pangad võiks arvestada mis põhjusel keegi laenu on võtnud. Ja tuttavatelt ma ammugi ei lähe seda raha küsima. Pealegi kontoväljavõttes on selgelt näha et smslaenud on tagasi makstud 2-3 päeva jooksul ja näha et arvelt läheb liisingumakse.
 
ege 08. november 2007, kl 14.05
Mis jama jutt! Mul on eluasemelaen juba 8 aastat, väikelaen viimased neli aastat ja ca kord kvartalis võtan ka SMS laenu, tõsi selle tagasimaksmisega ei ole kunagi hilinenud. Hiljuti suurendasin väikelaenu summat. Tuleb lihtsalt jälgida, et pank, kuhu SMS laen laekub, ja pank, kust muud laenud taotletud, ei oleks sama. Ilma rahata võib palgapäevani elada üksik inimene, kui lapsed ikka süüa tahavad ja ettenägematute kulutuste tõttu raha enne palgapäeva otsa saanud, ei ole 1000 krooni SMS laenu võtmises küll midagi kummalist.Ahhetada ja ohhetada võivad lastetud, kel pole aimugi, milliseid summasid tuleb mitme koolilapsega pere toimimiseks igakuiselt pööritada.
 
Mina 08. november 2007, kl 14.06
Issake!! Mina olen 1 korra võtnud SMS laenu ja seda mitte seetõttu, et raha oli hirmsast vaja vaid kui lihtsalt uudishimust, et kas tõesti laekub raha nii ruttu arvele ja kas tõesti asi käib nii lihtsalt jne. Maksin ruttu tagasi ka. Muidu mul palk korralik jne. Tegu oli sõbrannade ringis ühe eksperimendiga......
Tahan varsti korterit osta, kas tõesti võib see väike lollus sellele kriipsu peale tõmmata???
 
mina ka 08. november 2007, kl 14.19
Ma võiks eelmise teksti enda omaks kopida. Ei teinud küll sõbrannadega eksperimenti, lihtsalt olin uudishimulik. Sain küll hiljem pangast laenu. Aga rohkem ma sms-laenu võtnud pole ka kui see üksainus kord.
 
kook 08. november 2007, kl 14.20
ma arvan, et kui muidu kvalifitseerud siis antakse andeks:) kui usutavalt räägid.
 
jaanale 08. november 2007, kl 15.24
No ümbrikupalka saades oled sa ju automaatselt laenukõlbmatu.
 
tegelane 08. november 2007, kl 15.45
Ma suure palgaga ei ole, vahel kuu lõpus saab ka raha otsa :(
Aga mitte kunagi ei ole ma selle peale tulnud, et võtta SMS-laenu.
Ma lihtsalt ei saa endale lubada seda intressi isegi. Mustadeks päevadeks olen varunud külmkambrisse head ja paremat, makaroni mul jätkub ja kassidele kah tagavara.
Isegi kommi olen lastele varunud juhuks, kui raha nii vähe, et ei jaksa sedagi osta.
 
Kleer 08. november 2007, kl 16.06
jaana ütleb (kell 11-08-07 14:03):
Pidage mind segaseks, aga minuarust pangad võiks arvestada mis põhjusel keegi laenu on võtnud.

Mis siin pidada, kulla Jaana, sa OLEDKI segane. Ja mitte vähe. Mis see panga asi on, mis põhjustel sa laenu oled võtnud, kui oled arutu raiskaja?
Ütle mulle - ja öelge teie kõik, kes te sms-laenu olete võtnud - kust otsast te vaesed olete,kui maksate kinni rämeda liigkasuvõtja hea elu?
Ei ole te vaesed, lihtsalt ajuvabad, keda on väga kerge orki tõmmata.
On nii mõnigi tõeliselt vaene, st väikese sissetulekuga inimene, kes on sms-laenude võtjaga võrreldes finantsgeenius.
 
realist 08. november 2007, kl 16.31
-miks peab inimene kohe makseraskustega olema kui smslaenu võtab??? Igal on oma põhjused, mina kah suvel võtsin ja kohe mitu kuud järjest, sest oli vaja maksta liisinguid ja tööandja maksis nn ümbrikupalka-

No selline inimene nagu sina, kes võtab igakuiste kohustuste maksmiseks ilge intressiga SMS-laenusid ja saab ümbrikupalka, ei ole mingi inimene, kellele peaks pank eluasemelaenu andma. Sa võtaksid siis eluasemelaenu maksmiseks ka SMM laenu omakorda ja oled varsti lõhkilaenanud ja makseraskustes.
Saad sa aru, et sa võid endale osta neid asju ja liisida vaid siis, kui su igakuine palk laekub regulaarselt ja piisavas summas!


Mina peab debiilideks SMS laenude, BIG-laenude võtjaid.
 
tavaline aga mõistusega 08. november 2007, kl 16.34
Ma pole ka teab mis suurepalgaline ja ikka juhtub, et enne kuu lõppu saab raha otsa, kuid ma EI VÕTA sms-laenusid.Ma lihtsalt kuni palgapäevani ei tarbi ja kõik.
Täiesti võimalik on istuda kodus ja ilma rahata olla nädal aega näit.
Sööd kapist leitud kuivainetest midagi(igaühel peaks ikka väike varu olema kodus kapis makarone, tatart, riisi kasvõi), lähed vanemate juurde sööma(kui nädalavahetus) vms.
 
to realist 08. november 2007, kl 16.36
aga mõni firma ei maksa norm palka arvele, mis siis tegema peaks??? Koristaja ametlikule palgale minema.
 
Romantik 08. november 2007, kl 16.43
Just, peab minemagi koristaja ametlikule palgale ja kogu moos! ja siis tasapisi vaatama, kus on normaalsed firmad. Ärge ajage naerma oma põhjendustega, et suvel maksti ümbrikupalka jne jne.
Kui keegi mulle ometi inimlikult arukal moel ära seletaks, mispoolest on üüratu protsendi maksmine suurem kokkuhoid kui lihtsalt kokkuhoid?
Ma saan aru, kui kodus miski kokku kukub ja peab nt uue pesumasina või külmkapi liisima. Ja tegelikult kui rahahäda on ikka väga suur, saab mõni aeg nendetagi hakkama.
Aga muidu - praegusel ajal, kui laenusid lausa topitakse normaalsetele inimestele, siis ma üldse keeldun mõistmast sellist idiootsust nagu sms-laen või miski BIG.
Kas ostate sms-laenu eest Manni makarone? või turult päevalilleõli? No lööge või maha, ei usu! Pigem ikka mõne teile hädavajalikuna tunduva vidina, ilma milleta on tegelikult võimalik läbi saada. Kui mõelda.
Aga sms-laen eeldab eelkõige mütlemisvõime puudumist.
 
jaana 08. november 2007, kl 16.52
Pangast on mul saadud milline laen ja kusjuures pangast küsiti otse et kui suur on nn. mustpalk, enamus pankasid arvestavad musta palgaga. Ja tõesti mida siis teha kui pool palka on ametlik ja teine pool seda ei ole??? Töökohta vahetades kaotaksin palganumbris ikka kõvasti. NB ma ei ole soovinud uut laenu pangast,lihtsalt ütlesin miks mina seda smslaenu olen võtnud!!!
 
jah 08. november 2007, kl 17.07
SMS laenaja on ju süüdimatu, selge, et ei anta.
 
Mona 08. november 2007, kl 17.31
Jaana, sa oled liba või täisidioot!!
Mitte ükski pank ei arvesta musta palgaga, mis sa arvad, et siin delfis istujad elust üldse midagi ei tea või?
Ja see, MIKS sa sms-laenu oled võtnud - jumala eest, kelle asi see on! Süüdimatu märk on sul laenuvõtmise põhjustele vaatamata küljes.
Pank arvestab musta palgaga - issand ole armuline, mis iba inimene suust välja ajab!
 
. 08. november 2007, kl 17.57
sms laenaja ei saa enamikes pankades minuteada laenu. kuna see on absurdne. annad oma raha mõtetult ära. kui on suur häda nagu paljud õigustavad siis BIG on palju mõistlikum.ükski pank ei arvesa mustapalka. see pole mingi tõestus et sul on PÜSIV sissetulek olemas.
 
hmm 08. november 2007, kl 18.08
eks see sms-laen üks lollid lõks ole, aga kindlasti võib olla situatsioone, kus sms-laen hädalahendus mingis olukorras. Juhtub mingi jama päev enne palgapäeva, a la jäid autoga teele, ja hädasti suuremat summat vaja. või et ok kasutasid sms-laenu, aga vahetasid varsti peale seda töökohta, kus kõva palk. kas tõesti seetõttu ei anta laenu, et sms-laenu võtnud? jahh neid põhjus ei huvita, aga ikkagi ei tähenda sms-laen alati ebapraktilist raiskajat, et seetõttu mitte laenu anda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!