Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Tallinn on pimeduse linn
 
PIMEDUS 23. november 2007, kl 10.03
mulle on turistid kurtnud, et Tallinna tänavad on väga pimedad ja muidugi vanalinn. Samas ühistransport hoiab kokku sisevalgustuse pealt vist, sest pidevalt on salongituled ära kustutatud kuigi tegelikult peaksid need põlema. Olen vahel sõidukijuhil palunud need põlema panna (ega hästi selle peale nad ei vaata). Pole siis imestada, et meie inimesed on masenduses, kui me elame kottpimeduses.
 
ssdd 23. november 2007, kl 10.40
nii ongi jah.
samas teine äärmus on valgusreostus, et tuled põlevad igal pool ja koguaeg, lihsalt niisama valgus läheb kosmosesse.
a muidu olen nõus, et tallinnas on liiga pime ja seetõttu tihti ka ebaturvaline liikuda.
 
Tont. 23. november 2007, kl 10.42
Mina küll ei hoia terves majas öö läbi kõiki tulesid põlemas.Ainult seal panen põlema,kus ise olen.See,et terve linn särab öö läbi,on JUBE RAISKAMINE...Osta omale kaevurilamp....
 
Heh 23. november 2007, kl 12.19
Tont, sul on NII hea nimi selle teema jaoks :) Eriti lahe on veel ette kujutada kaevurilambiga tonti ...
 
hehe 23. november 2007, kl 12.48
ah, et tallinnas on pime.. tule maale, siis näed, kus pime on :P
 
nuhhuu 23. november 2007, kl 13.19
Tont. mida huvitavat sul täna öelda on
 
kino 23. november 2007, kl 13.29
see on täiesti normaale, et öösel on pime. nii kottpime ka pole, et astuda ei näe ja sellest täiesti piisab. raiskamine ja saastamine, mingid krdi viiemeetrised kasiinoreklaamid, keset ööd pilvede ja hoonefassaadise valgustamine on tunduvalt nõmedam. ja miks on vaja et öine buss säraks tuledes nagu ballisaal?
 
ma 23. november 2007, kl 13.30
olen tähele pannud, et tallinnas valgustatakse sõiduteid pimedal ajal, kuid kõnniteede kohal ei ole ühtki valgustust. vaadake ringi näiteks mustamäe teel.
 
valgus 23. november 2007, kl 14.50
meie kliimavööndis ongi sel aastaajal reeglina suurem osa ajast pime..
 
tukk 23. november 2007, kl 15.36
Läksin paar päeva tagasi poole kuue ajal läbi politseipargi, esimest korda. Mingid lambid justkui olid, inimeste hääli kostis, aga isegi teerada polnud selles valguses näha.
Teine sarnane - kolmerealine autotee enne Haabersti ringi, ummik ka veel. Jalakäijate rada kottpime, vahi või silmad peast, kas ja kes tahab üle tee minna, kui meetrikaupa edasi tiksud. Ikka on keegi selles kolmes reas, kes üle varba hakkab sõitma. Võiks olla kaasaegsem valgustus, et jalakäijatele ja juhtidele on vöötrada ilusti näha, eriti veel sellises ohtlikus kohas.
Jah, praegu on pime. Aga linnas võiks ikka rohkem valgust olla, mitte et ei peaks nagu mutt urus ringi liikuma.
Valgust peabki siin pimedal ajal rohkem olema.
Ainult et reklaamid maksab kinni firma, linnavalgustus peaks rohkem linna(osa)valitsuse rida olema ehk siis lõppkokkuvõttes meie endi rahakott.
 
näe kus pirtsakas seal päälinn 23. november 2007, kl 17.06
a tead meie linnas kustutatakse ööseks üldse tänavavalgustus ära. vot kui tead, et jääd hiljapeale, siis varud omale taskulambi kaasa.
 
kurb jah 23. november 2007, kl 18.43
Tallinn on pime, auklike teedega, porine ja ebas]bralik, kahju k[ll!
 
bzz 24. november 2007, kl 11.49
Jäta bussijuhid rahule. Busside salongides ei põle tuled kokkuhoiu mõttes, vaid seetõttu, et bussijuht ei näe enam aknast välja, valgus peegeldab vastu. Sinu enda turvalisuse huvides sõida pimedas bussid. Tee proovi ja pane autos salongituled sisse, on hea sõita, ah?
 
to bzz 25. november 2007, kl 21.17
huvitav kuidas mujal maailmas siis ei pimesta ja sõitjate salongis tuled põlevad. Loll jutt suhu tagasi:(
 
PIMEDUS 26. november 2007, kl 13.59
ja jutt on Tallinna linna transpordist, mis liigub linnas!
 
Pimedusega löödud 07. mai 2023, kl 23.22
Meil siin Vaeste Patuste Alevis valgusreostuse probleemi pole no need mõned korrad päevade ajal kannatab ära
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!