Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kas siin on keegi, kes olnud Valkla pioneerilaagris 1970 - 1980?
 
väike eesti 07. aprill 2011, kl 00.12
ma olen olnud valkla laagris aastatel 1988-1989 vist oli. aga ma olin vikerkaare tantsulaagris :) ja teistpidi tean ka Kalameest, tema oli mu füüsikaõpetaja hoopis mujal koolis. Aga äge õpetaja oli, äge!
 
:) 07. aprill 2011, kl 09.21
Kes te siin uurite, mis maal loodi tegelane Pitkin - kõige esimene link guugeldades:
„Pitkini seiklused haiglas” ehk „A Stitch in Time”, Suurbritannia 1963.
Peaosas Norman Wisdom.
 
kalliskivi 11. aprill 2011, kl 16.59
juhhei! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Valkla laagri sõitsime,
> buss meil ära lagunes,
>
> siiski kohal oleme,
> kauaks siia jääme veel!
>
> Ja papa-mamma meid ei näe, ei näe
> ja koju m
> e ei läe, ei läe, ei läe!
>
> ,
>
minu arust ikka on seal laulus ,,Valgermetsa,, mitte ,,Valkla,, :D :P
 
kalliskivi 11. aprill 2011, kl 17.01
kalliskivi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> juhhei! Kirjutas:
> -----------------------------
> --------------------------
> > Valkla laagri sõit
> sime,
> > buss meil ära lagunes,
> >
> > siis
> ki kohal oleme,
> > kauaks siia jääme veel!
> >
>
> > Ja papa-mamma meid ei näe, ei näe
> > ja ko
> ju m
> > e ei läe, ei läe, ei läe!
> >
> > ,
>
> >
> minu arust ikka on seal laulus ,,Valgerme
> tsa,, mitte ,,Valkla,, :D :P


sorry,näpukas juhtus....VALGEMETSA on seal laulus see nimi :P
 
valkla laagris olnu 11. aprill 2011, kl 20.48
ole nüüd kalliskivi, valgemetsa laagrilised laulsid oma ja valkla omad jälle oma, loogiline ju. ega õnne soovime sul-lual pole ju ka alati näiteks maimu, ikka ju oleneb, kelle sünnipäev. aga valkla laagrist koju sõites see 45 km laulsime ikka just sedasama laulu.
 
Sheherezade 12. aprill 2011, kl 16.15
to juhhei.
see laul on jah väga lahe,mäletan ka seda laulu,et
,,Valgemetsa soitsime,buss meil ära lagunes...,, :D
ja 1 salm selles laulus oli selline:

,,Öösel magame kui notid,
alla pandud pissipotid,
pissile ei viitsi minna,
liiga kauge maa on sinna.
ja koju me ei lä,...,, jne. :D :P

aga kas sellest laulust on tehtud ka ,,Suhkrutükk,,? sest seal on sama refrään nagu selles ,,Valgemetsa soitsime,,?
 
Sheherezade 12. aprill 2011, kl 16.18
kuid siin rubriigis poleks ju pidanud olema see laagrivärk,sest mina ei näinud siin selles loos midagi halba :D see oleks pidanud ikka olema hea kogemise rubriigis :P
 
muidugi! 13. aprill 2011, kl 23.50
Minu teada oli Kalamees "ARS"-i direktor ja tema poja nimi oli Mart, saime Mardiga väga hästi läbi, kunagi, "Romantikas" olles...:))), selles vahetuses oli ka Paavo Järvi, kes mult kommi nurus ja öösel käis Mart mind pasteerimas...
toredad ajad olid!
olge tublid, endised Valkla laagrilised!
 
ey 06. mai 2011, kl 10.27
olin valklas ka aga enne 80ndaid...ent filme ei mäleta :( st. ei näinud ka...aga ehk olin siis väiksemate hulgas ja äkki neile ei näidatudki...
 
Krõõt 08. mai 2011, kl 23.30
Mutt 47 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina ka, mina ka olin Valklas aastatel 1971-1978
> . Rühmad olid Päike, Veenus, Majakas, Kajakas, To
> rmilind, Romantika. 1981.a suvel olin aga esim
> eses vahetuses juba abikasvataja. Vahva laager ja
> kift koht oli. Keegi pole siin maininud, kuidas
> Valkla vanadekodus sai etlemas käidud ja seal
> t kingiti esinejatele alati suur kommikott. Või
> kuidas hanereas sai Salmistu putkast käidud
> tuubi sees olevat "Kosmost" ostmas. Või kui
> das igal õhtul piirivalve rannaribad üles kündis,
> st randa ei tohtinud peale teatud kellaaega min
> na.
> Kas keegi oskab öelda, mis on saanud meie
> vahvast laagriülemast- hr Kalamehest?

Olen kõikides neis rühmades olnud - see oli võrratu aeg. Meenub veel tänagi see, kuidas tohtis ujuma minna...Oli ju vaja ületada piiririba! Tore ja meeledejääv laager. Minu parim sõbranna sellest ajast oli Tiiu Kõrgessaar. Kui ei eksi, siis tema isa oli ka seal meil mingi asjapilk. Tiiu oli baleriin hiljem, kes Tallinna vanalinnas tapeti. Oli tore kaaslane. Laagris sai tema balleti sussidega eputada;)
Tore oli toita lepatriinudega ( seda tuli teha salaja) kärnkonna, kes Veenuse maja juures elas. Filmid ei meenu, aga karnevalid, tantsuõhtud on jäänud siiani meelde.
Vanadekodu jm on loomulikult ka meeles. Oli alles aeg :-D
 
ok 15. juuni 2011, kl 17.17
Meenub aasta 1980 ja see, kui hästi peaaegu k6ik lapsed riides olid ja kui terved nad välja nägid. Ise olin maakas vaesest perest.
 
n38 06. jaanuar 2012, kl 17.54
Vana teema küll, aga väga südamelähedane :)) Panen siis oma story ka.

Olin 83-85 alati esimeses vahetuses (Viiking, Jaht ja Romantika). Kõige fantastilisem oli Romantika-aasta. Olime ikkagi juba "suured". Mina küll alles 11 (sain veel suvel 12) aga mõned olid juba 14.
Väga lahedad inimesed olid rühmas, mõnedki neist praegu tuntud kultuuri- ja muusikainimesed.

86 tahtsin ka veel minna, aga enam ei saanud, sest palju kohti anti Tshernobõli lastele :S

Filme me vist ei vaadanud, ei tule küll ette.
 
selle teema algataja 07. jaanuar 2012, kl 00.35
näe, keegi kaevas välja :) jah, tore aeg oli..
 
:)) 07. jaanuar 2012, kl 13.25
Mina küll lapsena pioneerilaagrist ei unistanud. Vanasti olid maavanemad ja seal oli lapsel igati priima elu ja vabadus mütata hommikust õhtuni looduses nagu ise tahtis ja süüa nõrkemiseni kõige paremat, mida vanaema kokku vaaritas ja mida aiast, metsast ise leidsid. Kõige selle kõrval kõlas pioneerilaager minu kõrvadele nagu karistusasutus.
 
eelmisele 07. jaanuar 2012, kl 15.15
enamus lapsi eelistas õgimisele omaealiste vahvat seltskonda
 
ju2u 16. jaanuar 2012, kl 09.37
Valklas olin 84 a suvel (mul veel seal jagatud märkmik alles), vist II vahetuses. Minu meelest oli majaks Viiking ja meie majas elas laagri elektrik.
Just ükspäev vaatasin seal tehtud pilte. Kahju, et ei mäleta enam ühtki nime. Piltide taha on vaid nn allkirjad pandud.

Meie ajal oli ametlik laagrilaul, mis algas sõnadega "Punab laagrilipp siin kõrgelt üle puude, tornist kaugele las kajada fanfaar.."
 
to 15.15 16. jaanuar 2012, kl 17.15
Maal oli terve kari omaealisi, kellega täiesti vabas õhkkonnas ringi tuuseldada ja ilma igasuguse punapeedistamiseta.
 
laagrielanik 27. märts 2013, kl 01.02
Tervitus kõigile Valklakatele!Aega on möödunud hullu.Omast arust ja sõrmedelt arvutades olen oma suved veetnud alates 1968kuni1975.sellises imepärases paigas kui VALKLA.Minu arust olid sel ajal Päikene,Veenus,Majakas,Kajakas,Tormilind,Romantika ja Jahimaja!!!Kui filme arutada,siis Operatsioon Õ,Lui de Funes ja midagi patriootiliselt hingematvat oli veel.Minu ajal olid väliskülalisteks Sakslased,Madjarid ja mingil ajal ka põhjanaabrid.Kogu selle aja oli päälikuks üks igavesti pull kuju kel nimeks KALAMEES!Kui on see mees hinges ,siis üks kõva TERE TALLE!Ma olen 53 ta peaks kuskil 80 tuuris olema.Seniks OK kui on kellelgi midagi isiklikku lisada siis marksson112@hot.ee Olen nõus vastama Teie riivatutele küsimustele.
 
kes siis 07. aprill 2013, kl 02.48
kas seal oli pedofiilist kasvataja?
 
Olin 07. aprill 2013, kl 21.02
Aasta oli 1962. Nagu mäletan, olid siis majadel trükikodade nimed: Punane Koit,Ühiselu, Kommunist. Rohken ei tulnud meelde.
 
Venus 07. aprill 2013, kl 23.10
Väga lahe oli lugeda neid laagrimälestusi. Midagi positiivset ka siia teemaderägastikku. Hea on see, et ei mäletata midagi halba, vaid enamuses siiski head ja seda need laagrisuved ilmselt olid :)
Hea teema.
 
Jah,olid ajad 30. mai 2013, kl 19.00
Olin Valklas 70-te lõpus ja 80-te alguses, alati augustis. Kokku olin 5 korda (2xPäike, 1x Majakas, Kajakas ja Tormilind). Ühes rühmas Liina Vahtriku ja Toomas Uibo venna Märdiga. Täpselt ei mäleta, aga kas Kajakas või Tormilinnus leidsime puu juurte alt mahamaetud varanduse (majaomaniku poolt - hõbedast söögiriistad jne, lisaks kolmes keeles kaaskirjad). Üks poiss üritas veel midagi sealt varastada, kuid kuna kaaskirjas oli nimekiri, siis saadi ruttu kätte. Lisaks matkad suure kivi juurde, võrratu rand, hulkuvad hooldekodu elanikud, saiade triikimine, roheline arstimaja, DDR-st külalisnoored jne, jne. Kuhjaga toredaid mälestusi.
 
Mälestused 23. juuni 2014, kl 17.21
oi kirjutas:
"Valklas olin aastal 1980, mäletan, kuidas rikkusime ära triikrauad triiksaia tehes."
:D :D

Nii tore, et ma polnud seal ainus ulakas kes proovis saia triikimise abil vahvlit saavutada ja gaasipliidi ääres kommi sulatas..

Vabandust, et vana teema üles kiskusin. Googeldasin midagi ja see teema tuli esile.
 
JA MIKS 23. juuni 2014, kl 17.50
HALB KOGEMUS . . . ???
 
teema algataja 23. juuni 2014, kl 19.50
oh, keegi minu vana teema üles krjanud :) aga halva kogemuse alla sia tehtud, sest heas kogemuses rahavast ei käi. muide, nostalgia on peal, mis teha? tahaks minna sel suvel valklasse mälestusi otsima, kes kaasa tuleks?
 
Mälestused 23. juuni 2014, kl 21.39
Tuleks hea meelega kui Eestis elaks. Laagris olnute kokkutulek oleks muidugi tore.
Samas, kellel soovi, see vöib ju Facebookis Valkla nostalgikute grupi luua :) Lihtsalt ùks idee :)
 
Lia 27. juuni 2014, kl 21.21
Mina mäletan 70-ndatel tantsuõhtuid, kus Heini Vaikmaa mängis klaverit tantsuks :)
 
kait-ahoi 13. september 2015, kl 19.12
Egal teil Romantika majast fotosid ei ole?
 
Tõrva pioneerilaagris 14. september 2015, kl 04.12
kes on olnud aastatel 68-69 . . . ?Mäletan sealt vaid Annereeta Elvast ja Vanamõisa järves käimist ja et väga tore oli . . . :)
 
Aivar 28. juuni 2017, kl 11.32
Olin 4 korda Valklas 1976-1979 - Majakas, Tormilind ( 2 korda 1977 ja 1978, siis kui SDV FDJ kohal oli ja pidime osa ajast telkides elama, ühel korral oli Liina Tennosaar ) ja Romantika 1979. Diplomite järgi võin ka kuud lisada - tavaliselt juuli või august.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!