Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kas seadus lubab astuda välja ühistu küttesüsteemist?
 
jjj 08. jaanuar 2008, kl 14.52
Korteriühistu ei ole sundühistu ja selle liikmelisus ei ole majaelanikule kohustuslik; huvitav, kust te vastupidise arvamusega välja tulete - mitte üheski ühingus ei saa inimest sunniviisil hoida. NING PÕHISEADUSEGA ON IGASUGUNE ÜHINGUTESSE KUULUMINE VABA

Aga korteriühistusse mittekuuluv majaelanik peab samuti tasuma saadud teenuste eest.
 
tigekala 08. jaanuar 2008, kl 14.55
kas ühistu ei tahaks arutada küttesüsteemi vahetust? vaevalt et teised elanikud naudivad kõrgeid küttearveid "jee, saab jälle palju pappi kütte eest maksta, nii mõnna ..." meil ka kolmatoaline, 61 ruutu ja küttearve on seni olnud miski 1000 ja natuke peale. detsembri oma ei ole veel saanud.
 
jaa 08. jaanuar 2008, kl 15.52
mina ostsin kunagi korteri, mis oli maja küttesüsteemist välja lõigatud. kütsime elektriga.
nüüd aga sellest sügisest anti käsk kätte, et ostku ma ise radikad ja minu korter ühendatakse keskküttesüsteemi. kuna küttesüsteem on ühine ja kõik peavad maksma selle eest, mul veel keskmine korter ka, muidu tarbin teiste arvelt.
sooja veega ei pea liituma, võid ise boileriga soojendada.
 
ossa poiss! 08. jaanuar 2008, kl 16.31
ma kesklinna uues majas, põrandaküte gaasi pea ja 45 ruutu 516 krooni oli küte. mis kuldküte teil küll on?

imestan
 
to ossa poiss 08. jaanuar 2008, kl 20.28
Ja minul 28 ruutu 1-toaline kah gaasikütte peal, pole põrandakütet ega midagi, nõukaaegses majas, mis 80-ehitatud, ja detsembrikuu küte läks üle 600.- Enne mõtlesin, et elan odavate kommunaalkuludega majas, siit lugedes hakkan mõtlema, miks ma nii palju oma pugeriku eest maksan. Oleks siis soe, aga selline vahepealne, jalad kipuvad toas külmetama, sooja saan siis, kui kuuma vanni ja teki alla lähen. Jama ikka selle toasoojaga. Tuleks juba kevad, aga need kõige karmimad veebruaripakased on veel ees.
 
vilve 02. veebruar 2019, kl 10.36
Hetkel olen ka ise samas olukorras nagu teemaalgataja.Elan samuti 18 korteriga kortermajas.Ennem oli meil maja oma katlamaja mida kütsime puudega,korteritel oli välja arvestatud ruutude järgi palju siis iga korter peab puid tooma,nii saime läbi ikka aastaid,kuid nüüd jaanuaris taheti liituda suure üld katlamajaga ja seda ka tehti hääletuse korras maja koosolekul,vähemuse hääled ei läinud kahjuks arvesse nende kes liitumisega nõus polnud.Nii läksimegi üld katlamaja alla.Ja nüüd siis külmetan 12 kraadises toas kindad ,talvesaabaste soojendusvoodrid jalas ja jope seljas,sest muidu lihtsalt ei kannata olla.Ehk on see külm ka seoses sellega et elan otsapealses korteris,ümberringi välisseinad.Hakkame samamoodi maksma hiigel summasid kuid mille eest.Külmetamise eest.Ma ei saa omas kodus end tunda koduselt kus oleks natukenegi soe,et saaks jope seljast võtta.Kirjutasin kirja ka maja haldajale,sealt tuli aga vastus,et küttesüsteemist lahkumiseks peab olema majaomanike nõusolek siis mingid projektid ja sadakümme nõuet veel.Oma nõudeid aetakse taga täht tähelt kuid koreteriomaniku õigustest sõidetakse üle.Seadus ütleb ka ju et korterites peab olema vähemalt 18 kraadi sooja.Aga kuidas ma saan oma korterisse 18 kraadi kui radiaatorid on vaevalt leiged.Ja see on loll jutt,et ei saa koretrmajas ühte korterit ühisest küttest välja lülitada,saab küll.Sest minu maja kus elan on 18 korteriga maja ning kui me kunagi oma maja keldrisse katla muretsesime ning küttepuudega kütma hakkasime siis meil samamoodi üks korter ei tahtnud sellest osa võtta ning lülitas oma radikad süsteemist välja ja nii oli ta aastaid kuni siiani ja midagi ei juhtunud.Nüüd siis kui ühisküttega liitusime pidi oma radikad tagasi süsteemi lülitama.Nii,et see jutt on vale,et ei saa asi on lihtsalt selles,et siis selle väljalülitatud korteri kütte summa läheks teistele korteriomanike arvele lihtsalt juurde,muud midagi,selles see konks ongi.Samamoodi nagu on see korterite überehituste teema,et peab olema ehitusjärelvalve load,majaomanike load jne.Minu alumises korteris lõhuti kõik seinad vahelt ära samamoodi tehakse praegu ka kõrvalkorteris ja keegi pole küsinud ei majaomanike luba,nõusolekut ega ammugi ehitusjärelvalve luba,keegi ei nõua seda.Aga jh nii ma seda kütteasja jätta ei saa see pole inimlik,ma ei saa ju külmetada ja selle eest veel maksta.Hakkan ka asja edasi uurima.
 
jajah 02. veebruar 2019, kl 11.59
Ja uurimist alusta 10 aasta vanusest foorumist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!