Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
normaalne elektriarve?
 
liblikas 11. august 2011, kl 15.06
kui suur on normaalne elektriarve (EE) 40m2 kahetoaline korter, keskküte, aga soe vesi tuleb elektriboilerist? põrandakütet ja muid ekstravagantsusi ei kasuta...
 
Mõtlen siin 11. august 2011, kl 15.40
Kui põrandaküte ekstravagantne on, siis on seda ka boiler. Kurb küll.
 
luule 11. august 2011, kl 15.49
Aasta tagasi maksin umbes 300 eeki kuus. Ma ei teagi, kas oli normaalne või ei, aga niipalju igatahes maksin.
 
killu 11. august 2011, kl 16.13
meil 64 ruutu, boiler. elektrikütet pole, radikat ka mitte. telekas, pesumasin, külmkapp jne. umbes 600 krooni kuus oli.
 
* 12. august 2011, kl 09.50
Natuke oleneb see ka sellest, palju vett kasutatakse, st palju on vaja külma vett pidevalt juurde soojendada ning ka sellest, milline elektrihinnapakett on.
Mul oma korter 40 m2, kaks inimest, elektripakett Kodu2, vannitoas ka põrandaküte. Kuus kulub 100-150 kilovatti, oleneb sellest, kas on suvi või talv (suvel lampidele pea-aegu elektrit ei kulugi, samuti ei ole põrandaküte soojaga sees). Praeguste hindadega teeb see siis nii 10-15 euri ehk 150 kuni 235 krooni.
 
kk 12. august 2011, kl 10.19
ka umbes 300 eek kuus.
 
* 12. august 2011, kl 13.10
Ahjaa, unustain öelda - näiteks lauaarvuti võtab ka korralikult voolu. Mul ema elab üksi sama suures korteris ja tal pole elektriboilerit ka, aga elektriarve oli alati nii 250-300 krooni. Kui lõpetas arvuti pideva sees hoidmise ära (tal enne oli see 24/7 vooluvõrgus), läks elektriarve koheselt rohkem kui 100 krooni väiksemaks.
 
liblikas 12. august 2011, kl 14.52
Pagan küll... mul tuli lihtsalt 536 eeki eelmise kuu elektriarve.. Sain shoki, polnud harjunud sellistega. Aga nippide eest tänan. Kui kellelgi on veel häid mõtteid, kuidas kokku hoida, kuulan huviga. Üksi elan ja üüri on niikuinii meeletu, elekter ja muu jama otsa...
 
omamaja 12. august 2011, kl 15.50
No ma tõesti ei tea, mida Sa selle 536 krooni eest tegid?! Mul on oma maja 162 ruutu, ööpäev läbi mängivad 2 arvutit, 1 suuur telekas, pesumasin käib kogu aeg, õhtul hämaras panen õuetuled põlema ja päeval alles kustutan ära, kui meelde tuleb. Kui vihma sajab, kuivatan elektriradika peal pesu, külmutuskapp on suht vana. Sooja vett teeb küll gaasikatel, aga selle töös hoidmiseks on ka elektrit vaja. Kuna olen kodune, siis veekeetja huugab mitu korda päevas, mikrolaineahju kallal käivad lapsed ühtelugu, samuti võileivaröster on ühtelugu ametis. Ja minu arve oli ka eelmine kuu kõigest 440,76 krooni ehk 28,17 eurot.
 
isbert 12. august 2011, kl 15.50
47 ruutu, elektriküte (suvel välja lülitatud), boiler. Eelmise kuu arve oli 701 krooni ja see on aasta kõige väiksem elektriarve. Talveperioodil on 1500-2000 krooni, vahel külmade ilmadega ka rohkem. Arvutasin, et uute tariifidega tuleb mu arve järgmisel kuul ca 22% suurem :( Tegemist on üüripinnaga ja seinad väga hõredad, sestap lähebki nii palju õhu kütmisele, aga midagi pole parata ka. Isegi kui ma ühtegi kilovatti ei tarbiks, siis võrguteenuse osa arvest (ampritasu jms) on ca pool, mis tähendab et mõned sajad kroonid tuleb igal juhul välja käia.
 
heh 12. august 2011, kl 16.09
siis ei puutu elektriarve ju absoluutselt korteri suurusesse.
 
linnanaine 12. august 2011, kl 20.55
Minul 3-toal.korteris on el.arve umbes 450.- EEK kuus talvekuudel, suvel vähem, sest viibin tihti suvilas. Kodumasinatest on pesumasin, külmkapp, el.pliit, veekeetja, 2 telerit, tolmuimeja ja arvuti, võileivagrill ja mikrouun. Sellele lisandub valgustusvool. Ei taha mõeldagi uutele arvetele, mis tulevad alates augustikuust, kui võrgutasud kallinevad. Tavainimesele on elekter muutunud luksuskaubaks. Üha vähem jääb raha järgi pärast elektri-ja üüriarvete tasumist puhkuseks, toidu-ja tarbekaupadeks, laste huvialaringideks jne.
Masendav!
 
linnanaisele 13. august 2011, kl 08.51
Jah, peab hakkama mõtlema hoopis teistmoodi, midagi umbes sarnast, et tänan sind seal kõrgel üleval, et ma veel jõuan maksta oma arveid ja süüa osta.
 
oot 14. august 2011, kl 19.41
Eelmisel kuul tuli 536 eeki, aga üleeelmisel? Ja üldse eelmistel? Äkki on asi selles, et oled mitu kuud järjest tasunud prognoosarveid, mitte tegeliku näidu järgi. Aga eelmisel kuul teatasid näidu ja siis toimus tasaarveldus ja eelmistel kuudel vähemmakstud vahe tuli kõik kolinal nüüd selle arve sisse. Ja sellest see suur summa.
Üldiselt korteri suurus ei oma tähtust elektritarbimisel, kui just elektriküttega tegu pole. Loevad inimeste tarbimisharjumused. Ja kütte puhul loeb veel maja soojustus, kui hästi sooja kinni peab.
 
küsimus omamajale 14. august 2011, kl 22.50
Mul samuti oma maja ( korralikult soojustatud) ja elektritarbijaid-masinaid märksa vähem, aga elektriarve märgatavalt suurem.
Suvekuudel ligi 80 euri ehk 1250 krooni kuus.
Talvekuudel ligi 500 euri ehk 7800 krooni kuus.

Oleme siin naabritega omavahel, kel enam-vähem sama tarbimine, arve summasid võrrelnud ja kõigil enam-vähem sama kulu.

Küsimus siis selline, kuidas teed kokkuhoidu, et suvekuudel nii vähe maksad?

Talvel mul 2 soojuspumpa kütavad erinevaid korruseid - ei jõua eriti tihti ahju kütta. Siit siis see suur elektrikulu talvekuudel.
 
omamaja 15. august 2011, kl 01.54
Ei mina tee mingit kokkuhoidu, täpselt nii palju, kui "vaja kulutada elektrit", nii palju ma ka kulutan. Mees on isegi garaažis pidevalt tuled ööseks põlema unustanud, 2 sajavatist pirni kütavad, mis hirmus. Meie magamistoas on vana telekas (aga kõik "vana" võtab kõvasti voolu), mees jääb mõnikord juba AK ajal magama, kui mina alles kell 2 öösel voodisse jõuan - ühesõnaga - me võiksime kokku hoida küll, kui me pidevalt ei unustaks midagi mängima-põlema (telekas, garaažilambid, õuetuled).

Õhk-soojuspumpa meil ei ole, meil on gaasikatel, aga see tarbib ka kogu aeg elektrit. Meil on isegi lauatelefon ühte haru pidi elektripistikus ("ringikõndiv telefon"). Läpakas käib meil ainult vooluvõrgust, sest võtsime aku üldse maha, pole teda vaja segama. Enne avastasin, et poja lauaarvuti on 20 tundi mõttetult sees olnud, sest ise ta läks minema, ja kuna keegi tema toas ei käi eriti, siis nii see arvuti käibki, isegi sleepi peale ise ei lähe.

Meil on selle eest jälle gaasiarved suvel 600-700 krooni, talvel 1200-1400 krooni. Nii et kuidas võtta....
 
omamaja 15. august 2011, kl 01.59
Ei, mida, gaasiarved on meil talvel ikka 1900 ja 2300 krooni vahel olnud, sest mõlemal korrusel on vesi-põrandaküte ja see käib gaasikatla peal. Ja gaasi hind on meil kallim ka kui Tallinnas, sest siin on veel "vahendaja" vahel. Elekter läheb otse Eesti Energiale.
 
To omamaja 15. august 2011, kl 09.59
Teie elektriarve on ebareaalne, kui kulutate elektrit nii, nagu kirjeldasid (2 arvutit ööpäev läbi sees, pesumasin kogu aeg käigus, pidevalt kasutatakse elektrikulukaid kodumasinaid nagu veekeetja, mikrouun jne, käigus on elektriradikas, õue- ja garaažilambid huugavad). Sel juhul info kogu tarbitud elektri kohta lihtsalt teie voolumõõtjasse ei jõua. Kas see on tahtlik või tahtmatu, ei tea, aga fakt on see, et sellise tarbimiskoguse juures EI SAA mingi vindiga arve olla nii väike. Ja kui on, siis ei ole mõtet sellest avalikult rääkida.
 
omamaja 15. august 2011, kl 12.18
Mis Sa kahtlustad mind varastamises või? Vaata, kallis Inimene, meie uusrajoonis küll mitte kuidagi varastada ei anna, voolumõõtjad on 20 m majast eemal tänava peal lukustatud kapi sees, ja mul ei ole mitte mingit võimalust voolumõõtjat "tagurpidi" käima panna! Ega ka mitte mingil muul viisil elektrit varastada, kõik kaablid on seina sees ja/või maa all, mul ei ole kuskilt võimalik "otseühendust" tekitada, et mõni haru ei läheks läbi voolumõõtja.
 
omamaja to 09.59 15. august 2011, kl 13.20
Kirjutan Sinu jaoks välja oma elektriarved alates jaanuar 2010, nii kroonides kui eurodes. Näed siis ise, kuidas sügisel pimedal ajal tarbimine järsult suureneb ja suvel valges väheneb:

2010
jaanuar 741,20 --- 47,37
veebruar 586,90 --- 37,51
märts 733,60 --- 46,89
aprill 634,80 --- 40,57
mai 550,50 --- 35,50
juuni 494,90 --- 31,63
juuli 458,20 --- 29,28
august 458,20 --- 29,28
september 698,70 --- 44,66
oktoober 778,30 --- 49,74
november 866,70 --- 55,39
detsember 888,26 --- 56,77

2011
jaanuar 774,82 --- 49,52
veebruar 657,00 --- 41,99
märts 707,85 --- 45,24
aprill 624,61 --- 39,92
mai 510,71 --- 32,64
juuni 424,34 --- 27,12
juuli 440,76 --- 28,17
 
Meelika 15. august 2011, kl 13.58
Liblikas, midagi on nagu viltu su elektriarvega.
Võrdluseks, ja täiesti ausalt:
66 ruutmeetrit korter, neli asukat, üks neist kogu aeg kodus, ka söögitegemine käib põhiliselt kodus (elektripliit).
Pesumasin töötab vähemalt korra iga päev
Arvuti on umbes kaheksast hommikul kümneni õhtul vooluvõrgus.
Säästupirnid põlevad WC-s, esikus ja vannitoas enam-vähem hommikust õhtuni.
Üks raadio mängib päev läbi (või on vaikseks keeratud)
Triikimist tuleb tihti ette.
Veekeetja töötab 5-6 korda päevas.
Pimedal ajal põlevad enam-vähem kõik tuled köögis ja ka tubades.
Kaks telekat mängivad kokku vähemalt 2-4 tundi päevas.
Kui kevadel ja sügisel niiskeks läheb, on väike elektriradiaator mitu tundi päevas sees.

Ja elektriarve on 200-400 krooni, suvel vähem, talvel rohkem.
Elektriarve
 
aga 15. august 2011, kl 20.12
mul on kahesüsteemne voolumöötja, kilovatte kuus kulub ligi 400. arved sellised 500 ja 600 krooni kanti. minu meelest on seda liiga palju. meil on külmik, elektripliit (igapäevane söögitegemine seal)samas igapäevane küpsetaja ma pole, nõudepesumasin peseb üle päeva lühikese (30 minutilise) programmiga, ainult nädalavahetusel odavama tariifiga panen pika programmi. elektriboiler, põrandaküte suht miinimumi peal sees (muidu läheb niiskeks, järele proovitud), vannitoa sundventikas aegajalt töötab, mikrouun (see on üliharva kasutuses), veekeetja väike, 2 arvutit, teler, pesumasin peseb umbes 4x nädalas. saigi vist kõik suurem kirja. jääb üle veel tubade valgustus. või on see summa tarbimist arvestades normaalne?
 
mul 16. august 2011, kl 20.38
täpselt sama mis agal, ainult põrandakütet ja nõudepesumasinat pole.selle asemel 2 telekat (mis küll alati samaaegselt ei tööta) ja vahel 3 arvutit käivad. külmal ajal vahel kasutatud õliradikat, siis veel suuremad arved. ise arvan ka, et palju. kodu 4 pakett peaks olema.
 
anni 16. august 2011, kl 21.08
ja mispärast peab see elektri arve koosnema nii paljudest erinevatest ridadest
https://www.energia.ee/-/doc/10187/pdf/services/pricelist_home_01062011_est.pdf
asi peab kohe väga segane olema, et keegi ei suudaks sobivamat paketti valida. kodu 2 ja kodu 4 võrreldes tundub veidi soodsam kodu 4, kuid kui vaadata et lisanduvad veel kaks eraldi nimetust juurde (võrguteenuse mõõtesüsteemi tasu ja võrguteenuse ampritasu), siis võib olla ei tulegi odavam. miks peab kahetariifsel olema kokku neli erivevat tariifi, elektrienergia päevane, võrguteenuse päevane tariif, elektrienergia öine, võrguteenuse öine. või väidavad seda et arve on väga läbipaistev? pigem tundub mulle, et see on aetud nii segaseks ja vähem arusaadavamaks kui vähegi võimalik.
 
piku 16. august 2011, kl 21.24
Meil on maja 145 ruutu. Juuni-august arved ca 400-500 krooni, kevadel ja sügisel (apr-mai, sept-okt) ca 900-1100, talvel 3000 kuni 4800. Kroonides siis.

Nõudepesumasin töötab iga päev kord või kaks, pesumasin tavaliselt 4-5 täit nädalas aga ainult ööelektriga. Telekas, 3 arvutit, elektripliit (huugab iga päev mitu korda, olen suur ahjuroogade tegija). Kaks tualetti, kaks dushi. Elanikke majas 3 pluss kaks väikelast (2 ja 3 a vanad). Mikrokas, veekeedukann. Tolmuimeja iga päev aga lühidalt.

Vesi oma puurkaevust, pump elektriga.

Kaks põrandakütet - esikus vaid talvel ja kevadel, sügisel. Ühes dushiruumis 24/7/365.

Talvel kütame 2 tuba ainult elektriga (11 ja 19 ruutu) ja kahes toas aitab elekter ahjule kaasa, seda siis, kui temp on alla -10C.
Soe vesi elektriboileriga.

Terrassituli põleb kogu aeg, säästupirn. Muud valgustid majas on 60-vatised, va magamistoas on neli 25-vatist. Kokku 5 tuba + köök.
Ise ka imestan, millest talvel nii masendavad elektriarved :-(
 
+++ 16. august 2011, kl 21.42
kas te tahate päriselt ka öelda, et telekad, arvutid, veekeetja, mikrolaineahi jne tuleks säästmise eesmärgil ööseks vooluvõrgust välja tõmmata st siis juhe seinast välja? oh issand jumal, sinna olemegi nüüd jõudnud ja keegi ei pilguta silmagi. õudne!
 
liblikas 17. august 2011, kl 13.59
Meelika,

Ma ise mõtlesin sama asja... Teadagi, kuidas üürnikke nööritakse. Samas on arve pärit EE-lt otse(omanik saatis selle mulle lihtsalt meili teel edasi). Näidud vaatasin ka ise. Tõesti ei oska midagi teha, sest ikka väga minimaalselt kasutan elektrit. JA ei mõista, kuidas varem Tartus elades 3-toalises korteris kolmekesi elades jäid arved 12 euri kanti....
 
mai 17. august 2011, kl 15.02
ei ela eestis hetkel - kyprosel (3tuba+kook, gaasipliit, elektriahi, kondtisioneer suvel maha jautamiseks ja talvel nn kytmiseks) ja elektriarve kahe kuu peale on miinimum EUR250 ja maximum Eur350 ja nyyd peale seda plahvatust elektrihinnad tousevad vahemalt 40%, nii et eestis pole koige hullem see elektri hind
 
kollne kraana 17. august 2011, kl 15.55
Meil on 2-toaline korter, ca 52 ruutmeetrit, Nõmmel. Elame kahekesi, mikrouuni kasutame tihti, elektripliiti kaootiliselt, pesumasinat iga nädal paar korda, pesu triigin samuti iga nädal (see võtab tavaliselt vähemalt tunni) jne jne. Vooluvõrgust on meie äraoleku ajal väljas kõik peale külmkapi ja kellraadio. Eelmise kuu elektriarve oli veidi alla 8 euri. Meil on vedanud.
 
ah, 17. august 2011, kl 20.05
selle elektriga on igasugu nipid ja värgid. Meil nt naaber, kes peseb pesu, teeb pliidil süüa, vahib telkut, triigib ja kes teab, mida veel, maksab ca 4 euri kuus. Meie elekter aga on kallim palju, kuigi elame kõrvu.

Minu arust ON olemas võimalus panna mingi niblakas vooluvõrku, mis tõmbab arve väikseks.
Varastaks arvestist mööda, nagu paljud seda ka teevad, aga kahjuks pandi meie voolumõõtja posti otsa kappi ja post on majast 20 meetrit eemal.
Mees tahtis aus olla ja lasi selle pagana arvesti posti otsa panna. Need, kes jätsid majja, maksavad ikka tunduvalt vähem.
Kui see energiavärk sedasi röövellik on, siis olen täiega nõus neid ka röövima.

Teab keegi midagi sellisest asjandusest, mis pistad kontakti ja arved kohe väiksemad?? Olen kuulnud, et saab sedasi.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!