Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
normaalne elektriarve?
 
jah 17. august 2011, kl 20.34
mul naabrinaine kiidab pidevalt kuidas tal on väga väiksed arved, talumaja, loomapidamine, külmik, sügavkülm. kindlasti veel ühtteist ja tarbib kuus 60-70 kW maksimaalselt. imelik...
 
aurik 17. august 2011, kl 21.09
Ma tegelesin siin vahepeal elektrisüsteemi laiendamine ja uuendamisega, mille käigus pandi ka uus voolumõõtja. Kui seda vana koha peale e koridori tahtsin, öeldi kohe, et ei mingil juhul. Tänavale laternaposti külge paneme. Suure surmaga sain asja nii kaugele, et pandi see kole kapp õue maja fassaadile. Kui ühte akend tahtsin juurde teha, pidin väga pikalt igasugu asjapulkadega piike murdma ja lõpuks ikka tutvusi kasutama. Miljööväärtuslik maja siiski ja arhitektuurimälestis ja mis kõik veel, aga kui EE otsustas selle jõleda plekkmonstrumi õkva tänava äärde esiplaanile seada, ei tekkinud kellelgi küsimustki, et järsku rikub hoone välisilmet.

Selle jupstüki vahelepanek on täitsa võimalik, aga siis tuleb sul ikkagi täitsa kindel olla, et iga suvaline energiatroll suvalisel ajal su kapi kallale ei pääse, ja ära vast ise oma näppe sinna topi. Ära tapa ennast kodutöödega, las seda teeb elekter:D

Ma ise veel ei kasuta seda varianti, aga kange kiusatus on küll. Kütusemüüjad ja EE on sellised röövlid, et ega vist väga suur patt ei ole neid natuke vastu röövida. Otse põrgusse selle eest vist küll enam ei satu.
 
Meelika 18. august 2011, kl 12.30
Liblikas, kutsu igaks juhuks elektrikontroll, seal peab mingi ahjualune olema sul, kes elektrit sööb. See ei ole küll normaalne.
Või siis on see mingi tagasiulatuv arve? Kui su üüriperemehel on nt selline arveldus, et on võetud aasta keskmine ja arved saadetakse iga kuu sellele vastavalt, siis võib juhtuda niisugune asi, et igakuine tarbimine on märgitud liiga väike. Kui EE siis kord kontrollima tuleb, küsib raha tagantjärele. Mul on sellist asja ka juhtunud. Ja on juhtunud ka seda, et tarbimine on märgitud liiga suur ja ma pole viitsinud ise iga kuu arvestit vaadata ja viimased kaks kuud aastast üldse ei tule arvet. Nii et kontrolli parem seda asja. Kaua sa elad selles korteris? Kas eelmise üürniku arve on makstud? Uuri elu.
Aga mis vidinatesse puutub, siis seda juttu ma tahaksin küll täpsemalt kuulda. Esimest korda kuulen sellisest asjast
 
to aurik 18. august 2011, kl 12.46
Muidu nagu eesti keel täitsa selge, aga mida tähendab "akend"? Olen kuulnud sõnu "pakend", "rakend", aga "akend" ei ole kunagi varem kuulnud.
 
aurik 18. august 2011, kl 14.02
nuh, said ära närida:) mul ka on eesti keel päris hästi selge, aga näet, turtsumise tuhinas ikka juhtub - loomulikult akent. tegelikult tahtsin üldse teistmoodi kirjutada ja näed vot, kustutamise-kirjutamise käigus juhtus selline paha asi. vabandan veelkord ja luban, et püüan rohkem enam mitte nii teha:D

mis sellesse jupstükki puutub, siis vaevalt keegi sulle siin sellest kohe nii avalikult rääkima hakkab. eks neid jupstükke on vast mitmesuguseid, aga mina tean sellist, mis pannakse elektrikappi, noh sinna kuskile vahele, mingi magnet vms. ma üldiselt elektrist suurt palju ei tea, peale selle, et see võib ära tappa. küsi parem mõne sõbra elektriku käest. ma usun, et nad kõik teavad sellest midagi rääkida.
 
Võimatu ? 18. august 2011, kl 23.12
Omamaja elektri tarbimine tundub tõesti ülimalt võimatu.

Nagu juba eelpool kirjutasin, siis võrdlesin enda (elan üksi) maja elektri tarbimist "omamaja" tarbimisega ja sain, et mul asju, mis elektrit tarbivad, poole vähem, aga suvel elektri arve poole suurem - 80 euri =1250 krooni.

Talvel lisanduvad küll 2 soojuspumpa ja siis arve juba 500 euri =7800 krooni.

Kutsusin välja Eesti Energiast kontrolli, et voolumõõtjat kontrollida - äkki on rikkis ja valetab minu kahjuks - aga ei.
Olin ise ka kontrollimise juures (mul ka voolumõõtja majast päris kaugel) - ja elektrik ütles, et kõik töötab korralikult ja õigesti. Kas tõesti valetas ?!
 
viimasele 19. august 2011, kl 00.16
See on ju naeruväärne.....keegi varastab sinu tagant.
 
omamaja 19. august 2011, kl 08.25
Oh teid, uskmatuid, ikka veel ei anna teile minu elektriarved rahu, isegi siis, kui poolteist aastat olen sendi pealt kõik oma arved kirja pannud.
Ega midagi, läheneme siis teisest küljest: ma küsin mehe käest "aruande" kogu tarbitud elektri kohta jaanuarist 2010 kuni juuli 2011, tal on nimelt kombeks kõik kilovatid üles kirjutada aastate kaupa. Mina koguste arvutamisega ei tegele, mina ainult maksan.

Ja ma ei väsi kordamast: meil EI OLE õhk-soojuspumpa ja meil EI OLE elektriboilerit (mis on teatavasti kõige suurem raharöövel!). Meil on kõige tavalisem nn. olme-elekter: lambid, telekad, arvutid, veekeetja jne, ja tegelikult arvestades, et meil EI OLE hiigelsuure võimsusega elektritarbijaid, on meie arved siiski VÄGA suured.
 
aga 21. august 2011, kl 18.50
meil on suvel 20 euri kuus, talvel 100 euri, kui on külmem talv.Kütame õhksoojuspumbaga.Vahe on siiski drastiline,korter ju kõigest 45 ruutu.ka minu tuttav tegi testi, ostis mingi asjanduse mis mõõtis kodumasinate voolutarbimist standby olekus ja kui nägi, kui palju sealt elektrit minema jookseb, kui juhe seinas on, hakkas kõike välja tõmbama seinast, kui ei kasutanud. kui kodus palju kodumasinaid, siis kokkuhoid on kolossaalne.peaks ka ikka mõistlikumalt elektrit tarbima hakkama.
 
Meelika 22. august 2011, kl 16.11
Tead, "aga", ma olen ka teinud arvestust, kas läheb vähem, kui kõik juhtmed välja tõmmata - no see vahe oli nii tilluke, et mõne aja pärast enam ei viitsinud.
Kindlasti on vahe olemas juhtudel, kui raadio on lihtsalt vaikseks keeratud või välja lülitatud, arvuti on "magamas" või välja lülitatud. Aga muidu küll mitte.
Muidugi tuleks kõik juhtmed seinast tõmmata, kui minnakse nt nädalaks või kauemaks kodunt ära - juba äikese pärast kas või
 
Võimatu ? 22. august 2011, kl 19.53
See elektri kulu asi teeb mind tõesti pehmelt öeldes murelikuks.

Soovitati ka nii kontrollida, et majas olevas kilbis pealüliti välja lülitada st. kogu maja elekter välja lülitada ja siis vaadata tänaval asuvas kapis, et kas seal voolumõõtja edasi töötab st. kas selle voolumõõtja taga veel mõni tarbija on - ei olnud st. voolumõõtja ei töödanud edasi.

Aru ma ei saa.

Kuidas veel oleks võimalik asja kontrollida?
 
delhvi kana 22. august 2011, kl 23.32
No ei usu mina seda juhtmete iga hetk seinast välja tirimisest tuleneva kokkuhoiu juttu. Et lähen reede õhtul suvitama või muidu trillama ja külmiku tõmban igaks juhuks seinast välja, sest äkki tulen koju alles esmaspäeval ja vahepeal võib äikseks minna ja välk sisse lüüa? Aga kes mulle siis hapuks läinu asemele uue söögi ostab? Eesti Energia või? Vaevalt küll.
 
omamaja 23. august 2011, kl 00.17
Sobrasin praegu just Eesti Energia kodulehel lootuses, et leian sealt tarbitud kilovattide koguse, aga olid ainult 2 viimast kuud. Mingi kuu eest oli näiteks päevane tarbimine 157 kilovatti ja öösel 114 (juuni vist). Lubasin ülevaate elektrikogustest anda, aga praegu pole aega olnud sellega tegelda.
 
omamaja 04. september 2011, kl 22.11
No nii, kui kedagi peaks veel huvitama, siis augustikuus oli meil elektritarbimine päeval 187 ja öösel 132, kokku 319 kWh, ning arve selle eest on 34,61 eurot = 541,53 krooni.
Kõik on nn. olme-elekter: telekad, arvutid, lambid, pesumasin, ventilatsioon, köögi õhupuhasti jne. Mingeid suuri elektrimasinaid majas pole, õhk-soojuspumpa pole ja elektriga ei küta.
 
Liisa 06. september 2011, kl 11.07
Tegelikult on arvestitega mingi kahtlane diil küll, mul sugulane oli pool aastat ära ja õhksoojuspump oli miinimumi peal sees terve selle aja + esikus põrandaküte ja arve okt-märtsi lõpuni ca 3000 eeku. Mais käidi pandi uus arvesti ja kui siis kuu aja pärast vaatas, pidi šoki saama...hakkas siis jälgima asja ja ühe päeva elektrikulu oli 147kw !! Seda ilma soojuspumba ja kütteta, isegi pesu ei pesnud see päev. Kutsus aga elekriku kohale ja võeti arvesti kaasa, millal tagasi saab, ei tea. Aga kolme vahepealse kuu eest arve pidi ära maksma, hiigelsumma ja veel suvekuudel.
 
üleskutse 06. september 2011, kl 11.30
passige kõrval, kui need elektrimehed te kapi kallal käivad ja hakake kohe jälgima kui arvesti välja vahetatakse.
Minu emal vahetati ka hiljuti välja ja arved tunduvalt suuremad, kuigi tarbimine on nüüd oluliselt väiksem.
EE kodulehel pole enam võimalik vanasid el.tarbimisi kontrollida...vähemalt mina ei leidnud rohkem kui kolm viimast.
Need energimehed on nagu mustlaseemad, kes lapsi vargile saadavad.
 
Rohkem puhvaikasi 12. oktoober 2021, kl 18.13
Tuleb maadevahetusprotsess vol 2 Zimbabega käima lükata. Kuigi ma kahtlen kas see äri ära tasub. Neegrid elavad vaid siis eriti veel meie kliimas kui valge inimene neid ülal peab aga ainult üksipäini hakkama saada siis võime laulda et laip on laip.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94828083/elektrihinnasokk-naitab-taas-meie-elamud-on-energiakulukad-aga-parandada-me-neid-ei-suuda
 
Rohkem puhvaikasi 13. oktoober 2021, kl 14.00
Tuleb maadevahetusprotsess vol 2 Zimbabega käima lükata. Kuigi ma kahtlen kas see äri ära tasub. Neegrid elavad vaid siis eriti veel meie kliimas kui valge inimene neid ülal peab aga ainult üksipäini hakkama saada siis võime laulda et laip on laip. Sellisel juhul peaksime hoopis Venemaaga kaupa tegema kuna Putini elekter meile ei kõlba las siis saadavad puhvaikasi lubjavilte ja läkiläkisi.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94828083/elektrihinnasokk-naitab-taas-meie-elamud-on-energiakulukad-aga-parandada-me-neid-ei-suuda
 
Rohkem puhvaikasi 21. detsember 2021, kl 00.31
Kellelegi on kasukik et Eestis ei oleks enargiasoltumatust. Vooraste kaablite otsas rippumine ei ole jötkusuutlik. Kui tejib toeline energiakriis siis lülitatakse Eestisse tulevad kaablid koigepealt välja. Tuulikutega laulame külmadel ja tuulevaiksetel talveäevadel pimedas ja külmetades laulu Tuulevaiksel ööl. Siis pulk maassee ja issameie peale ja Tesla annab voolu! Palju kindlam oleks, kui võtta palgale hulgim kirikuõpetajaid, kes kõigevägevamalt tuult hakkaks igal hommikul paluma. Nagu keskajal tuulikumöldrid tegid. Küünlarasva on lademetes kallid peerutule valgel istujad kolige pirrutule valgusesse
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!