Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
närtsinud leinapärg
 
leinaja 29. jaanuar 2005, kl 16.03
Kurb kogemus Tartu turu Emajõepoolsest küljest ostetud leinapärjaga.Tellisime 2 pärga ennem ära ja palusime teha sellised, mis peaksid vastu järgmise päevani kuna matuse päeva hommikul ei olnud võimalik ostma minna.Parukaga tädi lubas kõik ikka värsketest lilledest teha ja kiitis, et peab ilusana vastu küll.Ostes oli tõesti ilused valged nelgid ja krüsanteemid, aga oh jubedust millised nägid pärjad välja järgmisel hommikul.Isegi krüsateemid, mis on ju tugevad lilled, olid longus.See hetk oli kohutav, kuna aega enam ei olnud pidime neid siis lõikuma ja turgutama, aga päris see ta muidugi ei saanud.
 
leinajale 29. jaanuar 2005, kl 17.02
ega siit ei olegi midagi muud järeldada,et pärg tuleb tellida nii,et saad selle kätte vahetult enne matuseid.Muidugi kohutav,mis sinuga juhtus.Tean,sest olen kõik sugulased peale isa maha matnud.Alati olen tellinud pärja matusepäevaks ja kunagi pole pärjal midagi viga olnud.Ega sul polegi vist enam midagi teha - nagu ma aru saan,on matus juba läbi.Enne matuseid lillepoodi pärjaga minnes oleks ehk lilled välja vahetatud,aga matusepäeval poodi õiendama ei taha vist ka keegi minna.Äärmiselt inetu lugu küll.
 
leinajale 29. jaanuar 2005, kl 18.10
Kurb lugu jah, kuid äkki möjus pärjale mingi temeratuuri kõikumine ? Rumal nii küsida,kuid soojas lähevadki lilled "longu" ja pruuniks kätte.Omal juhtus selline lugu ka pärjaga,tõime talvel pärja lilledega korterisse ja hommikul oli suur ehmatus.
 
k 29. jaanuar 2005, kl 20.08
teate...mu töökoha vastas on ka lillepood...ja leinakimpudesse nad panevad tavaliselt nö mitte enam värsked lilled...ja seda vist igalpool
 
keegi 29. jaanuar 2005, kl 20.26
Minul jälle väga hea kogemus Mustamäe Citymarketi lillepoes tehtud leinapärjaga. Tellisime selle matusepäeva hommikuks (valged nelgid ja krüsanteemid), aeg oli aprill. Pärg oli ka 2 nädalat peale matuseid nii ilus nagu oleks alles tehtud.
 
kaastunne 29. jaanuar 2005, kl 23.05
Oleks tulnud jahedas hoida ja niiske ajaleht ümber panna. Ega parukaga tädi ka võlur pole, soojas närtsivad kõik lilled! Teiseks võisid lilled pärjal toomise ajal õues külma saada! Ikkagi -14.
Või kolmandaks, alati on võimalus tellida oaasisel kimp (isegi vist pärg).
 
c 29. jaanuar 2005, kl 23.23
Selline kogemus on muidugi kurvastav.
Kuna olen ise viimase paari aasta jooksul mitmetel matustel osaline olnud, siis julgen soovitada kunstlilledest tehtud kimpu voi pårga. Paljud ehmatavad ehk, aga need on tôesti tånuvåårsed.
Seda nii talvel kui lilled kohe kylmuvad,kui ka suvel påikese kåes. Kui matusepaik (hauaplats)on veel kuskil kaugemal kandis ja sugulased/omaksed sinna kogu aeg ei satu, siis on hea, kui kalm pysib ilus kuni kååpa laiali ajamiseni.
Tånapåeval on kunstlilled påris ehtsa moega, mind on mitukorda åra petnud.
Olen kasutanudka eluslille ja kunstlille kombinatsiooni, oli våga ilus matusekimp.
 
maila 30. jaanuar 2005, kl 01.05
to: c

Kunstlilled on kenad küll. Aga surnu puhul polegi minu meelest tegu niivõrd iluga, kuivõrd austusega. Mulle tundub, et lilled viiakse ikkagi lahkunule, mitte teistele vaatamiseks ning nagu lahkunu kustus, kustuvad ka lilled...
Ma võrdleks kunstlillede kinkimist loometeose võltsinguga või ka kitshiga... ja ma ei tahaks neid ka surnuna saada :(
 
mailale 30. jaanuar 2005, kl 14.35
nõus sinuga 100%.Millal siis veel saab ehtsam olla,kui viimsele teele kallist inimest saates.Kunstlilled,vabandage väga,olen ka nende fänn,kuid matustel oleks see minu arvates mõnitamine...
 
c 30. jaanuar 2005, kl 15.52
No minul isiklikult on surnuna küll kama, kas mulle tuuakse elus või kunstlilled. (Kuigi ise valin tuhastamise ja seal pole pärg üldse teema).Kui matusele tulevad, siis ju austavad niikuinii.
Omastel ehk muret vähem, et kas kalli kadunu haud ikka korras ja ilus.
Ise olin äärmiselt tänulik, kui isa ja hiljem ka ema matustel olid osad kimbud-pärjad just kunstlilledega. Vähemalt jäi teadmine, et kui ise ka hauale alles paari nädala pärast tulen, siis on see ikka korras ja liledega kaetud.
Paraku on hauaplatsid ja elukohad erinevates Eestimaa servades laiali, ei jõua igale poole nii tihtikui tahaks.
Muideks, lõuna Eestis, Võrumaal, Põlvamaal on väga levinud komme just kunstlilledest kimbud ja pärjad, keegi ei imesta,ei tunne end pudutanuna...
Aga see eelnev on puhtisiklikult minu arvamus, ei suru seda kellelegi peale...
 
kadunuke 30. jaanuar 2005, kl 15.59
to maila,
no sinu jutu järgi jääb mulje, et siis peaks matustele minema mitte pärja ega matusekimbuga, vaid pigem võimalikult suure lillekimbuga. Ja mida suurem- kallim, seda uhkem, seda rohkem ma kadunut ju austan!
 
hm 31. jaanuar 2005, kl 15.04
kuulge see on igaühe enda asi, millise kimbu-pärja jne keegi lahkunule viib. Asi polegi tahtmises lahkunule meeldida, vähemalt ei peaks asi selles olema, ikka enda sisetunde järgi tuleb toimida. Vähemalt mina toimiks nii..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!