Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Mida teha, kui mees norskab..
 
ertyui 19. aprill 2008, kl 15.23
..ja magada tema kõrval kohe üldse ei saa, kuigi tahaks?
 
xxx 19. aprill 2008, kl 15.29
nõu ma anda ei oska, aga tean, et see on suur probleem. mina näiteks läksin lahku, sest ruumi teise kohta magama minna polnud ja kaua sa ikka üleval oled, kui magada ei saa ja hommikul vaja tööle minna. muidugi see polnud ainuke põhjus lahkuminekuks, aga siiski üks suur tegur.
 
pelikan 19. aprill 2008, kl 15.42
togi teda, et ta külje peale ennast keeraks..siis jääb enamasti järgi, kui ta väga väsinud just ei ole või siis alkot pole tarvitanud. aga kui armastad, siis pead norskamist ka armastama :D
 
maksikoer Fik 19. aprill 2008, kl 15.46
anna raisale ribidesse! Aga tegelikult mul paar tuttavat magavadki nüüd nende ninaplaastritega, mida telekas reklaamitakse- ütlevad, et aitab. Ja tegelikult peaks arstile ka murest rääkima, ehk on lausa med. sekkumist vaja.
 
magan kõrvaltoas 19. aprill 2008, kl 15.48
togid küll, kuid tunnikese pärast on mees jälle selili ja norskab.
egas kogu öö iga tunni tagant togida saa, magada oleks ka vaja
 
ml 19. aprill 2008, kl 15.59
kas tõesti aitavad ninaplaastrid norskamise vastu?? see norskamine tuleb ju kurgust mitte ninast ja plaastrid tõmbavad ninasõõrmeid laiali, et kui nohu on, et siis aitaksid.
olen vist kuulnud mingist opist ka, mis norskamise ära võtab.
 
s 19. aprill 2008, kl 16.13
ei aita need plaastrid midagi, minu mees on 3 tk. ära kasutanud, aga paugutab ikka edasi. Minu puhul on ainuke lahendus teises toas magamine.....kuna lapsed kodust läinud, saan voodeid valida. Ja koos magame ainult siis, kui järgmisel hommikul mina ei pea tööle minema, sest voodielu tahab ka ju elamist;)) Ja selle opi kohapealt....tehakse küll, aga järjekorrad pidid olema pikad ja ega iga mees ei lähegi sinna, sest tema jaoks pole ju norskamine probleem;)9
Aga aitavad ka kõrvatropid, nendega jälle see häda, et ise ei kuule hommikul kella helinat....jama tegelikult missugune....
 
ehh 19. aprill 2008, kl 16.37
ei aita muidugi need plaastrid kohe üldse, minu mees proovis ja tuttava mees ka, panevad samamoodi edasi.
 
Näh 19. aprill 2008, kl 16.38
Sama mure, kupatan ta siis külili magama. Ja padja kõrgus peab õige olema. Aga vahest ta ärkab selle peale ülesse ja enam magama ei jää, siis on tige kui herilane terve päeva - miks ma ta üles äratasin. Mul jälle - sa ei lase ju minul magada. Selline lõputu vaiduls tuleb siis...
 
k 19. aprill 2008, kl 16.38
saada mees arstile!
kust võetakse, et norskamine ongi normaalne ja lastakse seal rahumeeli jätkuda? norskamine on norksaja enda tervisele kahjulik.
mis siis, et järjekorrad pikad. parem pikk ootamisaeg kui üldse mitte midagi ette võtta.
 
s 19. aprill 2008, kl 16.54
k, siis peaksid ju 2/3 meestest opile minema, mõni üksik mees, kel vanust rohkem kui 40, ei norska, ei kujuta ettegi, et nad kõik opile läheksid......
 
Jana 19. aprill 2008, kl 17.12
Enamasti ei aita need opid ka. Mul isa tegi ja piinles ppärast oppi, aga mingit kasu pole, laseb samamoodi edasi.
 
rita 19. aprill 2008, kl 17.59
kõrvatropid aitavad mind.
 
teises toas 19. aprill 2008, kl 18.40
Ei aita see op ka. Laseb ikka vanaviisi edasi.
 
hmmm 19. aprill 2008, kl 19.01
mind aitas see, et läksin enne meest magama. tavaliselt ma norskamise peale enam üles ei ärganud, või kui, siis uinusin uuesti päris ruttu.
täielik jama oli küll siis, kui mees enne mind magama jäi... ja palju paksu pahandust oli selle äratamise pärast.
käisin ka lõpuks teises toas magamas vajadusel.
(nüüdseks lahus, aga mitte just norskamise pärast :) )
 
Turts 19. aprill 2008, kl 19.28
Küüned. Kaela.
Õppis külje peal magama küll.
 
trips 19. aprill 2008, kl 19.51
Proovi tennisepalli trikki :) Õmble pidžaamapluusi või särgi seljale tasku, kuhu pane tennisepall. Nii ei saa ta selili magada.
Minu mees ka vahel norskab, kuid palli pole endal veel tarvis läinud. Võtan lihtsalt mehel ninast kinni, mille peale too end kohe külili keerab.
 
norskaja naine 19. aprill 2008, kl 20.57
Trips, see pall on küll hullult naljakas :D aga mul mees magab alasti, ta ei kannata voodis mingeid riideid enda ümber :))

jah, külili keeramine üldjuhul aitab, kui just väga väsinud või alkoholi tarbinud pole.

see norskamine on mul närvid jummalast ära söönud, see ajab mind nii vihale, kuid ega mees ka midagi ju teha ei saa. tema ei taha norsata, mis ta parata saab :D

kõige hullem oli aeg, kui laps oli alla aasta ja öösiti tihti ärkas. kui lõpuks magama uuesti jäi, siis hakkas mees norskama, nii et ma olin lõpuks vist mitu kuud järjest magamata. KOHUTAV!
 
dania 19. aprill 2008, kl 21.00
aga miks te kõrvatroppe ei kasuta, need on väikesed, pehmed, ei sega üldse.
 
äh 19. aprill 2008, kl 21.06
Aga kas äratuskella läbi troppide kuuleb?
 
kahjuks 19. aprill 2008, kl 22.03
tundub parim lahendus ikka see "kuninglik" elustiil - üks magab ühes ja teine teises (võimalikult kauges) toas ja vanainimeste asja ajamise tarvis käiakse siis teineteisel külas :)
Minu mees norskab kõigest kõrist ka kõhuliasendis, mind aga äratas öösiti pidevalt üles hoopis tema uneapnoe - ärkadki selle peale üles, et "mootor" sureb äkki välja (ikka hullult pikk tundus läbi une see paus) ja siis hakkab inimene paaniliselt kõõksudes elu eest õhku ahmima. Mul oli pidevalt hirm, et lämbubki ära ja hankisime talle siis mingis selleteemalises telesaates tutvustatud päris kalli masina, mis pidi apnoe ja norskamise ära hoidma. Apnoed tõesti (vist) enam pole, aga mina pean ikka teises toas magama, sest nüüd müristab "Härra Londiste" mootor meie voodis massinaga võidu duetti :(
 
yx 19. aprill 2008, kl 22.25
aitab lahkuminek. äraproovitud variant.
 
norsu 19. aprill 2008, kl 22.27
See on jube kui keegi norskab su kõrval aga samas see poel ju põhjus kellegist lahutamiseks, kui muidu on suhe super ja armastus suur.
 
Klaara 19. aprill 2008, kl 22.30
Meil sama teema. Norsatakse nii selili külili, kui ka kummuli;)
Togimine aitab vaid hetkeks. Kui alko ka mängu tuleb, siis peab aknaklaase keegi kinni hoidma, sest vastaseljuhul on need hommikuks eest lennanud;)
 
reaalsus 19. aprill 2008, kl 23.41
Operatsioon on jah kuuldavasti vaid väga üksikuid inimesi aidanud. Rohkem vist reklaam. Kahjuks jäävad norskajad ikka surmani norskama, midagi olulist ei saagi seal ette võtta. Ma ka ei saa aru, kuidas ninaplaastrid saavad norskamist mõjutada. Norskamisel liigub ju hoopis kurgulagi. Jälle reklaam!
Tõesti, ainus lahendus - magada eraldi.
 
- 20. aprill 2008, kl 00.39
nt minu vend sai abi plaastrist. ühel mu tuttaval tehti väike op. hommikul haiglasse, lõunal lõigati ja õhtul koju, mingi jama oli mis segas hingamist selgus.
 
lugeja 20. aprill 2008, kl 11.20
imelik lugeda, et kui mees norskab, tuleb kohe lahku minna....püha müristus, ka paljud üle 40-nesed naised norskavad muide, ja siis peaks mees kohe naise juurest ära kolima või? Huvitavad lahendused ikka mõnedel....tuleb lihtsalt eraldi tubades magada, ja siis teineteise juures ehal käia, muud lahendust nagu ei olegi. Aga et kohe lahku minna.....ilmselt mõned siin väga noored kommijad;)))
 
k 20. aprill 2008, kl 12.41
Kui ärkan ta norskamise peale,panen oma käe talle näo peale,siis ta tükk aega ei norska ja mul önnestub uuesti magama jääda.Kui ta on enne magama jäänud kui mina (vaatan näiteks telekat) siis aitab kui ka lihtsalt teda puudutada.Haiget ma ei tee.Ja magame eraldi teki all laias voodis.Eriti ei häiri muidu norskamine ja ma ise pidavat ka norskama, ainult vaikselt.
 
viki 20. aprill 2008, kl 19.07
oma mehe puhul olen tähedanud liigset norskamist siis, kui kehakaal tõuseb ja on alkot tarvitanud. samuti selili norskab rohkem. mina siis kui juba magan, ei kuule õnneks enam norskamist. probleem on hommikupoole ja õhtul. op ei pidavat jah paljusid aitama: raske taastumine ja kuu aja pärast sama seis.
 
t 20. aprill 2008, kl 20.36
Mina soovitaks ka kõrvatroppe, kui ikka muudmoodi magada ei saa. Mis äratuskella mittekuulmisse puutub, siis teie norskav mees ju endale kõrvatroppe ei pane, eks ole - järelikult tema kuuleb kella ja võiks teid kenasti üles äratada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!