Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Alkohoolikust naaber - mida teha??
 
Margit 28. aprill 2008, kl 14.28
Nojah. Ei saa aru, kas sa tahad teda aidata või tahad, et see naaber sinu juurest ära koristataks (haiglasse sundravile näiteks). Kui esimene variant, siis oled ikka ise natuke peast soe. Tahad võõrast täiskusnud sopajoodikut suunata tervenemise poole. See pole võimalik ju!

Kui teine variant, siis aitab politseisse helistamine ja kohale kutsumine (inimene räuskab ja karjub koridoris) ja isiklik ähvardamine ("kui sa veel palju siin räuskad, siis varsti sa omil jalul õue ei lähe jne."). Sina aga tahad aidata?! Mine otsi parem töövälisel ajal rakendust sotsiaalalal. See paistab sulle sobivat. Sul on vist igav.
 
"peast soe Anne" 28. aprill 2008, kl 15.04
Nii, kullakesed, mina alustasin, mina lõpetan. Palun lõpetame selle teema nüüd ära. Kui sa, Margit, täiesti võõras inimene, kes ei tea ega tunne mind, arvad, et olen peast soe, siis millest on mul enam rääkida??? Las ma siis olen pealegi peast soe - täna ju päike paistab kah; askeldasin tükk aega aias, imeliselt ilus ilm on !

*Margit! Võta üles uus teema: igavus. tahaksin tõesti lähemalt kuulda, misasi see on?!! Sina kindlasti tead seda, sest igavuse peletamiseks oled valmis lihtsalt iga abiküsijat Netis solvama!!! Milleks need foorumid siis loodud on???? *

Teiseks. Minu põhiküsimus oli ju - kordasin selle veel isegi suurelt üle - , et kas Eesti Vabariigis on sellist asutust või ametkonda, kes tegeleb krooniliste alkohoolikutega???

Kõigile ilusaid päikeseilmu ka edas´pidiseks!! Margit, sina mine "voodifoorumitesse" kui nii tige oled.
 
minaise 28. aprill 2008, kl 15.23
Anne, miks sa ei taha kuulda, mida inimesed siin sulle öelda püüavad? Ajad oma joru ja ei saa sa aru, et sulle püütakse nõu anda.
Ja siin ei saa teemat lukku panna või ette dikteerida, mida täpselt öelda tohib. See on avalik foorum kõigile soovijatele arutlemiseks.
Alkohoolikutega tegeleb AA, aga see on vabatahtlik.
 
peerg 28. aprill 2008, kl 16.47
Ei, EV-s ei ole sellist asutust või ametkonda, kes tegeleb krooniliste alkohoolikutega. St nendega, kes ise abi otsida ei soovi. Sundravi ei ole. Igal inimesel on õigus olla alkohoolik, kui ta seda soovib, ning kunagisi profülaktooriume pole enam ammu.
Sekkuda võib politsei, kui joodik korda rikub, või kiirabi, kui joodik märatsema või surema hakkab. Lihtsalt kõrvalseisjad või ka sotsiaaltöötajad ei saa sekkuda täisealise ja (seni) vastutusvõimelise joodiku ellu. Paraku. Nii et sul ei jäägi midagi muud, kui vajadusel kutsuda politsei, või nagu keegi eespool ütles, joodik ühistu otsusega välja tõsta, kui võlgu hakkab jääma (sedagi juhul, kui korter tema oma on).
 
to anne 28. aprill 2008, kl 17.14
selleparast kisendab koridoris keegi, et sina alati reageerid ja appi tuled. Eks tahab sinu seljas s6ita ja joomaraha kysida ning kaastunnet nuiata. katkesta sidemed. Sellistega tegelemine head ei too.
 
anne 28. aprill 2008, kl 20.03
aitäh. peerg! Kümne reaga kõik vajalik info antud. Seda ma tahtsingi teada. Mul pole ju kogemusi, mismoodi sellistega käituda. Olen teinud väga palju tööd; mul on palju huvialasid ja energiat veel praeguses easki. Ma tõesti ei teadnud, et enam üldse sääraseid haiglaid ei eksisteeri nagu nt. Taagepera vene ajal.
Sain igatahes hulga targemaks. Kavatsen sel teemal maakonna ajalehes kirjutada ka. Ega siin riigis midagi ei muutu, aga ennegi on"peast soojad" inimesed midagi ära teinud. Päikest!!
 
mis siis 28. aprill 2008, kl 20.13
Keda huvitab, et ta sureb, surgu! Või kutsugu omale ise abi, karjuda jõuab, jõuab helistada ka!
 
tekkis huvi 28. aprill 2008, kl 21.31
Kas on siis selle joodiku nimetähed SP? Väga huvitav mõttevahetus, tunne nagu oleks head raamatud lugenud:)
 
kle anne 28. aprill 2008, kl 21.49
sa raibe ela oma elu. haige tõbras võiks ise jämejalga koos teiste siin kommijatest rahuldamata lehmadega kolida
 
tekkis huvi??? 28. aprill 2008, kl 21.50
jah, on küll. Eks need, kes tunnevad, tundsid selle inimese juba nagunii ära; ja võõrastele ei ütle paljad initsiaalid midagi.
 
tekkis huvi 28. aprill 2008, kl 21.59
Aitähh , oled huvitav inimene ja Sinu siirast mõttevahetust oli huvitav lugeda.Oledki tubli tüdruk, kui elu Sind nii räsinud
on, ja sul jätkub jõudu
 
anne 28. aprill 2008, kl 22.08
aitäh! muide, hindan ka ise häid raamatuid; sh novelle, ja kui nüüd kogu värgi uuesti üle lugesin, siis tõepoolest: novell missugune!! Eriti see lõpp: vt. kommenteerijat 21.49 ... ja siis oma sõnu - issanda loomaaed on ikka vahva küll! Kohe hea tuju tekkis! Aitäh ka sulle, kommija "kle anne"! - kes see siin nüüd siis "rahuldamata lehm" on??? kas mitte sina ise????? Armsad,
sõbralikud (sh rahuldatud) naised ei purska iial niimoodi sappi.....-

:) :)
 
tekkis huvi 28. aprill 2008, kl 22.14
Üks hea kild oli veel, Kõik joodikud on lühikesed, aga tema on pikk ja paistab välja.
 
tekkis huvi 28. aprill 2008, kl 22.19
Palun anna mulle oma meili aadress
 
kooliveli 28. aprill 2008, kl 23.09
Ja äkki käis ilmatu kärakas
Ja lendas õhku see mölakas...
Justkui Huhhuu ja Popi loos -
Novelli aines nüüd ongi koos!!!


Hääd kirjutamist sulle, Anne!! Ära pahanda, ma tundsin su ära! Oli tore küll, aga ma tean, et oled kirjutanud jube häid asju; nüüd kirjuta see asjake (st see 24 tunni pikkune mõ ttevahetus Delfis) tõepoolest novelliks kokku!!

P.S. Pool honorari mulle - idee eest! :)
 
kurb inimene 28. aprill 2008, kl 23.20
tulin õhtul, lugesin selle pika asja kõik läbi. Lõpp oleks tõesti novellilik, aga kui see ka päriselt juhtub, siis ei lenda õhku ju ainult HUHHUU (= see alkohollik) vaid ka Popi (anneke)... Niuks??
 
Niuks? 29. aprill 2008, kl 00.01
Nuuuks!!!
 
ahh, 29. aprill 2008, kl 00.44
jätke juba! Minge magama!
 
nonii, 29. aprill 2008, kl 19.39
lugesin veelkord kogu selle loo läbi; palju ullikesi leidub jah ilma peal ja issanda loomaaed on värvikirev. Kõige toredam on see, kui inimene siiralt abi küsib - ja oli ka igasuguseid häid soovitusi-. ja üks ull teda ja teisi kommijaid rahuldamata lehmadeks sõimab... Vott see on tase!!! Võtaks häämeelega selle "lehmaga" ühendust - et mis nägu see naine on, kes õhtul teistele mürki paiskab!
 
miks 30. aprill 2008, kl 07.12
sa arvad et see oli naine? samahästi võis olla mees.
 
hädas 08. aprill 2017, kl 13.22
olen samamoodi joodikuga hädas. tegemist üksi elava pensionäriga, peale maksude maksmist allesjääva raha joob enamuses maha. joodiku joodikust sõbrad aitavad teda selles. korteris suitsetatakse, juuakse, lagastatakse. põhimõtteliselt on korter üks prügimägi.
sotsosakond ei tee midagi. koduteenusele võimalik võtta kui joodik ise nõus on ja selle eest maksab, koristust keegi tegema ei hakka.
kas on mingi võimalus? mingit järelvalvet joodikule?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!