Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Hakkaks ka streikima vä?
 
kiki 01. oktoober 2012, kl 22.30
huvitav, kas päris ilma rahata on siis üldse võimalik ellu jääda. Oled sunnitud töötama pisikese raha eest ju, sest ikka on neid, kel samamoodi häda käes ja on valmis kohe su lahkumise järel seda töökorraldust taluma.
Enamus eesimaalasi müübki oma elu ju odavalt. Kas 300 euri elamiseks on normaalne? Pole ju. Ka mina saan 300 euri ja ma ei suuda kuud aega sellega väljagi tulla. Varem suutsin ja sain endale ka uued alukad selle eest ja muud hädavajalikku, nüüd ei jätku enam söögikski peale maksude. Muust rääkimata.
Hambad katkised, aga üks esihammas, alles siit kuskilt teemast lugesin, saabki korda 300 euri eest. Mul neid rohkem kui üks katki juba. Aga pole isegi mõtet loota, et need korda saan, tuleb leppida hambutu olema.

See 300 euri on ju nii devalveerunud, et vaevalt vastab 130-le eurile mõni aasta tagasi. Ja need palgatõusud pole ka muud, kui pisuke järgipunnitamine rahaväärtuse kolinal langemisele.
See jutt palgatõusust ajab südame pahaks, muud midagi.

Miinimumpalk on täiega alla mõistuse, sellega hakkad kunagi pensioni saama kolme aasta töörügamise eest ühe aasta koefitsendiga vaid. 30 aastat rabad palehigis ja saad vaid 10 tööastat kirja. Naeruväärne, kas pole.
See on mõnitamine ju. Samas need persetajad seal üleval saavad jumal ise teab mitu aastat ühe aasta eest ja lisaks veel eripensi ja muud hüved.

Peaks tõega mässama hakkama, muu siin ei aita enam küll.Ülbe koorimine ruulib ikka täies mahus.

Tee firma on haige soovitus, sest kui sul pole raha, siis pole mõtet üritadagi.
Otsi parem töö, on sama mõttetu soovitus. Kus siis minu jaoks see parem töö on, kui minuga samas hädas on tuhanded.
Ära müü oma elu ja aega odavalt on veel lollim soovitus, sest kui ma pole nõus odavalt töötama, siis pole kellegi asi, kas ma suren nälga või lähen vargile või põgenen üldse siit riigist.

See pole lahendus.
Hoopis kõvem pähkel on vaja katki hammustada, ehk siis muutub midagi. Enne mitte, ainult hullemaks läheb.
 
ettevõtja (üks paljudest) 01. oktoober 2012, kl 22.45
kes Sa nüüd siin olidki, kes jälle mmind maha tegemas ja väitmas, kui täpselt tead, kes siin ettevõtja nime all klahve klõbistab. no aga avalda Sina ennast ja pole mul ka mingit probleemi ennast avaldada. loota, et Sina oled anonüümne ja mustad ettevõtjaid siin, mis jaksad, aga mina panen siia oma passipildi üles, on muidugi naiivne. samas ega naiivne Sa ju ka olema pead, kui ei mõista, et siin käib aeg-ajalt inimesi igast valdkonnast ja igasuse elatustasemega.

muide, olemtame, et mina ei tegeleks ettevõtlusega. oletame. sel juhul ärksa ja ennast heas mõttes müüa oskava inimesena sooviksin ma tööd, mis ei murra konti, kuid toob mulle piisavalt hästi sisse. seega ma sellisele kandideeriksingi. ja teised minusugused samuti. ja siis me saakski selle soovitud koha. praegu on sel kohal ka ju ometigi keegi? sel juhul oleks see keegi sunnitud otsima vähe viletsama koha ja sel, kes on praegu seal vähe viletsamal kohal, tuleks minna omakorda veelgi viletsamala kohale? jõuad ikka jälgida loogikat? ehk siis kui väikeettevõtjad ei pakuks endale tööd ja samuti neile, kellelt nad teenust sisse ostavad, siis oleks nad konkurendid tööturul, kus tööd oleks Sulle veelgi vähem. saad aru? siis jääks Sulle ikka ju see päris kehv tööotsakene päris kehva raha eest? tahan siis öelda, et peaksid olema õnnelik, et on selliseid, kes pakuvad väikeettevõtjana väajalikku teenust või töödavad midagi pakkudes sellega tööd vähemalt iseendale, sest siis on ka Sinu(sugusete)l töökoht olemas. keeruline on see maailm, eks? jah, ega nädalalõppu oodates, et ehk saab pidu panna ja õlli libistada, mingeid säravaid ideid ei teki jah.
 
oijehh totutajale 01. oktoober 2012, kl 22.50
Lugeda sa ka ei mõista. Kui oskaksid, siis oleksid suutnud välja lugeda, et kasutasin sõna näiliselt....

Ajan sind vihale jah, et ei usu sinu muinasjuttu edukast väikeettevõtjast, kes ennastsalgavalt töötajaid vee peal hoiab ja neid nii armastab? Ainult et need sindrinahad on igavesed laisad ja lohakad ega mõista tööandja ponnistusi ning aina nõuavad aga palka juurde. Vaene ettevõtjake ei saa aga ööselgi sõba silmale - kogu öö mõtleb aina, kuidas ikka Eesti riiki päästa.

Ja antud hetkel ei käinud jutt mitte minu põhjaminekust või veepeale jäämisest, vaid ikka ettevõtjaist. Aga selliseid "edukaid" ettevõtjaid olen ennegi näinud. Üks müüb nüüd turul hilpe. Enne seda lasi esivanemate päranduse allavoolu minema. Aga nii uhke oli ju pangalaenudega rikas olla, poepinda omada ja kolme müüjat käsutada, autosid soetada ja muidu laia elu elada. Vahel kirjutati isegi ajalehes ja puha.
 
oijehh 01. oktoober 2012, kl 22.54
ennast kiitmast ma ei väsi. Aga hästi tead, kes ja kus õlli libistab, ärgas oled ka, aga töödajad peavad sul ikka miinimumpalga eest töödama :)))
 
sanna 01. oktoober 2012, kl 23.00
kiki: saab firmat alustada ka suhteliselt nullist. Seesama onupoeg alustas mul suures osas laenuks võetud algkapitaliga, vend mul tegi täiesti nullist ettevõtte. Oli lihtsalt idee ja piisavalt töökust, et asi ka ellu viia. Tal küll siiamaani enam-vähem ühemehefirma, aga paari aastaga on kasumisse jõudnud.
 
kle oijehh 01. oktoober 2012, kl 23.02
kas sa ikka aru ei saa, et kui su vihatud kaltsupoemüüja poe kinni pani, jäid ka need kolm müüjat tööta. Tegelikult mind päris huvitab, kes on see loll tööandja, kes sind tööl peab? sellist ussitanud mutti?
 
jeppi 02. oktoober 2012, kl 00.00
teeme ära
 
oijehh 02. oktoober 2012, kl 08.56
Jupiter, sa vihastad, järelikult on mul õigus :))))
 
Vabariigi valvur 27. märts 2023, kl 16.27
Näe saksamaal streigivad no kas te proled aru ei saa et teie elatustaseme mõningane langus aitab kaasa demokraatia edenemisele ja Ukraina võidule.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!