Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Delfis kommenteerimine
 
probleem 28. veebruar 2013, kl 19.31
Kas siin on kedagi veel, kes pole eile-täna delfis kommida saanud? Tahtsin kirjutada Maalehe teemas prügisorteerimise kohta, aga komm ei tulnud; päeval tahtsin toidu äraviskamise kohta kirjutada Majanduse alla ja praegu tahtsin juhtida tähelepanu ühele õigekirjaveale, ja samuti komm ei läinud läbi. Nii et see probleem on mul terve delfi ulatuses, ainult naisteka foorumis saan kirjutada.
Pole elus Savisaart ega Ansipit kirunud, nii et selles probleem pole, et "parteid ja valitsust" siunaksin. Kommenteerin ainult neutraalsetel teemadel, ühegi persooni teemal sõna ei võta.
KUI tõesti delfi on mind ära blokkinud, siis nii palju väärikust võiks neil olla, et hoiataksid mind ja teataksid, milles probleem. Ma kordan: mind huvitavad AINULT "argiprobleemid" - prügivedu, ATKO bussiliiklus, lindude toitmine jne, ma ei sekku teemadesse, millest mul aimugi pole, aga ma ei saa kommenteerida?!
Aga võib-olla on mul hoopis arvuti rikkis, sel juhul palun vabandust, et delfit süüdistasin!
 
?? 28. veebruar 2013, kl 19.51
aga sa ju ei tea, kes sinu arvuti taga agaralt kommenteerib sinu arvuti kaudu siis kui sind seal ei ole? kui keegi teine läbi sinu arvuti ebasobivaid kommentaare kirjutab siis mis nad muud teha saavad, kui sinu arvuti ära blokeerida.
 
probleem 28. veebruar 2013, kl 19.59
Ainult mina ise kasutan seda arvutit, tütrel on oma arvuti, poeg on sõjaväes ja mees saab oma arvuti-isu tööl täis. Ja minu teada tütar delfis ei kommi, tema istub facebookis. Sellepärast ma ei saagi aru, mis toimub? Inimest karistatakse sõnavabaduse äravõtmisega, kusjuures inimesel endal pole aimugi, mida ta halba on teinud!? Ma saaksin aru, kui blokitakse ära see KONKREETNE teema, kus ma olen "ebasobiva" kommentaari kirjutanud, aga TERVE delfi on blokeeritud? Aga äkki JUST minu abi oleks vaja näiteks kuriteo avastamisel või kadunud inimese otsimisel /leidmisel, äkki just mina olin tunnistajaks, milles politsei palub avalikkuse abi...
 
heli 28. veebruar 2013, kl 20.13
mul on ka mõnikord nii olnud.
aga siis on saadetud mingi teade, et olen kasutanud ebatsensuusresid sõnu vms, kusjuures ma pole KUNAGI midagi sellist teinud. olen isegi küsinud delfilt, et mis värk on. vastust pole kunagi saanud.
siis mõne aja pärast olen saanud jälle kommida.
mõnikord ei saa lihtsalt niisama, ka ilma igasugsue hoiatuseta kommenteerida ja siis mõne aja pärast jälle saan.
võib olla on tegemist mingi tehnilise rikkega.
ma üldse ei usu, et nad viitsivad kedagi blokeerida.
vaadake, mis toimub vene delfis. seal on kõik lubatud.
 
heli 28. veebruar 2013, kl 20.15
siis võid veel oma "küpsiseid" kontrollida.
mõnikord on need mingil põhjusel väljas. nii on mul ka olnud.
 
no 28. veebruar 2013, kl 20.20
viitsivad küll ära blokkida. Olin korra täies ulatuses mingi kuu aega blokitud, aga siis ei saanud naistekasse kah mitte.
 
probleem 28. veebruar 2013, kl 20.37
Kuu aega, uskumatu! Mina naisteka foorumisse saan, aga n.ö. põhi-delfis ei saa kommida. Mul on esmakordne selline asi, kuigi iga päev olen ikka 2-3 kommi kirjutanud, tavaliselt nn olme-teemadel.
Olgu, aitäh teile, nüüd tean, mis mind ees ootab, et kuu aega olen "tingimisi karistatud". Kui veel "kuriteo" ka teada saaksin...
 
nujah 28. veebruar 2013, kl 20.51
eks need kirjavigade kallal vingujad tulebki ära blokkida. Tehke vabatahtlik sihtasutus või mtü "Kõik kirjavea vabaks" ja hakkake siis parandama ja arutama, nii kuis jaksab! Ja ilge teema kui kommendeerida ei saa, buhuuuu, elu on läbi, delfi on elu!
 
probleem 28. veebruar 2013, kl 20.58
Küsimus pole selles, et elu on läbi või mitte, küsimus on selles, et mind on KARISTATUD, kuid keegi pole mulle süüdistust ette lugenud. Kas õigusriigis niimoodi tohib käituda? Ja miks ei tohi kirjavigadele tähelepanu juhtida? Eesti keelt tuleb ju hoida?!
 
... 28. veebruar 2013, kl 21.10
delfi ei kuulu riigile ... vähemalt meie riigile mitte
 
nujah 28. veebruar 2013, kl 21.38
noh, ma soovitasingi, tee eesti riigi hüvanguks MTÜ, taotle EASist raha ja hakka keelt hoidma ja preserveerima ning õigekirja parandama ja lõpuks loo natsikord ja 0 tolerants sinu meelest õigekeele vastu eksitale.
 
probleem 01. märts 2013, kl 13.49
Proovisin praegu reisihoroskoobis kommida, aga ei saanud.
Reisihoroskoop: mis on sinu tähemärgi ideaalne sihtkoht?
(9):
Kolmas päev juba, öelge siis vähemalt, mida ma teinud olen?! Poleks ju nii raske ekraanile kuvada see kommentaar, mille tõttu mind ära blokiti, ja võiksite öelda, kaua ma karistust kandma pean? Meil on perekonnas 4 inimest, ja mitte keegi ei saa delfis ühtegi kommi kirjutada?! Ja keegi ei suvatse öelda, mis viga on! Ma ei usu enam, et arvuti rikkis on, sest kõik muu töötab...
 
Ülla-ülla 01. märts 2013, kl 14.29
sama siin - Maaleht ei võta jutule?
No tahaks teada, mis oli põhjus - kas see, et leidsin, et kui kleiditikkija ei saa miinimumpalka kätte, tuleks tööinspektsioonil üks reid teha, või see, et selgitasin "riik paneb ise 6% juurde!"-hõiskajale, kust riik selle 6% võtab - tema enda I sambast?

Või hoopis jätsin "õiged" artiklid lugemata ja klikkimata?

Selgitage - ma siis teinekord enam ei tee, ei tee Evelini-artikleid enam lahtigi?
 
küpsis 01. märts 2013, kl 14.54
baabad
teie arvamus ei sobi delffi ärilise plaaniga
mingit karistust ei eksisteeri
 
probleem to Ülla-ülla 01. märts 2013, kl 15.11
Kas ainult Maaleht või KÕIK, mis delfi all on: Majandus, Rahva Hääl, uudised jne.
Mina ei ole Evelini kleiti kommenteerinud, ma pole ÜLDSE aastapäeva vastuvõtu teemades kirjutanud, sellepärast ma ei saagi aru, millepärast ma olen riigireeturiks kuulutatud?
Delfi võiks teha nimekirja keelatud sõnadest ja karistused ka juurde:
Savisaare nimetamise eest saad 2 kuud
Ansipi nimetamise eest 3 kuud
Ilves(t)e nimetamise eest võetakse sõnavabadus 6-ks kuuks.
Jne.
 
probleem 01. märts 2013, kl 15.45
Võtsin praegu Delfi Kontakt lahti ja avastasin sealt ühe tuttava. Kui mu arvutilt pole esmaspäevaks blokki maha võetud, siis kirjutan temale ja hakkan uurima, mis neil seal delfis toimub. Ma olen valmis vabandama, kui mulle öeldakse, et ma olen kogu Eesti rahvast solvanud, aga ennem ma tahan teada, mis kommentaari põhjal selline järeldus tehti.
 
Ülla-ülla 01. märts 2013, kl 15.55
No nii, nüüd saab vist jälle, vähemalt üks komm jõudis pärale (mitte küll Maalehte vaid mujale Delfisse).
 
probleem 01. märts 2013, kl 16.28
Ülla-ülla, tõesti suur üllatus! Kirjutasin Majanduse all ühe väikse 1-realise kommentaari ja see jõudis kohale?!
Ma olen nii liigutatud, et pisar veereb mööda põske alla...
 
probleem 03. märts 2013, kl 00.16
JÄLLE ei lasta mul kommida?! Kirjutasin ainult, et mulle meeldis Grete Paia rohkem, helistasin tema poolt, aga mu kommentaar ei tulnudki...
 
idee 03. märts 2013, kl 00.21
no aga sõima siinsamas delfi moded ja juhtkond korralikult läbi, hakkab kohe kergem.
 
p.s. 03. märts 2013, kl 00.23
ära karda, võid rahulikult sõimata neid, ja ka ropendada palju jaksad, see neile meeldibki ))) delfi äriplaan selles seisnebki, et mida rohkem intriige ja räuskamist, seda uhkem.
 
probleem 03. märts 2013, kl 00.28
Minu probleem on selles, et ma ei oska sõimata, ma pole elu sees mitte kedagi sõimanud, ma ei tunne neid sõnu ja mul hakkab halb, kui keegi teine sõimab.
Aga jah - kommida ma ei saa, proovisin suvalises kohas (tuisk) kommi kirjutada, aga ei midagi.
Eile õhtul ja täna hommikul sain.
 
jälle tõsi! 03. märts 2013, kl 09.45
nujah 28. veebruar 2013, kl 20.51
eks need kirjavigade kallal vingujad tulebki ära blokkida.

Elagu kirjaoskamatud! Ja nende kommentaarid peavad kindlasti avaldatud saama, sest kuigi nad pole isegi kirjutamist suutnud ära õppida - igas muus vallas on nad ju ülisuured asjatundjad ja teavad täpselt, kuidas maailmas asjad peaksid käima. Mida need lollid kirjaoskajad siit veel otsivad? Nemad nagunii ei tea millestki mitte midagi. Õiged inimesed on ikka harimatud.
 
Tõsi, mis tõsi! 03. märts 2013, kl 10.39
Eelmine kirjutaja ütles väga õigesti!
Olen alati mõelnud, miks õigustatakse vigadega kirjutamist internetis ja jõudnud järeldusele, et need inimesed ei tunnegi õigekirja.
Võiks vähemalt vait olla, kui vigadele tähelepanu pööratakse ja neist õppida!
 
heli 03. märts 2013, kl 11.00
...
täiesti nõus. delfi ei tööta kindlasti kohe eesti riigi kasuks. niisugust rassismi ja vaenuõhutamist ei luba ükski riik. aga delfi omanikud on tugevamad, kui eesti riik.

nujah
kirjavigadega võib kirjutada inimene ainult siis, kui tal on selleks arusaadav põhjus - düsleksia, düsgraafia, vaimne arengupeetus jms.
nii et iga kord, kui oma vigase teksti siia valmis solgerdad, pane ka põhjendus alla.
puudega inimesi mõistame kõik.
muul juhul on aga vigadega kirjutamine lubamatu.
kuhu me siis lõpuks nii jõuame, et lollid võtavad võimust?
lõpeb asi nii, nagu bolshevistlikul venemaal, kus toimus intelligentsete inimeste hävitamine lollide poolt?:))

probleem
ei saa olla, et oled midagi valesti öelnud. mina olen siin kritiseerinud ansipit, aaviksood, savisaart, simsonit, ilveseid, soonvaldi ennast, jne, kuid mind pole blokitud.
arvan, et tegu on siiski mingi tehnilise asjaga.
 
to p.s. 03. märts 2013, kl 12.11
p.s. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ära karda, võid rahulikult sõimata neid, ja ka rop
> endada palju jaksad, see neile meeldibki ))) delfi
> äriplaan selles seisnebki, et mida rohkem intriig
> e ja räuskamist, seda uhkem.



Tundub küll, et see on nii.
Nagu nägite, kadus ühe paranoidsete luuludega räuskaja ! teema nagu niuhti, kui asi kiskus näost näkku kohtumiseks ning politsei poole pöördumiseks.

Räuskaja kommentaarid on sellegipoolest copitud..:)
 
heli 03. märts 2013, kl 14.50
aga no näiteks vägistamisteemades kommenteerib pidevalt üks hälbega inimene. tema kommentaarid on alles ja teda pole ka blokeeritud.
või on siis nii, et kuna tegemist vaimse probleemiga, pole õigust blokeerida?
ta vist ei kasuta ebatsensuurseid sõnu.
kas sel juhul on mõttetud kommentaarid aktsepteeritavad?
 
probleem 03. märts 2013, kl 23.15
Minu kannatus katkes eile õhtul (öösel) ja kirjutasin moderaatorile ja sain ka vastuse ja siis pidin ühe formulari ära täitma, et siis hakatakse uurima. Täna hommikupoole polnud midagi muutunud ja siis kirjutasin uuesti ja siis vastati ka jälle, ja öeldi, et nüüd peaks korras olema. Igatahes praegu kirjutasin ühe kommi Publikusse ja see jõudis kohale.
Delfi ütles jah, et tehnilised probleemid olid, ei olevat selles põhjus, nagu oleks mind ära blokitud. Nuujaa..
Ainult et nad oleksid võinud sellest teada anda, kui neil on probleemid ja inimesed ei saa kommida...
Olgu, kuidas on, selleks korraks on asi lahendatud..!
 
! 04. märts 2013, kl 09.55
sa oled kuidagi ülitundlik minu osas! :)
 
! 04. märts 2013, kl 09.56
ha ha ma ei rääkinud vägistamisest küll alustuseks midagi!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!