Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Appi, rästikuid on aed täis, ei julge enam välja minna
 
resume 19. mai 2009, kl 01.27
ANGERVAKS on see taim, mille lõhna rästikud ei talu. Siilid, nirgid, nugised söövad hea meelega madusid, nagu ka valged toonekured. Sookured ei söö, kuna nemad on taimetoidulised. Pisikesed sipelgad panevad hea meelega nahka kogu liha, mis neile ette jääb. Indias jällegi peetakse mangusteid, kes ringiroomavale kobrale otsa pääle teevad. Probleemi saab lahendada ka küsimuse ümberasetusega- mitte KUIDAS madudest vabaneda, vaid KAS üldse on mõttekas neist vabaneda? Nimelt saad sa kerge vaevaga asutada maofarmi, ikka mürgikogumise eesmärgil. Maomürk maksab ju hullu raha.
 
muhulane 19. mai 2009, kl 08.39
seda angervaksa asja ma küll eriti ei usu- meil terve rand angervaksa paksult täis ja rästikuid ka seal vahel hulgim...
 
Ussisõber 19. mai 2009, kl 10.35
Rästik sööb tigusid, tore ju.
 
juss 19. mai 2009, kl 10.39
Tehke oma hoovid risust,kolast ja sitahunnikutest tühjaks,siis kaovad ka ussid.
 
jajah 19. mai 2009, kl 10.49
Jajah, nii tore, koerad surevad, endal on jalg paistes ja sinine, käia saad ainult karkudega, kogu aeg on auto valmis, et kui vaja ruttu haiglasse vastumürki saama sõita. Nii tore.
 
looduses peab olema tasakaal! 19. mai 2009, kl 11.47
kes on naksitralle lugenud, see teab, et rästikud ei armasta sellise taime lõhna nagu RASS
 
ml 19. mai 2009, kl 12.04
meil maal tapetakse nad ära, kui elamisse või õue peale tulevad. siis nad ei sigi ja pole ka võimalust, et üks ja sama ringi liigub. nii vastikud on nad muidu! lapsi ei saa üksi õue lasta mängima, sest mine tea, kust ta välja võib ilmuda ja hammustada.
 
K 19. mai 2009, kl 12.23
Aga mis siis saaks, kui rästikumamma postitaja ml-i kohta sama arvaks: et need inimesed on nii vastikud, tapan nad kõik ära, muidu ei saa oma ussipojakesi välja mängimagi lasta, inimeselaps astub ju peale.
Ükski metsloom Eestis ei tapa tema territooriumile elama tulnud inimesi, aga inimene...
 
Monsa 19. mai 2009, kl 13.04
Kas see paanika pole liialdatud? Siin kellegi jajah jutust jääb mulje, et ussid ründavad kõiki tema pereliikmeid täiesti lakkamatult. Niipea kui uksest välja astud, sööstavad rästikud jalgade poole ja õunapuu otsast kukub boamadu kaela.
 
to Monsa 19. mai 2009, kl 13.11
Kui sa rästikule peale astud, siis ta vist nagu ikka ründab jah, või mis? On ju jutt, et tuppa ja trepile ronivad, kogemata võid peale astuda, omaenda kodus majas sees ei käi ju nina maas, et oioi, äkki on mul madu köögis.
 
teadja 19. mai 2009, kl 13.21
Rästikute lemmikelupaikadeks on rohused segametsad, metsaservad, raiesmikud, sood, järvede ja jõgede kaldapiirkonnad, vähem ka niidud ja kuivad männikud. Rästikuid leidub igal pool Eestis, kuid erineva sagedusega - sobivates kohtades moodustavad nad suuri kogumeid ning võivad puududa suurtelt aladelt ümberringi. Nad on väga paiksed loomad, elades kogu elu ühel ja samal kohal, liikudes vaid 60…100 m raadiuses. Rästikute varjepaikadeks on mitmesuguste loomade urud, pehkinud kännud, praod. Kuigi neid võib tihti näha end päikese käes soojendamas, on rästikud päeval loiud. Nad suunduvad jahile videvikus ja on eriti aktiivsed öö esimesel poolel. Peale edukalt kulgenud püügiretke ei välju nad 2…3 päeva jooksul varjepaigas



Ei muud, kui koristage ja puhastage oma aiad risust, siis ei ole vaja appi karjuda. Vähem delfis targutamist, rohkem aias tegutsemist.
 
irw 19. mai 2009, kl 13.24
Jajah, minge võtke metsaäärest vanad müürid maha, p*rsse see muinsuskaitse, kuvaldad kätte ja koristage piirkond risust ;)
 
eksole 19. mai 2009, kl 14.25
jah, siin mõned tarkurid ning teadjad on küll lahkelt soovitusi andmas, mis ei toimi, sest rästik elab edukalt niidetud, puhastatud maa-alal, ei hirmuta teda koergi. Need, kes selle nuhtlusega on kokkupuutunud, nii roosamanna juttu ei aja, see probleem on tõsine, kui väiksed lapsed kodus.
 
reet 19. mai 2009, kl 14.40
Sama jama oli aastaid tagasi...Ilmselt on rästiku pesitsuskoht läheduses...Ettevaatust- rästiku pojad on eriti mürgised.
Siin muu ei aita, kui et elumaja lähedusest tuleks nad ära hävitada. Eriti kui väikesed lapsed...Rästiku mürk on eluohtlik, kui veel allergiline, võib ära surra.
 
jajah 19. mai 2009, kl 16.04
See jutt, et rästikud elavad ainult hooldamata aias ja aed tuleb risust puhastada, on täielik jura! Ma niidan muru juba mitu kuud, kogu aed on koristatud, ei ole kusagil mingit heina ega risu. Ka naabril on rästikutega probleem ja tal on aed lausa steriilne, praktiliselt iga päev lakub ja niidab oma muru nagu segane, üks lible kah ei ulatu teistest kõrgemale, kõik aianurgad on puhtad, maja taga on bassein ja hooldab aega ülikorralikult, aga ikka peesitavad rästikud seal kenasti hooldatud murul rahumeeli edasi.
Üldiselt teeks äkki nii, et antud teemal räägivad kaasa inimesed, kes ise probleemiga kokku puutunud? Oma Lasnamäe korteris on muidugi tore targutada, et mis need paar rästikut siis tee ja hädakisa on, nagu oleks boamadu puu otsas, aga natuke jama lugu on küll, kui ei julge enam väikseid lapsi ja koeri omapäi omaenda koduaeda lasta ja ei julge isegi toa tuulutamiseks ust avada.
 
harjumaakas 19. mai 2009, kl 16.10
eks kolige siis linna, kui maal nii ohtlik on!
 
*** 19. mai 2009, kl 16.24
Minu vanaisal olid pika varrega rästikunäpitsad. Kui hoovi peal mõni ringi ukerdas, siis võttis näpitsatega maol pea ümbert kinni ja viskas naabri aeda.
 
Varjant 19. mai 2009, kl 16.35
Räägin ainult seda mida olen kuulnud!
Et madudel pidi nö oma liinid olema kus nad liiguvad. Tuttavatel on metsatukas suvila, vanas talukohas, vana niiske kelder ja kiviaed , vanad hunnikud, kõrval kõrged rohuniidud.Kõik maole sobilik paik eluks, aga neil hoovis ei ole kunagi nähtud, kuna nende elamu ei jää nende "teele".
Teine mida olen kuulnud, mis aitab neid ära hoida, on linnud. Tv oli kord saades kus peeti valgeid paabulindusid- pidi rästikud hoovist ära peletama.Usun ,et kannataks ka ehk hanedega proovida!
Aga ehk peaks jah meie suurelt zooloogilt küsima seda mida teha sellises olukorras:)
Edu, ise ma minestaks kohe esimesel hommikul ,sest ma olen lausa foobik nende osas.
 
siilid 19. mai 2009, kl 16.54
hoiavad ka olukorra kontroli all.

Meil oli ka aastaid tagasi palju rästikuid kuid siis ilmusid siilid samasse kivivaresse pesitsemaja nüüd pole enam rästiku prombleemi (need üksikud kes jalgu jäävad asustan metsa ümber - ikka 5-6 km kodust), lähedalt pidid tagasi tulema.
 
ohh 19. mai 2009, kl 16.59
Aga kuskohast siile saada? Me oleme oma majas kolm aastat elanud, aga siiamaani pole ainsatki siili kohanud, hommikuti on akna taga kitsed, jänesed, rebane käib majast mööda, rästikuid on kuhjaga, aga mitte ainsatki siili pole näinud, täitsa imelik...
 
pipar 19. mai 2009, kl 19.19
olen kuulnud (ema mul räägib), et ilusad laialehelised kiviktaimlassegi sobivad taimed PEPEROONIAD on rästikuid peletavad taimed. ehk peab asjatundjatelt yle kysima. aga lilled muidu ise ilusad: ymarate nahkjate lehtedega, pika varre otsa tulevad lillakad õied. kui muud ei saa, siis silmailu ikka.
 
Äkki on abiks? 19. mai 2009, kl 19.30
Teate, nägin Saksamaal mingeid tünne, mis hoidsid maod eemal. Mis need tünnid sisaldasid, et tea, aga pidi müüdama veterinaarapteekides, sest ussirohketes kohtades piima andvate kariloomade pidamine olevat muidu võimatu. Kellel kontakte Saksamaal, otsige edasi ja andke ka siin teada (mul Läänemaal probleeme nastikutega, kes ronivad lausa tuppa!).
 
ehh 19. mai 2009, kl 19.50
isegi lauset ei viitsi lõpuni lugeda.kirjutasin ju et vanarahva tarkus. ma pole ise ühtgi siugu tapnud.
 
ahjaa 19. mai 2009, kl 20.05
Pikaajaliselt mereäärses talus elanud vanavanematelt päritud tarkus - õue sattunud rästikud tapeti ära, nastikuid ainult hirmutati. Rästikud on väga paiksed, äraviimise korral tulevad tagasi. Aga see kehtis vaid õue kohta, mujal ussi tapmist ei peetud õigeks. Eks inimestel ka õigus oma eluruumile nagu madudel omale. Aga miks nad küll looduskaitse all on, väga palju on neid igal pool Eestis, tundub, et aasta-aastalt järjest enam?
 
maali 19. mai 2009, kl 20.26
tümpsu nad nüüd küll ei karda...ei sulot ega hullemat sülti...maod, va sindrinahad, on ju kurdid hoopistükkis. :)))
 
katrin 19. mai 2009, kl 23.28
siile peaks muidu Siili Arvo käest saama. Elab kuskil Järva Jaani lähedal ja vähemalt kaks aastat tagasi kasvatas küll siile. Tal oli terve kelder banaanikastides siile täis, emane siil maksis 700 krooni ja isane 900. Olid ka ilma okasteta niinimetatud lastesiilid, need olid pika sabaga ja maksid 500 krooni tükk, need oli ta ise aretanud, vist ristas rotiga.
Kes teadis, see sealt sai, ise ostsin ka kolm tükki, kaks emast ja ühe isase, mul sebisid lahtiselt lasnamäe korteris ja sõid prussakaid
 
juuli 19. mai 2009, kl 23.28
ma olen kuskil saunas kuulnud, et maod tajuvad väga hästi vibratsiooni.... hoolimata kõrvade puudumisest.
 
siil 19. mai 2009, kl 23.30
Siilid on head küll, aga tihedasti asustatud piirkonnas jäävad nad enamasti auto alla varsti kõik :(
Toonekured ka püüavad rästikuid.
Rass ei aitam on küll ilus siniste õitega taim aga see aitab rottide vastu ja nii oli ka Naksitrallides kirjas ja ma olen seda ise katsetanud, hoiab närilisi eemal küll, ag anüüd pole selle seemet enam näinud.
Ise vist üritaksin rästikud kinni püüda nende näpitsatega ja metsa viia, ükskord ikka vähemaks jääb, ainult et jube kulukas ettevõtminem ega kõiki korraga kätte saa ja viia tuleb ikka mitu head kilomeetrit kaugemale, kuhugi tühja kohta, kus jälle inimesi segama ei hakka.
 
Pipi 20. mai 2009, kl 08.30
Lollakas, "Naksitrallidel" aitas RASS mitte rästikute, vaid ROTTIDE vastu. Rästiku toppis see üks nendest kolmest tropist taskusse...

Ent - kui mulle ilmuks rästik hoovi, siis tapaks ära, sest arvestage, et rästik on paikne; ta elabki 300-400m raadiuses ning ta ei kao. Tappa on lihtne - kaikaga vastu selga - kutu.
 
no 20. mai 2009, kl 08.32
lihtsalt ei saa nii lolli inimest olla. madu roomas mao juurde, mis omasuguse vastu olla saab, seltsis segasem
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!