Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Rinnahoidja
 
suurus X 01. veebruar 2010, kl 11.08
Kuidas te naised leiate omale õige rinnahoidja? Mul pole vist elusees parajat rinnahoidjat olnud ja ei tea, kuhu pöörduda ka, et abi saada. Tellisin omale uue pesu, kätte saades osutus suureks ja väiksesks. Mul on väike rind, teoreetiliselt peaks olema 75A, aga selga proovides, on korv suur ja igaltpoolt mujalt pigistab ehk on kitsas. Ma ei tea enam mida teha, lasta eraldi rinnahoidja õmmelda?!
 
kk 01. veebruar 2010, kl 11.09
Ei oska võtta mõõdulinti ja oma ümbermõõtu rinna alt mõõta?
Või millega sa hakkama ei saa?
Järelikult pead tellima number suurema ja korvi AA, kui A on suur.
 
suurus X 01. veebruar 2010, kl 11.12
Olen mõõtnud ennast igalt poolt, ega ma nii loll ka siis pole. Lihtsalt ei leia endale parajat, selles on küsimus.
 
Kaia 01. veebruar 2010, kl 11.17
Ka mul on sama probleem. Lihtsalt ei leia parajat. Aga olen abi saanud käsitöötegijailt ja kasutan villaseid rinnahoidjaid. Venivad ja on nahale tervislik.
 
k 01. veebruar 2010, kl 11.20
mulle kunagi üks pesupoemüüja ütles, et vähemalt Läti pesul kehtib selline süsteem, et suurema ümbermõõduga rinnahoidjatel võid rahus korvisuuruse samaks jätta. et kui mina kosusin ja enne kandsin 75B, siis soovitas mul 80B osta, kuigi üritasin väita, et ka tissid on paksemaks läinud.
huvitaval kombel see sobis.
nüüdseks olen trennidega kasvanud/kahanenud 85A-le. rindkere on musklis ja suurem, rind pisike.
ma olen ka seda meelt, et pigem olgu ümbermõõt lofkam. inetu on vaadata neid Michelini-mehikeste moodi voldilidi naisi, kes millegipärast niiiii kuradi kitsad rinnakad omale selga ajavad. mul jääks hing kinni, kui ma kasvõi paar tundi nii pigistavad "kostüümis" peaks olema.
sulle soovitaks äkki siis 80A proovida?
aga üldiselt on rinnahoidjate ostmine täppisteadus ja kõige paremini saad ikka kümneid ja kümneid eri hilpe proovides leida selle sobiva. netist/kataloogist ei saa ma kunagi ei pesu, teksapükse ega lõhnaõlisid osta. fakt.
 
ka 75A 01. veebruar 2010, kl 11.22
ma ka olen enda meelest 75A, aga täpselt sama mure mis teemaalgatajal. olen ostnud ka 80 A, aga need on jällegi nagu natuke liiga suured. AA-korvi pole õnnestunud eestis veel näha. püüan osta tavaliselt võimalikult suurte patjadega rinnahoidjad, siis ei jää vähemalt korv nii väga tühjaks.
 
jen 01. veebruar 2010, kl 11.48
no miks sa siis üldse tellid, kui tead et enamus ei sobi. sellistel puhkudel käiakse poodides proovimas. AA-korve müüakse eestis küll.
 
kannan õiget suurust 01. veebruar 2010, kl 14.46
k-le
Mis asja sa ajad, et rinnahoidja olgu lofkam? Rinda peab üleval hoidma ikkagi see rinnaalune osa. see peab olema siis täpselt paras, mitte liiga suur. Kui rinnaalune osa on liiga suur, saavad õlad liiga suure koormuse, sest rinda hoiavadki sel juhul üleval ainult rinnahoidja paelad. Rinnahoidja alumine osa on siis paras, kui see ei hakka selja tagant üles kiskuma. See peab olema samal kõrgusel ümber terve rindkere. Rinnahoidja korvide puhul peaks vaatama, et korvid ei ole liiga suured aga samas ei vlguks midagi ka korvide äärtest välja. Kõige suurem viga, mida naised rinnahoidjate valimisel teevad ongi see, et valivad korvialuse osa liiga suure ja korvi liiga väikse.
 
mia 01. veebruar 2010, kl 14.49
Kus müüakse AA-korvi? :O Ma ei ole mitte iialgi näinud.. isegi A korve on vähe, mõni üksik.
 
laaa 01. veebruar 2010, kl 14.52
Mul ka täpselt sama teema, olen u 75A, aga tihti jääb korv pooleldi tühjaks.. sõltub täitsa mudelist, mõni on õnnestunud leida ka sobiv, aga enamus ei istu. 70A on ümbermõõdult kitsas, samas korv on parem (A korv 70 on tihti väiksem kui A korv 75A! miks?) Teinekord 70A alt ei pigista, siis istub see suurus paremini.. proovimise ja mudeli asi. Muidu üks suur jama jah nendega.
 
t 01. veebruar 2010, kl 15.46
kannan õiget suurust, sul on loomulikult täiesti õigus ja suurem osa naisi kannab liiga lohvakat rinnahoidjat, millest tegelikult mingit kasu ei ole. samas jälle, A-suurusel ei olegi ju mingit olulist toetust ja hoidmist vaja, lihtsalt kantakse pesu, et nibud välja ei paistaks.

ja loomulikult pole see mingi läti erinevus, korvisuurused kasvavad koos ümbermõõduga, 60A ja 100A korv ei saagi sama suurusega olla. Või kui näiteks 80D on ümbermõõdult suur, aga korvilt paras, siis ei peaks proovima mitte 75D, vaid 75E suurust, kuna selle korv on sama suur.

kui eestist AA-d ei leia, siis aitab alati interntet, väiksemale rinnale spetsialiseerunud saite on päris palju leida
 
N24 01. veebruar 2010, kl 16.08
Tead, mina ostan endale rinnahoidjaid ainult Filikorist. On jah odav pood, aga see on ainus koht Tallinnas, kus ma olen endale PARAJA rinnaka saanud. Igalpool mujal on nii, et väiksel suurusel on korv paras, aga alt pigistab niimoodi, et hing jääb kinni või siis on alt paras, aga korv on nii suur, et sinna mahuks sisse kolm minu tissi.
 
bra size calculator 01. veebruar 2010, kl 16.46
http://www.85b.org/bra_calc.php
 
hm 01. veebruar 2010, kl 16.49
no mina ikka ilmselt läheks mõnda korralikku pesupoodi ja küsiks müüjalt nõu, nad tavaliselt siiski üsna asjalikud, kui ise ka täpselt õiget mõõtu ei tea siis kusagilt tellimine on veel see kõige riskantsem ju. ülemistes la senza poes näiteks on sõbralikud müüjad ja seal on triumphi pood ka, usun, et ka seal on suur valik numbreid. puhas proovimise värk ikka.
 
greip 01. veebruar 2010, kl 17.13
Mina leidsin mõni aasta tagasi lõpuks ometi täiesti perfettolt istuvad ja mõnusad rinnahoidjad ühest nüüdseks suletud poekesest, kus müüdi THMi pesu. Number oli 75B. Samas ei ole mõne teise kaubamärgi 75B üldse mitte see, tavaliselt on häda just sellega, et rh alumine pool takistab normaalset hingamist. Kataloogides olevate tabelite järgi arvutades saan üldse 80A ja selle Bra Size Calc järgi hoopis 80C. Ikka vist õnne asi rohkem see sobiva leidmine.
 
pammy 01. veebruar 2010, kl 17.30
nende korralike pesupoodidega on katseid tehtud, inglismaal näiteks pakuvad paljud poed rinnahoidja leidmise teenust. aga kahjuks leiti, et ikka üritatakse sulle midagi nendel olemasolevat selga toppida. näide:

Of the 75 bra fittings, an appalling 59 recommended a poorly fitting bra, and only six sold us a bra that fit really well."

Of the 79% of bras that were incorrectly fitted, 53% had cups which were too small, and 46% were the wrong back size. The professional bra fitters seemed to make exactly the same mistakes as the general public: "The cups were usually too small so the breasts bulged out at the front and sides [...] Just under half the recommended bras were the wrong back size - in most cases too loose."
 
tt 01. veebruar 2010, kl 17.47
mul on 70a ja viimasel ajal olen netist ostnud www.figleaves.com ja üllatuseks on sobinud. nüüd juba tean, millise tootja rinnakad sobivad ja ostangi netist.
mugavad on nt maidenform, mõned triumph mudelid, figleaves enda pesu.
 
uh 02. veebruar 2010, kl 21.10
see bra sie calc ütleb, et mul peaks 70b olema... reaalselt on ka 70d korvist väike...
 
75D 02. veebruar 2010, kl 23.42
Kuulge A-korvidega - Eestis just teile kõuge suurem valik ongi! Iseasi kuidas bte viitsite pesupoes neid selga proovida ja A või AA-d sobitada oma kehajämedusele vastavalt kas 70A(AA), 75A(AA), 80 A(AA), 85 A(AA) jne jne...

Hullem klugu on suurerinnalistega, nagu mina, kes peab terve päeva ca 10 poodi läbi kammima ja siis selga proovima, et leida oma 75 D kätte!

Üleüldse ma käiks A-korviga mingi särgiga või topiga.... te ei kujuta ette kui jube on olla eestis suurerinnaline ja tahta ilusat pesu!!! VÕIMATU! Vaid suure tuhnimise/ootamise/tellimise järel ehk õnnestub...
 
75D 02. veebruar 2010, kl 23.46
Vabandan oma kirjavigade pärast, kiirustasin kirjutades... Ärge pange seda nüüd küll pahaks ;)
 
80-85E 03. veebruar 2010, kl 09.51
Samad sõnad eelnevaga. Väikeste rindadega ikka midagi leiab. Aga kui on suur rind ja väike rinnaalune mõõt, siis on asi lootusetu lähedane. Nojah, 90-95 rinnakorvidesse ju mahuksid rinnad ära, aga siis on alumine mõõt ikka nii lohvka, et rind tuleb otsapidi alt välja. Noh, niit, nõel ja käärid aitavad, aga tahaks ikka ilusat asja poest osta nii, et kohe ei pea hakkama ringi tegema. Tegelikult on rinnaalune mõõt 80. 85 veel ka kuidagi kõlbab, aga millegipäras arvavad tootjad, et rind on siis kindlasti väiksem kui sellisel, kellel on rinnaalune mõõt 90 või rohkem. Ja uskuge, sellest, et rinnakorvid on suured, on palju hullem, kui rind korvist välja punnitab. Oi kui palju usus ja lootuses numbri järgi ostetud-tellitud rinnahoidjaid selle pärast kasutamata kapis seisavad.
 
judit 03. veebruar 2010, kl 10.13
igaüks miskipärast arvab et kõik teised peale tema peaks ju ikka poest sobiva leidma. tegelikkus on see et ostetakse sisse mingi müstilise keskmise järgi, 75b-st alates. aga 70Evõi suurem ei leia midagi, üleüldse on suurematele kui D olematu valik. ja A on miskipärast kõik polstriga, no ei taha kõik inimesed silikoon- või vahtkummpatju kanda.
 
pammy 03. veebruar 2010, kl 10.41
80-85E ei ole väike rinnaalune ümbermõõt, vaid selline suurus sobib ikka suuremale daamile. mu ema on tubli 80 kilo ja tal on 80E-F suurus. kui sa ise leiad, et oled ikka saledamapoolne, siis soojat soovitan väiksema ümbermõõdu ja suurema korviga asju prooviga. Omadest kogemustest, ise arvasin ka, et olen 80D, sest see nagu enamvähem läks ja suuremaid korve ei olnud saada. Aga tegelikult on õige number nagu Bravissimo.com sõbraliku tädi abiga selgus, hoopis 70F..ausalt, nagu teine inimene kohe!
 
k 03. veebruar 2010, kl 11.52
pidasin silmas ümbermõõtu, et see olgu pigem suurem, kui kitsas, mis tirib volte läbi riiete nähtavale.
 
tt 03. veebruar 2010, kl 12.10
k, kui inimesel on suurem rind, siis ei saa see rinnahoidja seal keha ümber niisama lehvida. see rind peab siiski hoidjale toetuma ja voldid toob välja just liiga suure ümbermõõduga hoidja, mis mööda selga üles ronib ja pekid alla kokku pressib. õigesti, tihedalt ümber keha olev rinnahoidja peaks olema seljal sama kõrgel kui eespoolgi ja ei tekita kapsaussi-efekti.
 
nu 03. veebruar 2010, kl 17.55
Kas ainult minule satuvad rinnahoidjad,millel "tellitavad" kinnitused?Teinekord kolme erinevat ümbermõõtu suisa.Sellepärast ma 75-l ja 80-l nii pilli lõhki ei ajaks..
 
pammy 03. veebruar 2010, kl 17.59
"tellitavad" rinnahoidjad on tellitavad sellepärast, et nad venivad kandes ja pestes. osteks peaks rinnahoidja paras olema kinnitatuna kõige viimasest haagist. kui osta kohe selline, mis on kõige väiksemast paras, siis mõne aja pärast ta enam ei toeta.
 
siga ja kägu 03. veebruar 2010, kl 19.02
Omast kogemusest ütlen, et suurele rinnale on valikut küll. Triumphi poodidest leiab 75E suurust kuhjaga, nii et mina pole siiani pesuta jäänud. Ma kaldun arvama, et neil on ka AA korvi. Tuleb ainult kohale minna ja selga proovida, et enda jaoks mugavaim mudel leida. Ja tingimata tellitav rinnahoidja ja kõige lõdvemas olekus korralikult ümber keha liibuv, siis pole hiljem probleemi, et hakkab välja venides selja pealt üles kerkima!
 
s. 04. veebruar 2010, kl 12.39
AA korvi leiad näiteks La Senzast, Ülemiste keskuses ja Rocca al Marest, teistes poodides polegi nagu taolist suurust kohanud.
 
no mida kuradit 04. veebruar 2010, kl 16.31
ma arvutasin selle lingi järgi. kui tavaliselt kannan eesti mõõdus 75 C numbrit, siis see väidab, et mul on 75 AA. ei ole eriti usaldusväärne.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!