Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kuskohast lennukipileteid ostetakse?
 
loll 14. august 2009, kl 12.52
Pole iialgi lennukiga lennanud ega kusagil reisinud, niiet palun mitte ilkuda.
Küsimus siis on selles, et kuidas ja kuskohast peab ostma lennikupiletid? Milline on kõige odavam lennufirma (Tallinnast Pariisi)? Kas peab minema lennujaama kohapeale? Või ostma konkreetse lennufirma kodulehelt? Või hoopis reisibüroost?
Veel küsimus - mida tähendab, et reis on ümberistumisega? AirBalticul näiteks on Tallinnas Pariisi lend, aga Lätis ümberistumisega? Kas see tähendab, et tulen Lätis maha ja kohe sealtsamast läheb teine lennuk edasi? Või peab ootama, läheb lend edasi alles järgmisel päeval? Nende kodulehel on see info ainult inglise keeles, aga mu inglise keel kahjuks on väga kehv.

Aitäh!
 
B 14. august 2009, kl 13.02
Piletid ostad netist - bronnid ära, maksad kohe ära ja saadud kinnistuskoodi alusel saad lennujaamast enne lendu piletid kätte.

AirBaltic läbi Riia tähendab ilmselt seda, et on Tallinn-Riia ja Riia-Pariis liin. Ümberistumine samal päeval ja ilmselt tundide küsimus.
 
tiiu 14. august 2009, kl 12.58
mina olen enamasti ostnud estonian air'i kodulehelt. kui neil polegi alati otselende pakkuda, siis on neil valikus ka ümberistumisega lennud. tavaliselt antakse Sulle ümberistumiseks mitu erinevat valikut, kus ja kui pika vahega. loomulikult on võimalik ümberistumisega lendu organiseerida ka kahe lennu vahele jääva ajalise pika vahega, aga tavaliselt piisab paarist tunnist täiesti.
 
koduleht 14. august 2009, kl 12.59
ostadki selle firma kodulehelt,millega lennata tahad.
alternatiiv on minna reisibüroosse ja nemad ostavad sulle piletid sina ainult lähed järele ja maksad.
 
Ess 14. august 2009, kl 13.03
Ümberistumine = istud ümber teise lennukisse.

Pileteid võid osta kust ise soovid, kas reisibüroost või otse lennufirma kodulehelt. Reisibüroost on muidugi palju kallim osta kui otse lennufirmalt, sest reisibüroo tahab ka ju vaheltkasu saada. Osta saab nii lennujaamast kui internetist kodulehtedelt.

Sellist asja nagu kõige odavam lennufirma ei ole. Kord teeb üks lennufirma kampaania, kord teine, siis kolmas. Tuleb ise kampaaniatele peale passida kui eesmärk on odavad piletid.
 
Ess 14. august 2009, kl 13.02
"Piletid ostad netist - bronnid ära, maksad kohe ära ja saadud kinnistuskoodi alusel saad lennujaamast enne lendu piletid kätte."



Tegelikult ostad internetist piletid ära. Maksad kohe krediitkaardiga ära. E-piletid saadetakse maili peale.
24 h enne lendu teed lennufirma kodulehel online check-ini ja prindid ise lennupiletid välja. Lennujaamas lähed otse turvakontrolli.

Pole vaja mingis piletisabas enam lennujaamas passida. See on väga suur ajavõit kui ei pea 2 h varem lennujaama minema.
 
tiiu 14. august 2009, kl 13.12
no esimest korda lendajale soovitaks siiski varem lennujaama kohale minna ja seal ikka konkreetselt teha see lennule registreerimine.
 
hea soovitus 14. august 2009, kl 13.14
"piletid ostad netist". sa, B, kujutad ette ka, mida sa soovitad? et teed aga neti lahti ja vahivadki sulle kohe lennupiletid vastu? ütle siis seda ka, milliselt aadressilt, või vähemalt millisest firmasti on võimalik neti kaudu piletit osta. mina olen näiteks ostnud sellisest kohast nagu bookinghouse.ee. seal saad valiku teha kõigi lennufirmade pakkumiste vahel ja leida endale kõige sobivama.
 
Ess 14. august 2009, kl 13.38
Aga selle valiku kust inimene osta tahab peab ta ikka ise tegema. Valik on suur:

http://www.estonian-air.ee/
http://www.czechairlines.com/
http://www.finnair.com/
http://www.klm.com/
jne.

Mina eelistan alati otse lennufirma kodulehelt osta. Samuti eelistan teatud lennufirmasid teistele. Päris odavlennufirmadega (nt. Ryanair) ei lenda, sest kunagi ei tea kus kohas turvalisuses järgi on antud ja hauas olles on vähe kasu säästetud tuhandest kroonist.
 
B 14. august 2009, kl 13.40
Ma ikka eeldan, et teemaalgataja pole lausidioot, eks.
Lennufirmade kodukalt piletite ostmise oli ta ise üles leidnud.
 
no 14. august 2009, kl 14.26
saate aru inimesed,probleem oli inglise keelega.siis tasub abiline otsida,kes inglise keelest aru saab vöi minna reisibüroosse.eesti keeles saab ju ainult estonian airilt osta,temal aga oli köne all air baltic hoopis siis läti keel ka ei sobi.:)
 
noh 14. august 2009, kl 14.32
kui väga keeruline tundub, siis osta bookinghouse.net keskkonnast.
 
loll 14. august 2009, kl 14.45
Suur tänu teile kõigile! :)
 
eva 14. august 2009, kl 15.07
Ära sa jumala pärast bookinghous.ee küll piletid osta. Mina ostsin nende kaudu Pariisi ja ainus mida ma sain oli raha maksta.
Kuna lennufirma läks pankrotti siis keegi mulle raha tagasi ei maksa. Bookinghouse ei taha muidugi probleemist midagi kuulda.
 
ei ole ka lennanud 14. august 2009, kl 17.37
Kuidas lennujaamas see kontroll jne välja näeb, kus ja millal piletit kontrollitakse?
 
to eva 14. august 2009, kl 21.04
Aga bookinghouse ju töötab seniajani? Mis värk siis sellega on?
 
hallooo 14. august 2009, kl 21.54
kui lennufirma pankrotti läheb, ei lähe ju bookinghouse ehk piletite vahendaja pankrotti. eks tuleb nende tingimustest lugeda, mille eest nad vastutavad ja mille eest mitte.

lennujaamas näeb kontroll välja nii, et lähed oma piletiga check-in-leti (ehk lennule registreerimise leti) juurde, paned pileti ja passi lauale ja tädi/onu klõbistab natuke arvutiga. samale tädile/onule saad oma pagasi ära anda, mida sa salongi ei tohi või ei taha kaasa võtta. siis suundud turvakontrolli ja pärast selle edukat läbimist jääd ootama, kuni algab pardaleminek sinu lennukile. pardaleminekul näitad pardakaarti, mis antakse sulle registreerimisletis.

tänapäeval saab check-ini muidugi ka automaadis ja internetis teha, lett on vana kooli värk :)
 
üks 14. august 2009, kl 22.16
bookinghouse töötab ilusti, tuleb ikka tingimused ka läbi lugeda ja mitte siin lahmida, oma viga ju.
 
tiiu 15. august 2009, kl 16.24
kui oled ostnud e-pileti (internetist), siis piisab registreerimislaua juures vaid reisidokumendi (pass või id-kaart)esitamisest. no enda jaoks võiks ju muidugi see prindituna olemas olla (saad vajadusel ikka kõike paberilt üle kontrollida).
 
lendaja 17. august 2009, kl 10.11
Heh, mina olen varem lennanud küll, aga praegu AirBalticu kodulehte uurides tuleb tunnistada, et ka mina ei saanud mitte muffigi aru :) Kui paned kuupäeva ja sihtkoha otsingusse, tekib ekraanile mingi kirbukirjas sigrimigri. Edasi-tagasi reisi ei näita mitte kogumaksumust, vaid ainult ühe suuna piletite hindu. Ise pead kokku arvutama. Wtf? Hinnad ont täiesti arusaamatud, lisaks ma arvan, on neil kellaajad valed, riiga jõuad 17 õhtul ja edasi läheb lend järgmisel hommikul. See ei ole ju võimalik?! Ma ei tea küll ühtegi teist lennufirmat, kus Londonisse minekuks peaks öö Riias veetma...Või vaatan ma totaalselt valesti seda tabelit...
Aga noh ei tea, võibolla olengi ise loll ja ei jaga lihtsalt nii peent matemaatikat :)
 
kkt 17. august 2009, kl 10.40
pariisi soovitan hoopis minna finnairiga, ümberistumine helsingis (tallinn-helsingi-pariis)

pileteid saad osta otse finnairi kodulehelt või reisibüroost. reisibüroosse minnes pakuvad nad ise sobiva variandi välja (aga võid ka ise kodulehel piletid broneerida) soovitan estravelit
 
t 17. august 2009, kl 10.50
no miks ta ei ole v6imalik, ikka on. kui nii varast tallinn/riia lendu ei ole, millega sellele hommikusele riia-london lennule j6uaks, siis juhul, kui tingimata airbalticuga tahad lennata, peadki eelmisel 6htul kohale minema. loogiline. samas londonisse saab ju otse nii estonian airi kui easyjetiga tallinnast ja lisaks lendab riiast ryanair, mis on tavaliselt odavam kui airbaltic. märgid sobivad lennud ära ja järgmisel lehel ta arvutab kokku.
 
tigu to jaja 17. august 2009, kl 11.18
mina olen korduvalt bookinghouse´i kasutnud. Kõik toimib ja mugav on ka.
 
hmm 17. august 2009, kl 12.37
aga ma praegu vaatan, et bookinghouse vist sooduspakkumisi ei näita? Panin otsingusse pariis, kõige odavam pilet tuli üle 3000.- , aga praegu näiteks aidbalticus on Pariisi soodukas ainult 33 EUR.
 
t 17. august 2009, kl 13.19
see airbalticu 33eurine pilet *koos maksudega* ongi tegelikult 3000 eeku. proovi, hakka broneerima, siis näed
 
nell 18. august 2009, kl 12.32
Kuulge, selline küsimus, et kui me netis piletid ostan, siis kas ja kuskohast on need võimalik kätte saada? Tean, et kui netis bronnid, siis polegi seda piletit nö. füüsiliselt vaja kätte saada, aga tahaksin tütrele kinkida ja seega tahaks ikka piletid enne reisi kätte saada, et pakki panna.
 
t 18. august 2009, kl 12.50
prindid kinnituse välja sealtsamast netist, saadetakse meili peale sulle
 
tule taevas appi 18. august 2009, kl 13.48
Vaatan praegu Finnairi kodukat ja üphe otsa pilet Helsinki-Pariis on 1020 EURi :D :D See ikka on viga, eksju? Pileti Pariisi ei maka ometi sama palju kui teistel firmadel Austraaliasse? Ma väga väga loodan, et see on lihtsalt kirjaviga.
 
saara 18. august 2009, kl 13.57
Minu Tartu-Pariis-Tartu pilet septembriks maksab 2200 eeku.
 
kkt 18. august 2009, kl 14.02
mina käisin kuu aega tagasi finnairiga tallinn-helsingi-pariis-helsingi-tallinn 3700.- ja ei kurda, piletid olid estraveliga ostetud ja e-pilet saadeti mailile
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!