Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
bussijuht 1
 
ma tartust 22. juuni 2011, kl 22.24
mida arvate bussijuhist -kes ei võta jooksvaid reisijaid peale, nina alt pannakse uksed kinni ja passitakse valgusfoori ees .
 
ütleks, et 22. juuni 2011, kl 22.29
tartus kaubamaja eest väljuvate busside puhul igapäevane (et mitte öelda igatunnine) nähtus..
 
ütleks, et 22. juuni 2011, kl 22.29
sorri, ei lugenud, et oled ka tartust :) ehk mõtled isegi sama kohta?
 
eh 22. juuni 2011, kl 23.01
Kohati ma saan aru, et bussijuht ei pea tegelikult ootama hilinejaid järgi. Pole see ka aus nende suhtes, kes olid õigeaegselt bussipeatuses. Kuid kui inimene jookseb ja ees peab buss NAGUNII seisma jääma, siis oleks normaalne ikka inimesed sisse lasta.
 
juht bussis 22. juuni 2011, kl 23.16
Mine siis koputa uksele ja palu sisse. Ega bussijuht ka ju kameeleon pole, et 360 kraadi näeb. Peeglitest vaatab ta ikka, et kedagi uksevahele ei jätaks ja ega mõni bemmimees tal külge peatusest väljudes maha ei taha sõita ja mitte seda, kas sina kuskilt nägemisraadiusest väljas olles taldade välkudes tormad.
 
ütleks, et 22. juuni 2011, kl 23.38
viimasele: sellist olukorda, kusjuures, olen ka ise pealt näinud.

jällegi siis, eelmisel sügisel tartus, kaubamaja eest riiamäe poole alustab sõitu buss nr. 7. üks tudengineiu jooksis suure hooga, aga mitte ei jõudnud bussile. buss pani uksed kinni ja sõitis.. no 5-6 meetrit edasi, foori taha ootama. tüdruk siis jooksis järele, koputas veel uksele! ja kas bussijuht avas ukse? ei, tegi nägu, nagu ei oleks midagi näinud ja pööras pea võimalikult nii, et seda tüdrukut tähele ei paneks. rohelise tule ajal sõitis rõõmsalt edasi.

mu arust ikka väga debiilne käitumine!
 
bussijuhi pruut 23. juuni 2011, kl 00.15
Proovige ka töötada 1 päev bussijuhina, ja tahaks näha, kas te suudate olla selline bussijuht, kes iga jooksjat järele ootab, naeratades pileteid müüb ja kõigile küsijatele infot jagab kõikide liinide ja peatuste ja kellaaegade kohta, kõik närvilised ja pretensioonidega kliendid võluväel maha rahustab ja selle kõige juures ka graafikust kinni pidada suudab.
 
libanõid 23. juuni 2011, kl 00.19
Bussijuht peaks peast soe olema, kui foori taga rohelist oodates hilinejaid peale korjama hakkab! Ka on väga väär arvamine, et kui foori punase tule taga nagunii seisab, siis võiks oodata ja vaadata, kas keegi ikka tõesti tulla ei taha. Bussijuht paneb uksed kinni siis, kui kell kukub - kui kella ei tunne, telli takso - vot taksojuht on selline hea inimene, ootab täpselt niikaua kui vaja - aga ka siis tiksub kell tellijale. Kui taskoga sõit rahakoti pihta käib, siis on valikuvariantidena sörk, kiirkõnd ja lonkimine.
 
kuidas võtta 23. juuni 2011, kl 01.12
olen jälginud sellist pilti: bussijuht seisab, vaatab peeglisse, näeb, et keegi jookseb. Paneb sõrme uste sulgemise nupule, ootab veel, jälgib jooksjat, ning kui see on ukseni jõudmas, paneb uksed kinni ja vuntsi muiates sõidab minema.
 
vana vares 23. juuni 2011, kl 08.34
Bussijuhi pruut,

Sellise suhtumisega ei saa mitte ühtki tööd teha, siis on iga töö raske ja piinav. Kõik on kinni sinus.

Kui suhtud oma töösse rõõmuga, siis on kliendid sinu jaoks armsad ja sa tahad neid aidata. Selle lause võib öelda ka vastupidi.
 
bussijuht2 23. juuni 2011, kl 09.21
Olen nüüdseks muidugi juba endine tartu bussijuht aga ikkagi ütleks...Ausalt öeldes olen mina alati need jooksjad ära oodanud ja peale võtnud.Kui ma muidugi märkan et keegi kusagilt jookseb.Tuli ette ka olukordi kus mingis peatuses keegi väljuda ei soovinud ja ka peatuses polnud hetkel kedagi,seega oleks nagu võinud lihtsalt mööda sõita aga kui ikka märkasin et keegi kusagilt eemalt hakkas tormama siis jäin siiski pidama ja ootasin inimese ära.Püüan alati ennast panna teise inimese olukorda,eks oleksin isegi olnud tänulik juhile kui mina oleksin jooksnud ja juht oleks mu ära oodanud.Alati ju ei õnnestu jõuda õigeks ajaks,no juhtub ju.Aga samas võib kannatada keegi juba bussis olija sest ehk on kellelegi ajapeale kuhugi minek ja kui buss mõne jooksja pärast graafikust maha jääb siis ajab närvi küll eksju.Katsu siis see tark ja õiglane olla eksju.Ja kui peale peatusest väljumist tuleb kohe foori taha ootama jääda siis võiks ju ikka inimese peale võtta,miks mitte onju,üks näpuvajutus ei tohiks olla nii kurnav tegevus.Samas saan ka neist bussijuhtidest isegi aru kes ei oota neid jooksjaid sest bussi väljumisajad võivad ju kõikuda +-3 minutit,seega võiks siiski olla õigel ajal peatuses ehk siis veidike varem kui graafikus kirjas on.Ja kui need hilinejad maha siiski jäävad,oleks see õppetunniks neile,järgmisel korral tuleb tulla siis natuke varem.Aga nagu mainisin-alati ei õnnestu nii.Katsuge siis kuidagi ikka hakkama saada ja ärge väga tülitsege,olge tublid!
 
gorilla to bussijuhi pruut 23. juuni 2011, kl 11.10
Kuule Tartu mõistes pole küll mõtet graafikust kinni pidamisest rääkida. Juba see, et juba bussiplaanides on selgeks tehtud, et buss võib hilineda +-3 min, on ohumärk. Aga oleks siis +-3 min, ooei! Kaks viimast korda, kui Tartus bussiga sõitsin (tavaliselt on vahemaad nii väiksed, et kõnnin), oli mul ühel korral au oodata bussi 17 min ja teisel korral 21 min. Milleks siis üldse graafikud? Ja varasemale bussile pole ka mõtet sättida, sest kes teab, see võib ju tulla 3 min varem...
 
talent 23. juuni 2011, kl 12.50
bussijuhi pruut Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Proovige ka töötada 1 päev bussijuhina, ja tahaks
> näha, kas te suudate olla selline bussijuht, kes i
> ga jooksjat järele ootab, naeratades pileteid müüb
> ja kõigile küsijatele infot jagab kõikide liinide
> ja peatuste ja kellaaegade kohta, kõik närvilised
> ja pretensioonidega kliendid võluväel maha rahust
> ab ja selle kõige juures ka graafikust kinni pidad
> a suudab.

Äkki siis oleks targem ametit vahetada, kui töö nii närvesööv?
 
ka tartlane 23. juuni 2011, kl 12.58
tundub, et ainult Tartu bussijuhid on sellised.. väheke OMAMOODI (see veel hästi öeldud)
 
kus te mõistus 23. juuni 2011, kl 13.24
Mõelge nüüd, bussijuht näeb jooksjat ja ootab, võtab ta peale, eemal keegi näeb et buss seisab, paneb ka punuma ehk jõuan ka peale. Nii võib jäädagi buss seisma ja jooksjaid ootama, kes sees need kiruvad, miks me ei liigu aga bussijuht on tore mees ja ootab kõiki jooksjaid. Kui inimene jõuab joosta jõuab ta ka kõndida punktist A punkti B mitte busse kiruda, Tartu ei ole suurlinn.
 
delhvi kana 23. juuni 2011, kl 19.43
Tartu bussijuhid on veits ainid jah. mul juhtus ka kord nii, et olin teel teatrisse, kõrged kontsad all ja kõik muud möllud, mida tavaliselt pole. nägin eemalt, et need kolm bussi, mis tavaliselt Tartus üksteise sabas peatusest peatusesse kulgevad, hakkavad kohale jõudma. pistsin siis punuma, jõudsin viimase bussi esimese, veel avatud ukse juurde, tõstsin juba jala üles, et bussi astuda, kui bussimees, vahva nahkvestivunts, ukse mu nina all kinni virutas ja 10 meetrit edasi punase fooritule ette seisma sõitis. ma arvan, et ta sai orgasmi. huvitav, mitmes see tal päeva jooksul juba oli?
 
mõttetu jutt 23. juuni 2011, kl 20.12
Tartu bussijuhid ei kannata üldse mingit kriitikat juba ammu, see röökimine sõitjate peale ja rahava bussist maha ajamine nõlvaku lõppeatuses, et need kõmbiks eemalseisvasse haisvasse peatusse on täiesti talumatu. Kui võimalik ma lihtsalt ei sõida bussiga (kuigi mul on õigus väga soodsalt bussi kasutada) ja üldse ei käigi linnas kaugemal ostukeskustes. Ja needsamad idikatest ametnikud imestavad, miks linn on inimtühi, miks keegi ei taha nende kesklinnas käia, miks ülikool parkimisvõimalustega asukohti eelistab.
Mitte miski ei aita, ametnikud teevad edasi oma lolle graafikuid, mis inimesi ei arvesta ja bussijuhid jätkavad oma tölplaslikku inimeste mõnitamist.
Markantseim näide oli see kui talvel, äärmiselt libeda ilmaga jälle aeti lõpp-peatuses inimesed maha, nii libe oli, et mine või käpuli kui tahad. Valetas veel rahvale, et tema ei saa tulaletti minna kui rahvas sees, läks ta jee sinna 100 m eemale WCsse selle libedaga, niisama jobutas bussis. Siis sõidab buss peatusse sedasi ette, et peatub jupp maad peatuse kohast taga pool. Jälle vanad inimesed ukerdavad kiilasjääl ja röögivad abi järele, et bussi pääseda enne kui see minema sõidab. See bussijuht vahib nagu töll kõike seda jama selle asemel, et peatusse normaalselt sõita, siis küll sõimasin lausa näo täis, ühe muti siis võttis peatusest peale kes lihtsalt ei julgenudki jääl kõndida.
 
krisp 23. juuni 2011, kl 21.25
Viimati pani imestama üks hallipäine vene aktsendiga bussijuht, kes Kaubamaja peatuses tegi äkki oma piletiluugi lahti ja kiskus selja tagant riietest üht naisterahvast, kes muidugi enesele teadmata rahvast täis bussis mingi peegli ette seisma jäi. Päris jube oli vaadata -- selle asemel et suu lahti teha ja viisakalt paluda inimesel tahapoole astuda, kukkus bussijuht tigedalt sajatama ja inimest riietest kiskuma. Teeninduskultuur???
 
alu 23. juuni 2011, kl 23.11
eks bussijuhid ja tema veetav kaader ole samast klassist...pada sõimab katelt.
 
to alu 24. juuni 2011, kl 22.55
ma näen sageli bussis sõitmas endiseid ja praeguseid Tartu kõrgkoolide õppejõude ja töötajaid, eliitkooli õpetajaid, noori õppureid, jutt on Tartust kui sa seni tähele ei pannud. Kõik inimesed ei ole autohuvilised ja eelistavadki oma elu pühendada muudele asjadele, see ei tähenda, et neid linna ühistranspordis ebanormaalselt kohelda tohiks. Kui teenindaja amet ei meeldi tuleb teine töö otsida, sellest on jutt.
 
alu 24. juuni 2011, kl 23.45
bussijuht on tegelikult ilmselt väga lihtne olla ja teenindaja ametist on see kaugel. tal on buss, graafik, marsruut, teatud arv reisijaid, vastutus kogu komplekti ees ja paraku ka teatud hulk maha jääjaid sellest kõigest, kes arvavad bussijuhi olevat selveri kassapidaja, kes oma lindi äärest kuhugi ei sõida ja peab niiehknaa kogu kauba läbi lööma.
mitte yhelgi bussijuhil pole kohustust kael õieli igas peatuses passida, et kõik ummisjalu kuhugi jooksjad peale võtta. ega liinibuss pole päästeabi. kui võtab, on ta väga hea inimene, kui ei, on tavaline bussijuht, kes lihtsalt sõidab oma liini, teenib palka ja veab teisi samasuguseid neegreid. pole sel juhul mingit vahet, on ta akadeemik või teller. yhed orjad kõik, kes pole ei oma elu ega teenistusega tegelikult rahul ja irisevad kõige ja kõigi yle nagunii.
 
Tallinnast 24. juuni 2011, kl 23.56
Elan äärelinnas, kus buss käib harvemini kui Tall-Tartu liinil.
Sageli näen, kus inimene jookseb meeleheitlikult peatuse poole aga bussijuht jääb seda nähes 100 m enne seisma ja võtab inimese peale ja sõidab peatusse, kus inimesed ootavad.
Vahel jään meelega autoga bussi ette aeglaselt sõitma, et bussilejooksjaid aidata.....aga ilmaasjata....alati buss peatub ja korjab hingetu jooksja peale.
 
patune leida 25. juuni 2011, kl 00.22
alu vist ongi vurrude ja bakkidega nahkvestimehest bussijuht::D

on ikka vaks vahet, kas sa lihtsalt ei märka jooksjat või oled tõesti graafikust maas, või oled lihtsalt mats, kes oma matslikkusest ja madalalaubalisusest lolli moodi mõnu tunneb. kui bussijuht rahuloleva muhelusega su juba trepil oleva varba vaat et ukse vahele lööb ja siis 10 meetrit edasi sõidab, siis ei saa küll tegu olla kui oma madala ego upitamisega, et vaadake-vaadake tropid, mida kõike mina võin. kas natuke nõme pole?
 
alu 25. juuni 2011, kl 00.44
just. kui bussijuht ei võta peale kõiki vaalasid, kes oma pakke pyydlikult selle avatud ukse suunas liigutavad, on ta vähemalt delfi naisteka alu. irw. eriti veel siis, kui peatusest minema kytab ega ära oota ja enne silmapiiri valgusfoori taha jääb. võiks ju peatuses istuda ja kalkuleerida, et kui "kappaja" ära ootan, kas siis saan peatusest välja ja rohelisega yle, et järgmises peatuses sama mälumängu korrata.

kas meie kaunitarid, kassatarid ja muidu palgatöö orjatarid naeratavad parimatel päevadel oma vihatud klientidele ja mõtlevad, et tööl pole ju väga vigagi, kui kogu ylejäänud aja ju tahax neile topelt hinnaga tikke ja syytevedelikku myya?

kordan kommentaari mõtet-pada sõimab katelt..
 
ka tartust 25. juuni 2011, kl 10.49
Rääkisin ühe bussijuhiga sel teemal. Muidugi on erandeid, kes seda meelega teevad, aga..bussigraafik on nii nõme tehtud, et nad peavad pidevalt kiirustama, et jõuda õigeks ajaks järgmisesse peatusesse. Ja kui oled paar-kolm minutit kuhugi tokerdama jäänud, on juba "heasüdamlikud" reisijad kaevata jõudnud, et buss hilineb. Ja neid kaebajaid on oi kui palju..samaplaju kui neid kes bussijuhti näost-näkku sõimava lähevad. Seepärast ei saagi igat jooksjat ootama jääda. Ja foori all uksi lahti teha ei tohi, seda peaks te ju ise ka teadma. Buss ei ole enam peatuses.
Hilinemiseks piisab teinekord sellestki, kui bussi ees sõidab 30-ga õppesõidu auto. 1 minut hilinemist ühes peatusevahes, 1 minut teises vahes, siis paar bssilejooksjat ja nii need vahed tekivadki.
 
alu 25. juuni 2011, kl 23.12
juba hakkab välja kooruma mõte, et mis on vastutus. lihtsast ka tartu näitest, vestlusest yhe bussijuhiga. ja nimelt-bussijuhil on vastutus-on seda reisijate, graafiku ja liikluskultuuri ees. yksikud erandid, kes õigeks ajaks peatusesse ei jõua, jäävad lihtsalt maha ja võivad omale ette kujutada, et jalg oleks nagu juba ukse vahel olnud. oleks olnud-poleks ka maha jäänud, sest seda vastutust ei võta omale tahtlikult ykski bussijuht, et laseb reisijal kaasas lohiseda.
aga noh, "teenendajatele" pole seda mõtet selgitada. oled ise bussijuht ja yleyldse ei saa aru, et väiksel ja alamal inimesel võib ka kiire olla ning häda sellele, kes sest aru ei saa:)
 
alutaguselt 25. juuni 2011, kl 23.36
 
milleks tartu 26. juuni 2011, kl 03.42
Tulge vaatama sealt taaralinnast, mis Tallinnas toimub. Netis on graafikud üleval, peatuse teiba otsas midagi muud ja bussid kulgevad täpselt siis kui ise heaks arvavad. Mõni venib hullemini kui härja ila peatuste vahedes aga justnimelt siis, kui kedagi jooksmas nähakse peatuse poole, veetakse uksed pauguga kinni ja pühitakse kohalt nagu kuul, mõned meertrid peatusest eemal võetakse jälle jalg gaasipedaalilt maha ja vuratakse edasi umbes 20 km tunnikiirusega. Vahel on tunne, et jalakäijad suisa tuhisevad mööda. Mul on paar korda olnud au ka oodata bussi, mis käib korra tunnis aga seda bussi ei tulnudki. Kesklinnas on tavaline, et liinid nr 5, 18 ja 36 vuravad jorus nagu 3 põrsakest, mitte ükski ei pea graafikust kinni ja kui nad juhtuvad graafikust priskelt ees olema ning neist maha jääd, siis võib mürki võtta, et järgmine kolmik jääb jälle graafikust sama priskelt maha. Ka on üsna tavaline Tallinnas, et inimesed uste vahele jäetakse, seda isegi lapsevankriga reisijate puhul. Ma ei kujuta ette, et isegi nii suurt kogu ei suudeta märgata. Tallinnas on ainuke normaalne ühistransport tramm aga see on juba graafikust nii ära harvendatud, et hallid juuksed kasvavad pähe kui näiteks pärast kella 6 õhtul tahad kesklinnast paar peatusejagu edasi sõita.
Bussijuhtidele ja nende pruutidele tahaks küll öelda, et kui närvikava pole korras ja tuju pidevalt paha, siis ei tasuks inimestega tööd omale valida. Kui suures eurotuhinas muudkui piletihindadele otsa keevitatakse ja sõiduriistu liinidelt vähendatakse, siis ega reisija ei pea küll oma raha eest veel kiuslikku roolijat kannatama. Ka reisijal on omad mured, et õigeks ajaks tööle või tähtsale kokkusaamisele jõuda ja kui buss nina eest varem määratud aega minema tuhiseb, siis ajab ikka hinge täis küll.
 
Nihverdiine (igapäevane bussisõitja) 26. juuni 2011, kl 15.53
Peale seda, kui Sebe Tartu linnaliine sõitma hakkas (selle aasta 1.jaanuarist), ei ole mul mitte kordagi mitte ühtegi ebameeldivat kogemust bussisõiduga olnud. Tunnen ainult rõõmu, et meil on ilusad bussid ja toredad bussijuhid (nagu eelpool ütlesin, räägin omast kogemusest).
GoBusi ajal lausa kartsin vahel teatud liinil sõita, sest mõned eriti kurjad bussijuhid olid mul juba nägupidi meeles ja alati oli neil sõitjatele midagi karjuda, sõimata, ülbitseda jne.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!