Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Pesumasin ajab pistikupesa kuumaks!
 
Re0nda 08. september 2014, kl 13.34
Tere,

Eelmisel aastal ostsin uee Bochi pesumasina ja kuivati. Nad seisavad mul üksteise otsas esikus ning on ühendatud pikendusjuhtmesse. Pikendusjuhtme asetasin seinakontakti. Alguses oli kõik tore aga mingi ajapärast hakkas seinakontakt vastikut kuuma pesuvee haisu ajama ja seinakontakt läks kuumaks (kontakt on uus maandusega). Viisin siis pikenduse teise seinakontakti. alguses oli jälle kõik ilus ja mingi aja möödudes on ka sellega sama lugu. Teiste seadmetega kuumaks ei lähe.
Huvitav on see, et kuivati ja pesumasin on ühes pikenduses kuid kui pesumasin töötab, siis läheb pistikupesa kuumaks aga kui kuivati töötab siis ei lähe.
Kas keegi oskab aidata? Leidsin ka ühe vana teema selle kohta, kuid lõpptulemust seal ei olnudki :(
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?9,846011
 
Lugeja 08. september 2014, kl 14.24
Mul sama mure ja ootaks ka juhiseid, õpetusi, selle probleemi lahendamiseks.
 
koormus 08. september 2014, kl 14.35
pesumasin tarbib vee kuumutamisel märkimisväärselt võimsust, sellest see pistikupesa kuumenemine tulenebki. pikendusjuhtmeid (võibolla ka pistikupesasid) on erinevate koormuste jaoks olemas, tuleb lihtsalt märgiseid tähele panna
 
arvaja 08. september 2014, kl 14.44
Arvan, et viga pole mitte pistikupesas, vaid voolukaablis, mis ei vasta sinu pesumasina tarbitavale võimsusele. Lase üle vaadata ka kaitsmed, et need vastaksid võimsuselt voolujuhtmetele (maakeeles - juhtmete jämedus peab vastama kaitsme võimsusele). Kuumaks läheb pistikupesa voolu ülekoormusest.
 
selgeltnägija 08. september 2014, kl 14.56
Seal on halb kontakt kuskil. Kas logiseb pistikus või on juhtme-pistiku vaheline ühendus defektne.
Kontrolli ~meetri-kahese lisapikendusega - kui pesumasina pistik, pikenduse pesas ka kuumaks läheb siis tasub juhe ära vahetada.
 
külastaja 08. september 2014, kl 17.03
Kui ei taha maja maha põletada lase elektrikul üle vaadata. Pesumasinale tuleb kilbist vedada uus juhe ja kontakt seina mis vastab sellele koormusele.
 
hehhhh 08. september 2014, kl 17.18
muidugi koormus liiga suur, pesumasin pannakse tavaliselt eraldi kaabli otsa mis tuleb kilbist, sul veel tavaline pikendusjuhe seal ja kuivati ka :)
 
naene 09. september 2014, kl 01.12
kaabli ristlõige ei vasta koormusele, ehk maakeeli öeldes peaks sul jämedam "juhe" olema. üldiselt ei ole hea selliseid asju pikendusjuhtmega "pikendada".
kutsu elektrik ja lase 1) ühendused üle vaadata; 2) pesa lähemale paigutada; 3) kaitsmeid kontrollida, sest oleks kena, kui need ülekoormusega välja lööks, siis ei põle maja maha.
 
selgeltnägija 09. september 2014, kl 10.23
lugesin uuesti ja ilmselt on ikkagi vilets ühendus pistiku ja pesa vahel.
Vb. aitab kui tihedamini seda sisse-välja panna-tõmmata - puhastab kokkupuutepinda ja elustab vedrusurvet.
 
Re0nda 09. september 2014, kl 11.09
Tänud nende heade mõtete eest.
Korteri ostust alates oli meil pesumasin kogu aeg vannitoas. Siis seda probleemi ka ei olnud. Hiljem kui soetasime uue masina ja ka kuivati, siis ei olnud vannitoas neile enam ruumi.
Nüüd teie juttu lugedes hakkasin ka seda juhtme paksust vaatama. Vannituppa on veetud eelnevalt pistikupesa jämeda juhtmega. Seal oli ka eelmine pesumasin. Proovin pikenduse sinna ühendada ja vaatan kas see läheb pesumasina töötamise ajal kuumaks. Katsetan seda täna ja kirjutan tulemuse siia. Prooviks lahenduse leida ja seda teistega jagada. Võibolla saab keegi veel sellest hiljem abi :)
 
Re0nda 12. september 2014, kl 14.24
Olen nüüd mitu päeva saanud testida vannitoas oleva pistikupesaga. See ei ole praegu üldse kuumaks läinud. Naine on pesnud ka kõrgete temperatuuridega. Praegu tundub, et see mure sai lahedatud :)
 
allan67 23. august 2017, kl 08.04
Sellise hea nõu tõttu võib majatäis inimesi surma saada.
AINUS normaalne lahendus on litsensiga elektrik ja nõuetekohane pistik!
 
? ?? 23. august 2017, kl 16.10
Mismöödi majatäis rahvast surma saada? kas arvate, et neis suurtes korrustega majades on koik elektritarbijad omad süsteemid korda teinud? see on vähe usutav ja pole iial kuulnud, et mahatäis inimesi oleks surma saanud... isegi mitte omas korteris vigastest pistikutest....

...et hea reklaam või mis ?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!