Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
majake põllu pääl
 
targutaja 18. september 2009, kl 18.03
targutan veel 17:53 to n32 kommi peale(kuramus pange nimed omale, vastik pööruda toto-taja poole)

pirital 1.25 milli maja ei vaevuks vaatamagi minna, nii odavad pole isegi praegusel masu ajal väiksed majad väiksed krundid põllul. Pirita ja Nõmme (ja teised linnasisesed krundid) alla 2 milli nüüd küll ei leia... leiab võibolla aga siis arvesta et maja pead krundile uue ehitama.
 
gina 21. september 2009, kl 15.22
to jaja: sul on õigus! Ka Tallinna sees on suuri krunte, enamus võibolla lihtsalt ei tea neid piirkondi, sest kui asja pole, ei satugi neisse vaiksetese piirkondadesse. Mainitud Tallinn-Väikse eramute rajoonis (mis asub lausa Tallinna südames geograafiliselt) on eramutel üüratuid krunte!
Ruutmeetreid ei tea, kuid ikka nii suured, et võib vabalt nii muru kui ka potipõllumajandust harrastada, nõuka ajal enamusel oligi ja kes tahab, sellel praegugi. Ja need ei ole kohe kindlasti kortermajad olnud, ei, tüüpilised eramud. Osa on, tõsi küll, oma kapsamaa (kaugema poole krundist)taasiseseisvuse ajal maha müünud või lastele kinkinud ja seal nüüd uus maja peal.
Veel tean, et Nõmme erinevates soppides esineb väga suuri krunte, üheperemajad peal. Iseasi on see, et müügipakkumisi sinna vähe ehk need varandused on suht kättesaamatud.
 
katu 21. september 2009, kl 15.50
enam pole mõtet ilkuda (loe enne kadetseda/nüüd parastada), neil niigi vesi ahjus hetkel.
 
katu 21. september 2009, kl 15.53
enam pole mõtet ilkuda (loe enne kadetseda/nüüd parastada), neil niigi vesi ahjus hetkel.
 
teate 21. september 2009, kl 16.50
/pirital 1.25 milli maja ei vaevuks vaatamagi minna, nii odavad pole isegi praegusel masu ajal väiksed majad väiksed krundid põllul/

see nn. "maja" Pirital 1,2 miljoniga on ju 2-toaline ja 50m2 e. sisuliselt korter.
 
Täpitriin 04. november 2009, kl 15.24
Hingematvalt kaunis interjöör, kus kodusus ja hubasus on seotud minu lemmikstiiliga, koos lihtsus ja omalaadne luksus, eriti vannitoas ja WC ning avatud köök-elutoas.
Ei saa kohe ainult endale seda avastust hoida.

http://www.ekspresskinnisvara.ee/est/objekt/?id=93910&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=delfi_ekv_obj
 
helen:) 04. november 2009, kl 15.54
Ilus, "soe"!
 
ikkagi 04. november 2009, kl 16.01
Ikkagi, ennem majake põllu pääl kui renoveeritud eestiaegne korter Kadriorus! Ah et miks? OMA õue pärast, OMA õu on selline väärtus, mida ei kaalu mitte üks korter üles.
Muide, ma OLEN elanud 2 eestiaegses majas, kivimajas!, kuid ma ei taha enam korteris elada, ei taha, ei taha, ei taha! Ise olen oma põllumaja leidnud, nüüd otsin vanematele nende oma põllumaja. Peaaegu juba õnnestuski, aga raudtee on liiga ligidal, vot neile see möödatuhisev rong ei meeldi. Mulle ka tegelikult hästi ei meeldi, aga koht on muidu hea...
 
fatii 04. november 2009, kl 16.25
Kohutav, kohutav, kohutav. Viimase lingi kohta.
Küll stiilipuhas, selle eest plusspunktid, kuid elada sellises ei suudaks, 5 minutiga muutub ahistavaks, raskeks, suruvaks, piinavaks. Juba pilti vaadates tekib rusuv tunne.
Muuseumistiil.
 
heh 04. november 2009, kl 16.27
Ah et miks? OMA õue pärast... mis krdi õuest sa räägid? kannikasuurune murulapp, seegi naabriga pooleks. Naljazilk!
Haibi haibi oma kuuti, pljud minu tutvusringkonnas olevad ostsid ka omale kuudid põldudele ( et noh nagu majaomanik ja ilgelt tuus ) nüüd igatsevad linna tagasi. Sest kui peres kahte autot ei ole, siis on need pereliikmed, kes kodus LIHTSALT VANGID. ja nii ongi, kiida palju tahad.
 
ikkagi 04. november 2009, kl 17.43
16.27 - Mis tähendab "naabritega pooleks"???? Mis naabritel minu õue asja? Neil on oma õu, miks nad minu õues käivad?

Ja mis autodesse puutub, siis väga paljudel naabritel on 2 täiskasvanu kohta 3 või 4 autot, sest oma autole lisaks on veel tööauto(d).
 
a 04. november 2009, kl 18.00
A mis sina teise oma õue ihaluse peale ärritud? Ja muidugi jube täpselt tead kus ja kuidas keegi elab. Mine loe mõnda teemat a la mind ajavad mu ülemised naabrid hulluks ja võta seal sõna.

Sulle tuleb see kindlasti üllatusena, aga elu väljaspool "metropoli" (Tallinn) on täiesti võimalik. Kusjuures ma olen oma silmaga näinud inimesi elamas väljaspool linna.
 
helen:) 04. november 2009, kl 18.17
Viimase lingi kohta tekkis küsimus, kuidas nad neid kivikesi ümber poti hooldavad?
 
cat 04. november 2009, kl 18.22
2,65milli eest 52 ruutu...irwwwwww. Müüjal on kõva mõra peas, aga kui keegi selle ka veel ostab!? Palju õnne 2009.aasta debiilseima ostu puhul!
 
cat 04. november 2009, kl 18.25
Üks OT postitus veel.
Märkasin, et see korter asub veel mingis hiidvanas puitsaras, kus krigiseb, krägiseb, lonkab ja möliseb. Puit on küttematerjal.
 
Täpitriin 04. november 2009, kl 18.38
Cat, vähesed kinnisvarad müüakse nende hindade eest, mis kuskil portaalis välja kuulutatakse, aga sellega küll nõus, et see elamine on ülehinnatud. Omanikul pole kas tõsist müügisoovi või hinnatakse oma panust omapärasesse kodusse sedavõrd, et kui juba müüa, siis vaid hingehinna eest.

Jutt käis mulle meeldivast sisustusstiilist, mitte kinnisvarast tervikuna, kuigi Kadriorg on minu nägemuses väga atraktiivne elurajoon, aga ma eelistaks vähemalt 4-toalist ja 100 m2 elamist.
 
minni 05. november 2009, kl 17.53
Hästi suhtun. Ainult alati imestan, miks krundid nii väikesed on.
Kortermajas elamine ei ole inimväärne elu minu nõudmisi silmas pidades. Ise ma küll põllul ei ela, elan 55 km linnast väljas, aga kui peaks praegusest kohast kolima, kindlasti läheksin pigem põllule kui tagasi Tallinna mõnda kortermajja.

Olen elanud Tallinnas kahes korteris vanalinnas, ühes korteris Lasnamäel, resideerunud neli kuud Nõmmel ja kaks kuud ka Õismäel, viimased paar aastat elasin Viimsis kortermajas.

Mitte iial enam.

Ei, ma ei taha kuulda naabri elust mitte midagi, ei samme, ei uksepauku, ei liftiheli, rääkimata laste nutust või naerust, ma ei taha naabritest kuulda mitte midagi.

Ma tahan oma elukohas soovi korral kell 1 öösel kodukinost filmi vaadata ja igal hommikul 15 min hüppenööriga hüpata. Ma tahan, et minu kutsikas võiks segamatult nutta, kui ta veel pisike on. Ma tahan, et mu lapsed võiksid mängutoas kulli mängida kell 7 hommikul, nad on mul varase ärkamisega, laupäeval.

Ma tahan lugeda ja mediteerida, kartmata, et naabrid hakkavad tülitsema või muidu lärmama. Ma keeldun veetmast oma elu pidevas tssss....tssssss....tssss elurütmis, et ükski eluavaldus ei võiks olla nii vali, et naabrid võiksid seda kuulda.

Kuulge, ma olen täiskasvanud inimene ja kui ma tahan oma kodus päikeseloojangu aegu valjuhäälselt Jevgeni Oneginit deklameerida, siis koertermajas ma seda ju ei saa. Täiskasvanuna seada endale veel mingeid selliseid piiranguid - ei aitäh.

Minu arvates sobib korterielu inimestele, kel on keskmised harjumused, keskmised vajadused, keskmised harjumused, kes on keskmised inimesed.

Ja see, et meil on tarvis lumega und rookida on ainult pisiasi.
 
cat 05. november 2009, kl 19.41
Megairv. Päris kohutav kui inimene ise end kiitma peab, et ta ikka nii eriline ja diip on, kõigist teistest NIIIII üle, loeb täitsa raamatuid ja mediteerib ka.
Hale on sust. Mitte sellepärast, et sa kõike seda teed, mis sa seal teed, vaid just seetõttu, et arvad, et TEISED nii tavaliste igapäevaste asjadega kokku ei puutu, ainult SINA, kes aa oled nii eriline ja sügav. Tjah. Megairv.
 
helen:) 05. november 2009, kl 19.46
minni,
Õigust räägid, õigust!:)
 
Dr. Liiv 05. november 2009, kl 19.49
Kuulge, ma olen täiskasvanud inimene ja kui ma tahan oma kodus päikeseloojangu aegu valjuhäälselt Jevgeni Oneginit deklameerida...

Lgp. Minni, esimesed vabad ajad on mul järgmise nädala keskel, olete oodatud.
 
helen:) 05. november 2009, kl 19.59


Järsu vajab Dr. Liiv ise maal puhkust!;)
 
Minni 06. november 2009, kl 11.57
Mis kiitma. Ma pole midagi erilist. Kõik inimesed, keda ma tean, loevad raamatuid ja vaatavad filme, mitte ei vegeteeri niisama. Mina räägin ainult sellest, et mina ei talu selle taustaks naabrite eluolu hääli ja ei soovi oma tegevusega neid segada. Ja häälega kauneid teoseid pere keskel ette lugeda on ka paljudel peredel kombeks. Kas sinu peres, Cat, tõesti kunagi mees ei loe sulle luuletust või sina ise mingit väärt teost ette?
 
ehh 06. november 2009, kl 12.20
cat on napakas, loeb tekstist seda, mida seal ei ole, samas see ei üllata mind, delfi on pungil pooletoobistest.
delfi slogan: 'kõik eesti ohmud koondume delfisse ühe mütsi alla!'
 
seltsis segasem 06. november 2009, kl 13.00
jajah kõik eesti ohmud ikka ühiselt mina ja sina ja minni ja...:D:D:D, koos on mõnus
 
Kata 06. november 2009, kl 13.34
Minni tuletab mulle meelde ameeriklast ajast, kui seal tekkisid vannitoad. See on, kui ma ei eksi, ühest Steinbecki raamatust, aga võin eksida.
Keskmine Ameerika väikekodanlane ütleb: "Mitte mingi hinna eest ei jäta ma VANNIS käimata!"
See on üks parimaid iseloomustusi väikekodanlase jaoks. MINA teen nii, ja kas teie tõesti ei teegi? No ma ei tea, mis inimesed te olete!
Kas tõesti mees ei loe sulle luuletusi ette?
Kas tõesti sa oled keskmine inimene! Oo õudu!

Muuseas, pole tähtis, kuidas inimene ise on ühiskonnas situeeritud, pole tähtis, millisesse klassi ta kuulub. See on eluvaate küsimus rohkem.
Eluotsani jääb meelde viimane remondimees, kes ütles iga asja peale: "See peab nii olema?" "Siia peab küproki panema." "Seda akent ma ei tee, siia peate pakettakna panema."
Nii et Minni on paraku üsna väikekodanlik, lugegu ta Oneginit või Sylvia Plathi või kas või unejutuks Platonit.
 
to Kata 06. november 2009, kl 13.53
kuidas su jutt teemat puudutab?
 
meie 06. november 2009, kl 15.30
maja põllu peal,seisab suurte puude vahel
palju rääkida ta teaks,kuid on sõna aher.
Aastajd tal on kindlasti juba üle saja
seisab vaikselt puude all,
meeles möödund ajad.
 
ideaalne 06. november 2009, kl 16.23
Oleks muidugi kuskil rahulikul k6rvaltänaval, kas siis oma maja, v6i korter korralikult ehitatud kivimajas kus läbi ei kosta (jah, on selliseid ka). P6llu peal elamisest - oma tuba ja oma luba v6ib ju olla, aga fakt on see et eriti meeldiv ei ole, eriti pikaajalises perspektiivis, kui isegi nurgapoodi minekuks peab autot kasutama, ja majade ymber ei ole sellist kohtagi kus oleks v6imalik jalutada (ainult mingi porimylgas ja siis suur maantee).
 
M39 06. november 2009, kl 17.16
Mis armas teema ja veel armsamad kommentaarid ja näited :D
Pappkuut keset põldu: kui hind on 0,5 milli, siis igati asjalik ost. Aga ka siis paluks mitte kaugemal kesklinnast, kui linnulennult 15 km. Üle selle hinna, no way!
Pappmajal on kindlati ka vägah äid omadusi: ta on uus, ta on natuke moodsamate materjalidega tehtud 8just elekter-torustik), mõnel majal võib isegi päris mõistlik küte olla aga nad jäävad siiski pappkuurideks-lehmalautadeks. Miks? Sest normaalse suuruse ja planeeringuga UUT majao tsi tikutulega.

Vanad majad: jälle on kõik õiged vead välja toodud kuid sellised asuvad siiski väärt elurajoonides! Kõik muidugi mitte aga näiteks mina olen oma 5 km kesklinanst Nõmmel 760 ruutu õega vana majaga rahul. Koos kütte ostmise, elektri ja maamaksuga kulu põllupealse pappmaja 2 kuu laenumakse... Naabrid ei sega (ise hoovi koos hoonetega nii planeerinud, et võin vabalt ihualasti saunast õue lumehange hüpata) ja üksinduse nautimiseks on meil 4 maatükki mööda Eestit laiali. On nii jõge, kuusikut, kaasikut, põldu kui isiklikku mereäärt. Kokku 20 hektari juures, piisab küll :D Samas on transpordikulu olematu, põhimõtteliselt kõikide suundade transport tänu el.rongile 15 minuti kaugusel (pärnu rongile jalutab sama ajaga) jne. Kinnisvara jaoks on ju kolm tingimust: asukoht, asukoht ja veel asukoht.

Kuid mis on silma jäänud: ENAMUS kirjutajatest ei kujuta ettegi OMANIKUKS olemist. KEs on ausalt tunnistadest käpard, kes korteritont - te ei kujutagi ette, mis KOHUSTUSED oma majaga kaasnevad. Kui oled nõus rügama, osta-ehita. Muidu on korter igati asjakohane.

Kui meil poleks neid võimalusi, siis isiklikult ostaks mõnusa korteri ja korraliku metsamaja suveks, kus muru pügada. Põllupealne pappmaja jääks raudselt soetamata, kui just jah hind kuurile vääriline pole.
 
spetsialistidele 09. november 2009, kl 13.16
Seda et.
Kui suure osa pappmajade materjalidest moodustab papp?
Kus nendes pappmajades pappi on üldse kasutatud?
Kas te räägite pappmajadest lihtsalt sellepärast, et kõik nii räägivad?
On teil üldse aimu milleste räägite?
Kui pole, siis miks te üldse räägite?

Veelkord. Kus on kasutatud "pappmajas" pappi? Mind kohe huvitab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!