Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kommunaalarve :(
 
Ch 13. detsember 2011, kl 21.56
Ostsime uue kodu ning kahel esimesel kuul me sees ei elanud, kuna vajalik oli seal väikesed ümberehitused jne teha.
Nüüd sain siis esimese kommunaalarve kahe esimese kuu eest kokku ja see oli 260 eurot ehk siis u 130 eurot üks kuu. Kuidagi palju ju selle kohta, et sees ei ole elanud? Nov küte sellest on 58 eur, ülejäänud on nn püsikulud ja haldusteenuse tasu haldusfirmale. Haldustasu on vanas rahas pea 900 EEK! Õudus...

Tegemist 75 m2 korteriga, 9-korterilises uues elamus. Tekib küsimus, et kas nii väikeses majas on üldse haldusfirmal mõtet? Püsikulud lähevad jube suureks.
 
hee 13. detsember 2011, kl 22.07
nii kooritakse igal pool, kui korteriomanikud ei suuda korteriühistut moodustada.
 
aga 13. detsember 2011, kl 22.13
mis sea vahet on, et kas elasid sees või ei? Haldusfirma osutas teenust nagunii.
 
Ch 13. detsember 2011, kl 22.13
Nu hetkel 5 korterit alles välja müüdud, ülejäänud arendaja käes ja tema ka haldab...
Eks siis peab hakkama peatselt looma jah
 
x 13. detsember 2011, kl 22.16
normaalne, mul 68 ruutu ja 138 koos veega
 
Ch 13. detsember 2011, kl 22.18
Ei selle üle ma ei vaidlegi, et kui ma sees ei elanud, et siis haldusteenus väiksem oleks.
Lihstalt sellepärast mainisin, et sees ei elanud, et muidu oleks oluliselt suurem tasu.
 
t 13. detsember 2011, kl 22.28
Mul on suvel ca 90 ja talvel ca 130 kommunaalid, 37 ruutu. Eraldi on veel elekter juurde.
 
kägu 13. detsember 2011, kl 22.45
No olenebki korteri suurusest ja asukohast. Mul kesklinn, 100 ruutu, kommunaalid 250-300 euri kuus. Pole vist parata...
 
Puumajast 13. detsember 2011, kl 22.58
Ma lihtsalt huvi pärast küsin, et mida te sinna kommunaalide hulka loete? Elekter, vesi? Mis veel? Paljudel ju korter laenuga soetatud, ehk et siis tuleb ju laenumakse ka veel juurde.
Mul endal on puuküttega majaosa mis on minu oma, seega pole kunagi mingeid kommunaale maksnud. Ma polegi kunagi päris täpselt aru saanud, mida need tsentraalküttega majade kommunaalarved tähendavad. Aeg-ajalt küll kuulen töökaaslaste nurinat, et kommunaalid kõrged jne, aga pole julgenud küsida, et mis need kulud siis täpselt on. Ei taha ju teiste rahatis sorida.
 
kägu 13. detsember 2011, kl 23.02
Mina oma kommunaali all mõistan elektrit, vett, liftihooldustasu, koristusteenust, prügivedu, kütet. Kokku tulebki umbes 250-300 euri kuus, talvel rohkem, suvel vähem..
 
Hehee 14. detsember 2011, kl 13.30
Mul on kesklinn, 80 ruutu ja 108 eur kommunaalid. Majal on oma katlamaja. Sellele lisandub vesi, kuna esitan näitusid paar korda aastas, sest veekulu on ühe inimese peale suht väike.
 
Mina 14. detsember 2011, kl 14.00
Kui haldustasu juba nii suur on, siis pole ju midagi imestada.
Endal 3 toaline korter ja eelmine kuu oli arve 145 eurot.
 
hea 14. detsember 2011, kl 16.03
sul on veel hästi läinud, et kallimaid arveid ei esitata.
 
mul 14. detsember 2011, kl 16.41
65 ruutu ja oli 108 eurot, vesi oli seal sees mingi 40 eurot, praegul köetakse vähem ka muidu eelmine talv oli kusagil 150 euro kanti. ja seal sees on veel see maja soojustus laen, haljastus laen, koristus, koer, ülelekter, prügi, et vaatan siis siin kommenentaare ja võib rahul olla, kuigi eelmine talv vaatasin ise, et kuidagi suureks läksid arved, 10 aasta joosul polnud ennem üle no kroonides siis 2000 olnud.
CH - Ja kui nüüd seda haldustasu vaadata siis see teeb teil üle 500 euro korterite peale, päri aru kindlasti ega muidu jääbki nii ja teie maksate rõõmsalt.
 
Tjah 14. detsember 2011, kl 18.22
Mul tulevad kommunaalid (vesi, üldelekter, prügivedu, koristaja, majafond) aasta peale keskmiselt 40-50 € aga maksan juurde gaasi eest (gaasikatel) talvel 30-40€, suvel umbes 10. Ahjuküte on ka, puid saan tasuta, seega soojemal perioodil radiaatoreid ei küta ja gaasi läheb nii palju kui vee soojendamiseks vaja. Ehk siis meil kütteperioodil kommunaalid pluss küte kokku 70-90 €. Korter on Tallinna kesklinnas ja 65 ruutu.
 
Tallinna magalast 14. detsember 2011, kl 21.05
Nov. kuu eest 50 ruutu ja 67 eurot, ilma elektrita, keskküttega korter.
 
kesklinlane 15. detsember 2011, kl 14.05
52 ruutu, 140 eurot (elekter tuleb veel juurde...). maja on vana ja remontimata. laseks jalga, aga raske on korterit müüa. korter iseenesest ju kena ja armas, aga asukoht ja maja koos suurte kuludega ajavad hinge täis.
 
42 15. detsember 2011, kl 15.52
meil on üks suurimaid aga remondifond igakuiselt 1€ m2 pealt(Renoveeritud maja laenuga)+veel prügi,haldus,heakord,avariiteenus,üldelekter,küte,vesi,kanalisatsoon,soe vesi,kindlustus.pluss eraldi kaabel tv(telefon,internet),gaas,elekter.ongi vist kõik.Majas ühisus
 
abrrhh 15. detsember 2011, kl 16.55
mul Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> 65 ruutu ja oli 108 eurot, vesi oli seal sees ming
> i 40 eurot, praegul köetakse vähem ka muidu eelmin
> e talv oli kusagil 150 euro kanti. ja seal sees on
> veel see maja soojustus laen, haljastus laen, kor
> istus, koer, ülelekter, prügi, et vaatan siis siin
> kommenentaare ja võib rahul olla, kuigi eelmine t
> alv vaatasin ise, et kuidagi suureks läksid arved,
> 10 aasta joosul polnud ennem üle no kroonides sii
> s 2000 olnud.
> CH - Ja kui nüüd seda haldustasu
> vaadata siis see teeb teil üle 500 euro korterite
> peale, päri aru kindlasti ega muidu jääbki nii ja
> teie maksate rõõmsalt.

..koer?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!