Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kummale annetaksite raha?
 
küss 14. oktoober 2010, kl 22.23
Kas puudega lastele või varjupaiga loomadele?
ja miks?
 
. 14. oktoober 2010, kl 22.35
endalgi pole, seega kummalegi ei anna.
 
k 14. oktoober 2010, kl 22.40
loomadele
 
Mölakas 14. oktoober 2010, kl 22.44
Kui praegu anda mulle valida, kellele ülekanne teha ja valida saab ainult ühe neist valikutest, siis antud ajahetkel annetaks varjupaiga loomadele. Põhjused on lihtsad..
1. lastele annetatakse nagunii, ise annetan ka regulaarselt erinevatele lastega seotud projektidele. Minu tuttavate hulgas on hulgi neid, kes lastehaiglatele, lastekodudele, erinevatele projektidele jne annetavad. Loomadele annetajaid on mõned üksikud.
2. lapsi ei ähvarda magamapanek kui neile ei annetata. Varjupaikades on see olukord praegu reaalsus, et sõbralikke noori terveid loomi ähvardab magamapanek kuna raha ülalpidamiseks napib.
Andke mulle nüüd virtuaaltappa, et ma olen lastevihkaja ja misiganes. Teemaalgataja on klassikaline "loomasõbrad on lastevihkajad" provokaator, kes ise ei ühe ega teise heaks lillegi ei liiguta, aga tüli meeldib ikka norida?
 
h 14. oktoober 2010, kl 23.20
Loomadele. Laste eest hoolitseb riik.
 
Tiu 14. oktoober 2010, kl 23.51
Puudega lastega las toimetavad vanemad, eriti need, kes raseduse ajal suitsetasid, narkotsi ja alkoholi tarvitasid.
 
katzz 15. oktoober 2010, kl 00.18
ikka täitsa soe peast peaksolema, et last loomaga võrrelda, jamuidu kesvalibloomi, täielik daun
 
hehe 15. oktoober 2010, kl 00.49
oiii katzzikene, kas tibumummud juba tudule kussutatud, et siin oma pudrulõuakestega (õigemini pudinäpukestega) nõnda vallatult oma nummisid mõtteid avaldad?
 
Täpitriin 15. oktoober 2010, kl 08.23
Ei, Mölakas, milleks? Ma isiklikult arvan, et sinu mõtteviisi toetajaid on rohkem kui vastaseid ja üpris suur hulk on ka neid, kes ütlevad, et miks peaks, mul endalgi vähe, kuigi see vähe võib olla palju rohkem kui annetajal.
Raske dilemma, mõlemad väärivad paremat ja inimlikumat elu. Jagaksin oma natukese pooleks.
 
. 15. oktoober 2010, kl 09.04
kirjutan siis pikemalt.
kui mul oleks raha natuke rohkem, siis mitte mingil juhul ma ei annetaks seda kuhugi, kus ma selle kasutamist jälgida ei suuda. arveldaksin otse abivajajaga, kellega just? eks see selgub siis, kui on mida jagada...
anonüümselt siiasinna ei loobi..
 
mina 15. oktoober 2010, kl 09.07
to hehe - irw. see oli hea.
aga teemasse - olen mõelnud, et hakkaks loomaaiast mõnele loomale vaderiks. puudega lapsed on keerulisem teema - kõnealla võiks tulla mõni sihtotstarbeline annetus konkreetsele lapsele. lihtsalt niisama kellelgi raha ei anna. ma pean ikka väga selgelt teadma, milleks see läheb.
 
annataja 15. oktoober 2010, kl 09.30
ainult sellisel juhul kui tean et vahel ei ole koordinaatoriks end pressinud rahaahnet laenudes siplevat muumimammat kes annetuse enda taskusse koordineerib
 
koma 15. oktoober 2010, kl 09.37
Minul on täpselt samamoodi- niisama lihtsalt ei anneta kunagi ega kellegi/millegi heaks. Kui on täpselt teada, milleks raha läheb ja see, et raha sihtotstarbeliselt kasutatakse, siis olen küll annetanud. Aga näiteks ähmastes toidukogumiskampaaniates, kaubanduskeskuste rahakastidesse abi poetamistes, heategevuslikus korras tasulistele numbritele helistamises (kus vähemalt pool rahast ei kulu sihtotstarbepäraselt) jne ei osale.
Kui nüüd aga see küsimus filosoofiliselt üles seada, siis... primaarseks pean loomade ees inimesi.
 
Täpitriin 15. oktoober 2010, kl 10.01
Minul on täpselt vastupidi, kuidagi kergem on raha välja anda Venemaa metsapõlengute, Haiti maavärina ohvritele või kõnnirobotile, millest saab kasu rohkem kui üks inimene kui pärast mingit pisarasaadet on ekraani all mingi konto, kuhu raha kanda.
 
iks 15. oktoober 2010, kl 10.13
Olen annetanud puuetega lastele (taastusravi jaoks). Neid vahendeid oleks vaja ju järjest uuemaid soetada ja kui neist on natukegi abi, et inimlaps paremini hakkama saaks, siis läheb ju asja ette. Aga mitte iga küsimise peale, enne uurin tausta(jõudusid).

Loomade varjupaigale ai anneta, sest loomad on seal ikka ja ainult inimese süü läbi. Ja kui inimestele anda teada, et küll keegi kuskil nende hüljatud loomakest ikka toidab ja katab, siis jäetakse oma loom palju kergema südamega kusile vedelema, ei kulutata looma steriliseerimisele ja lastakse sel piiramatult paljuneda jne.
Varjupaigas ei peaks olema pea-aegu ühtegi looma, see on puhtalt peremeeste viga
ja seda ma toetada ei kavatse.
 
iksile 15. oktoober 2010, kl 11.39
Ja milles hüljatud loomad süüdi on, et nende peremehed (keda neil võib-olla kunagi olnudki pole) parajad emmid on?
 
jee 15. oktoober 2010, kl 12.30
Loomadele:) Mulle on loomad lähedasemad kui inimesed... ja samuti fakt, mis siin juba välja toodi: lapsi ei ähvarda magamapanek, kuidagi saadakse ikkagi hakkama, mingigi riigipoolne toetus siiski on. Ka ei viida lapsi raha puudusel niisama metsa või ei jäeta üksi vanasse majja nälga surema.
Loomad on kaitsetumad.
 
ei anneta 15. oktoober 2010, kl 12.37
Ei anneta kummalegi. Pole kumbki mu silmis prioriteetne. Nii ühe kui teiseda saab edukalt hakkama. Loodus (EI KÄI siia alla koduloomad, eks)- ja kaitseprojektidele (puud, liigid, mälestised) annetan.
 
ei anneta 15. oktoober 2010, kl 12.37
teiseTa ikka
 
iks 15. oktoober 2010, kl 12.44
11.39-le
Loomad ei ole süüdi, aga kas selle eest peaks keegi maksma? Ei pea ju, aga võib muidugi.
Leitagu võimalus tegeleda nende hooletute peremeestega, kelle loomad lõpuks tänavale satuvad, trahvidest oleks abi.
 
Mölakas 15. oktoober 2010, kl 14.33
Iks, mina annetan konkreetsetele loomadele konkreetseks otstarbeks, mitte peremeestele. Inimene, kes looma tänavale viskab või metsas puu külge seob, teeb seda ka siis kui puudub võimalus, et keegi looma eest edaspidi hoolitseb. Muidugi tuleb tõbrastest loomaomanikke karistada, aga metsa puu külge seotud Muki ei ütle, kes ta peremees on. Kui Muki on igati kõbus ja normaalse närvikavaga loom, on minu arvates vale Muki magama panna, et karistada endist omanikku, kellel on ükskõik, kas Muki elab või sureb. 90% varjupaiga koertest leiab kodu, mõnel võtab lihtsalt veidi rohkem aega. Seda ajapikendust on mõnel loomal väga vaja ja selle tarbeks olengi annetanud (mitte ainult raha vaid ka toitu). Kassidega on olukord muidugi hullem kuna nemad paljunevad tänaval elades hoolega ja neid pannakse ka rohkem magama..
 
haa 15. oktoober 2010, kl 14.40
Annan konkreetsele isikule: loomale, inimesele jne. Kui teen annetuse üldiselt kuskile, siis kust ma tean, et mõni tegelane seda muuks tarbeks ei kasuta ja abivajaja on ikka ilma. On ju seda ennegi juhtunud. Kui panna kõrvuti loom ja laps, siis läheks raha sellele, kes seda rohkem vajab. Ei saa olla kahte ühesugust juhtumit, üks on ikka rohkem hädaline. Aga tavaliselt olen ma mõjutatud artiklitest/abipalvetest ja loomade hoiupaik on väga aktiivne, seega lähevad annetused ikka peamiselt sinna.
 
iks 15. oktoober 2010, kl 14.42
A see on ju tore, kui keegi kindlalt teab, miks või kuhu ta oma raha kulutab. Minule ei ole vaja seda ei põhjendada ega õigustada, see ei ole ju grammigi minu asi.Mina rääkisin oma valikutest ja minult miskipärast küsiti, miks nii. Teised teevad oma valikud oma arusaamadest lähtuvalt.

Kena, kui on veel üldse inimesi, kes annetavad siia ja sinna ja kolmandale poole.
 
elementaarne 15. oktoober 2010, kl 15.36
Loomadele. Lastel on vanemad. Kui lapsed on orvud, siis on nad lastekodus ja nende eest hoolitseb riik.
Puudega lapse ravikulud võivad miljonitesse ulatuda, seda raha ei saa nagunii ühegi annetusega kokku. Nii et mõttetu.
 
ärge andke varjupaika raha! 15. oktoober 2010, kl 15.48
loomade varjupaigale raha annetada ei soovita mitte mingil juhul - seal need kõige suuremad petturid ongi.
te ei kujuta ette kuidas seal annetused valesse taskusse jooksevad.
kui tahate loomadele head ostke neile toitu või minge tehke varjupaigas tasuta tööd aga palun ärge andke sinna raha!


minu tutvusringkond on pea kõik annetanud loomadele aga mõni üksik on ka miskit muud headtegevust teinud.
just selle pärast aitaks ise pigem inimest kui looma kuna pea igaüks on valmis looma aitama aga vähesed on nõus midagi inimese heaks tegema.
eks kassipoeg ole ju nunnum kui ilasatav down...
olen üsna tihedalt varjupaikadega seotud olnud ja tõenäoliselt olen ka tulevikus.
lihtsalt kuidagi loomadele suunatud heategevus (varjupaigad) on kuidagi ennast väga hästi reklaaminud. sinna on lihtne annetada, sinna appi minna, või mingeid koostööprojekte teha.
 
eelmisele 15. oktoober 2010, kl 16.10
MTÜ'd nagu kassiabi, kasside turvakodu, kassivari ei ole nüüd küll petturid. Tean 100 %, et seal läheb kõik annetatud raha ainult kasside heaks.
 
xxx 15. oktoober 2010, kl 16.20
mina valiksin ka loomad, st olengi valinud ja ikka ja jälle kui need õnnetud silmad vastu vaatavad, mitte ei saa jätta abistamata, eriti veel kui on mingi õnnetusjuhtum olnud või väga haiged ja räsitud olemisega loomad kusagilt üles korjatud.Meeletult kahju on nendest:(

Aga kuhu need varjupaiga rahad siis lähevad, peaks ju ometi olema paberimajanudus mis näitab ära kuhu ja mille tarbeks läinud?
 
annetaja 15. oktoober 2010, kl 16.21
Annatan loomadele sest nad on halvemas seisukorras meie riigis. Laste heaks korraldatakse kontserte, spordiõirtusi jne mille tulu läheb lastele aga loomade jaoks ei tehta midagi sellist. Samuti luuakse fonde, et lastele raha koguda aga loomadele mitte.
 
to ärge andke varjupaika raha! 15. oktoober 2010, kl 16.34
Miks sa üldistad siin? Isegi kui ühes või kahes varjupaiagas on petturid siis see ei tähenda, et kõigis on. Kade meel on või, et osad annetavad loomadele?
 
rahaboss 15. oktoober 2010, kl 18.53
mina annetan kõikjale: riigikogule, haiglatele, politseinikele, tuletürjujatele, ametnikele, spordile, kultuurile ja tuhandele muule asjale - seetõttu nimetataksegi mind maksumaksjaks. kahju, et ise eriti valida ei saa, kellele ja kuhu mu maksusumma läheb. enamasti pättide taskusse, nagu eestis näha on. üheski kampaanias enam lisaannetusi ei tee. ning neid, kes annetavad tänaval kerjustele, neid lausa põlgan - need kerjused on pättide vanaemad, mersuga tuuakse hommikul kerjama ja pärast võetakse raha ära. täielik maffia, soomes hetkel arutelu, et kerjamine kriminaliseerida õige oleks!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!