Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Üürikorterid
 
K 21. september 2012, kl 22.24
Tere,
Kurdan lihtsalt enda olukorda. Pole kunagi olnud probleemi üürikorterite leidmisel, hetkel aga on üüriturg täiesti olematu. Otsin juba 3 kuud sobilikku korterit ja no ei leia, täiesti masendav. Eelmine üürileping lõppes juuni keskel ning omanik kolis korterisse tagasi, mistõttu pidin uue elukoha leidma. Kuna koheselt uut kohta ei leidnud, kolisin õe juurde. Nüüd ma siis elangi juba 3 kuud siin. Endal on ka paha tunne, segan ju ka õe elu (kuigi ta seda ei ütle). Olen vahepeal mõned ööd hotellis olnud, et õde saaks ka omaette olla. Olen ka pikemaid tööpäevi teinud, et mitte pidevalt kodus olla.
Ometi ei otsi ma enda meelest võimatut. Soovin vaid, et korter asuks Rae vallas (ideaalne oleks kui Jüris), oleks uues majas ning sisustatud. Hind peaks jääma 300€ kanti + kommunaalkulud. Ma ei pelga ka maakleritele maksmist kui oleks sobilik pakkumine. Kahjuks aga on maaklerid hakanud nn "välja pressima", et kuna tahtjaid on palju, siis kas oleksin nõus suuremat vahendustasu maksma jne. Kui ütlen, et mõtlen ja annan homme teada, siis järgmisel päeval öeldakse, et korter on juba üürile antud. On ka olnud juhuseid, kus oleme maakleriga juba kõik kokku leppinud ja vaja vaid leping sõlmida ning siis maakler teatab, et teine soovija oli kiirem.
Ideaalis ostaksin muidugi endale isikliku korteri, aga kuna pole pangale lisatagatist pakkuda ning 30% sissemaksuraha pole ka veel siiani kokku kogunud, siis jääb see võimalus ära. Jah, mul on küll pangaarvel 6 kuu sissetulek olemas, aga see pole kahjuks 30% kinnisvara väärtusest.
Kurb :( Aga üritan edasi, ükskord peab ka minule sobilik korter leiduma :)

Kuidas Teil, kes Te kinnisvara üürite, elukoha leidmine viimasel ajal sujunud on?
 
mida fk? 21. september 2012, kl 22.42
300+ kommunaalid on ikka jube palju. Isegi Tallinnas võib odavamalt saada?
 
K 21. september 2012, kl 22.51
Eks loomulikult oleksin õnnelik kui saaksin soodsamalt korteri üürida. Kahjuks pakkumisi vaadates pean tõdema, et ega erilist lootust ei ole.
 
iu 22. september 2012, kl 00.34
jüris ja 300 ja kommud? 5-toalist otsid siis, pakun? või peab siustus kullast olema?
ei viitsi avada kinnisvaraportaali, aga usun, et midagi ikka on. ja mismoodi see omanik ise sise kolis, kas Sul siis polnud lepingut?
või oled see ullike, kes enda eest ei seisa? kui tähtajaline leping, siis pole võimalik üürnikust lahti saada. lihtsalt pole. ja kas ta makse ka maksis? seda mainides on ka omanik üldjuhl kohe kuidagi lahkem...
 
K 22. september 2012, kl 00.49
Ma kirjutasin, et eelmine üürileping lõppes juuni keskel. Leping sai lihtsalt läbi ning omanik ei soovinud pikendada, kuna kolis ise korterisse tagasi. Ei otsi 5 toalist. Soovin 2 toalist või maksimaalselt 3 toalist. Kuna töötan erialal, mis nõuab ka tihti kodus töötamist, siis kasutaksin kolmandat tuba kontorina, kuid piisaks ka 2 toalisest korterist.
Seda ma ei oska kommenteerida kas omanik makse maksis või ei. Mina maksin üüri ülekandega tema pangakontole ning ma ei leia, et on minu asi kontrollida kas ta maksab makse või ei. Selleks on teised asutused.
 
üürile andja 22. september 2012, kl 02.15
Jüris on ju neid uusi "sini-valgeid" kortermaju mitu tükki, mul sõbranna kolis 6 aastat tagasi ühte sellisesse. Ja mitte ainult need, seal on ju veel uusi kortermaju. Nagu ka vanemaid maju. Ei tahaks küll uskuda, et mitte keegi ei üüri Jüris oma korterit välja. Võibolla omanikud mõtlevad, et "nagunii keegi ei taha Jürisse korterit" ja sellepärast ei kuuluta?
Muide, mis KURADI "tagatisraha" siin vaja on?!?!?! Mina pole 15 aastat mitte kelleltki mingit tagatisraha küsinud, ja samuti ei võta ma esimese kuu eest üüri, kommunaale hakkab kohe maksma, aga üüri hakkan alles järgmisest kalendrikuust võtma, või kui sisseelamise aeg on liiga lühike, siis alles ülejärgmisest kuust. Maaklerit pole iialgi kasutanud. Mul pole iialgi üürniku leidmisega probleemi olnud, kuigi mugavuste osas jätab mu korter paljuski soovida...
 
K 22. september 2012, kl 10.54
Jah, "sini-valges" majas olen ma varemgi Jüris elanud ning koliksin ideaalis ka samasse majja. Kahjuks ei ole mul veel vedanud ning ei ole pakkumist leidnud. Otsin edasi :)
 
Jüri 22. september 2012, kl 19.14
Soovitan kiigata Grossi ja Konsumi poe teadetetahvlitele, seal peaaegu kogu aeg mingid korterikuulutused üleval. Rae Sõnumites on ka olnud, aga praegu pole.
PS Meile just kolisid uued naabrid, üürivad 3-toalist ja maksavad ka 300 + kommud.
 
K 22. september 2012, kl 22.53
Tänan. Kahjuks ma hetkel igapäevaselt Jüris ei liigu, aga üritan pärast tööpäeva läbi käia ja teadetetahvlit uurida :)
 
why not zoidberg 22. september 2012, kl 23.41
http://www.kv.ee/uurile-anda-taielikult-mobleeritud-2toaline-korter-1989571.html?nr=2&search_key=a428c7229777bb3a585ecf850767b6f7

http://www.kv.ee/uurile-anda-2toaline-renoveeritud-korter-uues-maja-1985274.html?nr=3&search_key=a428c7229777bb3a585ecf850767b6f7
 
K 23. september 2012, kl 12.14
Tänan, aga olen juba neid kortereid pakkuvate inimestega ühendust võtnud. Kuna tahtjaid palju, siis hetkel enam uusi vaja ei ole :(
 
c 23. september 2012, kl 12.30
sa ära larista siis nii kalli ja korraliku korteri üürimisele liigselt raha. otsi võimalikult pisike,lihtne, odav koht. saaksid ehk pangale sissemaksuraha kokku kraapida, ostaksidki oma korteri.
 
to c 24. september 2012, kl 09.47
lugemisega probleeme v? Inimene ütles, et teeb kodust tööd ja vajab ruumi. 12m3 pole nagu ruumi. Oh, taevake, naerma ajab, kuidas mõned arvavad, et leidsid nüüd maailmasalduse!
 
why not zoidberg 24. september 2012, kl 10.09
Aga siis pane hoopis ise kuulutus üles sinna Jürisse, mingi vaba hetke ikka leiad, et sealt läbi käia? Niiviisi võib ka näkata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!