Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kes peab majaesiselt sõiduteelt lume koristama
 
Hanna 02. jaanuar 2010, kl 11.00
Kuna eelmises teemas vastust ei saanud, siis tahaks seda siit saada. Mul on küsimus - kas peab ja kui jah, siis kes peaks lume ära lükkama ka majaesiselt sõiduteelt? Just seal, kus autosid pargitakse. Meil on majaesine meeletute lume kuhjade all ja seepärast on sealt autoga välja saamine ooper omaette. Tahakski teada, kas keegi peaks ka selle ära koristama. Majaesised kõnniteed on täiesti puhtad, nendega probleeme ei ole.
 
see on... 02. jaanuar 2010, kl 11.01
ühistu mure,kui nad on kellegi palganud seda koristama ja maksavad selle eest,siis on ka tee puhas.
 
oot-oot 02. jaanuar 2010, kl 11.08
õnnelikud inimesed,saavad kõnniteel liigelda,meil igal pool autod.
 
33 02. jaanuar 2010, kl 11.16
Võta aga ise labidas kätte ja kaeva oma auto välja.
 
no 02. jaanuar 2010, kl 13.15
ikka ühistu peab selle eest vastutama.
 
ggg 02. jaanuar 2010, kl 13.17
kui see on linna maa, siis ei ole ühistul siin mingit kohustust.
 
Hanna 02. jaanuar 2010, kl 13.17
Et siis ühistu poolt palgatud majahoidja peaks ka selle sõidutee puhtaks tegema? Hea teada, siis võtan nendega ühendust ja hakaku peale, sest me ei saa enam autot välja sealt.
 
tiidu 02. jaanuar 2010, kl 13.47
aga kui ühistut pole? kas majaomanik peab siis lumest puhtaks kasima ka sõidutee, millel autode parkimise eest linn raha küsib?
 
Iks 02. jaanuar 2010, kl 13.55
Oleneb kelle maa on. Kui on ühistu maa, siis on see ühistu mure.
Kui see on aga linna maa, siis on linn kohustatud seda puhtana hoidma vaid juhul kui see on ametlik sõidutee või parkla.
 
Hanna 02. jaanuar 2010, kl 13.58
See ei ole ühistu maa, seega ei peagi seda keegi koristama ???
Ametlik sõidutee on see küll, ma arvan. Tavaline korrusmaja esine, kus autod sõidavad ja pargivad. Kas see sobib?
 
aina 02. jaanuar 2010, kl 14.03
Miks sa seda linnaosavalitsusest ei küsi?
 
Hanna 02. jaanuar 2010, kl 14.07
Sest seal ei ole täna kedagi
 
yks 02. jaanuar 2010, kl 14.21
Ma tahaks teada tegelt, et mismoodi linn nende suurte lumesahkadega sealt inimeste autode vahelt lume ära peaks lükkama? Suht võimatu ju tegelikult. Seepärast see asi ilmselt ka korraldamata. Kui meil parkimisplatsil autosid ees polnud, siis sahk lükkas puhtaks küll. Meie oma kortermajas lükkasime ise autode tagant ja kõrvalt puhtaks, et välja saaks ja oma kohale, mille puhtaks tegime, toppisime mingi värgi või midagi, et keegi teine ära ei võtaks puhast kohta. Aga meil suht väike kortermaja ja saab nii teha, kujutan ette, et lasnamäel selline asi vaevalt toimiks. Vankadel oleks täitsa suva, kas on mingi märk maas või ei...
 
õnnetu lumehanges 02. jaanuar 2010, kl 14.25
meil, paneelmaja ees, on nii, et iga päev käib sahk ja lükkab tee puhtaks...aga mõlemal pool on pargitud autod ja nende ette lükatakse nüüd poolemeetri kõrgune tihe lumevall.
ok, ma saan aru, et kui autod ees, ei anna mitte midagi teha. jäävad need autod lumevalli taha.

aga morjendab see, et eile oli maja ees vaid paar autot, sahk oleks võinud ju paar korda paremale muru peale lume lükata. paar minutit lisatööd ainult!
kui kahe auto vahel on 4-5 auto ruum võiks ju selle vahe puhtaks lükata.
aga ei lükata.
hoopis kõrge vall lükatakse parkimiskohtade ette...



mina kaevan auto välja, mul on ok lumelabidas aga meie korrusmajas on täpselt üks ainuke inimene veel, kes oma auto koha ära puhastab.
ja nii kui kuhugi minek lükkab mingi tropp oma auto minu puhastatud kohale...ja mina hakkan uut auku kaevama. alates 31. olen juba neli auku kaevanud.
praegu tuleb nii palju lund juurde, et küsimus pole ainult auto eest lume ära lükkamises vaid auto tuleb sõna otseses mõttes välja kaevata ja enne uute kohta parkides tuleb 20-30minutit uut auku kaevata.
kui juurde ei sajaks, oleks majaesine tänu mulle ja teisele lumelabida-mehele juba puhas aga seda va lund tuleb nii palju juurde!
 
majaomanik 02. jaanuar 2010, kl 14.58
Mina olin aga paar päeva linnast ära maal ja tagasi jõudes tervitas mind majaesisel kõnniteel kõrge jäätunud ja saha poolt kokku pressitud lumevall. Üritasin seda kaevata, aga täiesti lootusetu, lumelabidaga ei tee siin midagi ära. Eks tuleb siis trahvi ja lume sulamist oodata, sest mina seda lund liigutada ei jõua.
 
tõesti 02. jaanuar 2010, kl 15.06
Hoidke oma autosid parklates, vähemalt suure lume ajal, autode hoidmise koht ei olegi magamistoa akna all. Julgetakse veel häält tõsta.
 
tõesti-le 02. jaanuar 2010, kl 15.13
Saa ometi aru igalpool pole parklaid, soovitad parkida lihtsalt teise maja ette või?
 
D 02. jaanuar 2010, kl 15.16
Linn saab koristada sahaga ainult sealt kus inimesed ei ole oma autosid ette parkinud. Kortermajade ees ongi enamasti see probleem, et see on nii täis pargitud, et suur lumetraktor lihtsalt ei mahu seal koristama. Sellisel juhul aga tuleb elanikel ise ära koristada see plats.

Ma ei saa üldse aru kuidas inimesed nii saamatud on ja ise ei saa maja esist ära koristatud. Eramaja omanik täiesti üksinda suudab oma maja esise korras hoida ja kortermaja elanikud, keda on väga palju, ei jõua lillegi liigutada.
 
aga 02. jaanuar 2010, kl 15.19
Eramaja omanik ei ole selle ees kellegile maksnud aga meie maksame pidevalt aga kasu pole midagi.
 
bb 02. jaanuar 2010, kl 15.25
See on ka tüüpiline jutt et igalpool pole parklaid, tõesti. iga magamistoa akna all ei ole parklaid. Lihtsalt rahast kahju vist.
 
C5 02. jaanuar 2010, kl 15.27
Lihtne - kellel vaja, see kühveldab.
 
to agale... 02. jaanuar 2010, kl 15.30
räägid, et oled maksnud. aga kellele ja mille eest? sa võid ju kojamehele maksnud olla, aga tema töö on ainult kõnniteed puhtad hoida. ja isegi kui oleks eraldi talvekuude tasu kojamehele, siis mis edasi? kuhu ta selle lume paneb?
 
tehke ise 02. jaanuar 2010, kl 15.51
Tuleb ikka ise ka käed külge panna, kui selline meeletu lumi on. Kel janu, sel jalad. Ei pea ainult halama ja ootama, et miks ei tehta ja miks ei tehta, mina ju maksan.
 
tehke ise 02. jaanuar 2010, kl 15.52
Tuleb ikka ise ka käed külge panna, kui selline meeletu lumi on. Kel janu, sel jalad. Ei pea ainult halama ja ootama, et miks ei tehta ja miks ei tehta, mina ju maksan.
 
tehke ise 02. jaanuar 2010, kl 15.53
Tuleb ikka ise ka käed külge panna, kui selline meeletu lumi on. Kel janu, sel jalad. Ei pea ainult halama ja ootama, et miks ei tehta ja miks ei tehta, mina ju maksan.
 
tehke ise 02. jaanuar 2010, kl 15.54
Tuleb ikka ise ka käed külge panna, kui selline meeletu lumi on. Kel janu, sel jalad. Ei pea ainult halama ja ootama, et miks ei tehta ja miks ei tehta, mina ju maksan.
 
pakun nii 02. jaanuar 2010, kl 15.59
Tehke ise puhtaks, kui selline meeletu lumi on. Pange käed külge, milleks halada, et miks ei tehta ja miks ei tehta, mina ju maksan.
 
Mann 02. jaanuar 2010, kl 16.04
Ma teeksin küll, sest see ju sportlik tegevus, aga labitat pole ja ega ma seda ostma ka ei lähe - linnavalitsus võiks labidaid ju tasuta jagada.
 
õnnetu lumehanges 02. jaanuar 2010, kl 16.14
seda kuradit ma ju räägingi, et eile kui sahale peale sattusin oli samal ajal maja ees kolm autot!
no kurat, teinud siis natuke rohkem kui ainult tee keskelt puhtaks.
ma lihtsalt ei mõista, mis kuradi jurakad igal pool tööl on?!
max kaks-kolm lisaminutit oleks tööd juurde tulnud.

ja ma ju teengi ise aga kurat, mille eest ma siis maksan?
meie eest hoolitseb "minu vara" nüüd uue nimega (ei jää meelde).
see on nende töökohustus.
loopige ise raha aknast välja, kas meeldib?
meie majaelanikud seda ju teevad...
masendav.


mann,
mina otsisin korralikku metalllabidat 30.12 - päris mitmes kohas oli läbi müüdud, ainult plastik jurakad olid alles.
lõpuks sain ühest väikesest keldripoest.
suurtes kauplustes, ma kardan, pole enam midagi osta.
 
deele 02. jaanuar 2010, kl 16.24
"no kurat, teinud siis natuke rohkem kui ainult tee keskelt puhtaks."

saha kohustus ongi vaid TEE puhtaks lükata, mitte korteriühistu parkimisplatse puhastada!
kui tahad ka puhast parkimisplatsi, tuleb see ise teha.
ütled, et vaid mõni minut tööd, aga tead kui palju kortermaju tallimas on? igaüks arvab, et tema kortermaja on eriline ja seal sahamees peaks tasuta lisatööd tegema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!