Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
korduv teema. peokülalised
 
annele 18. august 2013, kl 18.35
Olen ka varem foorumitest sarnaseid kogemusi leidnud, kuid nüüd on mul kops üle maksa ja valan selle siia välja.

Eile, laupäeval, korraldasime grillpeo. Põhjuseis oli kaks - viies pulma-aastapäev ja abikaasa 32. Peokoht oli meie enda aed.

Miks ma seda kõike julgen siia kirjutada, kõik nii äratuntavalt, oli, et ma julgesin ka peo ajal juba nördimust avaldada ja rääkisin probleemide põhjustajatega omavahel, et nende käitumine on mulle arusaamatu ja lubamatu.

Rahvast oli 32 täiskasvanut ja natuke lapsi. Laud ei olnud väga rikkalik, aga kartul, liha, kana grillimiseks. Liha oli palju ja mitut sorti. Hapukoorega tomatisalat. Makaronisalat lihaga. Väikesed kotletid. Mitut sorti souste. Viinamarjad olid, õunad. Kuivatataud kala. Juustupulgad.

Esimene ehmatus oli minu mehe venna uus elukaaslane, kellega mul polnud veel olnud võimalust tutvuda. Nad elavad ühes välisriigis, kontakt ei ole kuigi tihe. Neiukene on eestlane. Tema soovis teada, et mida me oleme valmistanud talle kui taimetoitlasele. Ta küsis seda väga valjult, ärritunult ja korduvalt.

Meil polnud AIMUGI, et ta on taimetoitlane. Tema kallim vandus nagu kurja, et on meile sellest mitu korda rääkinud. No ei ole. Pakkusin siis kartulit tomatisalatiga, juustu jne, aga siis läks kisa veel suuremaks - ta ei söö mune ja piimatooteid ka.

Lõppes asi sellega, et ta nuttis pika laua taga ja tema mees hakkis talle külmi keedukartuleid taldrikusse ja loputas (!) kraani alla tomateid hapukoorest välja, sest tõesti - rohkem tomateid mul kodus polnud ja lapsed olid viinamarjad ära söönud.

Teine naisterahvas tuli kell 20 minu juurde ja soovis minuga eraldi rääkida. Tema sõnum oli see, et kuna lapsed jooksevad väljas, siis kui täiskasvanud tahavad alkoholi juua, nad peaksid seda tegema salaja, toas. Et lähed majja, võtad klõmmu veini ja tuled siis välja, kui joomata olla ei saa.

Et tema sõnul on see lubamatu, et lapsed näevad alkoholi tarbimist nagu rõõmsat ja positiivset tegevust. Tal endal oli kaasas kaks last, 4 ja 9.

Kuna meil ei olnud plaaniski loobuda vahuveinist ja boolist, siis ignoreerisime seda ema. Lõpuks läks ta üle piiri sellega, et haaras lauaservalt topsi veiniga, viskas selle prügikasti, tegi öökivat häält. Ja soigus sellest, et minu laps (!) ei saa endale normaalset lapsepõlve ja ta on näost näha, et joodikute laps. Me joome väga harva ja minu 3 aastase kohta niimoodi öelda on küll vastik.

Tema transporditi minema koos oma lastega. Ma ei saanud loobuda ahvatlusest talle pool pudelit ajalehe sisse keeratud viina käekotti toppida. Kilekotiga panin kaks keedukartulit ja tüki liha ka veel talle kaasa.

Ja kui alkomutt oli ära transatud, siis vegan pidas pika loengu sellest, kuidas hulluks ikka minna ei saa oma veendumustega. Ma oma nelja silma all küsisin ka temalt, et mida tema arvates ma oleksin pidanud pakkuma, ta vastas, et hummust, MUIDUGI.
 
jõmm 18. august 2013, kl 18.57
Teinekord kutsu mind ka - joon su viinad ära ja sõidan kõikidele lammastele küünarnukiga nosplisse!
 
oss 18. august 2013, kl 19.03
TÜ*A PU*SI VI*TU NAH´*HUJ pe*se kus te rsk elata me peksame kõik kasti naaahuj türa kutsu kohale pu*si TAIMETOITLANE!?!? T*a krematooriumi nah*uj selline tra miks sa talle puualuga pähe ei löönud ah?!?!
 
hahaa 18. august 2013, kl 19.15
Sry, naljakas lugemine. Ma arvan, et kui kord on juba nii palju inimesi kutsutud, siis paar hullu ikka sisse satub. Ärge põdege, vaid võtke kui kogemust issanda loomaaia mitmekesisusest :)
 
vot nii 18. august 2013, kl 19.17
Sellepärast ei tasu nii palju matse kokku kutsuda. Inimesed, kes käituvad mulle vastumeelselt neid ma enam oma istumistele ei kutsu.
 
Kuts 18. august 2013, kl 19.20
eks ikka tegelikult ole nii, et külla minnes käitud ikka peoperenaise kirjutatud tsenaariumi järgi ning sööd seda menüüd mis sulle pakutakse- või siis annad tõesti pikalt ette teada oma erisoovidest (allergiad, vegetaarsus või karnivoorsus.)Nii, et kui selle vegetaarlase juurde tuleb õnn külla minna siis tead juba ette, et menüü koosneb hummusest ning alko tädi pool käite tualetis lonksu võtmas.....
 
Andnuks 18. august 2013, kl 19.30
tädile muru närida ta oleks sul tasuta kogu muru ära püganud.
 
Koeraomanik 18. august 2013, kl 19.45
Minul oli jälle selline juhus, et üks kutsutud külaline võttis kaasa oma sõbranna, keda mina nägin esimest korda. Kutsumata külaliste vastu pole mul midagi, kui nad end viisakalt ülal peavad. Pigem vastupidi, huvitav on uute inimestega tutvuda.
Aga selle tütarlapse jututeema võib kokku võtta järgmiselt: inimesed, kes lasevad koertel külaliste seas ringi käia, on lugupidamatud ja lisaks kindlasti ka räpased, magavad koertega ühes voodis jne. Ma ei sunni kedagi endale külla tulema. Minu koerad võivad oma kodus ringi käia nii kuidas ise tahavad, see on meie pere reegel. Enamasti oleme ju nagunii tööl ja koerad üksi kodus. Kui ma kutsun külalised, kellest ma tean, et nad pelgavad koeri, siis panen koerad juba eelnevalt kinni, aga tol õhtul oli väiksema seltskonnaga olemine. Ehk siis inimesed, kes on 10 aastat mu koertega tuttavad ja ikka tulevad külla. Aga täiesti võõras inimene minu kodus mind kritiseerimas oli küll üsna üllatav ja isegi naeruväärne.
 
jah 18. august 2013, kl 19.49
oma isiklikule peole ikka võõraid inimesi ei kutsuks.
 
minna 18. august 2013, kl 19.52
mina viskaks sellised külalised välja, ei laseks enda pidu ära lörtsida.
ma vist ainuke, kes ei saa aru, kuidas kutsutud inimene veel omakorda kedagi kaasa kutsub. mulle selline asi ei istu. õnneks mu lähedased teavad seda. mina kutun ikka ise enda juurde inimesi.
 
karbonaad 18. august 2013, kl 20.04
Ebameeldiv situatsioon tõesti. Eriti see veggie teema, no kui sul on valitud toitumine, siis pead ikka ise sellepärast muretsema. Kui keegi peab mingit eri dieeti siis ta ei lähe ju peo paikka ja ei hakka perenaise käest mingit vahtrasiirupileotist näiteks küsima. Ise tuleb muretseda selle eest kui sa eriline oled. Veelgi nõmedam on sellepärast nutma hakata, mingu siis poodi ja ostku omale kapsas ja närigu seda kui vaja. Kunagi enda sünnipäeval oli mul sarnane olukord kus toiduvalikus oli liha ja mereande, üks külaline teatas, et tema liha ei söö, pakkusin mereandidega toitu, lisas, et see kuulub ka sinna alla. No kust mina pean teadma KUI veggie keegi on, mõni ei söö piima ja mune ka. Tõepoolest oma kapsas kaasa sel juhul!
Teine see alkoholi teema. Tegemist oli ju pulma-aastapäevaga, kas tõesti oleks pidanud siis morssi jooma. Sellistele üritustele pigem lapsed siis mitte kaasa võtta, ei saa eeldada, et keegi täiskasvanu ei tarbiks alkoholi sünnipäeval/aastapäeval või muul sellisel üritusel mille peategelased siiski täiskasvanud on. Sel juhul oleks pidanud enda lapsed koju jätma.
Ütleks, et su tuttavad on veidrikud, järgmine kord oskad juba paremini külaliste nimekirja teha. ;)
 
hahaa 18. august 2013, kl 20.05
meil on tutvusringkonnas üks tibi, kes üritab järgida kõiki toitumise ja trenni alaseid trende.
ja kui kellelgi avaldub mingi allergia või haigus, siis leiab tema ka endal kindlasti sarnased sümptomid jne.
keegi ei viitsi enam tema erisoove jälgida sellest ajast kui ta teatas, et sööb ainult kosher toitu, aga ise ei osanud selgitada mida see tähendab ja millega peaks teda külla kutsudes arvestama. sarnane lugu oli ka laktoosi- ja gluteenitalumatusega (mõlemad on "üle läinud").

viimane uudis oli nüüd, et tibi hakkas veganiks :) kusjuures teatas sellest küll enne grillipidu, aga siiski nii viimasel minutil, et meil olid juba ettevalmistused tehtud.
ei hakanud küll tema pärast uuesti maakodust linna poodi sõitma, kohalikus pisikeses poekseses mingeid sojapiimasid jms. pole. sai teda ette hoiatatud ka, aga neiuke kõndis ikka kaks kätt taskus kohale, krimpsutas lauda nähes nina ja nõudis aru mida tema jaoks varutud on.
minu muidu üsna tõsise olekuga ja üliviisakas mees teatas selle peale surmtõsiselt, et jättis ekstra selleks puhuks muru pügamata ja soovitas ka kust nurgast alustada :D
 
selline käitumine 18. august 2013, kl 20.12
siis mina olen sada prossa kindel, et alkotädil oli endal salajane alkoprobleem.
 
annele 18. august 2013, kl 20.28
Uus jutt tuleb homme. Nalja saab ikka, kirjuta mida tahad, mõni loll ikka usub.
 
njah................. 18. august 2013, kl 20.47
...seepärast ongi partneriga kahekesi kõige mugavam tähtpäevi pidada, ei mingit stressi ega lolle enda ümber.
 
mina 19. august 2013, kl 09.12
meil oli ka eile aiapidu - seega teema oli südamelähedane. sain kinnitust, et enda peod korraldan ainult väga valitud seltskonnale ja juhuslikke veidrikke sinna ei lase. kohal viibis vindine keskealine memm, kes oma gestaapolase iseloomule šampusest powerit juurde timmis ja maasikaroosa juuksepahmaka lehvides kõik surmani ära tüütas. suurema osa peost ajalehe taga veetnud ontlik härra - kes tõsi küll, kedagi ei tüüdanud. arglik psühhiaater, kes peoperenaise viisakusest poetatud repliigi "tahaks sinu aeda ka näha" peale lubas omale murdja hundikoera hankida. siis veel peotäis toimekaid lapsi, näputäis alkoholiga liialdanud külalisi ja muru niitev naabrimees.
 
bärtalii 19. august 2013, kl 09.45
päris lustakas lugemine. Eriti ei selgunud kas teemaalgataja võttis asja pigem lõbusa seigana või oli solvunud. Aga iseenesest väga kasulik teema neile, kes kutsuvad külalisi või lähevad ise külla. Külaline peab käituma nagu külaline. "Muusika maksab" siiski pererahvas. Ja kui sul on eri soove siis võtad ise kaasa ja pakud teistelegi. Ka meie tutvusringkonna suhkrughaige võtab kaasa enda vajadustele valmistatud maiustusi, no põhitoiduga saame arvestada ka temaga, sest ta on meie pikaajaline tuttav. Sama kehtib veganite või kestahes erisoovidega külaliste kohta. Ja kui sobib selline võltsvaga alkotarbimine siis on nende valik, minna külla või loobuda aga pererahvast solvata?
 
annle 19. august 2013, kl 13.45
Mis siin ikka solvuda kui asja pole kunagi olnudki :D
 
Polt 19. august 2013, kl 16.19
Küllalt hea huumoriga kirjutatud jutuke. Reaalses elus -kas ei kutsuta selliseid debiilikuid oma peole, või nad kannatavad vaikides. Pühendunud veganitel on isegi oma toit kaasas tavaliselt.
 
elust endast 19. august 2013, kl 19.53
eks nende külalistega on nalja saanud. Mehe sõbra kaasatoodud pruut ostus kõvaks kõriks -alguses väide, et ma joon vaid natuke shampust kasvas üle masstarbimiseks, mistõttu preili 2x peenrasse kukkus. Teine daam prepareeris ja skalpeeris toitu - nimelt ei söönud ta juustu ning muna,et võidukalt siis teavitades mehele kõikide kuuldes - seda ma saan süüa.
Üks külaline kes kohe alguses luges üles mida ta kindlasti söö ja üks neist oli loomaliha - õigus nahka suure portsu põdraguljashi ning kiitis taevani..
Mingil peol saabusid suured üllatuskülalised, kellest naine nagu selgus oli peremehe kunagine pruut, läks suhete klaarimiseks ja löödi peremehel silm siniseks ja üllatuskülalise mehel kulm rulli.
Ühes pulmas kutsus peigmees mind kööki appi ja siis selgus, et tema arvas, et me võiks seal seksida. Õnneks sain tulema, aga hommikul lukustas peigmees ennast sõbra naisega magamistuppa... rohkem ma selle perega läbi ei käi.
 
Mis lood 19. august 2013, kl 20.47
Hea,et mul korralikud tuttavad on. Kunagi pole mingeid probleeme nendega olnud aga eks ma valin ka väga hoolega, ked aneda koju lasen.
 
nupsu 20. august 2013, kl 15.36
Selliste vegan tibide pärast mind ilmselt viltu vaadataksegi. Mina nimelt olen laktoositalumatu, ei hädalda väga aga kui leian mõne toidu mida süüa saan, on paratamatult peent 'skalpellitööd' vaja teha. Saan täiesti aru, et peo perenaine/peremees ei pea minu kõhu järgi toitu valima, kuid kui on eelnevalt teada, et inimesel on laktoositalumatus, siis on kurb lugu küll kui peol selgub et kasvõi 1 lõiku lihagi pole mida süüa saaks. Õnneks on alati pood kuskil läheduses olnud ja jalad otsas. Päris nälga pole jäänud. :)
 
nupsule 20. august 2013, kl 23.20
inimeste teadmised laktoosi- ja gluteenitalumatusest on lünklikud ja sageli ei kujutata üldse ette mida see tegelikult tähendab.
hea näide on see, et hiljuti helistas mulle tuttav, kes töötab ühes toidukohas kokaabina ja küsis mis asi see gluteen õieti on ja mida tohib süüa inimene kes ei talu gluteeni. neil oli keegi selline sööma tulnud, ettekandja (noor ja väljaõppeta) polnud üldse midagi gluteenist kuulnud ja sel päeval tööl olnud kokal oli ka ainult ähmane ettekujutus mida siis ikkagi tohib ja mida mitte sellisele inimesele pakkuda. kuna köögis tekkis kerge segadus ja vaidlus, siis ta otsustaski minult üle küsida.

mul endal on üks pereliige, kes ei talu ei gluteeni ega laktoosi, sellepärast olen ennast asjaga põhjalikult kurssi viinud, oskan teistele nõu anda ja toitu tehes kõigiga arvestada.
 
nupsu 21. august 2013, kl 01.24
Eks minagi olen üritanud sõpradele selgitada misasi too laktoositalumatus on, kui küsitakse loomulikult, aga tihtipeale selgub (järgmise peo käigus), et neil on nondest teadmistest sügavalt savi.
 
külaline 21. august 2013, kl 10.55
hea nali. Ok, ma san aru neist inimestest, kel on ühe või teise toitaine suhtes allergia, aga söögu siis kodus enne kõht täis, mitte ärgu hakaku kogu seltskonna ees oma iseärasustega vehkima.
Kes nina vingus ja kärss mossis teatavad, et nemad ei söö seda ega teist-no olgu siis ilma, mis see minu asi on.
Kui peo perenaine ei tea külaliste iseärasustest eelnevalt ette, siis pole midagi teha.
Mina ka ei söö paljusid asju, lihtsalt ei maitse või mõnda asja tervis tõesti ei talu. Aga ma ei hakka selle pärast prääksuma. No söön siis seda, mida võin ja tahan. Tegelikult olen ma hea külaline- mulle üldse ei meeldi külas ega kuskil seltskonnas ennast kaelani täis õgida -et tasuta saab siis kühveldan nagu mahub.
meil vist lähevadki tibid ja tibuemmed oma käitumistega liiale.
Aha mis ma neist räägin- ühel juubelil pidas vana pedagoog külalistele kõva häälega loengu teema-ei ole õige võtta kaasa väikesid lapsi sellisel ajal sellisesse seltskonda, laste närvikava saab rikutud jne.
Eks õigus tal ju oligi, aga ometi tekitas ta sellega päris koomilise olukorra
 
kurmaan 21. august 2013, kl 11.00
no loomulikult ei hakkaks ise midagi nõudma pererahvalt, aga kuna taimetoitlus on nii levinud, siis teen ise alati peolaua eeldusega, et külaliste seas on mitu taimetoitlast.

Taimetoidul on kõvasti minekut ka nende seas, kes kodus liha söövad. Eriti naistele meeldib!
 
aga 22. august 2013, kl 14.00
taimetoitlane võiks oma muru ise kaasa tuua. tomati- ja kurgisalat mõedlud kõigile (ka lihasööjatele). võtku oma karbike riivitud porgandeid kaasa ja- head isu!
 
kivike 23. august 2013, kl 18.34
Laktoosi- ja gluteenitalumatusest ma saan aru, aga kuidas nn. kolm päeva vegan olnu koivad sirgu ajab selle peale, et natuke hapukoort sisse sööb, nagu jälle ei saa. :) Pealegi tuldi ju kellegi koju peole, mitte restorani, kus on suitsetajate nurk, mittesuitsetajate nurk, eraldi laud rasedatele vetsu kõrval, taimetoitlastele eraldi söök ja veganitele mahetoit.
 
tore tore 24. august 2013, kl 10.31
Nüüd delfidebiil avaldab iga teise foorumipostituse esilehel vist...
 
ma 24. august 2013, kl 14.12
tean, kes on minu külalised ja seega ei mingeid jaburaid üllatusi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!