Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
nigeeria pettus
 
huvitab 04. veebruar 2011, kl 20.23
kas keegi on saanud ka Nigeeria pettusega petta?
 
lolle ikka leidub 04. veebruar 2011, kl 20.38
kuuldavasti on mõned soomlased selle õnge läinud. igatahes oli lugu sellest kuskil ajakirjanduses aastaid tagasi, kuidas üks soomlane saatis mitukümmend tuhat dollarit, siis sõitis sinna kohapeale asja uurima, s.t. Nigeeriasse ja siis maksis kohapeal veel priske summa kohalikele mafioosodele peale, et sealt eluga tulema pääseda. ise olen saanud neid kirju ikka kümnete viisi omale postkasti aga see oli ka juba aastaid tagasi
 
hihi 04. veebruar 2011, kl 20.46
Nende nigeeria onudega saab nalja :D. Mul ka üks tehnikavidin müügis ja sisi üks saatiski mulle kirja eriti vigaste eesti sõnadega. Saatsin avstu suvalsied eestikeelsed sõnad. See vist mõtles, et ma olen huvitatud ja saatsi kohe kirja, et ma saadaks nüüd oma panagandmed ja andis aadressi. Ma saatsin suvalised numbrid ja väljamõeldud nimed irw.
Igatahes nalja saab irw
 
iivi idioot 04. veebruar 2011, kl 21.35
Nigeeria on petturite paradiis. Panin kuulutuse internetti, et soovin yyrida korterit X linnas Inglismaal. Sain vahemalt 5 emaili vastuseks erinevatelt mailiaadressidelt, kuid kahes olid pildid korterist samad :-)).Hind oli vaga hea, sisaldas maksusid ja puha. Pildid iseenesest olid kuskilt ajakirjast parit ja ei vastanud absoluutselt inglise stiilile. Motlesin siis, et mangiks nendega veits. Kirjutasin vastu, et toesti ilus korter ja olen vaga huvitatud, aga me mehega molemad oleme suured suitsetajad ja meil on ka kaks imearmast parsia kassi, kes ajavad karvu. Oh, ei see lugenud midagi - tema armastab kasse ja on ise ka suitsetaja, nii, et koik korras sellega. Olgu. Siis ytlesin, et tahaks enne ikka korterit naha ka reaalis, et millal on tal voimalik seda meile naidata ja kus see tapselt asub. No vot siis hakkas tulema! Tema tahab enne ikka kinnitust saada, et meil see raha(1 kuu yyr + deposiit) ikka olemas on, sest ta ise hetkel seikleb Shotimaal ja ei tahaks tyhja soita sadu miile, et tal selline kurb kogemus juba olemas jne...jne. Ja selleks, et kindel olla meie maksuvoimelisuses, peame me minema Western Unioni, saatma selle summa kellelegi oma sopradest voi sugulastest(mitte talle!!!) ja siis faxima talle koopia tehtud maksest. Koik see oli peensusteni lahti seletatud ja siis veelkord post skriptumina maili loppu lisatud, nagu toelistele lollidele. Saatsin siis talle vastuse, et eelistan kanda raha otse talle pangakontole, et andku aga oma andmed, et ma ei viitsi jamada selle WU-ga ja niimoodi raha edasi-tagasi veeretada. Seepeale ta saatis vastuse, et see pole ju sugugi keeruline ja vaevanoudev ja veelkord seletas lahti iga peensuse. Siis ma ei viitsinud temaga enam jamada ja saatsin vastuse kysimusega, et "Kus sa naed, et mu nimi on Iivi Idioot?" Selle peale enam vastust ei tulnud. Hiljem olen yritanud valja moelda, et kuidas selline pettus toimib, aga ei ole olnud selleks voimeline. Oskab ehk keegi lahti seletada? Paris huvitav oleks teada.
 
mäh 04. veebruar 2011, kl 22.56
Kui google'isse panna nigerian scam, siis tuleb päris palju vasteid, kus on seletatud kuidas see asi töötab.
 
uu pettus 04. veebruar 2011, kl 23.05
Täname mail olen Slim Joe Kanada ma tahan sind tean, et olen väga
huvitatud ostmisest kirje mu poeg läände Aafrikas ja teen tasumine
panga ülekandega nii et kui sa oled huvitatud müümisest mulle lahkesti
saada tagasi mulle kogumaksumus objekt ja vedu tasu mu poeg läbi post
asukoht.
 
Pets 05. veebruar 2011, kl 01.04
Väga lihtne läbi WU ei ole see jälitatatav. E-mail on suvaline. Võõras riik, siis mine ja otsi nõela heinakuhjast oma raha eest. Kunagi ärge makske midagi ette suvalisele võõrale inimesele ei omas riigis ja võõras riigis olevale ammugi mitte (eriti kui tegemist WesternUnion-ga)!!!!!
 
net 05. veebruar 2011, kl 01.35
mõnes mõttes jällegi on vahest raske netis tehinguid teha. sest müüja jälle ei saada pakki ennem kui on ülekantud. sest paljud teevad nii, et saavad paki kätte aga raha enam üle ei kanna.
 
iivi idioot 05. veebruar 2011, kl 13.40
Tean, kuidas WU tootab, olen paar korda saatnud kiirkorras raha oma lapsele ja ta on selle 10 minuti jooksul katte saanud. Lihtsalt leppisime kokku aja, millal ma raha teele panen ja ta oli sel ajal WU kontoris. Teinekord laks ja vottis raha vastu moned tunnid hiljem. Koik oli ok.

Aga selle scammi puhul jai mul arusaamatuks, kuidas tema selle raha saab. Voibolla ma lopetasin temaga suhtluse lihtsalt liiga vara? Akki see oli alles algus? Sest, ytleme, et ma saadan tana raha oma sobrannale. Ta laheb votab selle vastu. Nii. Siis on ju raha mu sobranna kaes hoiul. Ytleme, et faxin scammerile tseki tehtud maksest naiteks yhe nadala parast. Mis ta sellest saab? Andmed minu ja sobranna kohta? Mis ta sellega peale hakkab? Vot siin sai mu moistus otsa. Ainuke reaalne seletus oleks, et ma ikkagi lopetasin temaga suhtlemise liiga vara.
 
kutsikas 05. veebruar 2011, kl 20.38
Vastasin kutsikamüügikuulutusele ja peale mõningast kirjavahetust, küsisisn lõpuks et kui kutsikas on emane, miks ta nimi fotodel Timmy on ?
Sain päris toreda vastuse:
Tere, Täname mail väga palju. sorry mu keel. Olen naissoost ja mu nimi on Mackor Rik Vzor. jah pead transportida kutsikas homme. i am sorry ma kunagi ütlesin, et ma olen mitte üks, et viia kutsikas. kutsikas tuuakse koju ettevõtte tegutsejad. nii väga hommikul vara võtan kutsikas lennujaama ja tagatisraha teda seal. Ma annan oma kohaletoimetamise andmeid lennujaama ja oma e-posti aadress. jah kutsika nimi on Timmy ja ta on lits. omistavad selle kirja on viimased pildid Timmy.
nii minu moodi lennujaama ma vajan su tarne details anda lennujaama. nii mulle tagasi kättetoimetamisel andmed i nõutud eelmise posti. ok.
 
haah 05. veebruar 2011, kl 21.13
Lits Timmy :D
 
jup 05. veebruar 2011, kl 21.50
Need on jube koomid kujud :D. Ma saatsin nende kirja peale hernesupi valmistamise retsepti. Selle peale tuli ka vastus, et täname väga, palju kaamera maksab jne...
 
Pets 05. veebruar 2011, kl 23.54
@iivi
Kui saadad raha, oled sellest koheselt ilma. Saada kellele tahad aga see inimene võtab selle Sinu saadetud raha välja. Eks sellil ole vaja tšekki või teatud numbreid, et tšekk rahaks teha. Ma ei imestaks kui see inimene töötab WU-s! :/
Otsi ja loe inf. nende petturite kohta. Ei huvita kuidas nad seda teevad, sest, mida ma nende skeemidega peale hakkan?! Teisi petma ei hakka ju!?! ^^
Põhiline, mis ma tean, et läbi WU ühelegi võõrale nimega Saada Raha Kohe Läbi WU on pettus. Igasugused kirjad, mis kahtlased, tuleb järgi uurida kõik info, mis võimalik välja lugeda on kirjast. Võõraid kahtlaseid kirju Ma isegi ei ava neid.
 
Sheherezade 06. aprill 2011, kl 13.13
aga kui ise kaasa mängida ja teeselda seda rahasaatmist,et kas saab sedasi lollitada omakorda seda petist? näiteks: ma kirjutan talle,et sel- ja sel päeval,sel- ja sel ajal saadan talle selle summa WU kaudu teele,ja siis,kui tema vastab,et ei saanud seda raha kätte (sest tegelikult ei saatnud ju talle sentigi :D ),siis mängida rahast ilmajäämist ja öelda,et ,, ma vannun,et ma saatsin selle raha toesti teele! mis nüüd minust saab!? ma tegin koik,et aidata,ja nüüd on raha kadunud,minul suured volad,jään kodutuks nüüd! mis nüüd minust saab!?,,
huvitav,kuidas tema siis reageerib,kui talle sellist asja rääkida!?
 
ABC 06. aprill 2011, kl 14.31
Ma arvan, et tal oleks pohh ja kaoks kohe,viitsib ta jah jamada kui mingi probleem tekib.
 
tere 06. aprill 2011, kl 15.17
Ma EI lähe Nigeeria kirja õnge. Liituge Facebookis, et kaasmaalasi teavitada ja ära hoida pettuseid, mis küllaltki levinud Eestis.
 
kalliskivi 06. aprill 2011, kl 16.33
see kaasamängimine ja omakorda lollitada seda rahatahtjat,oleks lahe küll,sest see näitaks kohe,kellega on tegu! kust ta teada saaks,et talle EI saadetudki tegelikult seda summat,mida ta ootas? :D tuleb talle korrutada,et ,,jumalaeest,ma saatsin raha sulle,kuidas sa seda kätte ei saanud!? :,( issand hoidku,mis minust nüüd saab,see oli hüpoteeklaen mu kodu peale ja pean selle X summa intressidega tagasi maksma pangale nii- ja niisuguse aja jooksul ja kui ma ei saa makstud,siis jään tänavale kerjuseks! :,( ,, näis,mis ta sellise meeleheitliku loo peale vastab? kas temal tekkib kaastunne siis ,,rahasaatja,, vastu,kes kaotas kogu ,,oma raha ja kodu,, tema pärast.
 
,,, 06. aprill 2011, kl 17.30
ei pea kaasa minema nii kaugete nigeeria kirjadega. meil on neid lihtsameelseid küll ja küll, kes siinsamas Eestis annavad jumalamuidu oma korterid ja majad käest isegi soomlastele. sellest on ka pealtnägijates ja muudes saadetes juttu. töökaaslane rääkis, kuidas ta lollitas soomlast, kellega oli saanud interneti teel tuttavaks ja kes esindas ennast kui soome ärimeest, tegelikult oli lahutatud ja võlgades siplev tavaline töötu põder. tuttav pani ta proovile ja mainis möödaminnes, et tal on 2 korterit ja maal maja. selle peale sattus põder eriliselt hasarti ja tahtis lausa eestisse elama tulla, juba teisel kohtumisel oli tal plaanid valmis, et ühe korteri müüme maha ja lähme maale elama jne. hiljem saatis tuttav ta lihtsalt pikalt. aga nagu tv-s vahest näitab, siis neid lihtsameelseid meil jätkub.
 
Kärbse Seen 06. aprill 2011, kl 18.05
Ma just hiljaaegu lõpetasin väga koomilise kirjavahetuse ühe sellisega.
Neid kirju olen kokku 4-5 saanud, a la kuulus poliitik kukkus helikopteriga alla, kõik said surma, USA kontol miljonid ootavad.
Viimane kirjavahetus, sinna panin korraliku auru alla. Nimeks võtsin a la Hunt Kriimsilm ja lasin nii blondi juttu, et anna olla, iga kord sain tublid detailideni vastused, kuidas edasi talitada jne, kuni siis pidin isikutunnistuse koopia saatma, siis kirjutasin, et meil siin maakohas ei ole sellist asja üldse inimestel, et ainult linnas on. Siis ta nagu muutus nõudlikumaks, et dok. koopiat vajab ja ärgu ma ikka venitagu:))))
Ei, nalja peab saama. Üks hetk blokeerisin lihtsalt ära.

Aga nendest, kes tõsimeeli ikka seda jama usuvad ja õnge lähevad, nendest ma aru ei saa, kus karupees te elanud olete? Elus mõnda ajalehte olete lugenud? uudiseid? telekat vaadanud? Sadu kordi on nendest pettustest lugusid tehtud meedias ja ikka leidub ullikesi...johhaidi.
 
kss 06. aprill 2011, kl 18.45
Ma ka hea meelega lollitaks nendega,sest nad on selle ikka ära teeninud aga ei satu kuskil ette:D Kus te neid leiate?:P
 
ihii 06. aprill 2011, kl 19.16
On olemas kohe peaaegu, et elukutselised lollitajad. Netist leidsin mingi lehe, kus üks mees rääkis, et ka lollitas nendega ja mängis lihtsameelset. Siis vahepeal see nigeeria pettur oli vihastanud ja ütles, et lõpetab suhtlemise ära aga kui mees ütles, et ta ikka on huvitatud siis pettur kohe leebus ja oli lahke edasi :D.
 
Gorjan Sirmikuid 06. aprill 2011, kl 19.22
Pealtnägijas ju näidati, kuidas keegi ärimees oli neid lollitanud, nimeks pani omale Korjan Sirmikuid.:D
 
biglot 06. aprill 2011, kl 20.20
Ma ütlesin, et mu nimi on anku ka ja panag nimi kuhu mulle raha üle kanda on traxistraxis.

Täiesti almbist võetud nimed.
 
Oru küla elanik 06. aprill 2011, kl 20.53
Ma ei lähe Nigeeria kirja õnge! Ma teenin internetis reklaamidel klikkimisega miljoneid ja paari kuu pärast lubati mulle raha üle kanda!
 
Mägede mees 06. aprill 2011, kl 21.21
Oru küla elanikud ongi sellised aktiivsed tegelased, kes internetis kasvõi uudistelehe avamisel topivad neid reklaame küll vasakule ja paremale. Isegi ristikese peale klikates ei kao need reklaamid kuhugi. Kõvad tegijad. Need klikkide pealt teenitud miljonid on neile nagu saiakate. Tõelised moosipirukad ootavad neid ees, kui nad Nigeeriasse oma miljonite järele sõidavad.
 
Kristiina 23. august 2013, kl 17.46
Hei . Mina just oleks langenud sellise petturi osaliseks .. Aga õnneks hakkasin ennem netist uurima . Aga nüüd on küsimus selline , KUI MA SAATSINGI TALLE OMA PANGA ANDMED , KAS TA VÕIB HAKATA MINU ARVET TÜHJENDAMA KUI MUL SINNA MINGI RAHA PEAKS PEALE TULEMA ? SAATSIN KÜLL ÄRA AGA ROHKEM TALLE EI VASTANUD.
 
Hah :D 23. august 2013, kl 20.03
Mis mõttes saatsid pangaandmed?
Kas ainult pangakonto nri või ka paroolid? Kui saatsid paroolid, siis muuda need nüüd KOHESELT ära!

Nii hea teema! :D Sain naerda ja ka kinnitust sellele, et ma pole ainus kes nendega lollitanud :D Naerda oleme palju saanud nii mehega kui töökaaslastega. Alles hiljuti tuli kiri pealkirjaga "Kullake mu issandale"kus keegi Victoria Hillman lubas mulle raha, kulda ja pudrumägesid. Olgu ma ainult hea ja saatku talle oma pangaandmed.. Kogu copyt ei hakka siia panema, aga saatsin siis talle vastuse, et olen Litsmetsa Leida ja elan Sigatüükal. Tüüp hakkas kohe vastu kirjutama ja päris tükk aega saime töökaaslastega neid Google translates tõlgitud "eesti keeles" kirjutatud vastuseid naerda.

Siit moraal: lollita, aga ära neile mingeid õigeid isikuandmeid saada!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!