Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
karda ükskõikseid
 
uuduu 04. aprill 2016, kl 14.10
ära karda vaenlasi, halvimal juhul võivad nad sind tappa.
ära karda sõpru, halvimal juhul võivad nad sind reeta.

karda ükskõikseid, ainult nende vaikival nõusolekul saab teoks kogu ülekohus, kurjus ja halb siin maailmas.
karda ükskõikseid.
 
osaliselt nõus 04. aprill 2016, kl 14.19
Ükskõiksete abil toimub ka praegune immigratsioonipoliitika. Küllalt inimesi, kellel ükskõik, mis nende kodumaal toimub ja nii valgete genotsiidi ellu viiaksegi nende vaikival nõusolekul, nagu kirjutasid.
 
Pee 04. aprill 2016, kl 14.37
Jalle see pee. Varsti plaagutab, kuidas ykskoiksed eestlased lasevad mustad sisse.
 
eelmisele 04. aprill 2016, kl 14.43
Ei ole siis nii või? Mida sina isiklikult oled teinud, et musti ei tuleks?
 
uuduu 04. aprill 2016, kl 15.04
mina pole P ja ei teinud teemat ka ei pagulasi ega musti silmas pidades. hoopis elu meie ümber ja lihtlabane ükskõiksus oli põhjus, miks kirjutasin.
kas pole siis nii, et me vahime tuimalt kõrvalt, kui toimub kuritegelik inimese rappimine.
kui paljud meist viitsivad, tahavad üldse sekkuda, tahavad sekeldusi. lihtsam on jääda niisama kõrvaseisjaks ja lüüa käega, tehku, mida tahavad, peaasi, et see minuga ei toimu.
 
Minni 04. aprill 2016, kl 15.33
aktiivseid hulle on viimasel ajal nii palju, et eelistan ükskõikseid.
 
no ei 04. aprill 2016, kl 15.40
mina ei eelista ükskõikseid, pole kunagi eelistanud ja ei mõista selliseid, kes rahus edasi kõnnivad, kui oleks tõsiselt vaja aidata. südame asemel neil kivi, mille nad ise sinna sobitanud.
 
Minnile 04. aprill 2016, kl 15.41
Et kui inimesed hoolivad kodumaa saatusest, ümbritsevatest, need on siis hullud su meelest või?
Kui sinuga juhtub õnnetus, siis oled enne valmis surema, sest usud, iga abistaja on hull?
moosimadu 04. aprill 2016, kl 17.23
Martin Niemöller ükskõiksusest, mäletate?

''Kõigepealt tulid nad sotside järele ja ma ei öelnud midagi, sest ma ei olnud sots. Siis tulid nad ametiühingutegelaste järele ja ma ei öelnud midagi, sest ma ei kuulunud ametiühingusse. Siis tulid nad juutide järele ja ma ei öelnud midagi, sest ma ei olnud juut. Siis tulid nad minu järele ja kedagi ei olnud enam alles, kes oleks saanud midagi öelda.''

Kui olla ükskõikne inimeste vastu, kes pole täpset sellised kui oled ise, pole lõpuks enam kedagi, kes sinust hooliks.
 
nendin tõika 04. aprill 2016, kl 19.21
See loosung on vähemalt 100 aastat vana, võib ka olla et aegade algusest käibel. uuduu on ilmselt väga noor inimene kes avastab maailma.
 
uuduu 04. aprill 2016, kl 19.29
see ütlus jah "aegade algusest", aga mina samamoodi.
midagi ma enam ei avasta, vaid iga päev ainult kinnitab vana loosungit. inimesed ei muutu üldse, olgu aeg milline tahes.
 
ohh, moosimadu 05. aprill 2016, kl 01.37
Räägid ükskõiksusest, aga samas oled nii palju ussitanud ja õelutsenud. Silmakirjalik ei ole?
moosimadu 05. aprill 2016, kl 02.40
Kui su jaoks on hoolimine ussitamine ja õelutsemine, siis on sul probleem, mitte minul.
 
ohh, moosimadu 05. aprill 2016, kl 03.45
Sinu õelutsevatest kirjutistest küll hoolimist ei paista.
moosimadu 05. aprill 2016, kl 04.57
Muig. Ära ussita, õnnetu, ole konkreetne :D
 
uuduu 05. aprill 2016, kl 09.58
armsad inimesed, ma palun, ärge minge isiklikuks ja ehk oleks õigem kurja sõna asemel hea sõna hoopis.
me ometi ei pea olema samal tasemel ajastuga, kus keegi arvas, et näe "nõid" ja massid sööstsid teda kividega surnuks pilduma.
 
Ausalt, otse ja omadega 05. aprill 2016, kl 13.17
Kas te tõesti suudate kõikide maailma asjade osas oma arvamust kujundada? Mina küll mitte. Kui küsimuses on vastusevariandid "pigem mitte" või "pigem nõustun", on nendegi valimine märk ükskõiksusest või teadmatusest. Mul on küll suva, kas Islandi peaminister astub tagasi või sunnitakse tagasi astuma või ei astu. Kas naabermaja otsustab remonti tegema hakata või ei? Need ei ole tõesti minu teemad.
 
noojah 05. aprill 2016, kl 17.38
uuduu 09.58
Aga las inimesed ragistavad, peaasi et ei ole ükskõiksed. Või kuidas sa esimeses postituses soovitasid.
 
kle, Ausalt, otse ja omadega 05. aprill 2016, kl 18.17
Ära nüüd liialda, keegi ei kirjuta Islandi peaministrist. Algataja pidas silmas ikka meie inimeste omavahelisi suhteid.
 
uuduu 05. aprill 2016, kl 18.22
otse loomulikult ei pea meie siin otsustama, kes kuskil mujal saab peaministriks või mis toimub.
selles tundubki äärmine vastuolu, et vahitakse kaugusse ja otsustatakse sealseid asju, osaletakse võõrastes tegemistes, aga omaenda lähedased, omaenda kodu suhtes ollakse üsnagi ükskõikne ja lausa sallimatu ning hoolimatu.

selle asemel, et julgeta seista enda eest, oma lähedaste eest, tehakse enne võõrale head nägu, pakutakse abi, otsustatakse võõraid asju rohkem kui omasid...samas ei märgata, et su enda kõrval hüütakse appi, su enda lähedal vajatakse sind.

aga kas see siis pole laias plaanis ükskõiksus, kui peetakse noa-kahvli lahinguid omavahel ja lastakse endast , oma kodust, oma kallitest ja lähedastest lihtlabaselt üle sõita.
sihuke pisinagin ja edasi-tagasi sopa pildumine võib küll tekitada võiduka tunde, et näe, ikka minu võit jne. , aga laias plaanis on see jama lihtsalt ja mingit tulemust sellest ei tõuse, midagi paremaks ei muutu...üksnes võib halveneda, sest keegi võib sihukesed omavahelised pisinägelused pöörata omakasuks ja muuta pöördumatult nagistajate üldist heaolu halvas või isegi väga halvas suunas.
meil pole maailmale vaja tõestada midagi, meil on vaja endale tõestada, meil on vaja omas kodus tõestada.

küll seal kaugel ja teistes kodudes on omad tõestajad ja kaitsjad.
ai, nüüd tuli pikk jutt, aa pikk jutt pole hea jutt, aga las olla, vahel võib.
head kõigile meile meie omas kodus.
 
ongi nii 05. aprill 2016, kl 18.41
Oma inimeste suhtes ollakse nii ükskõiksed, aga pagulaste pärast minnakse lausa endast välja.
Süüakse oma rahvuskaaslane või ära, kõik pagulaste nimel. Pean silmas neid, kes kangesti õigustavad inimkaubandust ja siunavad omasid.
 
ohh 05. aprill 2016, kl 18.51
Eestlaste sõimaja pee ka hoos jälle :(
moosimadu 05. aprill 2016, kl 19.51
Uuduu, metafoor lauariistade lahinguga on hea.
Kuid on ju ka võimalik teine äärmus - kapseldumine omaenda pisikesse maailma. Alguses öeldakse, et maailmas toimuv on võõras, pole minu asi, las tõmblevad ise oma hädade otsas. Järgmisena on lähinaabritest poogen, siis ei ole enam olulised naaberlinna mured... Niikaua tõmbab kogu maailm koomale kuni jõutakse sinnani, et "mis mul teistest, mul on paha, see on kõige olulisem!".
See, kes leiba paluva võõra sõrmede pihta lööb ei ole ka omade vastu reeglina eriti lahke.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!