Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Sekretärid ja juhiabid
 
küsimus 07. november 2011, kl 15.08
Kui palju hetkel palka saate? Ei tea palgataset nendel ametikohtadel, kuid kui töövestlusele minek, siis kindlasti küsitakse palgasoovi.
 
missy 07. november 2011, kl 15.35
See sõltub täiesti millise firmaga tegemist on. Kui heal järjel see on. Millised on sinu tööülesanded ja tööaeg. Võib juhtuda, et ainult miinimum palk aga kui heal järjel firma ja tööülesanneteks on rohkem kui vaid telefonile ja kirjadele vastamine siis võib-olla isegi 400€ ringis.
 
M 07. november 2011, kl 15.46
Võib-olla isegi 400€? Heal järjel olevas firmas juhiabi palk ikka vähemalt 2x kõrgem (olen ise ka sekretär).
 
Li is 07. november 2011, kl 16.34
normaalsemas kohas vähemalt Eesti keskmine palk (aga siis peaks ka ise tasemel olema: oskama keeli, õigekirja, dokumendivormistust, arhiivindust jne), edukas firmas võib vabalt ka 1000 saada.
 
assistent 07. november 2011, kl 16.36
Tublil, tasemel ja kogemustega sekretäri/assistendi/juhiabi/büroojuhi palk suures firmas algab ca 900 eurost (bruto). Algajatel on palgatase poole väiksem. Telefoni-kohvitüdrukutel veel vähem.
 
küsimus 08. november 2011, kl 13.20
Oskab keegi veel midagi lisada?
 
j 08. november 2011, kl 13.43
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?22,5325173,5325173
 
Birgyt 08. november 2011, kl 14.09
Mina saan palka 1300 euro kätte. Vahest ka rohkem,oleneb mida peab tegama.Alguses sain 550 kätte, aga kuna mind võetakse ka paljudele komandeeringudele kaasa,siis makstakse rohkem.No ütleme,et me ei maga ka päris eri tubades.Aga ma arvan,et see on selle töö osa,raske ja mitte alati meeldiv,kui rahvast on rohkem,aga raha number kaalub ikka üless.
Muidu olen haritud ja lõpetanud Rahvus vahelise ärijuhtimise.
 
viimasele 08. november 2011, kl 14.20
Kahju... hea haridusega aga müüdav... mida muud see "mitte eri tubades magamine" muud ikka tähendab
 
.-.-.- 08. november 2011, kl 14.26
Ärge nüüd ülearu erutuge. Birgyt on tavaline provokaator, kes üritab näidata, et juhiabid või assistendid vms. ei ole tegelikult mingi töö ja nagu linnalegendid räägivad, saavat nee dinimesed ju palka ainult bossiga magamise eest.
 
magaja 08. november 2011, kl 17.28
Mina saan keskmiselt edukas ettevõttes juhiabina töötades kätte ca. 600 euri (koos lisatasudega). Magan kah oma ülemusega aga mitte sellel eesmärgil, et raha juurde saada ning ma ei leia selles midagi taunitavat.
 
ihhi 08. november 2011, kl 19.18
birgit on väga haritud tüdruk, raha kaalub ikka töötingimused "üless" nagu birgit kirjutas
 
iroonia 08. november 2011, kl 21.09
Birgyt on igal juhul intelligentsem kui ihhi (hariduse kohta ei oska öelda)... lihtsalt deduktiivne järeldus.
 
harimatu 08. november 2011, kl 22.24
Birgyt
08. november 2011, kl 14.09

....komandeeringudele?
... üless?
... Rahvus vahelise ?
----------------------------------
Äkki haritud Birgyt seletab harimatutele ka, mida need sõnad tähendavad?
Magasid EBS-st oma kraadi välja?...irw
 
niuks 09. november 2011, kl 11.22
Mina saan 1800 brutto. Juhiabi on tiitel. Pean oskama, õige mitut keelt, leidma paari sekundiga vajaliku infi. Valdama rohkelt arvutiprogramme, seal hulgas ka Photoshop, Corel jne. MS Office täit paketti sujuvalt. Pean oskama täiendada firma www lehekülgi, nii teksti kui pildimaterjali osas.

Lisaks käin postis kui tarvis, toon nõupidamistele kooki jne. kui vaja ja keedan ka kohvi iga päev.
Vastan telefonile ja vaheldan kõned kuhu vaja.
Lisaks teen hinnapakkumised ja ja minu vastutusel on terve firma andmebaas ja arhiiv.

Mõne jaoks tähendaks see 2-3 inimese töö ära tegemist.
 
niuks veel 09. november 2011, kl 11.29
Ja see oluline point on, et ma ei pea oma ülemusega magama. Olen vaba, mind ei saa hiljem kuidagi pigistada, võin kellele tahes silma vaadata ja öelda, et olen firmas oma ametialaste oskuste tõttu tööl, mitte voodioskuste.

Mind ei lasta lahti seetõttu, et ülemus mu voodiseltskonnast ära tüdineb :) No olete ikka õnnetud ja odavad küll.
Palju tõhusam on kui mehed ette kujutavad mida nad kõik saada võiks, kui ainult kätte saaks. Hüppavad palju kõrgemale siis ja näevad kõvasti vaeva.
Jaht jahipärast on huvitavam kui kohe maha ja taha variant.

No ja mis siis edasi? Mida muud peale voodiseltskonna teils iis anda on? Kui pole siis aidaa ja järgmine voodirõõm sisse. :)
 
noh 09. november 2011, kl 12.03
Enamus sekretäre, juhiabisid või kuidas iganes kuskil firmas neid nimetatakse, teevad ära mitme inimese töö.
Õnneks on meil firma juht iseseisev ja terve inimene, teda abistama ei pea. Samuti on meie büroos kaasaegsed masinad ja seadmed, seega kohvi keetmine jääb ka ära, kohvi saab mugavalt espresso masinaga valmistada :)
Üldiselt kõiguvad siiski assistentide palgad 500-600 euro vahel, sõltuvalt tööülesannetest, firma suurusest. Müügiga tegelevas firmas, kus assistent teeb ka müügisekretäri tööd, on palgad a 600-1000 euro vahel.
Ma ei ole küll Rahvus vaheliselt haritud ja ei käi voodis komandeeringudes aga ametinimetus on büroojuht.
 
point 09. november 2011, kl 12.47
Niuks on hea näide väga heast juhiabist ehk sekretärist.
Kohvikeetmine oli, on ja on ka tulevikus selle ameti töö, mida alavääristavad vaid ned, kes end ise alaväärsena tunnevad.
Niuksi sõnavõtust jäi aga mulje, et ta teab oma väärtust ja mingi kohvikeetmine ei alanda seda, vaid on töö nagu iga teinegi.
 
noh 09. november 2011, kl 13.33
Mina ei alaväärista kedagi kohvikeetmise pärast. Siin on eelnevates foorumites palju nuttu ja hala olnud, et kes peaks külalisele või bossile kohvi valmistama. Jah see on seletamatagi assistendi töö. Mind häirib sõnakasutus kohvikeetmine. Minu ema keetis nõukaajal kohvi..kann tulele, puru sisse.
Arusaamatu miks sekretäri palk halva kogemuse foorumis on kui kõik sekretärid om atöö üle nii uhked on.
 
- 09. november 2011, kl 14.33
ei halvusta niuksi ega kohvikeetmist aga mulle tundub, et niuksi näitel on tegu tohutu ressursi raiskamisega.
ise olen kunstnik-kujundaja ja valdan ka eelmainitud programme + veel üht teist ning samuti tegelen veebilehega, reklaami jms visuaalsega.

sellise hariduse omandamine võtab üksjagu aega (ja raha) samas kui kohvi oskaks ju igaüks keeta nagu ka telefonile vastata ja edasi suunata.

parem teen ikka oma tööd ja kohvi tegemise jätan otse keskoolist silmailu pakkuvatele neidistele.


olen kunagi küll ühes asutuses samamoodi seitsme ameti peal olnud (juhataja asendaja oli vist ametinimi) - tegu oli väikese ettevõttega, et erialast tööd lihtsalt ei olnud nii palju.
tundsin, et raiskan ennast ja palk oli ka väike.

seepärast tundubki asi kuidagi kahtlane, et suur ettevõte võtaks iga ameti peale täsikohaga inimese ja väike ettevõte ei jaksaks sellist palka maksta.
aga kui see tõsi on ja niuks eestis seda palka saab siis olen ainult siiralt rõõmus, et tal nii hästi läheb.
 
point 09. november 2011, kl 15.48
Ei nõustu siinkohal kriipsuga. Toon jälle niuksi eeskujuks. Temasugune oskab ilmselt ka kohvi serveerida ...otsin sobivat sõna....väärikalt, kuid üks ajudeta tibin või see, kes seda osa tööst alaväärseks peab, teeb seda kindlasti nii, et asi muutub ebameeldivaks.
Endast, firmast ja oma bossist lugupidav sekretär kummardab ja tõstab ülesse ka mahapudenenud prahi, mitte ei oota koristajat.
Muidugi, eeldusel, et boss sellist töötajat samuti väärtustab, vastasel juhul oleks selline töötaja tõesti liiga hea.
Ps. Ma ei pea paljuks vahel ise oma töötajale kohvi töölauale viimist, kuna tean, et kiire töö vajab lõpetamist (naine-naisele).
 
minu arvamus 09. november 2011, kl 17.50
niuksi kohta käib minu arvates lause: see, mis sobib kõige jaoks, ei sobi millegi jaoks ;) nagu mõned puhastusvahendid.

aga endal hea sõbranna on juhiabi suures rahvusvahelises ja hästi tuntud ettevõttes tallinna kesklinna büroos ja tema õlul on tõesti väga palju ning palk on 900 eur kätte. lisatasusid pole, vahel teeb firma kingitusi, maksab telefoniarve ning jõulude puhul saab tavaliselt ühe palga ulatuses preemiat. kohal on minuti pealt kell 8 ja ära läheb ikka hiljem, kui 17, sest asjad vajavad tegemist. kerge just pole. mina, kunstiinimesena, ei kujutaks seda rutiini ette, kuid talle sobib.
 
möh 10. november 2011, kl 22.34
Kuidas siis niuksi näol on tegemist ressurssi raiskamisega? Kas kunstnik-kujundajad ka teenivad 1800 ja seejuures saavad vabamat tööaega? Ma ei usu. Niuksil on muidugi ressurssi palju, aga ta kasutab seda ära ka ja teenib korralikult.
 
muki 13. detsember 2011, kl 13.03
tõstan teemat ja uurin, büroojuhtide palgataset. ma ei ole õrna aimugi, palju küsida :S
 
--- 13. detsember 2011, kl 13.09
Büroojuht on ju sama, mis sekretär. Lihtsalt peenem nimetus:)
 
m 13. detsember 2011, kl 13.44
Büroojuht, büroo ossistent..sekretär, amet sama ehk siis büroojuhil ehk õigusi pisut rohkem. Palk sõltub firma maj. olukorrast, tööülesannetest jne. pakun, et alates 600 kätte.
 
nn 13. detsember 2011, kl 14.28
Mina ei saa aru, miks seda niuksi kiidetakse, kui ta isegi kirjavahemärke korrektselt kasutada ei oska. Ometi peaks see ühe sekretäri puhul olema A ja O.
 
muki 13. detsember 2011, kl 14.43
Selge pilt. Ma pole eriti kohanud suhtumist, et palk olgu pigem tööülesannete järgi. Enamasti pakutakse palka ametinimetuse järgi - seega, kui büroojuht siis taolise poliitika järgi peaks olema kõrgem, kui nt assistendil või sekretäril.
Vahel töökuulutusi vaadates ja töö kirjeldust lugedes ei oskaks kohe üldse arvata, et pakutav ametikoht on assistent või sekretär. Tahetakse erinevaid kõrgemaid haridusi ja keeleoskusi ja asju aga tasu pakutakse sekretäri oma, sest see on firmas üks madalamaid (peale koristaja). Säästuaja nipid, mis muud...
 
Ex juhatuse esimehe assistent 13. detsember 2011, kl 15.20
Sellest on kull palju aega moodas, aga omal ajal tegin koik kontoritood uksinda - raamatupidamine, asjaajamine, kaadritoo ja loomulikult telefonile vastamine, info jagamine, kirjavahetus. Ka koosolekute organiseerimine - aruannete/dokumentide ettevalmistamine, ruumide broneerimine, hotelli, louna ja ohtusoogiks koha sobiva koha leidmine, lennujaamas ja sadamas vastas kaimine voi siis sinna-tagasi transpordi organiseerimine. Lisaks kaisin bossi autoga pesulas, tema esindusulikondade- ja sarkidega keemilises puhastuses. Neid viimati nimetatud toiminguid ei olnud kull vaga sageli. Igapaevased toimingud olid siiski raamatupidamine, asjaajamine, kirjavahetus ja telefonile vastamine.
Palk oli 500 eur (praegusesse aega ja vaaringusse arvestatuna), aga mul oli kasutada uus korralik auto + kutus ning esinduskulude pangakaart, millest voisin oma tarbeks kasutada kuu loikes 100 eur. Tavaliselt ma maksin raamatute, transpordipiletite jm nn maksusobralike toimingute/asjade eest. Ja koolitused olid firma kulul. Maletan eriti eredalt nuudseks hingusele lainud (rahu tema pormule!) ESKO koolitusi ja Juhiabi Uhingut. Toredad malestused.
Ulemusega ei maganud, sest ta oli gei:-(
P.S Vabandan kirjavigade parast.
 
abi 13. detsember 2011, kl 16.17
Mina saan kätte 1100, tööülesanded üle jõu ei käi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!