Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Miks pole Eestis ikka veel IKEA-t?
 
IKEA 17. august 2014, kl 14.06
Isegi Leedus on kuid Eestis ikka veel mitte. Miks peaks maksma mingitele Eesti hangeldajatele 17% kauba hinnast? Miks see ei võiks olla nt 7%? Ei ikka kohe ratsa rikkaks või pexse mullas stiilis äri nagu Eestis kombeks.

Hetkeolukord Eestis ikka veel selline kus on põhim. 2 varianti: kas ilmetu Poola jura mis pole kusjuures sugugi odav arvestades selle jubeduse olematut disaini ja kvaliteeti või siis mingid überlux sisustussalongid kus hinnad algavad a'la 1000 eurost?

Täitmata on just IKEA-taoline auk ehk stiilne mööbel odava hinnaga.

Usun et kliente peaks piisama vaadates milliseid veoauto koguseid eestlased Soome IKEA-test ostavad ning iga kord pikad järjekorrad hommikust õhtuni kuigi Soomes on neid vist lausa 4 või 5.
 
viimasele 17. august 2014, kl 14.25
Poola jubedusest igal juhul 100x ilusam ja stiilsem. Iga kell valiks sama hinna juures IKEA kui mingi poola koleduse.

Keegi pole süüdi-lihtsalt imelik et selline suur lünk on ikka veel täitmata kuna tundub et kõiksugu muud firmad on Eestis juba esindatud.
 
odav pas.k 17. august 2014, kl 14.35
kas tõesti keegi sunnib sind noa ähvardusel mingit poola mööblit ostma?
IKEA tehased toodavad maailmas ainult vaesust, kuna esitavad suurtellimusi kohalikele tootjatele min hinna eest ja peale paari tellimuse täitmist on kohalik ettevõte pankrotis ja järel kari töötuid kohalikke, rootsi finantsjuutide pangaarve kuskil shveitsis aga jälle kõvasti kosunud
 
kle odav pas.k 17. august 2014, kl 15.37
missugust pas.ka sina ostad? kus üldse müüakse eestis mööblit mis on tõepoolest imelise kvaliteediga ja kallis. mina ei tea. kõik tundub olevat suht pas.k, olgu odav või kallis. olgem ausad, enamus inimesi ei suuda nagunii kallist mööblit osta, paljud ei jaksa mingit mööblit osta, isegi kasutatud pas.ka keegi sulle tasuta ei anna, see samuti kirvehinnaga. aga sa ise? sina küll vaevalt oled rikas kalli mööbli ostja. oled tavaline vene ahv, kes leidis koha kus targutada-pläägutada, omal nõukaaegne sektsioon toas tume poleer ripakil ustega.
 
ei ole ja ei tule 17. august 2014, kl 15.49
Niigi on erinevatele turgudele tehtud väga erinevad hinnad juba suurt pahameelt tekitanud.
Kui teha Eestisse pood siis ostmas käiks eestlased ikkagi Soomes just parema hinna tõttu.
Alles oli uudis, et Eestis on tööstuskaupade hinnad ületanud ostjate võimalused.
 
küll ostetakse 17. august 2014, kl 15.56
kui hinnavahe üle 17% ei ulatu. kuna kaubiku rent koos piletiga ikka paras ettevõtmine ja oma kuluga.

parem ikka kohapealt osta kus saab ka asju katsuda. Lihtsalt huvitab kas kellelgi on infot selle kohta.
 
Ekerö 17. august 2014, kl 16.15
Olen aastaid mööblialal töötanud ja usun, et Ikea tulekuga läheks nii mõnigi Eesti mööbliäri pankrotti. Lihtsalt poleks enam turgu ja kõik. Samas jälle oleks ilmselt nii, et sõelale jääks tugevaimad ja parimad. Praegu on Eestis ikka veel üsna mitu sellist "mööblipoodi" mis tõesti müüvad sõna otseses mõttes rämpsu ja kust ma ise mitte kunagi midagi ei ostaks.
Kunagi oli Ikea poliitika, et alla teatud elanikearvuga riiki ta oma poodi ei raja. Nüüd olevat ta seda poliitikat muutnud ja Eestisse tulek pole võimatu. Olen ise Rootsis elades täitsa tihe Ikea külastaja, sest peale mööbli leidub seal ka muud vajalikku, mis on hea hinnaga ja korraliku kvaliteediga. Nii et maha ma seda poodi küll ei tee. Ikea köögid nt on väga hea kvaliteediga ja ilusad.

odavale pasale vastuseks: Ikea tarnijateks on päris mitu Eesti firmat. On firma mis tarnib Ikeale täispuitmööblit juba aastaid ja kaks tekstiiltooteid valmistavat firmat kelle tooteid saab Ikeast osta juba väga pikki aastaid. Kui arvestada seda aega kui lühikest aega mõned Eesti firmad vastu peavad näiteks, siis on see hea näitaja kohaliku firma kohta. Nii et pole see midagi 'slave market'.
 
ei ostagi 17. august 2014, kl 16.16
Uut mööblit, ostan pigem antiiki .
 
niisama 17. august 2014, kl 16.54
Mööbli ost või tellimine on joppamise värk ja riskibisness.

Mul on igat moodi läinud, vahel väga hästi, vahel väga halvasti.

Näiteks tellisin köögimööbli, andsin oma ebastandardsed mõõdud, lausa joonise andsin ette ja ikka, selle asemel, et teha kõik ustega kapid tavalisest 2 cm laiemad, tehti nii nagu neil kombeks. Mille kuradi pärast ma siis üldse tellisin? Võind ju poest osta, eksole. Täielik lammas olen.

Jyskist sai ostetud jalatsikapp ja 4 sahtliga kummut. Esimese kokkupanekuga oli nii palju jampsimist ja luugid ei tahtnud tal isegi pärast pikka reguleerimist kinni püsida. Lihtsam oli see kaadervärk prügikasti visata. Kummuti sahtlid käisid korralikult kinni-lahti kõige rohkem kaks nädalat.

Ema ostis selle nn Poola köögimööbli. Kole on see küll, aga täitsa paar aastat pidas vastu enne kui kapisangad ja sahtlite esipaneelid pihku hakkasid jääma. Ta oma naiivsuses hakkas müüjafirmat otsima ja sai teada, et sihukest firmat pole peaaegu olemaski olnud.

Minu lemmikud riiulid ja kapid on pärit teise ringi poodidest - kui esimesel ringil laiali ei lagunenud, ju siis on korralik ja kõva asi.
 
IKEA on saastamööbel 17. august 2014, kl 16.56
IKEA on saastamööbel, sellist saasta polegi siia vaja.
saastaihaldajad võiksidki Rootsi sõita ja sinna jääda, siin neil nagunii pole midagi peale hakata oma halva haridusega, Rootsis vajatakse selliseid lolle immigrante, kes luuda viibutavad ja IKEA-a mööblit ostavad
 
viimasele 17. august 2014, kl 17.18
Ära nüüd selle väikese asja pärast nii leili ka mine. Sina võid vabalt oma külapoes edasi luuda viibutada, keegi ei käsi sul Ikeast mööblit osta või Soome kolida.
 
viimasele 17. august 2014, kl 17.21
Selge. Arstid ja juristid ostavad siis Poola jura kuna IKEA on saast:)

Pigem on ikka teatud osas tühimik. Antiiki on, kirbukatelt retrot leiab, uut kallist koledat Poola möga samuti. Ainult et stiilset ja samas odavat pole.
 
Kee 18. august 2014, kl 00.28
Mina usun, et see on ainult aja kùsimus milla Ikea pood Eestisse tuleb.
 
saepuru 18. august 2014, kl 09.12
Poola on kole kräpp,
Ikea on ilus kräpp.
 
Ekerö 18. august 2014, kl 09.32
Ma olen Ikea mööblit väga kriitilise pilguga vaadanud ja proovinud vigu leida- leidub jah ka kräppi, aga mis puudutab nende täispuidust tooteid ja nt diivaneid, siis on kvaliteet täitsa ok. Muidugi see varieetub, odav kapike ongi öhemast materjalist kui kallim, aga Ikea pluss ongi see, et saab nii odavat kui ka sutsu kallimat ja kvaliteetsemat kaupa. Valik on suur.
Oleme kodu sisustedes osa asju ka Ikeast ostnud ja aastate jooksul on need kenasti vastu pidanud.
 
mhmh 18. august 2014, kl 17.07
jajah muidugi , eestisse ikea? Soomes on vb jh hea , odav ja suur see kaubandus aga no eestisse tuues maksame k6ik ennast ribadeks siin , eesti inimene t6stab hinna nii ylesse et syda l2heb pahaks nagu H&M'ga oli, k6ik olid nii 6nnelikud et tuleb ja siis vajusid karbid lahti kui kallis kaup.
 
Ekerö 18. august 2014, kl 18.04
Ma ei ole küll H&M-is ammu käinud, aga kas pole nii, et hinnasildid lähevad kõikidele riikidele ühised? neil on ju hinnad märgitud nii Nok-ides, SEK-ides, kui EUR-ides ja Läti raha ajal ka lattides. Mina arvasin, et nii on ka Espriti ja edc riietega. Samuti ei tohi, vastavalt kontseptsioonile olla hinnaerinevusi eri riikide Ikea poodides.
 
tulge maa peale! 18. august 2014, kl 21.03
Ühendkuningriikides ei suuda IKEA normaalset hinnataset hoida, te räägite Eesti turust, kus maksujõulisi on 10-15% elanikkonnast.
 
saepuru 18. august 2014, kl 21.25
-ei-ei - kohe tuleb valge laevaga, valge mööbel, imekaunis ja poolmuidu ning see on väljamaine!

PS. Mingi tont ütles, et ilus ja odav IKEA telekalaud - alla 50€ ... ning pildil oli mingi 50x50, kandiline, valge, saepurust taburet... segi kamminud oma ikeaga.
 
Loll jutt suhu tagasi 18. august 2014, kl 22.55
Nii lolli juttu saab jah rääkida ainult saepuru.

Mine vaata natuke Tallinna mööblipoodides ringi. Ka sealt vöid leida alla 50€ maksva ja taburetti meenutava "telerilaua". Eriti öudne on see odav ja öhuke Saksa laminaatmööbel mida nyyd köik mööblipoed öhinaga myyvad. See on kohati hullema kvaliteediga kui Poola mööbel. Ainult Hiina diivanid on veel jubedama kvaliteeditasemega.
 
saepuru 19. august 2014, kl 09.06
...ehk siis saad isegi aru, et ikea hype on lollus aga ikka sõimad - normaljokk.
Ikea eelis võib olla lääneeurooplastele, kelle palk on 2-3x suurem. Nende jaoks on see odav ja ilus. Vaatasin elmine nädal Ikea kööke - UK lehelt, sest ei "puhu souomi". Komplektid olid seal ~1000...2000£ kandis, välimus tavaline lamineritud plaatmööbel. Pani õlgu kehitama.
 
Saepurusassile 19. august 2014, kl 16.52
Sa kas ei oska keelt või ei lugenud sa seda IKEA kodulehte eriti tähelepanelikult. Kui köögimööblist rääkida, siis leidub nende valikus lisaks laminaadile nii männi-, kui kasepuidust köögimööblit ja kappe, laudu, toole.
Ära lahmi palun, kui sa asjaga kursis pole.
 
valko 19. august 2014, kl 23.06
männipuit sobib sauna - eluruumidesalla tamme-saare ei tunnista.
 
ilus naine 20. august 2014, kl 12.01
Elan Eestist mõnevõrra rikkamas riigis ja siin on IKEA väga populaarne, ka keskklassi ja rikkamate hulgas.

IKEA pluss on see, et seal on kõike ja valik vaheldub. Lisaks praktilisus. Tean inimest, kes ostis endale disanidiivani 20 000 euro eest ja sinna kõrvale IKEA telekalaua. Meeldib IKEA disain, põhjamaine ja leidlik.

Palju teenivad inimesed ei ole nii lollid, et maksta rohkem samasuguse kräpi eest, millel lisaks kole disain.

Antiiki näiteks mina jälestan. Eriti väikeses majas või korteris. Okei üks ese võib olla, aga rohkem on juba maitselagedus.
 
Ekerö 20. august 2014, kl 12.49
Seda ma olen üritanud siin selgitada, et ei pea ju terve majatäie sisustust ühest kohast ostma. Üks detail siit, teine sealt.
Mulle meeldib Ikea juures see, et sealt saab tõesti peaaegu kõike. Mööblit, köögitarvikuid ja muud pudi-padi riidepuudest pleedideni. Mõni asi on jah kehvemapoolse kvaliteediga, aga siis ma lähengi mujale ja ostan sealt.
 
vaata lähemalt 20. august 2014, kl 12.57
jysk ja ikea on sama jura
 
Copycat 20. august 2014, kl 14.57
Ei ole. Nad ei tohi samu tooteid müüa.
Jyski mööbel kopeerib suuresti teiste müüjate hitt-tooteid, nii nagu seda teeb ka Sotka. On mõned erinevused, nagu kõvamööbli puhul õhem plaat ja erinev käepide ja diivanite puhul väheke disaini või käetuge muudetud, aga mööblimüüjad teavad, et toode on kopeeritud.
 
Copycat 20. august 2014, kl 15.04
Samas on mööblimaailmas teiste toodete mahaviksimine tavaline. Seda teeb ka Ikea.
 
Marianne 21. august 2014, kl 13.22
Mis te sõimate Poola mööblit? Olete üldse Poolas mööblitootjate poodides käinud või avaldate oma arvamust siin pakutava alusel? Arvan, et viimast, eestlased ei viitsi ju millessegi süveneda. Poola õunad on s..., Poola mööbel on s..., Poola riided on s... jne jne jne. Ise ei ole kunagi Poolas käinud ega kohaliku toodanguga tutvunud. Käivad siin turul ja mingis nurgapealses mööblipoes ja otsustavad. Ja siis õhkavad Ikea järgi! Eestlase tase ongi Ikea mööbel. Edu teile! Loodame, et paradiis ikka ühel päeval teie õuele saabub.
Meie ostsime oma köögi ja magamistoa mööbli otse Poolast ja see on suurepärane.
 
viimasele 21. august 2014, kl 14.02
No palju õnne siis! Ainult, et väike soovitus sulle: püüa seda mööblit mitte lahti võtta, kui näiteks kolida on vaja- on oht, et laguneb laiali. Lisaks pead kappide- sahtlite käepidemete ja hingedega ettevaatlik olema- kipuvad välja pudenema.
Aga muidu jah, palju õnne...
*
Ise ei ostaks Poolas toodetud mööblit siis ka mitte, kui VÄGA odavalt saaks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!