Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
õudsad venelased
 
üllatunud 13. oktoober 2016, kl 13.40
Teist korda teema kustutati.
Hullem tsensuur, kui nõukogude ajal.
Miks ei tohi halvast kogemusest rääkida halva kogemuse teemas ?

Kirjutan uuesti.
Linnaliinibussis üks venelanna vaatas oma pangaarvet ja nuttis kõva häälega.
Hakkas kahju inimesest, et nii haledalt nutab.

Küsisin, mis juhtus, mis peale venelanna püsti tõusis ja karjus " mida, või tema hakkab fasistidele seletama, mis tal juhtus. "

Tõusis demonstratiivselt püsti, tema ju fasistidega ühes bussis ei sõida ning ukse peal veel ütles " fasist, f. ck ".

Kohutavalt ebameeldiv kogemus.
 
mhhhh 13. oktoober 2016, kl 14.49
sul on miski vaimne probleem või? Mine arsti juurde ja otsi abi, kui nii tühise juhtumi kohta kümneid teemasid pead vorpima.
 
üllatunud 13. oktoober 2016, kl 14.51
Aga milleks seda kustutama peab ? Kas keegi tundis ennast puudutatuna või miks ?
On siin ju halb kogemus või milleks see foorum tehti, kui halvast kogemusest kirjutada ei tohi ?
Ega kellestki nimeliselt ei kirjuta, milleks kustutada.
 
hmm 13. oktoober 2016, kl 17.13
Ei ole vaimne probleem, eestlaslik jonn on. Huvitav tsensuur meil siin tõesti.
 
üllatunud 13. oktoober 2016, kl 17.25
Täitsa imestan, et veel ära kustutatud ei ole.
Eelmine teema kustutati kiiresti.
 
mhhh 13. oktoober 2016, kl 17.30
loogiline, et kustutatakse, kui sa teed kümme ühesugust teemat. Väga haige, õudsad pole mitte venelased vaid sinusugused, kes väsimatult ühte-sama möla siia kopeerivad. Ehk lõpetaks juba. Ja ma enam ei imesta, et sinusugune selle venelase käest sõimata sai. Ilmselgelt on sul miski rängem vaimne probleem.
 
üllatunud 13. oktoober 2016, kl 17.44
Tegin teema, see kustutati ära, sest keegi tundis ennast puudutatuna.

Tegi ÜHE teema, mitte kümme.
 
üllatunud 13. oktoober 2016, kl 17.46
mhhh
Ma ei kavatse sinuga jagelema hakata ühe eestlasi vihkava venelanna pärast.
 
nojah. 13. oktoober 2016, kl 22.50
Siitki teemast on päris mitu kommentaari kustutatud.
 
hahaha tõeline naljanurk siin 14. oktoober 2016, kl 02.37
on jah kustutaud. Kui sa ei mõtle poliitiliselt korrektselt ( ehkki väljendud korrektse sõnastusega) siis kaob nagu niuhti. Ega vahet ju ei ole. Kustustagu. Ilmselt oleksid meil küsitlustulemused samad kui USA-s. Demokraatiasse, sõnavabadusse ja ajakirjandust usub ainult ca 6 % inimestest.
 
üllatunud 14. oktoober 2016, kl 13.46
Aasta - poolteist tagasi kustusid siit ju kõik teemad, kui pagulasi ei kiidetud.
Kahju, väga häid komme oli seal.

Momendil pagulastest juttu ei olnud, aga ometi kustutati.

Hämmastav, et osade idanaabrite suhtumine on täpselt sama, nagu vene ajal.
Ometi ei olnud see juhtum Tallinnas ega Narvas, kus rohkelt venelasi, vaid hoopis peamiselt eestikeelses linnas.
 
kle...? 14. oktoober 2016, kl 14.34
Kuidas naistuttava käitumise analüüs edeneb?
Miks ta sulle sellise hirmsa sõnumi saatis, kus sind pugejaks sõimas? Oledki pugeja, eksole?
 
G 15. oktoober 2016, kl 14.14
Eks see venelanna arvab ehk ka seda, et fašistid töötavad ka pangas ja on süüdi tema kurvas pangaarves. Või mine tea, mida sellise suhtumisega inimene üldse arvab või mis tal mureks oli. Huvitav lähenemine siiski maailmaasjadele.
 
ojahh 15. oktoober 2016, kl 14.47
Ma ikka ja jälle imestan, kuidas eesti keel on täiesti out nende maailmast. Isegi üks vanem vene proua Lasnalt hakkas minuga läbi häda inglise keelt purssima, sest selles keeles oskas ta rohkem sõnu kui eesti keeles.
 
hj 15. oktoober 2016, kl 14.49
Võibolla ta oli Venemaa venelane ja kuna seal majandus kolinaga ämbri suunas läheb ja propaganda määrib kõik Lääne süüks, siis muidugi provva näeb siin Eestis enda ümber koledaid fašiste.
 
üllatunud 15. oktoober 2016, kl 17.36
See venelanna on Eestis ikka pikemat aega elanud, olen teda linnas juba aastaid näinud.

Võib - olla on isegi Eestis sündinud, ei tea.
Pealtnäha umbes 40 aastane.

Elada suur osa või pea kogu elu ja näha muudkui fasiste.

Ilmselt inimesel mõtlemine, et eestlaste elu on lust ja lillepidu ning ainult venelastel on raske.
 
üllatunud 18. oktoober 2016, kl 12.16
Selgus, ongi Eestis sündinud, pealegi peamiselt eestikeelses linnas.
Elas töökaaslase naabruses lapsena.

Seda enam imelik eluaeg siin elanuna eestlastes fasiste näha ja vaenutseda.
 
kaasimestaja 18. oktoober 2016, kl 14.08
Meil tööl on siia Valgevenest tulnud naine. Kurtis, et tervis kehv ja raha vähe. Vaja vitamiine. Ostsin siis ise tema jaoks purgi kalaõli kapsleid ja panin hommikul tema töökohale lauale, et tuleb ja leiab. Mõne tunni pärast nägin seda purki prügikastis:dddd siis küsisin, et miks prükki viskasid kallid vitamiinid, aga tema olevat arvanud, et prügi on tal laual:(((( vatnii. Enam ei paku kellelegi oma abi .
 
üllatunud 20. oktoober 2016, kl 18.49
kle...?
Saatis mulle jah sõnumi PUGEMINE ON SINU TÖÖ.'
Hea suhtumine naistuttava meelest siis pugemine.
 
eesti 22. oktoober 2016, kl 17.17
no oled sa kindel, et sinus endas ikka eestlase veri voolab , ole inimene ja sulle meeldivad nii venelased kui ka eestlased
 
teele 22. oktoober 2016, kl 21.37
no pealkiri "õudsad venelased" vääribki igati kustutamist. ÜKS inimene käitus kuidagi imelikult ja sa teed sellise üldistava pealkirjaga teema? häbi võiks olla.
 
üllatunud 23. oktoober 2016, kl 16.03
Nõukogude ajal käitusid väga paljud vene emakeelega kodanikud niimoodi.

Siis muud ei kuulnud, kui eestlased fasistid, kapitalistid, natsid jne.
Aga venelased töölised, talupojad, kellele fasistidest ja kapitalistidest eestlased liiga teevad.

Nõukaajal tuhandeid kordi kuuldud.

Aga see aeg on möödas.
 
teele 23. oktoober 2016, kl 16.43
mhmh, esiteks olen ma ka nõukaajal elanud ja mitte kordagi ei nimetand keegi mind fašistiks, aga teiseks lõppes nõuksaeg 25 aastat tagasi ära, arvad ikka tõesti, et tolleaegse käitumise järgi võid täna kõiki eesti venelasi kokku võtta?
 
üllatunud 23. oktoober 2016, kl 23.01
Nagu näha, on selliseid veel.
Päris sellist reaktsiooni selle naisterahva poolt küll ei oodanud, see oli ikka täiesti ootamatu.

Teele, eks see oleneb elukohast. Tavaliselt öeldi üldistavalt " eestlased on fasistid ja kapitalistid, venelased töölised ja talupojad ".

Vaevalt tänapäeval väga teisiti mõeldakse, aga nii julgelt enam ei öelda välja.
 
teelele 24. oktoober 2016, kl 00.45
On sama ka tänapäeval.
Isegi alles hiljuti kuulsin, kui vene tüdruk ütles sõbrannale, kuidas üks eestlane talle facebookis sõbraks kipub, tema küll fasisti sõbraks ei taha.
 
tjh 28. oktoober 2016, kl 18.10
ma olen ka täitsa üllatunud, mida eestlased venelastest räägivad.
 
jah 28. oktoober 2016, kl 21.13
ja mina ka olen üllatunud, et kuidagi ei saa juba rahu sest venelaste ümber surkimisest.
täiega reformarite partei, kes kütab aina vene ohtu ja appi aidake meid, venelane tuleb.
issand, peast idioodistunud justkui osad, või kõva papiga kinni plekitud. egas muidu ikka ei ajaks sellist järjekindlat vaenu õhutavad ila.

aga eks viimane aeg veel.
varsti koogutate koos mošees, rätt pea ümber ja karjute allahhi appi..... võib olla et ongi parem, kui täna koos valgete venelastega juba ära kohaneda ja harjuda...
 
hj 29. oktoober 2016, kl 09.20
Vene oht on täiesti reaalne erinevalt mingitest rätipeadest. Pigem õhutavad venkud seda rätipeade hirmu, et sa ise vabatahtlikult nende oblastiks hakkaks ja unustaks oma emakeele ja muutuks Marusjaks.
 
veider 29. oktoober 2016, kl 09.30
Huvitav trend on, et juba mitmes venelane minu kodu lähedusest üritab minuga meeleheitlikult inglise keelt purssida, kui paljastub mu eesti rahvus. Ei, mitte mingid noored, vaid vanemad venelased. Veidi lõhnadega a la 50 onku, soliidsema välimusega pensionär jne. Ma ei saa aru, kas nad häbenevad eesti keelt kasutada või arvavad, et ma kukun sõimama, kui vene keelt kuulen? Ma kahtlen sügavalt, et nad eesti keeles vähem sõnu teavad kui inglise keeles.
 
to jah 29. oktoober 2016, kl 09.32
Sa ju Kremli trollike. Nii naiivset ja Venemaad ülistavat kommentaari ei kirjuta ükski eesti verd inimene.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!