Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
tuvide söötmisest
 
murelikult 09. jaanuar 2017, kl 12.23
Ülemine naabrimammi söödab tuvisid aastaid juba, inimesed on talle rääkinud, et tuvid reostavad teiste aknalaudasid,kannavad edasi haiguspisikuid aga mammi räuskab vastu ja ropendab. Tema visatud kaerahelbed langevad teiste aknalaudadele ja tuvid lasevad söömise käigus kõik täis,nii naabrite aknalauad kui akende pihta...Mitte miski ei aita, mida soovitate mammiga ette võtta?
 
:)) 09. jaanuar 2017, kl 12.53
Aastaid pole naabrite jutt mõjunud ja nüüd peaks foorumist mingi imenipp tulema või? Et mammi lõpetaks toitmise, ei räuskaks ega ropendaks:)
 
maniila 09. jaanuar 2017, kl 13.39
Ühistu esimehele tuleks rääkida. Kortermajades ei tohi tuvisid ja kajakaid sööta. Ma aastaid tagasi olin samuti hädas alumise naabriga, tuvid käisid tal rõdu peal munemas ja poegimas, söötis ja poputas neid. Rõdu haises tuvisita järele nii, et ära tahtis lämmatada. Sattusid ka minu rõdule sitale. Loopisin muti rõdule vett, et neid vastikuid tuvisid eemale peletada. Õnneks mutt suri ära. Järgmine omanik oli noor, rõdu tehti puhtaks, korter remonditi - kõik vinks vonks.
 
murelikult 09. jaanuar 2017, kl 14.09
Ühistu esimees on temaga vestelnud ja koosolekul on see teema olnud kõneaineks aga vintske mammi teadvusse pole jõudnud, et teised on ka inimesed. Ta nii vana juba, äkki tõesti teeb saatus omad korrektiivid. Noored on jah toredad naabrid, siin ka.
 
skd 09. jaanuar 2017, kl 15.06
Minu elukohas toidavad minu meelest kõik linde, ja mitte ainult tuvisid, vaid ka varesed, kajakd, rongad, ühesõnaga kõik tiivulised on sööma oodatud ning lindude toitmisest võtavad agaralt osa ka mehed, mitte ainult mammid. Põhiliselt toidetakse linde saiaga, tuvid on väga julged, ei karda inimest üldse ja olen näinud vastutuleva lapse süles tuvi istumas, kellel ei paistnud selle vastu midagi olevat, et teda silitati.
Kuid aknalaudadel meil linnus_tta ei ole, sest tuvidele pannakse söök majade juurde maha, mitte ei loobita ülevalt korruselt alla nii, et alumiste naabrite aknalauad on ka toitu täis. Lindude toitmiseks on veel puude ja põõsaste külge pandud tühjad 3L veepudelid, millesse on külje pealt ava sisse lõigatud ning sealt käivad põhiliselt söömas tihased ja rongad.
Püüdke sellele mammile selgeks teha, et mingu tänavale linde toitma, siis lõppeb see aknalaudade reostamine vähemalt ära.
 
minni 09. jaanuar 2017, kl 15.13
see naaber hoolitseb selle eest, et sina pakspeeee ennast liigutaksid muidu muutuksid veel ümaramaks.
 
100000 09. jaanuar 2017, kl 16.23
tuvid tahavad ka süüa, nagu inimesed
 
proovi 09. jaanuar 2017, kl 16.39
Mina soovitaks mutile ukse taha minna ja valetada, et kui ta veel tuvisid söödab, lasete nad õhupüssist maha (võite veel lisada, et kui tulistate, võib mõni lask ka kogemata ülespoole minna), ehk mõjub.
Minul aitas sellest, kui üks mutt neid õues söötis, siis tegin akna lahti ja karjusin, et järgmine kord tulen õhupüssiga aknale, mutt kaduski
Võib veel väga kurja näo ette teha, et usutavam oleks või mehe saata, kes veel mõnd vene vandesõna kasutaks
 
maniila 09. jaanuar 2017, kl 16.50
Tuvid, varesed, rongad - vastikud linnud. Varesed tapavad väikeseid laululinde, mõrtsukad:(
 
100000 09. jaanuar 2017, kl 17.13
mina ei mõista kuidas saab olla inimestes nõnda palju viha lindude vastu, kuidas Te aru ei saa, nad tahavad samuti süüa nagu Teie. Mõelge ise, kas Te tahaksite nälga surra? Kuidas see Teile meeldiks? Ei meeldi ju, aga mis peaksid tuvid nälga surema?
 
** 09. jaanuar 2017, kl 17.41
Kuule 10000 v 100000 v 1000000
Sa ajad mind juba kaugelt nàrvi.
Tuvi pole lemmikloom!!!
 
eelmisele närvihaigele 09. jaanuar 2017, kl 17.49
Teie koht ei ole vabaduses, vaid Paldiski mnt 52. Seal nelja valge seinaga toas tehakse teile rahustav süst, et te tühiste asjade peale närvi ei läheks. Pärast antakse putru ja kui hea inimene oled, siis saad teiste omasugustega hoovis tuvisid toita saia ja pekiga.
 
proovige 09. jaanuar 2017, kl 18.08
Paar tuvi laipa aknataha, looma kaitsele seletuseks, vanamutt mürgitab. Ning ongi asi korras.
 
enamus otsustab 09. jaanuar 2017, kl 18.12
korteriühistu koosolekul saate vastu võtta otsuse - las söödab kui oma tagajärjed kinni maksab. tellite koristamise ja esitate arve. kui piisavalt rahakotile mõjub siis jätab järele.
kes ühisruumi rohkem tarvitab peab ju maksma ka rohkem.
 
murelikult 09. jaanuar 2017, kl 18.14
Mammile on ettepanek tehtud, et las läheb oma seemnekotiga parki, mis on lähedal ja toidab seal tuvisid, teised temasugused ju käivad aeg-ajalt toitmas. Ehkki mammi käib jalutamas , ka ses pargis teiste muttidega, ometi ei vii ta sinna tuvidele toitu, vaid viskab köögaknast seemneid ja kaerahelbeid, mis lendlevad naabrite köögiaknede laudadele laiali , eriti jäävad pidama kui aknalaud on märg ja siis lendavad sajad tuvid aknalaudadele, nokivad suurema jao ära ja pasandavad rohkesti sinna ,kus söövadki, suled lendavad ka teiste köökidesse sisse kui akna lahti teed, et tuvisid harjaga minema ajada.. mammil on aega tegutseda terved päevad läbi, ülejäänud ümbert käivad päeviti tööl,nädalalõppudel on kole lugu.Vähemalt sai ära rääkida.
 
skd 09. jaanuar 2017, kl 18.59
to maniila, see on loodusseadus, et mõned linnud söövad endast väiksemaid.
Ise ma linde ei sööda, aga kuna aknalaudade peal nad mul ei käi, siis mind söötmine ei häiri. Meil lasevad paljud kassiomanikud oma lemmikud vabalt hoovi jalutama ja eks kassid harvendavad ka vastavalt oma võimetele lindude populatsiooni. Kui siin peaks mõni hakkama linde õhupüssist tulistama, siis antakse tulistajale küll peksa.
 
njahh 09. jaanuar 2017, kl 19.03
muide, tuvisid peetakse massiliselt lemmikloomadena ja eks tänased linnatuvid olegi puuridest plehkupannud kodustatud kaljutuvide järeltulijad. Seepärast nad ka inimest eriti ei pelga.
Varesed ja hakid on muide linnuriigi ühed targematest. Seega ei maksaks neid linde niiväga maha teha ja halvustada. Kui varesestel on muud toitu piisavalt, jätavad nad teised linnud suht rahule.
Lisaks peame me arvestama,, et looduses on igal liigil oma koht ja kõik nad on omavahel toiduahelaid pidi ühendatud. Kui kotkas nunnule jänkule küünised turja lööb, siis on ju ka jänkuesest kahju. Kui ta seda aga ei teeks, siis äkki sureb pesas kotkapoeg nälga....

Kui maniila sinki sööb, siis võiks ju ka mõelda, et nunnu notsu on selle pärast surnud. Vuih, kui vastik see maniila on, sööb süütu põssakese liha. See viimane oli nüüd nali, mis tuletatud maniila vuihitamisest.
 
aitab 09. jaanuar 2017, kl 20.03
aiutab õhupüss ja väiksed süütenööriga lanegud, müüakse kus rakette ka, söödad ja kui linnud on kohal hakkad põleva süütenööriga pisikesi languid loopima, lind sööb selle ära ja lendab õhku, üsna hea meelelahutus ka, rahustab
 
njahh 09. jaanuar 2017, kl 22.38
muide, see tegevus on krim korras karistatav, nii et ei maksa niiväga bravuuritseda.
 
maniila 12. jaanuar 2017, kl 22.26
njahhile. maniila on taimetoitlane, et sa teaksid.
 
taimeke 12. jaanuar 2017, kl 23.38
kui jube ja isekas on inimene, paneb taimed nahka niiet silm ka ei pilgu. hävitaja selline, paha, paha.....
teeks ta seda vaid enda söögi jaoks, poleks hullu, aga see ahne,isekas "maailmavalitseja" arvab, et kõike saab rahaks vahetada, kõike saab ainult kasuks muuta.....ja ta teeb seda, sest äri ja raha kaaluvad elu üle.
see on kurb.

minu rõdul oli ka kunagi, kui väga noor olin, tuvi pesa teinud, pojad välja haudunud. mulle käis jubedalt närvidele, kui nad varahommikul seal oma tuvikeeles klugistasid ja rõdu täis shittusid, aga mul oli hale seda tuviperet hävitada. jälgisin heldimusega tuviema tegemisi, tema laste kasvamist. see on elu, ja elu ei saa iial tülgastav ja vihkamist väärt olla.

see vanamemm, kes seal tuvikesi toidab, on oma elulõpu üksinduses leidnud pisukese lohutuse lindudele söögi puistamises.
on keegi mõelnud, et vahel on kurbus või hingeüksindus see, mis pöörab inimese looduseloomakeste poole, sest kaasinimesed on nad hüljanud või on nad kaotanud kõik oma kallid.
 
tuvi2 13. jaanuar 2017, kl 10.58
ebainimlik seltskond, ma tahan ka süüa. aga eks tehke, mida tahate, karmavõlg tuleb lõpuks ära maksta ja paradiisiuks jääb kinni.
 
artist 13. jaanuar 2017, kl 16.51
Pisara kisub välja, kui näed, et keegi kellestki HOOLIB. Püssilaskjad ja aknalaudu koristajad võiksid mõelda, kas nad ISE ei reostagi keskkonda - alates kilekottidest ja lõpetades oma väljaheidetega. Keegi peab ka nende tagant koristama.
Siia ilma sündides on kõigil mingi ülesanne, ka tuvidel.
 
proovi nende moodi 13. jaanuar 2017, kl 17.57
Kui artist arvab, et väga tore on tuvide ülesanne aknalaudu, rõdusid ja majaümbrust sitata, siis toitku oma isiklikus majas ja hoovis neid, palju tahab.
Teised ei pea kannatama mõne sellise hullu pärast. Selliste lollide vene muttidega saab käituda ainult vene kombe kohaselt, sõimata ja hirmutada, muu ei aita, proovisin oma maja muttidega viisaka rääkimise ära, ei mõjunud, kui sõimasin ja korra ta söögikoti prügikasti viskasin, aitas kohe
 
näähh 13. jaanuar 2017, kl 21.55
näed siis, keegi arvab, et keegi teine ei austa teda piisavalt, sest toidab linde. ja linnud kurivaimud lasevad ta aknalaua täis.
milline häbematus ja ülbus nende va vastikute linnusöötjate ja lindude poolt. ma neile õpetan, ma neile näitan, kuidas tuleb minuga arvestada, kuidas tuleb mind austada.
mina ei pea kannatama, aga need, kes tahavad lindudele toitu anda, peavad kannatama, sest mina tahan nii.
kohutav, milleni oleme jõudnud.
 
Rotte-hiiri-lutikaid 14. jaanuar 2017, kl 02.17
100000 Kirjutas:
------------------------------------------------------
> mina ei mõista kuidas saab olla inimestes nõnda pa
> lju viha lindude vastu, kuidas Te aru ei saa, nad
> tahavad samuti süüa nagu Teie. Mõelge ise, kas Te
> tahaksite nälga surra? Kuidas see Teile meeldiks?
> Ei meeldi ju, aga mis peaksid tuvid nälga surema?



Mõelda ometi, milline hingeline ja kaastundlik inimene on ülejäänud paha-pahade seas, nagu briljant kohe klaashelmeste hulgas!
Kas tead, et tapetakse-mürgitatakse armsaid rotikesi, samuti lutikaid, hiirelõksus tapetakse hiiri, kohutav lugu, aga nemad tahavad ju ka ainult süüa ja mitte nälga surra.
Kuidas inimesed aru ei saa, miks on selline viha väikeste karvaste selgroogsete imetajate vastu?
 
to proovi nende moodi 14. jaanuar 2017, kl 17.25
Jeesusmariia... venelane või mittevenelane, aga tore, et jõud vanainimesest ikka üle käis ja toidukoti temalt kätte said. Toidu prükki viskamine on veel omaette teema.
Kõik, mis teed, teed endale. Ja tegid endale ikka korralikult. Jäägu seniks sulle rõõm sellest, et suutsid ühe muti ära hirmutada.
 
jeesukesekutsujale 15. jaanuar 2017, kl 06.39
Rõõm ei olnud mitte sellest, et muti ära hirmutada suutsin, vaid sellest, et pärast seda need sittuvate tuvide parved meie õuelt kadusid.
Ja nagu ütlesin, sai enne temaga proovitud kõigiti viisakalt, läbi ühistu ja ise viisakalt räägitud, aga ei mõjunud muud, kui keel, mida nad ise juba stalini ajast meie kallal kasutanud
 
läheduses pole 15. jaanuar 2017, kl 22.58
tuvitoitjat, aga olen supervihane nende sittuvate linnatuvide peale.
meil on väike korterelamu ja minu aknad on aia poole, nüüdseks olen akna kohal olevad plekid lasknud üle lüüa väga kaldu plekkidega, et seal ei saaks tuvid "istuda" ja aknaid+majaseina täis lasta. iga kevad algas seinte pesemisega, redelitel turnimisega.

majast 2 m eemal on lilleklump, kuhu on istutatud tulbid ja nartsissid, aga need ei ole veel 12 a jooksul saanud normaalselt õitseda, sest tuvid trambivad tärkavad lilled siloks ja õitsemiseni jõudvad lilled on lõhkiste lehtedega, moondunud varrega. olen toppinud puidust šašlõkivardaid sinna püsti massiliselt, peenar nagu siil, kuid tuvid trügivad külitsi ikka trampima. ei saa aru, mida nad seal teevad, pole midagi söödavat.

majast 6 m kaugusel on suur kask, selle juures seisab me auto, mis on loomulikult täis situtud, sest tuvid käivad, nagu mööda poomi, kase oksi pidi ja muudkui situvad.

suviti on akna all lauake ja toolid, mida hoian kiledega kaetult, kiled on sagedase vahetamisega, kuna .... Lausa ilged linnud.
 
artist 16. jaanuar 2017, kl 12.19
Tuvid söövad lillepeenralt kahjureid. Elad maal, siis teevad sama teised linnud. Ikka sinu heaks, et laual oleks rohkem toitu.
Aga millise jälje sina maha jätad oma raiskamise ja meeletu tarbimise näol? Sinu sitta koristavad ka fekaaliautod ja veepuhastusseadmed, rääkimata prügimägedest. Inimene on ainuke olend, kes oma reostamisega hävitab ise enda.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!