Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kas keegi elas nõuka ajal rohuneemes või seal läheistel?
 
rohuneeme 30. juuli 2010, kl 21.26
huvitab, et kustmaalt oli siis piiritsoon? palju seal elanikke oli ja kus elada tohtis, kas ka piiritsoonis?
 
vanake 31. juuli 2010, kl 01.58
Piiritsooni tõkkepuu koos triibulise putka ja piirivalvuriga oli vist vahetult peale seda praeguse vabaõhumuuseumi kohta.

Elada tohtis ikka samades kohtades kus praegugi (v.a. sõjaväeosade-baaside alad). Omad elanikud said passi alusel alati sisse, sageli juba tunti ka nägupidi. Probleeme oli külaliste sissesaamisega, näiteks sünnipäeva õhtu eel läks sünnipäevaline ise enne putkas vahetuses oleva piirivalvuri juurde ja rääkis ära, et ole mees lase sellenimelise juurde minna soovijad läbi. Vahest sai ka selle nimel piirikapoisile natuke natsaid pihku pistetud.

Tollast elanike arvu ei tea, kuid muidugi kordi vähem kui täna, sest need uuselamute piirkonnad on ju enamuses kõik viimase buumi sünnitised.
 
elanik 31. juuli 2010, kl 09.08
Piirivalve kontroll oli vana Viimsi kooli juures, mis on täna Rannarahva Muuseum .Loomulikult tohtis selles piirkonnas elada. Kui ma õigesti mäletan, võis elanikke olla sel ajal ca 2000-3000.
 
rohuneeme 01. august 2010, kl 15.58
nii palju lausa? hmm... jalutades ei näe küll nii palju vanu maju. ilmselt osad lammutatud siis.
 
loo 01. august 2010, kl 16.07
sugulane ostis sinna vana kalurimaja, otse selle suur-ringtee lähedusse. hiljem ehitasid uhke villa. ilus kant oli tol ajal..mereäärne maa oli kaunist loodusest pungil. nüüd on tõusikute rajoon, ära lagastatud ja isegi võrkaed merre ehitatud. päris räige ja rõve näeb välja. lisaks lasevad nad oma sitaveed merre, kus rahvas ujumas käib.
 
jah 01. august 2010, kl 21.55
võrkaed meres jah, huvitav, seadus seda ju ei luba, kuidas see ikkagi seal olla saab? ise ei tunne nii hästi seadusi aga imestan, et ükski jurist pole teemat üles võtnud.
 
teadja 01. august 2010, kl 22.10
Viimsi vallasakstel on mereäärsete kruntide solkimisest ja tarastamisest pohhui - rikkad maksavad oma maksud Viimsile ja kui neid ärritada, siis viivad oma maksud veel Edgarile või mõnda kihelkonda Eesti teises otsas.
 
nii ja naa 02. august 2010, kl 10.13
Seda võrkaeda näitas telekast. Pani ette sellepärast, et armsad suvitajad käisid põõsaste vahel s...l ja loopisid oma pikniku prahi laiali. Ütles, et ei jõua enam koristada. Kahe otsaga asi...
 
to loo 02. august 2010, kl 10.36
Vana kalurimaja suure-ringtee lähedusse??? Seal polegi selliseid, kui siis ainult see mis otse rannas peaaegu.
 
loo to loo 02. august 2010, kl 11.52
see oli sügaval nõuka ajal, aastaid 40 tagasi.
 
lest 02. august 2010, kl 12.29
Noo kus see võrkaed sul vette läheb? äkki liialdaks vähem?
 
to loo uuesti 02. august 2010, kl 13.03
ikka ei vea välja, isegi kui oli 40a tagasi, ma olen seal veel kauem elanud :)
 
vana juba 02. august 2010, kl 13.19
üks ema töökaaslane elas seal kunagi (mees oli vist sõjaväelane tal), käisin kunagi lapsena külas. mäletan, et tõesti peeti buss kinni ja küsiti täiskasvanutelt dokumente.
maja oli mingi puidust sõjaväebarakk (wc ühiskoridoril) ja kui me õues peitust mängisime, siis oli minu jaoks hullult huvitav, et maja seisis nagu jalgadel ja et maja alla sai ka ronida.

aasta oli siis... vist 1975 umbes.

aga nõukaaja lõpul oli viimsi juba suht vaba piirkond, 80ndatest mäletan, et kui Pirita rand ära tüütas (ise elasin Pirtal), siis panime tädipoja zigullile hääled sisse ja sõitsime Viimsisse ujuma, umbes sinna, kus Meri maja nüüd on.
 
Lihtsalt seikleja 02. august 2010, kl 14.16
Mäletan aastat 1973, kui läksin Haabneeme poodi osturallile - seal oli ETKVL kaupluses parem kaubavalik ja mind üllatas bssi lõpp-peatuses raudtee ülesõidu juures parasjagu roostes silt - Tähelepanu! Piiritsoon, edasipääs lubadega! (see oli vene keeles, tõlgin umbes nagu meelde jäi).
Kas see oli igand või toimis? Ja kui kaua?
 
to loo viimasele 02. august 2010, kl 17.24
Sa ilmselt eksid aastaga sest 1973 ei olnudki Haabneemes poodi, seal oli mingi puust
putka kust sai vähemat kaupa. Miks mäletan - sest oh neid krdi poereise Pirita
vanasse poodi ja asjade tassimist, Haabneeme pood oli selline õnn ja rõõm et vähe
polnud kui see tuli, aga see pidi olema hiljem sest 1973 ei olnud ma veel poekõlbulik. Raudtee
oli ja on, silt oli ka ja Meriväljal oli nr 1 bussi lõpp-peatus. Sealt andis
vantsida kui Haabneeme poodi läksid ja milleks sest 114 käis sinna.
 
ahven 02. august 2010, kl 17.29
lest, vähemalt eile hilisõhtul pärast loojangut, kui seal ujusime, oli võrkaed täitsa olemas, mitu meetrit ikka vette ehitatud. vee kaudu saab muidugi mööda minna kui väga tahta. seega võta pisut tuure maha ja käi ikka ise enne kaemas, kui hüppama tuled, eks?
 
korterielanik 02. august 2010, kl 18.00
Mina saan sest võrkaedades püstitajatest täiesti aru. Inimesed on meil matsid ja räpased, kogu oma sodi ja shita jätavad looduskaunitesse kohtadesse. No ja kui sa seal elad ja tasuta koristad ka, siis ajab ikka närvi mustaks küll. Sigadele tuleb aed ette panna. A just seetõttu teades meie inimeste prükkamise ja sigatsemine kommet, mina iial ei tahaks mere äärde krunti. Piisab kui käin Pirita tee ääres kõndimas ja näen iga pingi juures laiali pitsakarpide ja plastiktopiside hunnikuid. Need samad shitapead on kõige suuremd protsessijad ja laiajad, kuidas neid aiaga ahistatakse.
 
Lihtsalt seikleja 02. august 2010, kl 18.21
Ma võin kohanimedega eksida, aga tean seda silti raudtee ääres ja tuli üle raudtee tükk maad jala minna. Siis oli mingi keskus (Kirovi kolhoosi keskus?) ja seal oli pood kus müüdi nii toidu- kui tööstuskaupu.
Aasta oli 1973. Lõpetasin siis 8. klassi ja käisime sõbrannaga seal, kuna tema tädi juhatas - et on ilusaid riideid ja kingi.
Oli küll, aga meil oli vähe raha. Ostsime siis lihtsalt kommi ja tulime sama targalt tagasi.
See silt on ikka siiani meeles - kartsime hullult, sest samasugune oli ühes teises kohas Läänemaal, kus ma vanaemal külas käisin ja kus piirivalvurid käskisid "propuskid" ette näidata ja isa auto number kirjutati üles.
 
to loo seiklejale 02. august 2010, kl 19.05
mind hakkas see asi lausa huvitama. Katsu meelde tuletada missugune see maja välja nägi mis kolhoosikeskus oli ja kas pood oli samas majas?
 
evil twin 02. august 2010, kl 19.56
kolhoosikeskus on ju see kaluri tn suur pooleliolev kobakas?
 
kessu38 02. august 2010, kl 20.00
Mina elasin Rohuneemes aastatel 1976-1982(plekitsehhi kõrval oli ja on praegugi,valge maja).Peale seda kolisime Haabneeme.Ka kooliteed alustasin vanas Viimsi kooli.Seal samas bussipeatuses oli ka piiritsooni algus.Kui buss peatus, marssisid sisse sõdurid ja hakkasid "propuskeid" küsima.Naistelt minu teada ei küsitu.
Ka meie perekonna tuttavast meesterahvas oli mitu korda bussist maha tõstetud.Hiljem ta tuli lihtsalt peatuses maha nagu õige mees kunagi ja marssis järgmisse peatusesse.Bussid käisid ju iga 30 min tagant.
Kolhoosikeskuses ei olnud minu teada küll mitte mingisugust riietepoodi.Seal oli apteek,kohvik,söökla,lihapood,kalapood-haigla vastas.Kui mõeldakse Haabneeme poodi,siis riidekraami oli seal küll väga vähe.Muidugi ega ma 6 aastasena eriti ei osanud sellisele asjale ka tähelepanu pöörata.
Praeguse aja Viimsiga on ikka nii palju muutunud.Poolsaar on täis ehitatud ikka koledaid maju-muidugi on ka erandeid.Kuna elasin ikka mere ääres,siis tean milline meri on.Vaevalt need inimesed,kes oma"villad"nii merre ehitanud on ,õnnelikud on.Aga eks see ole rohkem preztiisi asi:))
 
to loo 02. august 2010, kl 20.18
ei ole evil, see on hoopis hilisema aja käkk, vana keskus oli mujal, kes on tõsiselt kohalik, see teab milline, ma ei taha seiklejat suunata, seepärast ei ütle :)
kessu sa räägid ka hilisemast ajast kui 1973.
 
Lihtsalt seikleja 02. august 2010, kl 22.11
No ei mäleta nii ammust aega, aga praeguse "kobaka" juures see küll ei olnud. Minu meelest kusagil otse edasi sealt üle raudtee.
Minu meelest see oli madal maja, aga võib-olla oli pood ka kahekorruselise maja allkorrusel. Ja mingid suuremad hooned olid seal kõrval, kas niisama või sellega kokku ehitatud. Tean, et see tädi ütles selle kohta "Kirovi kaubamaja" või "Kirovi pood".
Jala tuli minna, sest selles nn maabussis tuli propuskit või passi või mingit sellist asja näidata, nagu tädi hoiatas, et piletit müüdaks. Piirikaid endid me ei näinud, ainult see silt on meeles.

Uuesti sattusin Viimsisse alles sel sajandil ja ega ma seda kohta ei tunneks ära, sest kõik ju muutunud.
 
hmm 03. august 2010, kl 01.26
kuskohas see võrkaed täpsemalt on, keegi seletaks :) ?
 
KMK 03. august 2010, kl 11.27
Mind ka kohe huvitaks, et kus täpsemalt see võrkaed meres on?
 
seletaja 03. august 2010, kl 13.45
kui rohuneeme tee alla mere äärde läheb, siis seal on üks pooleliolev maja täpselt rannas. vot selle kõrval ongi, muuli juures. eile oli olemas.

to nii ja naa: et kui keegi shitub su krundile, siis tohibki seadust rikkuda? kas siis tohib ka peksta? vägistada? või lausa tappa? või kust Sinu meelest piir läheb, millist seadust shittumise puhul rikkuda tohib ja millist siis mitte?
 
seletaja 05. august 2010, kl 23.29
nüüd kadusid kõik küsijad ära.. leidsite üles võrgu või?
 
põline Rohuneemekas 05. august 2010, kl 23.57
Võrkaed ulatub merre jah....ja keda sees segab....s...lkäijaid vist, sest võrkaia taga kohe varsti pilliroog, mis täiesti läbipääsmatu...ainult asjalkäimiseks kõlbabki.....mis sinna muud asja.
Haabneeme kauplus valmis 1973 aastal....tean, sest lõpetasin siis keska ja mõtlesin korraks isegi sinna tööle minna. Müüdi seal nii toidukaupu, kui ka muid majapidamiskaupu ja ka riideid mingil määral. Praegu on seal "Konsum"
Piirivalve putka oli tõesti nüüdse rannarahva muuseumi, aga mitte vabaõhumuuseumi juures.
Kontroll oli ees pisteliselt....enamasti riigipühade ajal.
Kohalikel elanikel oli tempel passis, aga teistel pidid eriload piiritsooni sisenemiseks olema.
Oli hea ja rahulik elada...uksi lukustasid vähesed.
Kord öösel peo pealt tulles oli meie kodu uks ka lukus...imestasime, et kas ema on vanaduses ära pööranud....uks äkki lukku pandud....või tahtis ta lihtsalt teada, millal me koju ilmume...pidime ju ta üles ajama, et sisse saada.Majal oli üks ainuke võti. Hiljem, kui Rohuneemele palju uusi maju ehitati, siis hakkasime uksi lukku keerama...liikus juba võõrast rahvast.
 
seletaja 06. august 2010, kl 01.16
ma ei tea millisest võrgust Sul jutt käib, mina räägin võrgust, mis seadusevastaselt pandud mereranda valgele liivale ja mõni meeter merregi. no et jalutada ei saaks sealt läbi. pilliroogu eile veel polnud, äkki täna kasvas siis.
 
ottis 06. august 2010, kl 10.30
kusagilt lugesin, et see võrguomanik on mingi segane, kes oma aias neegriposse kasvatab. äkki on tal vaja eravaldust ka merre, kus neegripoisid kätega kala püüdmas käivad?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!