Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Peaks täna valima minema, aga ...
 
w. 25. veebruar 2015, kl 09.59
Täna on eelhääletuse viimane päev ja plaanin kindlasti minna, aga olen täiesti segaduses, et keda ma nüüd valima peaksin: üks erakond on mulle küll sümpaatsem kui teised, aga no minu piirkonnas kandideerivad mingid täiesti suva jussid, kes nagunii suurt skoori ei saa - kas sellisel juhul minu hääl lihtsalt kaduma ei lähe? Mõni mulle sümpaatne isik kandideerib küll ka minu piirkonnas, kuid jälle sellise erakonna ridades, keda ma mitte kohe ei sooviks. Mis ma tegema pean?
(Ja mille kuradi päralt neid piirkondi vaja on, miks ei võiks kogu Eesti olla üks piirkond ja kõik saavad valida kõiki????)
 
lihtne seletus 25. veebruar 2015, kl 10.14
Sinu hääl läheb erakonna esinimekirjas kandideerivatele kandidaatidele. Kas see juba ükskord selgeks ei saa. Õppige valima.
 
nii on 25. veebruar 2015, kl 10.57
Valimis süsteem ei ole normaalne.

Saab valida ainult piiratud hulga tundmatute isikute vahel, kes asuvad sinu Rahvastikuregistris märgitud maakonnas.

Mõttetu on anda oma häält tundmatule. Kuna ei lasta hääletada soovitud kandidaadi poolt ega erakonna poolt, siis loobun hääletamast.
 
njahh 25. veebruar 2015, kl 11.45
kuidas ei saa valida soovitud erakonda? Kui sul on erakonna osas kindel eelistus, siis pole ju vahet, millisele jorsile sa oma hääle annad. Kui sinu hääle saanud kodanik isikumandaati ei saa, kantakse temale tulnud hääled üle nimekirjas eespool olevatele kodanikele. Seega, kui soovid valida näiteks KE-d siis annad oma hääle näiteks Marina Riisalule ja tema hääled kantakse lõpuks üle Priit Toobalile...
 
w. 25. veebruar 2015, kl 11.47
Valimata jätmine pole küll mingi option.
Saan siis nii aru, et ikka erakonnapõhiselt pean hääletama.
Krt, vastuhääletamise võimalus võiks ka olla, kohe poole lihtsam oleks :)))
 
ullikesele 25. veebruar 2015, kl 12.25
njahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kuidas ei saa valida soovitud erakonda? Kui sul on
> erakonna osas kindel eelistus, siis pole ju vahet
> , millisele jorsile sa oma hääle annad.

on ikka suur vahe!
inimene soovib anda oma häält sellele kellele soovib, mitte sellele keda vihkab.
 
tule mõistusele 25. veebruar 2015, kl 12.26
w. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Valimata jätmine pole küll mingi option.
> Saan s
> iis nii aru, et ikka erakonnapõhiselt pean hääleta
> ma.

ajuvaba on anda hääl isikule, keda ei tunne või vihkad.
ajuvaba demagoogia on öelda, et mine hääleta vihatava isiku poolt.
 
mna ka 25. veebruar 2015, kl 12.28
saan aru, et meie valimissüsteem on ebanormaalne, aga valimata jätmine on selle juures veelgi ebanormaalsem tegu. Lausa lollus.
Valitakse erakonda jah, mitte inimest erakonnas, siis erakonnasiseselt nad selle hääle kandivad sinna kus vaja ja kellele vaja.
Lugege erakonna lubadusi ja siis otsustage erakonna põhjal.
Kuigi ma tahaks teada, kas keegi lihtsate tööinimeste seast , nagu nad kuulutavad, e nad mõtlevad tööinimese peale, suudab nende lubadusi ka uskuda?
 
mhmh 25. veebruar 2015, kl 12.34
mna ka Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> saan aru, et meie valimissüsteem on ebanormaalne,
> aga valimata jätmine on selle juures veelgi ebanor
> maalsem tegu. Lausa lollus.

kindlasti mitte. väga lihtne on väidelda, et eksid, aga jätame selle tegemata, lihtsalt jääme eri arvamuste juurde.
 
no 25. veebruar 2015, kl 15.38
vali seda kes on suur erakond(reform) ja kesikute vastu , väikese tegija valik ei pruugi positiivselt lõppeda
 
rikas riik 25. veebruar 2015, kl 15.51
Reformist ja sotsidest tuleb nagu katkust eemale hoida.
 
okei 25. veebruar 2015, kl 16.48
rikas riik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Reformist ja sotsidest tuleb nagu katkust eemale h
> oida.

Järgisin su soovitust ja valisin Savisaare!
 
nii on 25. veebruar 2015, kl 17.24
savisaare vastased on madalaima moraaliga wannabe ärihakatised, kellel pole raha aga soovivad sarnaneda sms laenu asutajatega ja seetõttu kirevad nagu sms/kasiino ärikad reformi erakonda. Kui kireda nagu moraalitud rikkurid, siis tekib tunne, et sanranen nendega ja see toidab ego.
 
Katkuhaige 25. veebruar 2015, kl 17.25
Kas sul koolis kodanikuõpetuse tundi polnud, või oled niisamanõukaaegne? Aga olgu, see selleks.

Eestis valitakse parteisid, nagu juba mainiti. Valija ülesanne on mõelda, milline partei talle meeldib ja valida mõni selle partei kandidaat oma ringkonnast. Igasse tähtsamasse ringkonda pannakse mõni selline part, kes on n.ö. häälekoguja. No näiteks mõni teletäht vms. Teletäht meelitab valijaid ligi, aga teda ennast Riigikogusse ei panda, vaid pannakse selle partei esinumbrid. Ehk, et kui sa tead, mis parteid sa tahad valida, siis pole mingit vahet, kas sa valid Pille või Kalle, Riigikokku läheb nagunii hoopis Juss. Hääl kaduma ei lähe. Mõnikord on Riigikogus olnud selliseid tegelasi ka, kes on ainult paarsada häält saanud. Justkui kohatäiteks ja ilu pärast või nii.
 
tarkpeale 25. veebruar 2015, kl 18.20
Katkuhaige Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sul koolis kodanikuõpetuse tundi polnud, või o
> led niisamanõukaaegne? Aga olgu, see selleks.
>

kas sulle ei tundu, et sinu sellise kommentaar on sama madalalaubaline nagu eesti valimis-süsteem?

>
> Eestis valitakse parteisid, nagu juba mainiti.

paraku ei saa sellest väitest aru. nagu öeldi, siis vihatuma isiku poolt hääletada on ajulage.
 
kle nii on 25. veebruar 2015, kl 18.44
sinu sõnavõtt on arulage. Kuhu me oleme jõudnud, miks ei ole paljudel eesti inimestel ei raha, ei tööd, ei kindlustunnet? See on Reform ja IRL, kes Eesti sellisesse olukorda on viinud. Rahvas põgeneb Eestist,sandikopikate eest käiakse tööl, lapsed on näljas jne
Nüüd kriiskab Parts, et palgatõusuks on raha olemas, miks siis siiani pole palkasid inimväärselt tõstetud, miks ei saa eestlane Euroopa Liidu töötavate inimestega võrdväärset töötasu jne
 
nii on 25. veebruar 2015, kl 18.52
kle nii on Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> sinu sõnavõtt on arulage. Kuhu me oleme jõudnud, m
> iks ei ole paljudel eesti inimestel ei raha, ei tö
> öd, ei kindlustunnet?

sest seda soosib varakapitalism, üheski riigis pole nii vabat turumajandust ehk ärimeeste poputamist. Rikkus saab olla võimalik ainult, ja ainult, ja ainult tänu vaeste rahale, mida ära võtta.

> See on Reform ja IRL, kes Ee
> sti sellisesse olukorda on viinud.

Nõus. loogiline et hundi kapitalismi külvavad erakonnad on need. Kuid enamik erakonnad on vigadega.

>Rahvas põgeneb
> Eestist,sandikopikate eest käiakse tööl, lapsed on
> näljas jne
> Nüüd kriiskab Parts, et palgatõusuk
> s on raha olemas, miks siis siiani pole palkasid i
> nimväärselt tõstetud, miks ei saa eestlane Euroopa
> Liidu töötavate inimestega võrdväärset töötasu jn
> e

Ma olen õus valima ainult Edgar Savisaart, kuid kuna minu Rahvastiku Registri aadress ei paku võimalust teda valida, siis ma ka ei lähe valima.
 
Katkuhaige 25. veebruar 2015, kl 18.52
Ei, mulle ei tundu mu kommentaar madalalaubaline. Inimesed, kes on üldhariduse omandanud peale taasiseseisvumist, on koolis kõige selle kohta algteadmised saanud. Nõukaaegsete puhul võib aru saada, miks nad selliseid asju ei tea, aga noorematel küll mingit vabandust ei ole.

Teise tsitaadi puhul ma ei saa aru, millest sa aru ei saa. Kes sul käsib vihatuma isiku poolt hääletada?! Kas sinu ringkonnas on sinu lemmikpartei ainuke kandidaat sinu vihavaenlane? No sel juhul palju õnne, aga see ei muuda asjaolu, et valitakse parteid. Oletame nüüd, et selle partei, mida sa valida tahad, ainus kandidaat on sinu vaenlane. Kuidas see muudab asjaolu, et valimissüsteem on selline, et nimekirjas allpool olevad kandidaadid koguvad nimekirja tipus olevatele kandidaatidele hääli? Ma ei tea, kas selline ringkond üldse on olemas, kus on mingist parteist ainult üks kandidaat, kes on nimekirja eesotsas või nii populaarne, et isikumandaadiga Riigikokku saaks. Kõlab üsna absurdselt.
Vaatasin praegu huvi pärast üle, palju erinevates ringkondades kandidaate on ja Eesti Iseseisvusparteil Eestimaa Ühendatud Vasakparteil on paljudes ringkondades ainult 1 kandidaat. Rahva Ühtsuse erakonnal on Jõgeva- ja Tartumaal 1 kandidaat. Ülejäänud puhkudel on vähemalt 2 kandidaati erakonnast. Kui sa just Jõgeva- ja Tartumaal ei taha seda ainukest Rahva Ühtsuse Erakonda valida või siis neid Iseseisvuspartei või Vasakpartei tegelasi, siis peaks ju valikut olema.
 
Katkuhaige 25. veebruar 2015, kl 18.55
Parandan segast lauset: Vaatasin praegu huvi pärast üle, palju erinevates ringkondades kandidaate on ja Eesti Iseseisvusparteil NING Eestimaa Ühendatud Vasakparteil on paljudes ringkondades ainult 1 kandidaat.
 
nii on 25. veebruar 2015, kl 19.21
Katkuhaige Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei, mulle ei tundu mu kommentaar madalalaubaline.

mulle küll tundub, aga jääme eri arvamuste juurde siis?


> Teise tsitaadi pu
> hul ma ei saa aru, millest sa aru ei saa. Kes sul
> käsib vihatuma isiku poolt hääletada?!

ma ei saa sellest küsimusest kahjuks aru. ma selgitasin mitme näitega, sh ka vihatuma kandidaadi valimise näitega, et ma ei kavatse minna valima kui ma ei saa valida oma lemmik isikut. Mis selles arusaamatut tundub? Rahahaige kapitalist oled või, et aru ei saa ja müügivõtetega tahad vaesrahva sundida sms laenu võtma ja hääletusele minema jm sitta tegema?
 
nii on 25. veebruar 2015, kl 19.24
Katkuhaige Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Parandan segast lauset: Vaatasin praegu huvi päras
> t üle, palju erinevates ringkondades kandidaate on
> ja Eesti Iseseisvusparteil NING Eestimaa Ühendatu
> d Vasakparteil on paljudes ringkondades ainult 1 k
> andidaat.

Noh, eks üldreegel on, et mida suurem kari hunte, seda paremini nad suudavad lambaid murda oma kõhutäie eesmärgil.
Kuna huntide loodud maailmas käituvad ka üksikud ilvesed näljaste huntidena, siis karta tuleb neid kõiki ja täiesti õige on hääletamata jätta.

vaevalt, et keegi suudab väidelda mind üle. jään alati Edgarit toetama, kuid kuna teda valida ei luba süsteem, siis ei hääleta ja te ei suuda argumenteerida et teen valesti.
 
Katkuhaige 25. veebruar 2015, kl 19.40
Kuule, katsu nüüd olla. Mina ei ole kohe päris kindlasti see inimene, kes mõtles valimiste süsteemi välja.
 
nii on 25. veebruar 2015, kl 22.58
Katkuhaige Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuule, katsu nüüd olla. Mina ei ole kohe päris kin
> dlasti see inimene, kes mõtles valimiste süsteemi
> välja.

sel pole tähtsust, kes mõtles või mida sina teed või mis on sinu arvamus.
minul on oma arvamus, ja seda ei lükka ümber mitte keegi.
 
hm 26. veebruar 2015, kl 01.15
kas valimiskompassi olete proovinud,tütar ütles küllet temal läks ng täppi,eks väiksematel raskem pildile pääseda , neil ju rahaga kitsas suured tegid selle endale sobivaks,Naised valigem tarku naisi rohkem,mehi võimul küll ja küll,seni.
 
lase aga käia 26. veebruar 2015, kl 14.16
Kui oled oma arvamuses nii kindel, milleks siis siin Väidelda. Ära mine valima, kui oled nii otsustanud. Pole vaja teiste selgituste peale pahandada.
 
mhmh 26. veebruar 2015, kl 16.45
lase aga käia Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui oled oma arvamuses nii kindel, milleks siis si
> in Väidelda. Ära mine valima, kui oled nii otsusta
> nud. Pole vaja teiste selgituste peale pahandada.

nõus. ma niisama lisasin oma arvamuse lihtsalt. ega minu arvamust ei pea järgima.
 
seda küll 28. veebruar 2015, kl 01.02
Arvan, et valige ükskõik, mis erakonda, kuid ainult mitte RE ja IRL. Nad on pikka aega pukis olnud ja arvavad, et see on õige, mida nad teevad, ühe sõnaga imetlevad ennast ja kiidavad, kui tublid me oleme. Tegelikult on nad elu tuksi keeranud.
Toompeale on vaja värsket verd ja tarku päid, mitte lauljaid, näitlejaid, ajakirjanike, kes kirjutavad seda, mida ülalt tellitakse. Aeg on valida majandus haridusega inimesi, finantsiste, juriste jt. kes jagavad majandus- ja rahanduspoliitikat. Mitte neid, kes arvavad, et nad "küllalt targad", et on aeg minna suure raha peale.
 
siis 28. veebruar 2015, kl 03.10
ma ikka ise teeks lõpuks valiku, keda hääletan. vähe sellest, et postkast on pahna täis topitud, nüüd veel naistekas ka tavapärase loba asemel mingid juhendid stiilis vali seda, see muneb kuldmune! ära vali toda, too pistab kõik munad nahka! rahunege maha, rahvas. ega see kui teie lemmik või vihatum (masohhistid ka tänavu valimas) ei võida, ei tähenda veel maailmalõppu. elu läheb ikka samamoodi edasi. või keegi ongi nii naiivne ja usub kõike seda, mida kokku lõhverdati?
 
meiepere 28. veebruar 2015, kl 10.34
no Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> vali seda kes on suur erakond(reform) ja kesikute
> vastu , väikese tegija valik ei pruugi positiivsel
> t lõppeda

meie pere teeb vastupidi sinu soovitusele! :) meie toetame ainult Keskerakonda ja teisi kes nende moodion.
 
Liina ja Andu 01. märts 2015, kl 18.25
Mina ei näe nendel inimestel, kes on valimisõigus (teovõimet pole ära võetud ja seega mõistus nagu enam ja vähem, kinni pikemalt ei istu) ühtegi õigustust virisemisele valitsuse üle järgmised 4 aastat.

Just tulin jaoskonnast 20 min tagasi, viivime naabrimehe oma venna ja tema naisega. Sõidu ajal ta muidugi tunnistas, et lihtsalt ei VIITSI minna. Ei VIITSI. Enne oli samasugune ümar jutt, et pole kedagi ja kõik on korruptandid. Lõpuks selgus, et EI VIITSI.

Aga siis, kui autoha treppi siisime, käis küll ja valis ja pärast oli õhinas ja tuleb meile kl 20 tekut vaatama, valimistulemusi..

Nüüd läheme teeme veel tiiru alevivahel tuttavate juures, sest, teate, nemad paljud EI VIITSI valima minna. No nad muidugi räägivad seda mõttetuse juttu, nagu iga selline jobu. Kuni me autoga neid pole nõus kohale viima. Siis on krapsti püsti kõik.

Seniks parimat. Ärge virisega, kui ei vali.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!