Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
rahvused - ei suuda jääda erapooletuks
 
kimbatus 17. aprill 2015, kl 18.54
tahaks nii väga kõigisse heatahtlikult ja erapooletult suhtuda kuid on 2 asja:

*töötan kaubandusvõrgus ja no 90% varastest kõnelevad vene keeles
*tõmmunahalised kerjused on jätnud sellise mulje, et kõik natukegi tõmmuma nahaga inimesed on ebaausad hõlptuluteenijad

kuidas ma saan erapooletuks jääda kui pidevalt need kaks kontingenti oma stereotüüpi tõestavad.

okei, lõunamaalasi iga päev ette ei satu kuid igasugu niike dresside ja käekottidega lärmakad mehehakatised bussides ja kaubanduskeskustes ja omal töölgi tekitavad väga halva põlastava tunde.

kas ma olen ainus? kuidas sellega toime tulla?
 
sa ei ole ainus 17. aprill 2015, kl 19.01
Katsu mingi parem töökoht leida, kus ei puutu sellistega kokku...
 
hmmmmm 17. aprill 2015, kl 19.02
Venelased satuvadki sellise kontingeni hulka, sest see pole nende kodumaa.
 
okupantidest kultuuritoojate ihuviljad 17. aprill 2015, kl 20.18
ruslanid on juba nõukogude ajal mistahes kuritegevusega number üks olnud.
 
101 17. aprill 2015, kl 21.13
See eest autorollotajad on maakeelsed ja valgenahalised
 
202 17. aprill 2015, kl 21.21
Maakeelsus ja valgenahalisus on tankituristide ja nende järeltulijate jaoks tõesti pinnuks silmas. Ehk siis - "Eesti on täitsa tore, aga eestlasi on liiga palju".
 
grigori 17. aprill 2015, kl 21.22
Lollil poetsuhnaal tulebki nahk pealaele kokku vedada.
 
aaaa 17. aprill 2015, kl 22.21
keskendu teole, mitte rahvusele.
Harjutada lihtsalt, et ei mõtle rahvuste peale, välimuse peale, meeldivuse peale. Kodus saaks kummiga randmele nipsu lasta, kui rahvusele mõtled, aga tööl ei ole see võte võimalik, tuleb püüda niisama mõtlemist kontrollida.
 
irw 18. aprill 2015, kl 22.53
Ma saan aru, et sa armastad venelasi sest miks muidu see sind pahandab, et nad varastavad...
 
eelmisele 18. aprill 2015, kl 23.49
Varastavad meie rahva taskust, kuidas see saab mitte pahandada.
 
soovitus 19. aprill 2015, kl 07.19
Pole mõtet endale mingi võlts-tolerantsust peale suruda. Sellised need inimesed on ja mida vähem nendega kokku puutud, seda parem.
 
elis 19. aprill 2015, kl 10.37
Kõik vargad ju vahele ei jää, võib-olla just selle eelarvamuse tõttu on 90% vene keelt rääkivad, korralikult riides eesti pätte lihtsalt ei märgata :D
 
timm o 19. aprill 2015, kl 12.36
Seepärast ma eelistangi Eestis elada. Mujal pannakse meid Ida-Eurioopa prostide ja pikanäpuliste patta. Ma ei viitsiks end pidevalt tõestada, et kuulge eestlane pole nii pätt ku muud. Ma saan sellest aru ega taha ise ka ida-eurooplastega reisides kokku puutuda. Slaavi tõugu inimesed, kes siin idas domineerivad, sellised ebameeldivad ju ongi.
 
tšatsa 19. aprill 2015, kl 12.50
See on enesekaitseinstinkt. Ja selle vastu pole vaja võidelda, sest sead ennast ju ohtu. Kui sa oled kogenud, et teatud välimusga inimene on pätt või ohtlik, siis järgmine kord oskad sa õigeaegselt reageerida või tähelepanelikum olla. Eelarvamused on inimese enda kaitseks. See, et mõni neist pole pätt ja kaabakas, no tore on, aga paraku ei muuda fakti, et enamasti pead valvel olema, kui nad su lähedusse satuvad. Või siis oskad vältida situatsioone, kus sina selliste inimeste kesekele üksi jääd. Üksi kümne india mehe seltsis on valge naine miljon korda suuremas ohus kui kümne euroopa mehe seltsis. Seega naine, kes pühib kõik eelarvamused oma peast, seab oma elu ja tervise suurde ohtu.
 
oblikass 19. aprill 2015, kl 13.01
Ilma eelarvamusteta pole võimalik elada. Kui inimesega lähemalt tutvuda ja ta osutub toredaks, eks siis aurustub ka eelarvamus. Mis teha. Mõnede rahvuste puhul paraku tuleb rohkem individuaalset lähenemist harrastada veendumaks, et tema ei vasta üldisele negatiivsele reeglile.
 
to Elis 19. aprill 2015, kl 13.15
Märgatakse kõiki, kes ei varastamises osavad ei ole. Ära hakka nüüd neid kaitsma.
Olen ka ise poes töötanud ja võin väita, et lausa 99% varastest olidki venelased.

Lausa kambakesi käisid ning pea alati üritasid midagi pihta panna, väike pood oli.
 
to Elis 19. aprill 2015, kl 13.19
Tahad öelda, et venelastest pätid käivad augulistes, määrdunud ja haisvates kaltsudes ringi?

Need on ju asotsiaalid. Leidub asotsiaale. eestlaste hulgas küllalt.
 
elis 19. aprill 2015, kl 16.07
Minu arust on eelarvamusi mitut liiki, nt turvatöötajana on tõesti vajalik vastavalt eelnevale kogemusele teatud inimeste osas tähelepanelikum olla. Või naisena ei lähe võõraste meestega (vahet pole, mis rahvusest nad on) kuskile privaatselt sõbrunema või ei käi pimedal ajal kahtlases linnaosas (vahet pole, mis riigis) jne, aga kuskil sõbra sünnipäeval vms tavaolukorras hakata teisest rahvusest inimesi tõrjuma või halvustama või neilt mingit ekstra tõestust ootama, sest nad on ju teisest rahvusest - see on ikka üleliigne eelarvamus. Inimmõistus on ju piiratud, kui kulutad liiga palju oma ressursse täiesti ebavajaliku tõrjumise jne jamamise peale, siis mingi muu (võib-olla mõistlikum) asi jääb selle arvelt tegemata.
 
to Elis 19. aprill 2015, kl 16.20
Ei olnud mingeid eelarvamusi.
Väikeses poes jälgisin KÕIKI ostjaid tähelepanelikult, sest mina pidin hiljem oma taskust puudujäägi kinni maksma ja maksin ka.

Käisid lausa venelaste kambad varastamas. Mõni pani kaubaga poes lausa jooksu.
Turvameest pisikeses poes ju ei ole.

Puudujääk arvestati mu palgast maha ja seda ma teadsin.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!