Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
tuleohutusnõuded
 
küsin 20. november 2017, kl 11.53
Kindlustus küsib minult, kuidas ma täidan tuleohutusnõudeid ja kas teostan regulaarset kontrolli. Mida nad teada tahavad, seda muidugi ei öelda. Kas suitsuandurist piisab või on ette nähtud mingi regulaarne kontroll, mida teeb muidugi mingi volitatid isik, kellele peab maksma? Kehtiv tulekustuti on ka olemas.
 
a 20. november 2017, kl 14.57
Oleneb hoonest, eramaja/ korter või avalik hoone. Nõuded erinevad.
 
küsin 21. november 2017, kl 11.16
Tegemist on väikse äripinnaga, kus on üks töötaja.
 
a 21. november 2017, kl 12.45
Ega ole vahet kas 1 või 100 töötajat, nõuded samad.
Ehk abiks see,
https://www.omanikud.ee/static/files/071/paasteameti_juhend_uute_tuleohutuseeskirjade_kohta.pdf
 
küsin 21. november 2017, kl 14.05
Tegelikult olenevad nõuded äripinna suurusest ja töötajate arvust küll. Suurtel on nõutav ATS, kontrollpäevikud, tagavara väljapääsud jms, aga pisiäridel mitte. Ma ei leia aga väikeäride kohta mitte mingit juhendit, kes tohib ja kui tihti peab suitsuandureid kontrollima. Maaksi antud juhendis on vaid kirjas, "regulaarselt". See "salajane" info saab aga saatuslikuks siis kui midagi on juhtunud. Näiteks on tavaline, et korstnapühkijale pistetakse sularaha pihku ja mitte mingit arvet ei saa, aga korstnast alguse saanud tulekahju korral ei korva kindlustus kahjut, sest arvet pole ette näidata, ning mõistet "regulaarselt" tõlgendatakse siis ka väga konkreetselt.
 
küsin 21. november 2017, kl 14.16
Tänan, a, lingi eest. Väga põhjalik info, aga mida pole, on see, mida ma otsin. Pole sõnagi kontrolli tiheduse ja teostaja üle.
 
a 22. november 2017, kl 11.22
Lisan veel ühe lingi, ehk on abiks.
http://www.tamrex.ee/et/tuleohutus/ettevottes/tuleohutus-ettevottes.html
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!