Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Suur kask
 
auto õues 03. juuni 2015, kl 19.48
Õues kask. Suur ja 2-korruselisest majast kõrgem. Tugevate tuultega ajab jubedalt „luuaraage“ alla, nüüd ka juba pöidlast jämedamaid ja pikemaid kuivanud oksaraage. Mure, sest mu auto pargib puu all, päris tüve ligi. Vanust ei tea, ehk oma 40-50 aastat. Kas peaks kartma murdumist, peaks taotlema mahasaagimise luba või võiks muretult varesepesaga puu möllu vaatama.
Kas on kellelgi kogemusi, teadmisi puudest ja nende vastupanuvõimest?
 
auto õues 03. juuni 2015, kl 19.50
.. jääda vaatama.
 
mali 03. juuni 2015, kl 20.26
Mul kaks kaske garaazi ukse kõrval. no ei raatsi maha saagida. Las pojad lendavad pesast välja siis võta maha, tegelikult ennem ei tohigi. linnurahu.
 
auto õues 03. juuni 2015, kl 21.47
Ei-ei, küsimus pole varesepesas, meie varesed mulle meeldivad, probleem on kases ja tema ühes pikas poolkaldu oksas, mis murdumise korral lõikab kogu õue "pooleks" ca 12 m. Maja Tallinnas ning seepärast oleks niikuinii langetuseks luba vaja hankida.
Peangi pöörduma arboristi poole, kes oskaks hinnata puu elutervust. Kardan, et selle suure oksa mahavõtmine viiks puu tasakaalust välja, siis kukub majale peale.
Ega võhikuna ma ei oska mõeldagi, kui kaua kased elujõulised on, ehk on muremõtted asjatud. :))
 
tont 03. juuni 2015, kl 21.51
see auto on ju siis uunikum, kui ta 40-50a. vana on.
 
auto õues 03. juuni 2015, kl 21.56
tont, sul on hea huumorimeel!
 
ilma huumorita 03. juuni 2015, kl 22.06
Ma lugesin ka välja, et auto on 40-50 aastat vana.
 
auto õues 03. juuni 2015, kl 22.09
auto tiba noorem, kasest räägin murega. :DDD
 
Kuradi töll 03. juuni 2015, kl 22.11
Paneks su auto põlema, kui see sinu arust ainuke parkimiskoht on
 
auto õues 03. juuni 2015, kl 22.27
Töllike, ütlesin, et Tallinn, tasuline parkimine, oma maja eest lund ja konisid kokku peab pühkima, aga tööle minnes ja sõitu minnes autot parkida - ei tohi.

Tegelikult tohib ikka, aga maksta ei tahaks, seepärast sai kaevatud maad, veetud killustikku, tassitud mulda kõrvale ja külvatud muru, et kõik oleks sile ja nägus.

Nüüd tuultemöllus kaske vaadates, tuli mure.
 
varsti ei ole :D 03. juuni 2015, kl 22.40
Just sellepärast töllil õigus,sa vana kibestunud omakasupüüdliku roosilehe plagiaat
 
auto õues 03. juuni 2015, kl 22.45
Oi-oi-oi, sul on ikka tõsiselt paha tuju, aga ma lihtne inimene, ei saa sellest "roosilehe plagiaadist" aru...
Mingi nali see ju on aga...

Kes arvab, et Tallinna kesklinnas on parkimine probleemivaba - andku teada! :DDD
 
aga 03. juuni 2015, kl 23.45
Kirjuta linnavalitsusse avaldus, et võtku kask maha või maksku su auto kinni.
 
mali 04. juuni 2015, kl 11.08
Tuul/torm võib võtta maha nii vana kui kah noore puu. Kuidas juhtub:) Mul kaski mitmeid, kõrvaljooksev haljasala samuti täis, ikka kümnete kaupa, no 5korruselise maja kõrgused. Torm on võtnud nende aastate jooksul ainult 2 ja needki olid alles suht noored. Öeldakse küll, et kask koduaias pole hea.Kui raatsid lase maha võtta.
Ei tea kas auto koduse vara kindlustuse alla käib :) kui sul muidugi on kindlustused olemas. Uuri.
 
auto õues 04. juuni 2015, kl 13.18
LV kaudu saabki arboristi kohale kutsuda, mida ma kavatsengi teha.
Pole varem kuulnud, et kask koduaias pole hea, laulgi ju ütleb: "Üks kask meil kasvas õues, just koduukse ees...".
Kindlustaja sõnul on küll kask liiga maja ligidal, umbes 7 m maja vundamendist, aga võra on katuse kohal. (Sealt: lehed veerennis, oksaraod, jm)
Meie seadused, linna territooriumil kasvavate puude osas, on mitmeti tõlgendatavad. Ise istuta nt kastan aeda ja kui tüve läbimõõt (vist) ületab 12 cm ei ole enam sinu otsustada puu mahavõtmine, peadki taotlema (põhjendatud) mahasaagimise loa.
Mul juba on kogemus.
Ent samal ajal kindlustus ja päästeamet, kaabel TV firma ja Eesti Energia (Võrguteenused) soovitavad nn ohtlikud puud eemaldada. St käi mööda ametkondi, oota otsust ja kohaletulekut, võta töölt vabu päevi, siis veel räägi naaberkinnistu omanikega, kelle hoovi see tõstuk saab sõita, sest oma õuest ligi ei pääse.
Eks ta niimoodi tegemata jäänud ongi.
Puu ikka ilus ju ka, linnud otsas siristamas ja varesepoiss-eidega asjalikud targad linnud.
Aga aitäh, mali!
 
bob 04. juuni 2015, kl 15.23
auto õues Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>probleem on kases ja tema ühes pikas
> poolkaldu oksas, mis murdumise korral lõikab kogu
> õue "pooleks" ca 12 m.
ise küsid, ise vastad - oks tuleb maha lõigata.
 
auto õues 04. juuni 2015, kl 17.12
Jah, õigus, aga ISE teha ei tohi, ikka tuleb luba taotleda. Eespool mainisin ka, et puul on 3 suurt oksa, ca 5-6 m kõrgusel hargnevad nii, et ühest moodustub ladvatüvi (kaldu maja poole, idasse) ja 2 ülejäänut üks lõunasse, teine põhja. Millest näeb, et läänepoole (majast eemale) ei ole mingit kaldumist.

Ja lugu ongi selline, et kui see üks, lõunapoolne oks, maha võtta, siis äkki jääb puu tasakaalust välja nii, et vajubki vastu maja tugevamate tuultega. (?)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!