Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Üleväsimus
 
:( 07. november 2009, kl 22.18
Palun öelge, mida teha. Täna oli äärmiselt pikk ja raske päev ja olen nii väsinud ja pinges, et ei suuda magama jääda. Toas ringi liikudes püsivad silmad vaevu lahti ja tuigun lausa, ent kohe kui voodisse heidan on uni kadunud, ei saa kuidagi magama jäädud. Mis võiks aidata?
 
arvaks 07. november 2009, kl 22.21
aju on yle stimuleeritud. Pyya kuidagi l6dvestuda, tee vabastavat hingamist, mediteeri kui oskad, joo midagi rahustavat nagu sooja piima meega. Kui midagi muud ei aita, kaks tabletti asperiini sisse v6tta, peaksid aitama paremini uinuda.
 
Margit 07. november 2009, kl 22.22
Tihtipeale jäädakse teleka ette magama. Peta uni ära ja hakka telekat vaatama. Filmi lõppu sa ei näe ja magad magusalt :)
 
ylane 07. november 2009, kl 22.54
heida voodisse pikali, enne käi pesemas, puhtad riided jms lõdvestavad protseduurid.
voodis loe midagi igavat või lama niisama ja ürita silmi lahti hoida. varsti vajuvad kinni :)
 
unekott 08. november 2009, kl 00.12
joo üks klõmakas kangemat kraami, saadki lõdvestuda. See ei ole muidugi hea soovitus, kui sa väga tihti unetu oled.
 
:( 08. november 2009, kl 00.27
No täiesti lootusetu, nüüd on seegi väsimus läinud, mis enne ringi toimetades tunda andis ent voodis ära kadus. Olen viimase kolme päeva jooksul kokku vist 9 tundi maganud, täna tundide viisi ringi sõitnud ja kohtumistel käinud, koju tulin juba täiesti autopiloodil, nii väsinud olin, lootisin, et ometi saan normaalsel ajal magama, aga muhvigi. Ma ei saa aru, mis mul viga on, et alati õhtuti uni ära läheb.
 
uninamuina 08. november 2009, kl 10.26
Hommikust!
Nüüdseks vast ehk magad juba... Aga järgmiseks korraks soovituseks: minu meelest on maailma parim unerohi õlu. Muidu ma õlut ei joo (just seepärast, et nt avalikust kohast tuleks mind siis norina saatel minema tassida), aga nii kui on unehäire, kruusitäis hinge alla ja kukun või jalapealt.
 
... 08. november 2009, kl 12.46
Minu soovitus samuti, käia kuumas vannis, juua juurde 1 õlu või 1 vein - lõdvestab maru hästi, siis minna voodisse, üritada hästi rahulikult ja sügavalt hingata, alguses kasvõi vägisi, vahepeal hinge kinni hoides - hiljemalt poole tunni pärast magad sügavalt.
 
mina 08. november 2009, kl 13.06
peletan üleväsimust kohviga, nii imelik kui see ka ei tundu.
Rahulik muusika, pehme ja soe valgus, mugavad riided, siis sooja vanni ja mingi igav raamat kätte. Varsti magan. Jubedam variant on see, kui jääd küll magama, kuid ärkad öösel kell kaks ja siis kell kolm ja siis kell neli. Selge see, et oled töömured voodisee kaasa võtnud. Aitab mediteerimine ja eilse taagast lahtilaskmine.
 
Pühaesmaspäev 08. november 2009, kl 20.38
Loen siin ja tunnen ennast ära.
Pühapäeva õhtul ei õnnestu magama jääda, sest teadmine, et esmaspäeval tuleb tööl olla, ajab igasuguse ue ära.
Tee või tina, aga enne kella 3-4 hommikul magama EI jää.
Või kui teen dopingut st võtan unerohtu või klõmaka kangemat ja poen varakult põhku (u 10-11 õhtul) siis olen hiljemalt 3-4 üleval.
Iga esmaspäev on mul "sinine" - ülemus vaatab iga kord küsivalt, vahel uurib otse, et kas mul oli suuremat sorti pidu, sest olen näost kaame ja kotid silmade all.
Tööl aga on nii, et kuskil 10-11 algab ilgem unekas, mida peletan kohviga. Saan üle, aga siis pärast lõunasööki olen täiesti töövõimetu. Teen nägu, et teen tööd, tegelikult hoian vasaku käega vasakut silma lahti, parem silm on kinni ja parem käsi hoiab pastakat või lehitseb mingeid pabereid või klõbistab suvalisi arvutiklahve.
Kui õhtul koju jõuan, kukun kohe diivanile, ärkan siis kell 9.10, kui üldse ärkan. Kui ärkan, söön paar võileiba ja magan edasi kuni teisipäeva hommikuni.
Vaat nii.
Teistel õhtutel sellist unemuret pole.
 
ntc 08. november 2009, kl 21.07
Imovane sisse ja probleem lahendatud. Tehisuni on iga kell parem kui magamatus.
 
M 30. juuni 2015, kl 21.50
Ei soovita alkoholi ja uimasteid mingil juhul! Ka magusat mitte tarbida enne und! Pigem rahustavad teed, näiteks piparmünt ja meliss. Palderjan on aidanud hästi natuke. Ise ka öö läbi unetu ja uinun alles hommikul, magan pool päeva maha.. aga kui sunnin end hommikul üles tõusma, siis õhtul tuleb ikka mingi energia sisse ja und ei tule, kuigi olen mega väsinud..
 
M 30. juuni 2015, kl 21.54
Palun andke nõu, kuidas üldse mediteerida, kui see aitab? Olen proovinud mingisugust, aga see oli nagu asjata..
 
juan 30. juuni 2015, kl 23.25
Kui ollakse üleväsinud siis ei tohigi minna voodisse magama. Niikuinii ei jää ka magama. Seega tuleks enne istukil kuskil kushetil või tugitoolis veidi tukastada ja alles seejärel voodisse magama.
 
mh 01. juuli 2015, kl 09.33
Alkoholi mitte, see on depressant. Ajutiselt võiks lasta Imovane välja kirjutada, saab unerütmi paika jälle. Parem keemiline uni, kui magamatuse tõttu tervisehäired saada, sotsiaalsed probleemid nagunii.
 
Ülla-ülla 01. juuli 2015, kl 11.31
Kaks asja: suur kruusitäis kuuma latte kohvi või vein.
Kui õhtul uni ei tule, siis tavaliselt proovin lattekohviga ja niipea kui tunnen, et nüüd on kõht sooja piimasegu täis, uinun kohe kenasti nagu väike laps ema tissi otsas.
Veini puhul tuleb see uni hiljem, seda tuleks siis juba mitu tundi varem võtta.
Palja sooja piimaga ilma kohvita proovisin korra ka - ei sobinud, kuidagi liiga piimane oli, kõhutäis hakkas häirima.
 
Anatoly 01. juuli 2015, kl 17.08
Kuulge, eestlased, ärge ajage jama ! Lihtsalt ostke poest pudel viina ning jooge vaikselt õhtu jooksul pool sellest ära ! Muidugi võtke mahla peale ja hammustage mingit puuvilja ka, kõige parem on õun, viilutatud. Igasuguse üleväsimuse ja nostalgilise asja ravib välja kohe ning hommikul on küll veidi uimane, aga hea tunne ka ning ülemus ei häiri, ei pane teda tähele isegi, seda lolli.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!