Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kui suur maja on tõeline maja?
 
ööbik 12. aprill 2008, kl 17.43
Vaatasin kuulutusi ja silma hakkasid 120...150 m2 suurused kuurid. Minu silmis on ikka korraliku maja suurus vähemalt 350...400 m2. Ise elan 450 m2-ses majas.
 
*** 12. aprill 2008, kl 17.53
mina elan 45 m2-s korteris. natuke väike on küll, aga päris armas ja enda oma. saab elada küll.

aga ise oled üks tavaline provokaator.
 
Täpitriin 12. aprill 2008, kl 17.56
Minu majas peaks olema n+1 tuba ja garderoob, meil siis 4 tuba. Mõlemil elukorrusel vannituba ja saun-eesruumiga, aga usun, et 350m2 on ikka täiega ülepakutud, normaalne on pigem 150-200 m2. Ei tahaks ennast lolliks ka koristada.
 
autorile 12. aprill 2008, kl 18.02
ei saa mehega läbi, et nii suures majas peate elama?:D
 
ööbik 12. aprill 2008, kl 18.05
Võtsin aluseks selle, et normaalsuuruses 2-toaline on 45...50 m2. Seega korralik maja peaks olema ca 8 korda suurem ja 2-korruseline. Köök, koridor, saun, 6 tuba.
 
pirx 12. aprill 2008, kl 18.07
300 m2 on täiesti paras ja ühe korruseline.
 
Täpitriin 12. aprill 2008, kl 18.07
Ööbik, mitmeliikmeline on su pere, et nii suurt elamist vajad?
 
vana majaga 12. aprill 2008, kl 18.18
sõltub majast. ja sellest kus asub. ja mitme korruseline.
ise ei kujutaks end küll 300 ruudusesse majja elama (õigemini seda pidevalt koristama).
ise vahetasin oma 70 ruuduse 3-toalise korteri täie veendumisega vanema maja vastu, mille igivanas projektis kirjas, et elamispinda on samuti ca 70 ruutu - aga tollaste seaduste järgi loeti eluruumiks vaid seda osa, millel seinad vertikaalsed olid, seega pool teist korrust ei läinud arvesse. (kindlustus sai 50a hiljem muide sama projekti pealt kokku 150 ruutu)
lisaks on mu majal ka pööning ja täiskelder paljude ruumidega. sisuliselt siis 7x7 m alal kokku 4 korrust.

ja ma ei arva, et see "kuur" on. lihtsalt väga hästi säilinud 5 toaline vanem maja miljööväärtuslikus rajoonis.

muide, kui kogu see pind oleks sätitud ilma keldrikorruseta mingile plaatvundamendile laiali ühe korrusena, oleks ju praktiliselt pool krundist kaduma läinud.
 
ööbik 12. aprill 2008, kl 18.20
Kolmeliikmeline. Toad on siis sellised: minu ja mehe magamistuba, poisi magamistuba, külalistetuba, söögituba, elutuba, kabinet. Magamistoad on ülakorrusel, ülejäänud all.
Majas elades tahan siiski avarust. Tegelikult võiks maja suuremgi olla, aga antud hetkel pole võimalust juurdeehitust teha. Ehk tulevikus.
 
vahet pole 12. aprill 2008, kl 18.22
minu jaoks maja suurus ei tee tõelist maja. majast teeb maja see, et sul on seal ümber avarust ja et naaber ei vahi oma sama suure maja aknast sinu suure maja aknasse sisse.
 
liis 12. aprill 2008, kl 18.33
minu jaoks õige maja on 150-200 m2. kindlasti mitte suurem.
õige krunt selle maja all aga alates 3000 m2, alla selle pole mõtet majja elama minnagi.

selles suuruses maja on parajalt hubane, ei ole koristamine üle jõu ja julgeks ka üksi kodus olla. suuremas majas ma suisa kardaks elada.
samas ma ei saa aru inimestest, kes pisikese krundiga maju ostavad. alla 3000 m2 krunt on sama hea kui elada korteris ju, väike õhuvahe ainult naabriga. mingist korralikust aiast ei saa siin juttugi olla.
 
Täpitriin 12. aprill 2008, kl 18.40
Ööbik, kas teil käib nii palju öömaja vajadusega külalisi, et vajate eraldi külalistetuba või peate nii tihti pidulikke söömaaegu ja vastuvõtte või on köök nii tilluke, et söögituba on vajalik? Mis tuba veel puudu on?
 
kesklinnast 12. aprill 2008, kl 18.44
liis, kas sinu arvates Tallinnas maju osta ei tohiks?
siin ju eriti neid 3000 krundiga ei liigu.

PS tegelikult ma ühte sellise krundiga isegi tean, mis praegu müügis on, oma kõrvaltänavas, tulekahjus kannatada saanud, tema eest küsitakse täpselt 12 milli!
aga kõik teised on siinkandis väiksema krundiga (800-2000), järelikult pole majad, eks ;-P
 
ööbik 12. aprill 2008, kl 18.49
Mina viibin võrdlemisi vähe aias ja seetõttu on 3000 m2 krunt täiesti mõttetu, kes seda muru hakkab niitma. 1000 m2 on optimum, mul natuke alla selle.
Kord kuus ikka keegi tuleb, nt mõni sugulane. Söögituba on vajalik nt sünnipäevade pidamiseks, kokteiliõhtute korraldamiseks, pidulike õhtusöökide jaoks. Pealegi, köök on söögitegemiseks. Söögitoas on hea laua taga istuda, katad viisakalt ära, ajad omavahel juttu, naudid kogu seda protsessi.
Otseselt mingeid tubasid puudu ei ole, aga neid, mis on, võiks veelgi avaramaks teha. Kaminasaal oleks nt hea asi ja ehk piljardisaal.
 
blond 12. aprill 2008, kl 19.08
isegi 250ruudune maja jääb kolmele inimesele liiga suureks ja 400ruudulisse võiks lausa lasteaia teha. sa kullake põed ilmselgelt suurusehullustust.kaks elukorrust on koduna hubane ja 2000ruutu aeda annab piisavalt tegevust.
tean paari kolmekordse maja omanikku ja pidevalt on neil mured, kes aitaks koristada-triikida-aknaid pesta ja vinguvad suurte elektrikulude üle.
tark inimene mõtleb kodu soetades ikka 20-30aastat edasi, et ka eakamana jaks elamispinnast üle käiks, ega peaks toetuseks-remondiks lastelaste poole kätt väristama.
 
ööbik 12. aprill 2008, kl 19.13
No mida ma teen 2000m2-se aiaga? Mitte kui midagi. Lillepeenrad ja roosipõõsad on, aga elu käib minu jaoks ikka majas. Koristada mulle meeldib, aga muru niitmine on lihtsalt tüütu ja vastik. Suviti joon verandal hommikuti kohvi ja ehk kord nädalas grillin midagi, aga see on ka kõik. Oleme tubase eluviisiga.
 
B 12. aprill 2008, kl 19.55
Talvel ikka annab kütta sellist tohutut pinda. Üsna keskkonnavaenulik tundub.
 
Sööbik 12. aprill 2008, kl 20.17
Einohh, mis ma siis peaksin tegema, mul 60 m2 korter, kus mina, minu isa, mu kaks last 15-16, 5 kassi, 4 kassipoega ja koer + ühe lapse pinginaaber, kes pole viimase kuu aja jooksul oma kdous kordagi käinud.
ma arvan, et 200 m2 maja oleks OK küll juba.
 
võimas 12. aprill 2008, kl 20.18
said ära, könn! meil on suvila peaaegu 500m2
 
biidermeier 12. aprill 2008, kl 20.22
ööbik, aga sa unustasid kalad mainimata ja pealegi, tervita margust ka! kahju muidugi, et su pidu nii vara lõppes ja kas said kukkudes tiba haiget ka? ega sa oma pitsilisi retuuse ometi katki teinud?
 
ööbik 12. aprill 2008, kl 20.26
Kütmine eelarvesse meeletut auku ei tee. Mulle meeldivad jahedad toad, nii 20 kraadi, kuid kindlasti mitte üle selle. Laps samuti nö "jahedas vaimus" kasvatatud. Keskkonna peale ma tõesti ei mõtle, elus on tähtsamaid asju. :D
 
naeran 12. aprill 2008, kl 20.26
pitsilised retuusid ja suuur maja...;))))
 
erna 12. aprill 2008, kl 20.40
eestlased on ikka orjarahvas ja harjunud saunas elama. 100 m2 suurune maja ajab naerma - see ei ole maja, vaid kuur! Kui sul rohkemaks raha ei ole, ela korteris. Kui juba ehitada maja, siis suur maja. Ilmselt enamus ei saa aru, et on võimalik elada ka näit. 10 magamistoaga majas ja selleks ei pea kohe mehe või naisega riius olema. No tõepoolest - maja olgu väike vaid sellepärast, et ei peaks küttearvete pärast muretsema? Naeruväärne!
 
rikkur 12. aprill 2008, kl 20.45
aga minul on väga suur maja. meil on kõikvõimalikud toad ja lisaks ka suur aed. ja minu naabril on veel suurem kui minul. ööbik, ära kiitle siin oma suure majaga, sest on kordades suuremaid.
 
leevike 12. aprill 2008, kl 20.47
No mis maja see on ainult 1000 m2 aiaga? 200 olgu miinimum! Ja mida ma teen 450m2-se majaga? Mitte kui midagi. Magamistuba ja elutuba on, köök ja kabinet ka, aga elu käib minu jaoks ikka aias. Aiatöö mulle meeldib, aga maja koristamine on lihtsalt tüütu ja vastik. Oleme välise eluviisiga.
 
nu-nu 12. aprill 2008, kl 21.02
mina mõtlesin, et meestel on kombeks kekata mul-on-suurem-kui-sul, kuid siin on naised asja ette võtnud. kui teie õnn sõltub ruutmeetritest ainult, siis laske käija, kuid ärge imestage, kui kalleid kaaskodanikke te 10-toaline maja külmaks jäteb. ei oska sellist jama isegi kadestada mitte, mul ei ole seda lihtsalt vaja!
 
ööbik 12. aprill 2008, kl 21.03
Ma ei kiitlegi, ütlesin oma arvamuse nende kuuride kohta, mida inimesed korraliku korteri asemel ostavad.

to leevike: sina oled aiainimene, mina olen majainimene. Vastik lausa mullas sonkida. Lihtne.
 
Sööbik ööbikule 12. aprill 2008, kl 21.08
Tead ööbik, mine õige p...sse. Hea et mul endal pole ühtegi sinusugust eri-mehga-hüpersuper lamedat tõusiklikku tuttavat ei ole. Fakk juu - ütle siis, kui on pere, kus saadake umbes Eesti keskmist palka või väiksemat, kuidas selline pere saab osta suurema korteri kui sinu sõnutsi "kuur"?
Mine veelkord p....sse.
Ma tahaks näha, kui sa mehest lahku läheksid ja oleksid kandekoti ja lapsega tänaval (hüpoteetiline situatsioon), siis KUI KIIRESTI SA ENDALE UUE LOSSI OSTAKSID. või kuuri.
 
;D 12. aprill 2008, kl 21.17
Maja kohta ma ei oska öelda, aga pere on sul, ööbik, ikka liiga väike küll :p
 
paarismaja 12. aprill 2008, kl 21.36
Meil on 162 ruutu koos garaažiga, aga meil pole ka maja, vaid paarismaja. MAJA suuruseks aitaks 200-250 ruutu küll, sest ega pole nõukogude-aeg, kui ühel pinnal pidid 3 põlvkonda elama + vanaonud ja vanatädid kaasa arvatud. Kui on keskmine eesti pere 2-3 lapsega, siis 250 ruutu on piisav. Noh, kes tahab, võib ju trennisaali ka teha, kuhu mahub pingpongilaud, ega see keelatud pole!
500-ruutmeetrises majas minul vähemalt tekiksid paanikahood, ma ei suuda kontrollida, kas keegi pole majja tunginud...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!