Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Suitsetajate diskrimineerimine
 
Tobi 01. september 2015, kl 12.49
Närvidele käib see totaalne suitsetajate diskrimineerimine, mis Eestis toimub. Pubis ei tohi suitsetada, lennukis ka mitte, bussipeatustes mingid keelavad kleepekad. Nüüd on uus lollakas mood - hoonete ukse ette hakanud tekkima mingid "suitsuvabad alad"! Kui idiootseks võib minna, kuskilt juba kuulsin, et keegi tahaks hea meelega ka autos suitsetamise ära keelata...
Suitsetamine ON inimõigus ja seda alati olnud. Minu arvates võiks näiteks kaubakeskustes vabalt lubada nn avalikul alal, st. poeustest välja jääval alal, lubada suitsetada. Samamoodi loomulikult mujal kontorites ja töökohtadel. Sellist Eestit me igal juhul ei tahtnud!
 
ei suitsule 01. september 2015, kl 13.00
Suitsetamine ei ole inimõigus, pole seda kunagi olnud, vaid vastik ise endale külge harjutatud harjumus.

Pooldan kahe käega, et suitsetajate elu võimalikult ebamugavaks tehakse. Vastik igakord poodi minnes paksust tubakatossust läbi murda. Pärast riided haisevad. Loomulikult, tubakaorjad ju ise seda vastikut haisu ei tunne.
 
haha 01. september 2015, kl 13.01
Kui keegi kedagi diskrimineerib siis on need just suitsetajad. Akent lahti teha ei saa, värske õhu asemel tuleb tuppa alt naabri toss.Suitsetajad peaksid kandma skafandrit, et nad kogu oma tossu ise sisse hingaksid.
 
toss 01. september 2015, kl 13.20
nojah, asi sai alguse mingist kohtuprotsessist Ameerikas, kus kopsuvähki põdev donna süüdistas tubakavabrikuid oma tervise laastamises...et polnud piisavalt hoiatatud.nüüd hoiatavad, mis kole.justkui Gorbatšovi aegne viinakeeld.ja need, kes ei suitseta, on nagu jumalad-nende soovid on ülimad.aga samas vitsutavad rämpstoitu ja magusat....peaks siis sellised asjad ka ära keelama-söögu salaja, nurga taga, et lapsed ei näeks ja "santi õppust" ei võtaks...aga keegi peab vist suhkruvabrikandid ja rämpstoidu tootjad ka kohtsusse andma,siis satuvad suitsetajatega samasse kolonni.
 
tegelt 01. september 2015, kl 13.31
...ka autoga sõitmine ja teleka vaatamine on tervistkahjustav.
skafandri võiksid aga mittesuitsetajad ise selga tõmmata, kui ei meeldi miskit.
 
ahahh 01. september 2015, kl 14.06
ah et keelame toitumise ära, kui suitsetamiskohti vähendatakse?? Näidake mulle ühte inimest, kes saaks elada ilma söömata-joomata. Omalt poolt võin näidata massiliselt inimesi, eks ilma suitsetamata suurepäraselt elatud saavad.
 
linnaõhk 01. september 2015, kl 14.08
on ikka ülimalt eluohtlik ja tervistkahjustav.

kõik need tuhandete autode heitgaasid, no pole midagi hullemat, kui pidevas gaasipilves oma tervist hävitada.
üks väikese sigaretitoss on mikron selle tohutu mürgipilve kõrval.

ma ei propageeri suitsetamist, sest tegelikkuses on see inimeste julm lüps. need tubaka päristootjad ja töölised seal, saavad sandisente oma töö eest, aga vat need spekulantidest liigkasuteenijad, kes ainult vaheltkasudest elatuvad ja rikastuvad, vat juba kiusu pärast ma ei suitsetaks ja ei teeniks nende kukrusse hõlpraha.

eks sama ole ju ka alkoholi, narkoga ja kasvõi ravimitegagi, kasvõi paljude toitudegagi.
aetakse sul pea sassi, kiidetakse ja laidetakse ja muudkui reklaamitakse, et oh, milline tore asi....ja inimesed ostavad, ostavad kasvõi oma viimsete veeringute eest, aga kes siis tahab mingi möku olla, et ei saa endale väärt kraami mitte lubada.
nii langetakse võrku nagu kärbsed, hävitatakse oma elukest igasuguste sõltuvustega, muututakse sültuvushaigeteks, keda saab mõnuga hukka mista ja alavääristada hiljem, et ikka sina ISE oledki paha...
kaval manipulatsioon tegelikult..ja ikka raha on selle kõige ühine nimetaja...
 
krabi 01. september 2015, kl 14.18
Suitsetaja toidab vähki. Toitku terviseks, enda oma.
 
mnjah 01. september 2015, kl 15.05
suitsetamine pole inimõigus, vaid sõltuvus. kui autodel (=mootorsõidukitel) on ka praktiline, tänapäevases elus hädavajalik funktsioon, siis suitsetamisel see puudub. muidugi hakkavad suitsetajad kohe ruigama, et neid rahustab suitsetamine, aga tegelikult on see neil lihtsalt kahjulik ja külge harjutatud asendustegevus. mittesuitsetajat suitsetamine kindlasti ei rahusta. samamoodi on avalikus kohas keelatud joomine, narkootikumid on üldse keelatud. oleks minu teha, oleks ka suitsetamine täielikult keelatud.
 
vastikud mittesuitsetajad 01. september 2015, kl 15.34
kerige põrgu, ise pole suutnud õigel ajal suitsetama õppida ja nüüd kotivad normaalseid inimesi. nõustun teemaalgatajaga, suitsetamine on inimõigus!
 
linnaõhk 01. september 2015, kl 15.43
just, paljud tegevused on sõltuvused ja mina keelaks paljud asjad üldse ära. miks peaks inimeste tervisega sedasi mängima.
ja pole need suitsetajad ainuisikuliselt üksi süüdi ka mitte. samasugused ohvrid nagu alkohoolikud, narkarid, seksiorjad ja kasvõi need pagulasedki... ainult reklaamid ja uimastav vaht su aju uinutamas..
miks ometi, kui see kellelegi kasu ei tooks?

kuna inimloomakesed on nagu lambakari, keda annab ajada nagu vaja, siis mina olen hoopis kurb, et neile rahaahnetele jätistele, inimelumänguritele, jäetakse vabad käed raha teha ja võimuritel altkäemaksudega suud ja silmad kinni toppida..et las aga rahake voolab, mis neist inimestest oma hädade ja tervistega.
sööge gmo-toitu ja olge terved, jne, jne.
iroonia, kas pole.
 
Mees suitsetaja 01. september 2015, kl 16.13
Suitsetan harvem kui kord päevas. Päris ilma ka ei tahaks. Mingi tagavara peab olema et oleks teadmine - ma saan sealt võtta, kui tahan. Seal on.

See et tänavatel üha vähem tossutatakse, see on hea. Loodan et varsti ei pea enam üldse nägema avalikus ühisruumis tossutavaid kodanikke. Selles avalikus ruumis siis, mida kasutavad ka mittesuitsetajad.
Varemalt suitsetasin kah õues avalikes kohtades, leides koha, mis oli teistest eemal. Aja jooksul aga hakkasin järjest vähem tänaval tossutama ja praegu ei tahagi seda enam tänaval teha. Tegelikult on vastik näha kui keegi tossutab näiteks linnaliini bussiootekohas, siis, nähes et buss hakkab peatusesse jõudma, tõmbab jõuliselt oma poolikust konist veel viimaseid mahve, ja siis viimasena bussi sisenedes täidab bussi seestpoolt oma väljahingatud haisuga. Teised peavad ju seda seal sisse hingama. Nad ei saa ka niiväga kuhugile eemale minna bussis.

Suitsetajad saavad suitsetada väljas nendes kohtades kus teisi ei ole. Minul pole selle vastu midagi.
 
No kuule! 01. september 2015, kl 21.07
Normaalne oleks see kui ka bussis võiks suitsetada.
Kahjuks ei olnud õnne elada suitsetamise kuldajastul, 50-60-ndatel. Siis suitsetati ikka mehiselt, bussis, spordivõistlustel, teatris. Kellelgi polnud midagi vinguda, kellele ei meeldinud - alati oli õigus väljuda ruumist.
 
kohtusse! 01. september 2015, kl 21.14
Pöördu aga julgelt kohtusse,teemaalgataja! Mis pagana inimõiguste jalge alla tallamine see siin riigis olgu! Igaühel olgu õigus kõikjal suitsetada ja teisi mürgitada!
Ehk maksab riik sulle veel valurahagi!
 
IRW 02. september 2015, kl 21.15
Päris head trollid olete.

Kui pole trollid, siis lausidioodid. Võtke üks, jätke teine. :D
 
trololoo 03. september 2015, kl 10.58
Ma arvan ka, et diskrimineeritakse!
Mõelge mida laps peab tundma kui tal vanemad suitsetavad - räägitakse et see tapab, kahjustab teisi, teeb kopsud pigikäkiks.
Nagu seksuaalvähemusi, ruberoide, kaamlipoisse integreeritakse nii peaks ka suitsetajaid mitte demoniseerima. Näiteks "tapab aga suht aeglaselt"; "kahjustab kõrvalolijaid kuid mitte väga hullult"; "kopsud lähevad küll kuid funktsionaalsus enamasti säilib".
Sihtasutuse peaks lausa looma - kuna reklaamindus on suht kallis ja büroopinnad kesklinnas samuti siis mingi paar milli, võiks aastane eelarve ikka olla.
 
jajah 03. september 2015, kl 12.26
"kõik need tuhandete autode heitgaasid, no pole midagi hullemat, kui pidevas gaasipilves oma tervist hävitada." - just, väga õige ja juba sellepärast ei ole vaja veel omalt poolt tubakatossu sinna lisada :)

küsiks teema algatajalt - miks suitsetamine on suurem inimõigus, kui soov elada ilma tubakatossu sisse hingamata?

suudan muidugi suitsetajatest eemale astuda nt. bussi oodates ja ei seisa tigedalt põrnitsedes suitsupilves, aga mõni idioot ei suuda ju paigal seista, kuigi suitsetamine pidi ju rahustama, kõnnitakse ikka perroonil või bussipeatuses närviliselt edasi-tagasi. olen mitu korda sellistega sõnavahetusse sattunud, kui olen palunud neil suitsetades paigal seista ja teistega ka arvestada.
teine asi, mis kohutavalt häirib on see, et kuigi meil on bussipeatustes ja rongiperroonidel olemas spetsiaalsed prügikastid, mille kaanel on eraldi koht koni kustutamiseks, siis ei vaevuta neid kasutama, vaid visatakse konid lihtsalt sinnasamasse kõrvale maha ja sageli ei vaevuta neid isegi mitte kustutama, vaid jäetakse rahumeeli tossama.
 
inimõigus 03. september 2015, kl 18.47
Mõnele on arusaamatuks jäänud, mis asi on inimõigus.
Soovitan soojalt riigiteatajast üle lugeda põhiseadus, mis käsitleb ka pikalt inimõigusi.

Võin ette juba ära öelda, et suvalises kohas suitsetamisest seal pole sõnakestki :)
 
nii see ju on 03. september 2015, kl 18.54
aga põhivabaduste hulka liigitub ikkagi. minul põlise vangina on täiesti ükskõik, kas riik hakkab tulevikus mulle kompensatsiooni maksma selle eest, et piiras mu inimõigusi või põhivabadusi. peaasi, et papp tuleb. teie, lambad, maksate selle kinni.
 
preester huugo 03. september 2015, kl 19.30
Suits on köki möki võrreldes joodikutega
 
me 11. september 2015, kl 22.47
kõigepealt lõpetagu suitsetaja mittesuitsetaja diskrimineerine, siis ei diskrimineerita teda ka. Suitsetagu nii, et hais ja mürk ei imbu mitteuitsetajani, ja keegi ei ütle talle midagi.
 
:) 11. september 2015, kl 23.27
Oh, käisin just pikalt suures ja laias Euroopas. Hotellides on ka vannitubades tuhatoosid, kui oled suitsetajate sektoris. Liftide ees on jalal seisvad tuhatoosid, poole koridori peal samuti. Puhkeruumides on iga diivani ja tugitooli kõrval...
Ja tavalises tänavapildis on kõikjal suitsetajate alad koos piisava arvu prügikastidega (kustutamise ja konide jaoks eraldi osa), enamasti ka pargipinkide juures "torud" sigarettide jaoks. Ja nii vähemalt 10 riigis, kus pikemalt olin. On alad, kus suitsetamine on keelatud (poodide ukseesised jne), kohe kõrval on märkidega tähistatud suitsetamiskohad.
Mulle meeldis Egiptimaal - seisavad postid ca meetriste vahedega. Üleühe on peale kleebitud suitsetamist keelav märk, üleühe suitsetamiskoha märk. Tuhatoos kõrval. Kinnises hallis:)
 
eelmisele 12. september 2015, kl 09.39
Olen ka päris palju euroopas ringi rännanud, sinu kirjeldatut küll mitte kusagilt meelde/silma pole jäänud. Ei tea arvata, kus riikides selline meeletu suitsetamise promomine küll käib. Ja mitte aisaski hotellis ei näinud ma midagi sellist, mida sa kirjeldad. Aga kuna ma pole suitsetaja, siis ju ma ei märganud vannitoas ega puhkeruumides tuhatoose. Samuti ei küsitud mult mitte kusagil, kas ma suitsetan või mitte, et oleks pakutud üht või teist sektorit. Või tunnevad nad suitsetajad kohe lõhnast ära?
 
:) 12. september 2015, kl 12.09
eelmisele: juba bronnimisel küsitakse paljudes hotellides, millist tuba eelistatakse, kui selline valikuvõimalus majas on. Suurtes tihti on. Ka sisseregistreerudes on küsitud. Ise sattusin esimest korda sellisesse tiiba täiesti kogemata, kui jäi linnuke tegemata lahtrisse "eelistan mittesuitsetajate tuba".

Ja ei käi kuskil mingit promomist, lihtsalt on loodud võimalused teha suitsu viisakalt.
 
võimalused teha suitsu viisakalt? 13. september 2015, kl 09.13
No loomulikult tuleb suitsetada nii, et mitte teisi häirida ega mürgitada. Aga selleks peab võimaluse leidma mürgitaja ise, mitte ootama, et talle "tingimused luuakse". Teised tehku suitsunurki, teised astugu haisukotist eemale, teised sulgegu aknad, kui haiseja rõdule ilmub jne. Mis priviligeeritud klass see haisukott siis õieti on? Leidsid lolli harjumuse, siis leia ka võimalus seda harrastada teisi segamata! Varsti nõuavad ka onaneerijad, et neile selle harrastamiseks igal pool tingimused loodaks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!