Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Raha rikub suhteid
did_184450 24. august 2018, kl 19.06
Kasvasin väga vaestes oludes, aga lõpetasin hea kooli, sain 2 kõrgharidust, töötan ja elan välismaal. Nüüd kui Eestis vanu sõpru kohtan, eeldatakse, et pean kõigile kogu aeg välja tegema, suuri kingitusi tegema ja aitama sugulaste remonte kinni maksta jne. Avalikult julgetakse öelda - ta on kitsi - rääkimata faktist, et vaesena ei aidanud mind keegi. Ma ei palunud kunagi kellegi abi. Peamiselt ootavad sugulased nende lastele suuri kinke ja abi, siis sõbrad, kel endal raskusi. Avalikult kommenteeritakse, et mis sul viga, sul rikas mees ja hea töö. Miks sa shampanjat ei toonud, tule oma munade ja peekoniga hommikul külla, maksa meie piletid kinni, mul ei ole raha kaasas jne, see on pidev. Uuritakse, mis mu asjad maksavad. Kus ja kuidas raha kulub. Võrreldakse . Minu jaoks on see emotsionaalne välja pressimine. Teadlikult ei tunta huvi, kuidas läheb...Olen väga paljud suhted lõpetanud. Aga miks peab elu nii lahja olema? Nii madal ja mage?
 
......... 25. august 2018, kl 21.46
Need inimesed ei ole sõbrad ju.. loomulikult ujuvad raha lõhna peale välja, aga õnneks saab päris kiiresti selgeks, mida nad jahivad. Siis pole ka süümekaid neid pikalt saata..
 
Tüüp37 26. august 2018, kl 11.02
Saada nad kõik põrgu ja otsi endale päris sõbrad. ;)

Meie sõpruskonnas on (vähemalt osade sõprade vahel) deviisiks, et tõeliste sõprade vahel ei ole võlgu. Teenet ei küsita kergekäeliselt, alati makstakse esimesel võimalusel tagasi, aga kui läheb väga pahasti ning maksta ei jõuta, tuleb tähele panna, ehk on sõbra elus midagi väga korrast ära ja siis tuleb veel rohkem aidata, ka teised sõbrad appi võtta, kui ise ei suuda. Masu ajal juhtus paar korda meie sõpruskonnas nii, aga selle asemel, et söpru võla pärast hüljata, me läksime sel raskel ajal kõik üksteisele appi. Selleks sõbrad ju ongi!

Sõbrad ja suhted on tähtsad! Mitte raha.
 
seenemikk 26. august 2018, kl 16.07
On hea, kui suudad lähedasi aidata. Aga on üks väga suur mõttetera: "On suur kunst aidata inimest nii, et ta eneseväärikus ei kannataks."

Inimesed, kes eeldavad, et Sa pead neid aitama, ilmselt ei vääri Su abi. Aga hoia silmad lahti nende osas, kes seda ei eelda, aga abi vajavad.
 
huvitav 29. august 2018, kl 13.51
Ma lugesin sedasama teemat just täna kuskilt mujalt.... Maru tuttav tuleb ette. Fake teema?
 
Mitte Keegi 30. august 2018, kl 09.46
Ilmelik veidi pole või kui üks päev ühe ja teine päev teise sugulase juures külas oled ning kõigilt pidulauda ootad ja kõhu täis vitsutad nende raha eest, aga ise kunagi midagi ei vii?

Külla minnes võetakse veidi külakosti (võileivatort/kringel või veel parem ette helistada ja küsida, mida külakostiks tuua) ka kaasa ja lastele näksi ning täiskasvanutele shampa võiks vähemalt võtta (kui mitte Läti maksumärkidega viina).

Ilmselt oled juba kuulus võõra rahakoti najal muidusööja sugulaste hulgas niiet isegi ei vihjata seda enam, vaid öeldakse konkreetselt: "Tule oma muna ja peekoniga hommikul külla/Miks sa shampust ei toonud?" ja "kitsi".

Ma ütleks küll, et koi.Toimetatud 2 kord(a). Viimati Mitte Keegi 30.08.2018 10.27.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!