Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kuhu põgeneda Jõulude eest?
 
Depressioonis 07. detsember 2015, kl 15.20
Pojad suured, kodus üksi masendav, raha napib. Juba mõtlesin psühhoneurosse minna, seal laksatakse rohud sisse ja magadki nagu Lumekuninganna. SEE MIS KAUBANDUSES JUBA NÜÜD TOIMUB ON JU KOHUTAV. Ankde veel häid ideid.
 
:) 07. detsember 2015, kl 15.39
Kuna mind jõulunänn ei huvita, jätab kaubanduses toimuv täiesti külmaks. Jalutan lihtsalt mööda, ei mingit emotsiooni. Minul oma elu, jõulud mind ei sega kuidagi. Imelik oleks ju, kui iga tähtpäeva paiku endast välja läheksin - sõbrapäev, emadepäev, Jaanipäev, isadepäev, aastavahetus...
Teen endale mõnusa äraolemise, käin mõnel kirikukontserdil (need on ilusad ja odavad), korra teatris. Jõuluõhtul istun perega söögilaua taha, see päev ja paar järgmist on ikka ilusad pühad olnud. Mis enne seda toimub, sellest ei lase end segada.
 
päevad 07. detsember 2015, kl 16.11
sõbrapäev oka ju kohutav, kõik oma punaste sokolaadidega prassivad, mul iiveldas kui kolleeg õgis terve suure soksi ära, imal hais
 
jõuluvana:) 07. detsember 2015, kl 16.15
Võta deprssioon maha, näita kintsu, rinda...
Ära roni kohe lauale tantsima, ikka vilkasamisi.
Seda kõike võib teha kodus peegli ees häbenemata.
Loomulikult on meediakanalid vait, ainult sina esined.
 
õige eestlane 07. detsember 2015, kl 16.48
mulle ei meeldi jõulud, jaanipäev, üleüldse mingid vastikud pühad, matused, pulmad, sünnipäevad, tööpäevad, rääkimata siis veel puhkepäevadest. ainult palgapäev meeldib
 
ohh 07. detsember 2015, kl 17.23
te vaesed õnnetud,nii palju tühjast tüli!Mis siis veel tõeliste probleemidega teete,kohe kahju teist!
 
soovitus 07. detsember 2015, kl 17.37
Istu delfis ja inise siin, siis oled päästetud!
 
afadfssdgf 07. detsember 2015, kl 18.19
Kassad ei tööta ja sabad venivad poolde saali, eriti nädala teises pooles, depressiooniga sellel kindlasi mingit seost ei ole. Säti kodus olemine mõnusaks (lõhnad, küünlad, vannid, iluhooldus vmt) naudi rahu ja vaikust, huvitavat lugemist,
sinu panus lastele on antud ja nüüd tulevad nad ise toime, miks sa sellest rõõmu ei tunne, et nüüd on sul enda jaoks aega?
Hea une jaoks on käsimüügis melatoniin, magad korralikult välja ja deprekas ka nii palju ei kiusa.
Antidepressante kirjutab ka erearst, kui sa arvad, et midagi paremat süüa ei ole, hapukurgi söömine on ka kasulikum serooniini saamiseks.
 
kah vanem eit 07. detsember 2015, kl 21.18
Kaubandus ei peaks sulle eriti korda minema. Kuna sul lapsed suured, siis ilmselt ei ole ise ka enam esimesed nooruses ja kilisev-kolisev-vilistav-läikiv jõulunänn võiks juba täiesti ükskõikseks jätta. Liiatigi on sul neid vidinaid nagunii juba aastatega koju kogunenud. Aga jõulueelne linn (kui ikka linnas elad!)on küll vaatamiaväärsus -seal tasub jalutada ja jõulutulesid nautida küll. Raha ju ka ei küsita selle eest:) Eespool soovitatud kirikukonserdid on ju ka hea mõte. Mina elan Tartus - seal on paljud kontserdid täiesti tasuta.
Saan aru, et sind masendab jõulude ajal üksi olemine. Aga kas sul pole näiteks sõbrannasid, kes ka juba üksi jäänud ja kellega võib koos verivorsti süüa (ei ole kallis!), küünlasäras jõulukohvi juua, piparkooke krõbistada ja lihtsalt juttu ajada? Oleks ju tore õhtu, kui pole kusagile kiiret. Küümalde jaoks ehk ikka raha jätkub. Ei ole tarvis kingitusi - see ei olegi ju tegelikult jõulude mõte - ega ka kallist restoranimenüüd.Aga laua võib küll pidulikult katta. Selle poolest on ju vanematel inimestel lihtsam, et aja jooksul on kogunenud nii ilusaid nõusid kui ka laualinasid ja küünlajalgu.

Ma ise küll päris samas olukorras ei ole - elame mehega kahekesi ja laps välismaalt ka külla ei saa tulla. Nii et ka meil on sellised rahulikud kodused ja odavad jõulud. Otsin aga kapist olemasolevad linikud-küünlajalad-elektriküünlad lagedale, kuuse toome kindlasti ja ehime ära ka. Vaatame telekat, käime kesklinnas jõulupuud vaatamas ja lihtsalt ajame juttu.
Eelkõige ootan jõuludelt rahulikkust. Soovin ka sulle rahu hinge!
 
kah vanem eit 07. detsember 2015, kl 21.19
Ma kohe lausa kirjaoskamatu!
Kirikukontserdid ikka.
 
loll jutt 07. detsember 2015, kl 22.46
kuskohas on tartus midagi tasuta igal pool saakalid raha nõudmas
 
kogenu 07. detsember 2015, kl 22.47
tartu nn rohealad haisevad kusest ja ei tõmba jalutama
 
tartu 08. detsember 2015, kl 00.24
loll jutt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kuskohas on tartus midagi tasuta igal pool saakali
> d raha nõudmas

Sa uuri asja, kui tõesti huvi pakub. Jõuluajal on nii mõndagi tasuta või sümboolse hinna eest. Aastaid oleme väga kauneid kontserte kuulanud, täiesti tasuta.
 
kas jälle? 08. detsember 2015, kl 10.42
Küll on "saakalid", küll haiseb....
Lapsed jälle siin lahmimas või!
 
viia 08. detsember 2015, kl 11.22
Üksi on jõulude ajal veidi nukker jah, aga see ei pea olema masendav :). Üks võimalus on muidugi otsida ikka ja alati igast asjast põhjust masenduseks, teine võimalus on teha jõulude ajal väike kogus jõulutoitu, osta pudel veini ja kausike piparkooke, võtta üks hea "happy end" film. Sööd kõhu täis, vaatad mõnusat filmi ja leiad kuuse alt mõne kauaigatsetud kingitus. Valik on sinu :). Elu on tõesti liiga lühike, et igast asjast masendust otsida :).
 
vanem eit 08. detsember 2015, kl 12.36
kas mõne hea filmi vaatamine või muusika kuulamine ei aita, või kasvõi jõulusaadete vaatamine?

mida tahad teha jõulupühal, aru ma ei saa. jah, kelgutama või suusatama minna ei saa, aga ülejäänud naudingud? isegi niisama jalutada rahvarikkas kohas on ju tore küll.

keegi peab siis tulema ja sellise igavleva inimese oma hoole alla võtma ja mõtlema, kuidas tema tuju nüüd parandatud saaks kuna ise ta ei oska. no kesse tahab sellist jama omale kaela. kas sa ise tahaksid mõne sellisega koos aega veeta või?
 
jõulueit 08. detsember 2015, kl 13.12
Minul on jõulud lemmikaeg aastas ja tean veel nii mõndagi, kellel samuti.
Aga kui jõul ei meeldi, on ju täiesti võimalik sellest mööda vaadata. Käid sipsti toiduosakonnas ära, vaatad kodus selliseid kanaleid, kus jõulufilme pole, loed raamatut jne jne. Mina ei käi sagedasti kaubandusvõrgus ja kommertsosa sellest pühast läheb minust ilusasti mööda.
 
häid ideid ikka on 08. detsember 2015, kl 18.43
ära mine kaubanduskeskusesse, kus suured jõulurallid, osta vajalik toidukraam väiksemast poest, ole rahulikult kodus ja kutsu endale kedagi külla kui suhtlust vajad, mina ei vaja ja jõulurallil ei osale, kõik on suhtumise küsimus. Psühhiaatriahaiglas sind keegi jõulude pärast magama küll ei pane, siis pead juba sügavas depressioonis olema või suitsiidne, aga seda annab ka korraldada, kui ise seda soovid...
 
-.- 08. detsember 2015, kl 20.02
Kui kodus on üksi masendav, siis võib alati ju heategevuses kaasa lüüa. Näiteks mine paku kirikusse või supikööki end appi. Loomaaias käivad inimesed pidevalt abiks. Jne. See peaks igati meeleolu parandama kui saad ennast kasulikuna tunda.
 
Habib 08. detsember 2015, kl 21.16
Kui tähendab, et raha napib ehk kui vähe seda siis on? 200-300 euri ajad kokku?
Ma käisin eelmine aasta jõulude ajal Ukrainas. Viisat pole sinna vaja ja liinibussiga saab ka. Slaavlaste jõulud on kaks nädalat hiljem.
Mingitest jõuludest polnud haisugi, panime niisama tina ning käisime lõbusate tüdrukute juures. Kõik on odav nagu vesi, öömaja pakkuvaid kuulutusi on kõik laternapostid täis.
Kui ära tulime, hakati alles mingeid jõuluettevalmistusi tegema, need on kalendris peale uut aastat. Ähvardasime veel jõulutaadile jalaga munadesse panna kui üks "Püha öö" kääksatus kuskilt peaks kostuma enne kui läind oleme.
Väga mõnus oli. Mine ka ja ära kuula seda penskarite loba siin.
 
jõuluta 09. detsember 2015, kl 08.52
ma 50+ vanuses, jõuludest tundsin rõõmu siis kui neist veel rääkidagi ei tohtinud ja siis kui oma laps veel väike oli, sai "punaseid" lasteaednikke ärritada- et õige on ikka jõulud ja mitte näärid jne.
Paar korda käisin salaja kirikus ka- no miks seda keelatakse, oli ju vaja teada, aga aru ei saanudki. Hiljem pole pühade ajal sinna enam läinud- pole vaja poosetada, kui ikka ise ei usu, siis las see pidu jääb usklikele.
pereinimesena ma vahel ikkagi tundsin jõulude ajal mingit igatsust ja üksindust- pigem igatsesin taga lapsepõlve jõule.
Nüüd olen juba aastaid üksi elanud, mees surnud, laps elab välismaal. Uskude mind, see on parim asi- käin enne jõule mööda suuri kaubakeskusi, vaatan hulle ostlejaid ja naudin, et ise ei pea isegi mõtlema mingitele kinkidele. ma ei tee kellelegi ühtegi kinki (no endale ikka teen) ja ise neid ei saa ja ei oota ka. Ma ei vaarita mingeid pühadepraade, teen seda mida ise heaks arvan. Ma oskan endale üksi oma kodus olles ikka tegevust leida.
minu elukogemus ütleb- üksiku inimese jõuluaeg on väga mõnus, ei mingit stressi ega liigset priiskamist kinkide ja söögiga. Nautige seda vaba aega ja ärge laske ennast häirida sellest ühiskondlikust plämast, et jõulud on perepühad ja koos olemise aeg.
 
lits 09. detsember 2015, kl 10.04
mihuke hull jutt, üksindus on nii kohutav
 
Habib 09. detsember 2015, kl 19.15
Litsi üksindus võib muidugi kohutav olla. Oma paar aastat tagasi, ilgelt külm oli igatahes, vaatasin voodi.ee-st ühe Lasnamäe litsi kuulutuse. Ma olen sel rubriigil ikka silma peal hoidnud, et võib- olla tuuakse uut liha letti. Tavaliselt ei tooda vaid tüdrukud muudavad ainult nimesid ning juuksevärvi.

Sel jõuluõhtul otsisin jah ühe kuulutuse, mida seal iga päev uuendatakse ning omanik on juba viimased 5 aastat 42 aastane olnud.
Võtsin poest shampuse, pistsin põue ja panin jooksuga läbi hangede, sest otse maja ees parkida ei saanud.
Kui sisse astusin, küsiti õudusega, et mis mul põues on? Ma ei tea mis ta arvas - et telliskivi või kirves ilmselt.
Ütlesin et shampus ja häid jõule. Oh seda rõõmu, mis vanakese silmist vastu säras. Ma kadusin sama kiiresti kui olin tulnud, sellistel hetkedel pole mõtet sentimentaalseks minna.
 
viia 10. detsember 2015, kl 11.44
See oli hea idee jõulude ajal ennast kuhugi heategevusse appi pakkuda, sul on tegevust ja lisaks saad veel kellelgi väga vajalik olla. See on veidi koomiline küll, et inimesed ihalevad väga vabadust ja sõltumatust, aga ühel hetkel saabub suur masendus tõdemusega, et " mind ei ole enam kellelegi vaja ". Sina Habib oled üks naljavend, eks sind hakkab ka juba see "lõbus" elu ära tüütama, kaua sa ikka nende odavate bussireiside ja kurnatud korteri-tüdrukute najal lohtust otsimas käid. Võib-olla paned seekord oma parima särgi selga, nõelud augulised sokid kinni, ostad rohkem kui 2 EUR-i maksva vahuveini ja lähed teemaalgatajale hoopis Jõulumeest tegema?
 
küsimused järele mõtlemiseks 11. detsember 2015, kl 11.05
MILLE eest sa tegelikult siis põgeneda tahad?
MIS sind siis tegelikult nende jõulude juures hirmutab/pahandab?
 
kana 13. detsember 2015, kl 14.47
kõik on mõtlemises kinni, kes tahab hüsteeriliselt šopata, kes hüsteeriliselt jõulude eest põgeneda, kes vaikust ja rahu nautida, kes vennasvabariigis läbustada - isiklik valik.
minule meeldib ema juurde pidulikule teise püha õhtusöögile sõita, sugulastega kokku saada, kingitusi teha, ema tehtud häid sööke nautida armsate inimestega suhelda. vahel oleme olnud maal oma paksus metsas asuvas talus, teinud ahjupraadi, viinud lindudele loomadele metsa süüa ja ehtinud seal küünaldega jõulupuu. kaasas termosega hõõgvein ja pähklid.
teinekord oleme jälle kodus kapsaid ja verivorsti smoorinud ise metsas kuuse tonud ja selle vanaema pärandatud ehetega kaunistanud. sinna juurde palju küünlaid, küdev kamin ja kodusoojus.
vahel oleme tütreperel külas käinud ja koos kirikukontserdile läinud.
kõik on tore olnud, aga ma pole ka eriti viril ega negatiivne inimene.
 
Teadja 14. detsember 2015, kl 09.18
soovitus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Istu delfis ja inise siin, siis oled päästetud!


Eriti soovitan keskenduda peeseksile, nii delfis kui päriselus. Siis unustad kõik muu!
 
jõule pabulane 14. detsember 2015, kl 13.10
Mina ettenägeliku inimesena ehitasin omale punkri, maa alla muidugi! Seega veedan jõulu aja seal, tulgu või zombie-apokalüpsis, mina seat välja ei tule :))
 
lihtne 14. detsember 2015, kl 14.02
Loogiline oleks sõita sinna, kus jõule ei peeta. Mõnda konservatiivsesse islamiriiki ilmselgelt.
 
kas see on üks ja seesama? 14. detsember 2015, kl 14.31
...SEE MIS KAUBANDUSES JUBA NÜÜD TOIMUB ON JU KOHUTAV...

Egas jõulud tähenda kaubandust!Egas jõule ometi poodides tähistata!
Rahulikult saab jõulude ajal elada ka ilma metsiku šoppamiseta. Paistab, et teemaalgataja kõige suurem depressioonitekitaja ongi see, et ei saa rahapuudusel kauplustes möllata.
Ja kui on saadud üle elada päevad enne jõule ja saadakse ilmselt ka pärast jõule, siis mis imeelukad need jõulupäevad siis on, et neid ei suudeta üle elada?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!