Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Paneb mõtlema
 
Mina2 13. jaanuar 2016, kl 23.51
Kuidas käituda lähedase inimesega, kes tunneb ennast hästi vaid siis kui minu meeleolu on totaalses madalseisus? Olen märganud ka, et siis kui minul on hea tuju, hakatakse midagi välja mõtlema, selleks et ma ennast jälle kehvemini tunneksin. Käibki selline manipuleerimine minumeelest. Aga kuna tegu lähedasega, kellest hoolin, siis ei oska kuidagi käituda. Samas sageli on seetõttu tunne, et tahan temaga võimalikult vähe suhelda. Mõistsin mõned aastad tagasi, et sedasi on minuga kogu elu käitutud ja see tegi haiget. Minu enesehinnang on sellest palju kannatada saanud.
 
kaine mõistus võta appi 14. jaanuar 2016, kl 00.01
Tuleb rääkida temaga nelja silma all ja öelda mida sa tunned jne. Võib-olla ta siis hakkab ennast rohkem kontrollima. See võib olla tal halb sisseõpitud harjumus, mida tal tuleb hakata muutma, küsimus on selles kas ta on sellest huvitatud ja kas ta tahab seda teha. Kui mitte, siis pead hakkama juba edasi mõtlema kas väldid teda või kannatad välja või lihtsalt ei ava ennast, vaid võtad teatud teadliku hoiaku, et ei allu manipulatsioonile ja ei lase enda tuju alla tõmmata - lihtsalt eirad tema katsetusi. Nii ei saa ta oma "tuju tõsta" sinu arvelt.
 
Läbinägija 14. jaanuar 2016, kl 00.05
Energiavampiir.
Mul ema selline..jumal tänatud, et ühes linnas ei ela.
 
artist 14. jaanuar 2016, kl 00.45
Ema andis sulle elu. Jumal ei täna, et erinevates linnades elate.
 
kaasamõtleja 14. jaanuar 2016, kl 07.01
Üks minu vanematest käitub sageli sarnaselt ja see on kurb. Aastakümneid kestnud lõputu negativistlik irisemine. Tema keerab oma tujurikkumise enamasti kiuslikult vastupidiseks, nii et selleks pahaks inimeseks jään ikka ja jälle justkui mina. Vahel tundub see lausa patoloogiline, aga võib-olla on lihtsalt mingi imelik võimukas kius. (Viimast, st sihilikku õelutsevat kiusu ja manipuleerimist ei tahaks oma vanemast siiski kuidagi uskuda.) Üldiselt hoian oma vaimse tasakaalu huvides temast eemale.
 
kullerkupp 14. jaanuar 2016, kl 10.52
sul poleks tema meeleolu ja tegemisi niiväga vaja jälgida. tegele oma tunnetega. mõtle, miks hakkad taolises olukorras end kehvemini tundma. see ei ole tema pärast. niisugust asja nagu vampiirlus pole olemas, iga inimene tekitab vastavad tunded omale ise olenevalt sellest kuidas ta millessegi suhtub
 
Ülla-ülla 14. jaanuar 2016, kl 10.53
Jah, selliseid inimesi on. Mul oli eelmises töökohas selline ülemus. Too läks kohe lausa särama, kui keegi õnnetu oli ja millegi suurema häda üle kurtis. Ja kui kõik olid normaalses tujus, oli tema kui äikesepilv, kuni sai kellelegi "ära panna" ja see ohver siis avalikult õnnetu oli, ükskõik, kas oli siis "ärapanemiseks" põhjust või ei.
(firma kaadrivoolavus oli umbes 60-75% aastas, mina pidasin vastu 3,5 aastat)

Energiavampiir on suht-koht õige sõna selle kohta.

Sellist inimest ei paranda, miski rääkimine siin ei aita. See pole tema poolt teadlikult ega mõistusega tehtav asi, see on suuremas osas alateadlik tegevus. Võimuiha ja enese kehtestamine. Võid seda ka õeluseks nimetada. Ei loe, et tegemist on näiteks enda vanemaga, sest sellised negatiivsed vajadused on tugevamad kui miski emaarmastus või muud positiivsed tunded.

Siin ei aita muu kui lahkuminek, eraldi elama kolimine ja edaspidi mitte suhtlemine. Loomulikult võid siis hiljem kuulda siunamist ja halamist, et "nurjatu tänamatu plika, ta ei saa aru, kui palju mina tema heaks tegin" ja muud sihukest. Seda ei maksa tähele panna. Sinu enda vaimne tervis on tähtsam kui tema oma. Sinu enda vaimne tervis peab olema sulle tähtsam kui tema oma. Sina ei pea tema õelust toitma ja tema võimuiha üleval hoidma.
Seletada ja südamlikult rääkida võid siis sugulastele, keda ta sinu kui halva ja hoolimatu inimese vastu üles ässitab. Nemad on ehk teisest puust ja saavad aru.
 
jõmm 14. jaanuar 2016, kl 23.26
Jalaga näkku kaks korda päevas. Vajadusel küünarnukiga lisada kolmas ning neljas pauk. Toimib!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!