Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kotka 1 ja Paldiski mnt 75 on palju kortereid müügis.
 
natasja 28. juuni 2011, kl 00.51
Hakkas huvitama, et, miks kõik korraga kortereid müüma hakkasid nendes majades?
 
vastus 28. juuni 2011, kl 02.36
Paldiski mnt 75 on 16 kuulutust. Palju jah. Aga kas see pole mitte ühiselamu? Väiksed kööktoad? No kes tahaks sellises pugerikus elada? Mõned on muidugi ka suuremad. Kehv asukoht, kriminaalne elanikkond..
 
Hah 28. juuni 2011, kl 08.09
Mina tahan pugerikus elada. Ma ei kavatsegi ennast lolliks pappida täpselt samasuguse kuid suurema pugeriku eest (nimetatakse siis korteriks). Ja osta on hetkel odavam kui üürida.
 
teada ju 28. juuni 2011, kl 12.03
Inimesed, kes kunagi kortereid kokku ostsid, et pärast kasu saada, on nüüd omadega pees, eks nüüd müüaksegi, kuna ei jaksa ju mitme kodu kommunaale enam maksta.
Ja teiseks - rahvas ju nüüd rahatu, eks müüvad, mis veel leidub.
Kolmandaks, vaevalt, et keegi neid osta tahab, need on mõlemad üsna kehvad asukohad. Vanad majad, torud ja kõik muu on läbi, keegi ei osta, tahetakse ikka uude majja ja kena vaadet, kesklinna lähedust.
 
huvitav 28. juuni 2011, kl 12.37
Kotka 1 (Kristiine) pole siis tänapäeval enam piisavalt kesklinna lähedal?
 
kotkas 28. juuni 2011, kl 14.04
Kotka 1 on ju täiesti raudtee juures, eks see kolin tüütab ära.
 
elle 28. juuni 2011, kl 14.54
Minu pojal on korter Kotka 1-s ja ta on asukohaga väga rahul: Kristiine keskus, turg ja suur ühistranspordi liiklussõlm lähedal, hea käia koolis, poes, kesklinnas. Vähemalt mitteraudteepoolste akendega korterites pole küll mingit raudteemüra kuulda ja mis suurt müra elektrirong ikka teeb.Kotka 1 kõrval on uus maja, mis on raudteele lähemal, ja kus ometi korterid kõik ära ostetud. Kotka 1-s on katus parandatud ja ka torusid vahetatud, toimiv ühistu on olemas. Kurvaks teeb ainult koridoride olukord, mis on räämas ja pidev välisukse lõhkumine. Mis parata, 180 korteri omaniku /üürniku hulgas on paraku selliseid, kellele ükski hammas ei hakka.
 
;DDDD 28. juuni 2011, kl 15.48
jah, ise oleks ka kunagi selle õnnetuse õnge kukkunud;D
õnneks tuli tuttava õigel hetkel aru pähe panema..no 12ruutu kööktuba:O)
magad siis kas pea või jalad kraanikausis;D
olen väga õnnelik, et ei teinud seda rumalat sammu, sest sattusin raskustesse..aga nüüd elan lasnamäel ühetoalises ja omadega jkuba päris heak järjel, niiet ärge tehke hetkeajendil või raskustesse sattudes rumalusi...
 
küsimus 28. juuni 2011, kl 16.52
Palju need kööktoad seal maksavad?

to elle
Kas ühikates elab palju korralikke inimesi? Olen plaaninud Tallinnas endale elamise hankida, raha oleks ilmselt ühikatoa jaoks olemas, kuid ei julge, sest olen kuulnud, et ühikad on üks narkarite ja pättide pesa. See et tuba väike on, mind ei häiri, aga seda et keegi ülepäeva mu toa lagedaks varastab, kardan küll.
 
paldiski75 eksüürnik 28. juuni 2011, kl 17.17
Täitsa talutav ühikas, meie korrusel oli näiteks korisoriuks kinni. Trepikoda oli muidugi õudus kuubis. Ei mäleta et mingit möllu oleks kuulda olnud, mis elamist-magamist seganud oleks erinevalt Lasna korterist, mida hiljem üürisime. All istus mingi kahtlane aga sõbralik kontingent. Meil oli kaks tuba kokku ehitatud, hoovi poole, täitsa ok oli. Prussakad olid algsuses, aga lasime teha tõrje, ja enam neid ei näinud oma sealoleku aja jooksul.
Üle tee mets ja oli stromka lähedal.
Vahepeal olid ju need ühikatoad odavad, eks siis osteti neid. Tuttav ostis ka, ja hiljem müüs mitu korda kallimalt maha ja sai korteri ostmiseks sissemakse raha.
 
naine 28. juuni 2011, kl 18.45
Jagage veel kogemusi üürnikud ja tuttavad.
 
Lembe 28. juuni 2011, kl 19.42
Mina elan Koplis, renoveeritud ühikas: sansüsteem, küttesüsteem, elekter on kõik uued. Tuba on 16m2 ja mulle on sellest küll ja veel. Ostsin, sest töötan hooajaliselt (laeval) ja suuremaks pinnaks Tallinnas pole põhjust. Pealegi - üüri maksaks sama palju kui kuumaks pangale ning mingit hotelli ei peaks mu rahakott vastu. Nüüd saavad ehk vennalapsed tudengiajaks oma pinna kui ma pinsile jään. Ehk aitavad vanamutti selle eest :D
Naabrid on penskarid, noored armunud või siis sellised, kes ise korterites ei ela. Joodikuid ja asokaid ei ole, sest maja oli renoveerimise hetkel tühi ja arendaja käes. Välisuks lukus. KÜ-l palgal koristaja. Lähedal park, pood ja ühistransa peatus. Üldiselt on tunne nagu tipi ühikas, vaid wc on igaühel oma.
Lugesin läbi ja jube kiidujutt tuli. No tegelikult on ikka kitsas, sest ruum on väike aga ma olen vähenõudlik.
 
Sõle18 28. juuni 2011, kl 20.07
Ostsin ka ühikasse korteri, sest odav oli. Kaks ühikatuba oli kokku ehitatud 33-ruuduseks korteriks. Remontisin selle küll ilusaks pesakeseks, aga elamine seal oli ikkagi ebameeldiv: räpased koridorid, kahtlane kontingent, kes hängis pidevalt trepikojas, suitsetas ja sülitas seal, öösiti räusati. Üldse kogu elu käis neil seal koridoris: lapsed mängisid ja sõitsid rattaga edasi-tagasi, nurgas istusid noored ja jõid kahtlast ollust. Kiirabi ja politsei olid sagedased külalised. Kaks aastat kannatasin, siis müüsin korteri ära.
 
harige rumalat:) 28. juuni 2011, kl 20.38
Sry, esimest korda kuulen sellistest ühikatest. Mis need endast kujutavad? Nagu tudengitele mõeldud ühikad, kuid erastatud? Ja siis on igal ühel oma tuba ja wc (sain ühe jutust nii aru), aga kuidas on lood köögi ja dušširuumiga?
 
smaili 28. juuni 2011, kl 20.47
sellistes dushiruumi pole.... kööginurga võid omale ise sisse seada. "korterisse" siis...
 
Lembe 28. juuni 2011, kl 21.36
to harige rumalat:)
Laevaga oled sõitnud? Nn turistiklassi kajutis Rootsi? Vat selline aknaga ja duširuum/wc-ga asi nagu kajut on see ühikatuba ka :D
Ainult sa tohid seal ise remonti teha ja kööginurga sisse ehitada :D
 
kunagi 28. juuni 2011, kl 22.14
Elasime kunagi Spordis, jube asukoht, ostsime uue korteri, kesklinna, suure ja ikka korralikus majas. Kotka 1-s ei soovitaks küll kodu osta kellegile. Üldse need vanad ühikad on kohutavad, ja see Endla ringtee on ikka jube koht ka,mulle küll ei meeldiks. Seda Paldiski 75 küll ei tea, kuhu see jääb, hullari juurde või Harku järve äärde, see viimane on ka väga jube koht ja majad hullud, poja sõber üüris seal koretrit, mõned aastad tagasi, muljed üsna masendavad. Kui ikka pealinna kodu osta tahate, siis mõelge enne 100 korda, uurige kõike, mis seondub KÜ-ga...jne.
 
Käidud 28. juuni 2011, kl 22.29
Ükski neist ei ole enamühikas.Need olid kunagi ühikad aga nüüd on korterelamud.Korterid lihtsalt on pisikesed :)

Sõle 18 majast hoiaksin eemale, sinna ei läheks tasuta ka elama.

Kui valida Kotka ja Paldiski mnt omavahel siis võtaksin viimase, tundub, et see ei ole nii hull, kuiKotka oma.
Sina, kes hoiatad, et vaadake kuhu kodu soetada siis 16 m2 keegi endale ju eluks ajaks ei soeta. Samas mingi väikse summa eest esimeseks elukohaks võiks ostaküll. Hiljem saab kasutada lisatagatisena või välja üürida. Ja kui niii väike korter siis juba parem kesklinnale lähemal. Mingi mugavus ju peab olema.
Elektrirong ehk ei tee suurt müra, kuid öised kaubarongid teevad. Iseasi, kas need Kotka lähedalt mööduvad.

Endal ka kunagi oli 16 m2 aga kaugemal kesklinnast. Müüsin maha ja sain praeguse kodu sissemaksu sealt.
 
hmm 28. juuni 2011, kl 23.04
Just hakkasin ka uurima ja veel lisaks Pallasti 33, kuidas sellega kogemused on?
 
ekm 28. juuni 2011, kl 23.24
Paldiski mnt 75 on maja, millesse isegi sisse pole vaja vaadata, majaesine ütleb antud elamu kurvadest pooltest üsna palju. Kontingent, keda igapäevaselt pea et iga kell näha võib ei ole sugugi sõbralik. Maja miinusteks on veel maja ainukeses sissepääsus asuv alkoholi ja odekaga kauplev kauplus, mis peale kohalike joodikute meelitab ümberkaudseid parmaate. Niipalju kui mina olen kuulnud , siis on koridorides tihtilugu probleeme kodututega ja kohalike parmudega, kes elanike uksetaga end täis lasknud ja siis magama keeranud.
Elamiskulud pidavat ka selles majas väga kõrged olema.
 
Käidud 28. juuni 2011, kl 23.33
Pallasti 33, Pae 25 on minu jaoks ka halvas nimekirjas. Paistab, et ka Paldiski mnt 75 on kellegi jaoks. Samas võiks sinna veel lisada Puhangu 8 ja kindlasti on neid veel, hmm Vilde teel vist üks.

usun, et peaksid ehk need ise läbi käima.
On veel Sõpruse pst 3 (vist)
Akadeemia tee omad on korda tehtud!
 
vastus 28. juuni 2011, kl 23.34
to hmm (jt.)

Ühiselamu on ühiselamu. Kunagised elanikud said oma korteripugeriku kollaste kaartide eest ära erastada. Nüüd pole selle "korteriga" enam midagi peale hakata, sest elada seal on võimatu (kui just ise pole narkar ja ei harrasta igal ööl verist kaklust), ruumi pole, ja halb kuulsus on neil majadel niikuinii.

OSTA sellisesse majja korterit on küll ülim lollus! See võtab veel 20-30 aastat aega, et praegused kriminaalsete kalduvustega elanikud ära sureksid ja ükskord ometi korralikud inimesed asemele tuleksid. Ainult et korralikud inimesed ei julge ka 20-30 aasta pärast sinna minna, sest ega selliste majade halb kuulsus nii kiirelt kuskile ei kao...

Mõnedes majades on osa kortereid ka n.ö. sotsiaalmajutusüksusena arvel, s.t. et linnaosavalitsused annavad nendele kodanikele kasutada, kellel mitte kuskil elada pole.
 
Võimalus 29. juuni 2011, kl 08.15
Kopli 81 on veel üks.
 
Elan paldiski mnt 75. 16. juuli 2011, kl 18.13
Sattusin sinna, kuna väga kiiresti oli korterit vaja ja odavalt. Olen sees elanud umbes kuu aega. Maja ees on küll vahel vene rahvusest u. 50-60 aastased, kes õlut libistavad aga kui ise nendega suhtlema ei lähe, siis ei tule nemad ka sinuga. Siiamaani mingeid prussakaid kuskilt leidnud ei ole, nagu siin enne mainiti, et neid on. Koridoris pole keegi maganud veel siiamaani ja loodan, et sellist asja ei juhtu ka. Pigem vaatan, et majja kolib päris palju noori. Kahe nädala jooksul olen näinud sisse kolimas kolme korterisse noori. Võib-olla on asi ka uue õppeaasta lähenemises, aga ikkagi. Päris palju korralikke noori on. Ainult teatud punt venelasi, kes vahel maja ees joovad, jätavad majast kahtlase mulje esmapilgul. Olgu koridorid on seal tõesti pimedad ja natuke kahtlased, aga selle elab üle, kuna mina pole veel kedagi kuskil magamas näinud vms. No kokkuvõtteks ütleks, et kes vajab ajutist pinda kus soodsalt elada, siis paldiski mnt 75 on okei. Sama rahulik on seal elada kui Mustamäel kortermajas, kus ma ka elanud olen. Selle maja puhul vb oli seal varem mingi jama, et halb maine on, aga praegu paistab kõik korras olevat.
 
Vilde 96 kunagine üürnik 18. juuli 2011, kl 13.21
Sai kunagi elatud umbes aasta Vilde 96 "ühikas," ligikaudu 5 aastat tagasi sai sealt välja kolitud. Olin noor ja raha polnud suurema korteri üürimiseks. Elasin siis 12- ruutmeetrises toas. Toa väiksus ei häirinudki, see oli remonditud ja puhas, kõik elamiseks vajalik oli olemas - pisike kööginurk 2 rauaga elektripliidiga, külmikuga ja kraanikausiga; duširuum WC-poti ja elektriboileri ja pisikese vanni/dušiga. Tuppa mahtus täpselt riidenagi, üks keskmine kapp, diivanvoodi ja söögilaud koos toolidega.

Muud asjad olid pigem probleemiks. Esiteks, prussakad. Ükskõik kui palju oma toas tõrjet ei teinud, nad tulid koridorist tagasi. Räämas koridorid, mida viimati remonditi ilmselt kunagi 60-ndatel - elektrijuhtmed seina peal rippumas (jumal seda teab, kas nõuetekohaselt paigaldatud või kellegi vooluvarga poolt tõmmatud), seinad kas luitunud/kooruvad või tahmased, põrandal poolmädanevad lauad, mida koristaja igal hommikul märja lapiga nühkis. Aeg-ajalt elektrikatkestused, ilmselt olid kilbid mitte tänapäeva nõuetele vastavad. Oli igait korralikke, rahumeelseid elanikke - keskealisi prouasid, kes ilmselt üksi jäänud ja lapsed olid ostnud väikese korteri ning ise kolinud ema omasse; pensionäre, kes olid vaiksed ja rahulikud; üksikuid meesterahvaid. Üks naabrimees oli igati muhe ja tervitas, kui koridoris vastu tuli.

Aga samas osa kontingenti oli ikka tõesti "huvitav" - aeg-ajalt keegi süstis kuskil; mõni elanik arvas, et kui oma prügikoti viskad ukse taha koridori, küll siis koristaja ära viib, alla prügikasti juurde liiga pikk tee. Koridorinurkades ülepäeviti ilmselgelt uriinihaisused loigukesed. Maja ees õlle lobistavat valjuhäälsed noored vene mehed, kes aeg-ajalt kommenteerisid sind, kui mööda läksid. Politseid oli näha päris tihti, julgeks öelda, et kord nädalas kindlasti. Nägin ka magavat kodutut koridorinurgas. Igatahes mul kui üksikul noorel naisterahval oli mõnikord päris kõhe tunne koju minna ja rahunesin alles siis, kui oma toas ja uks lukus. Samas, sissemurdmisi ei olnud selle aja jooksul.

Nii et jah. Vähenõudlikule inimesele ilmselt sobib, aga minig lust ja lillepidu see elu ka pole.
 
kaaluja 23. oktoober 2011, kl 19.17
Paldski mnt 75 majas on probleemiks see, et välisuksed ei käi lukku ja sellest ka kodutud ja muud koridoridesse eksinud. muidu ei oleks selles majas erilise probleeme. ühistu nähtavasti ei ole mingil põhjusel huvitatud välisuksele luku hankimisest. see on "pärani" isegi terve öö.

mida te arvate kopli 100b ja kopli 81 ühikatest? 100b-s on ilmselt koridore remonditud, aga kuidas muidu?
81 oli arendajal remondis ja ilmselt uusi asukaid rohkem? kas kahtlast kontingenti vähem kui mujal.
 
ekm 23. oktoober 2011, kl 20.44
kas kahtlast kontingenti vähem kui mujal.
------------------------------------------
kui on soovi kahtlase kontingendiga kohtuda, siis kuu viies kuupäev ja mõni päev edasi oleks soovitav neid endisi ühikatüüpi majasid külastada
 
kaaluja 23. oktoober 2011, kl 20.54
jah, eks ta ole..:(
kopli 81 puhul on lootus, et osa majaelanikest vahetus renoveerimise järel ja äkki majas uued, korralikumad inimesed. seal hulk tube müügis ja päris asotsiaalid ja narkomaanid ei osta..
kas keegi teab kuidas olukord on seal?
 
doltse kabaana 23. oktoober 2011, kl 22.01
Ühikasse tuba ostes võid vähemalt ette arvestada ja karta lärmakaid naabreid, aga mina ostsin buumiaja harjal endale väga ilusa korteri Tallinna kesklinna, renoveeritud eestiaegsesse majja ja ei taibanud isegi mitte mõelda või veel vähem küsida, kas selles majas linna üüripindu on. Ja oli ikka, jumaluke. Mind õnnistati lausa kahe komplekti naabritega linna pinnalt. Ühes elab selline vene joodik-pätt-platnoi, et issand halasta. Ma ei kujuta ette, kas minu korteri eelmine omanik pani selle joodiku kloroformiga magama ajaks, kui mina oma ostumõttega vaatamas käisin või mis? Igatahes ei ole meie majas rahu ja Tallinna linn ei aevasta ka rahva kebuste peale. Õnneks on see joodik aeg-ajalt kinni istumas, siis saab vaikust.
 
F. 24. oktoober 2011, kl 15.39
Ühikatüüpi majade nn. korterid on ju väga heaks esimeseks elupinnaks! Kuigi kõik oleneb muidugi konkreetsest majast ja eriti ka asukohast! Ise olen elanud terve ülikooli aja ühes taolises majas (Tartus) ja super-head mälestused. Pea olematud kommunaalkulud ning asukoht kesklinnas kompenseerisid kõik miinused. Rääkimata sellest, et hiljem polnud probleemi müümisega ja sain sissepandud raha mitmekordselt tagasi.
Suurus ei olnud tõesti mingi probleem (11 ruutu), kõik eluksvajaminev mahtus ilusti ära. Pesakest sinna jah muidugi ei punuks ja peret ei looks, aga ülikooli ajal elamiseks või kui ainult aeg-ajalt vaja kohta, kus lihtsalt ööbida, on täiesti ideaalne. Koridor oli eriti alguses tõesti paras õudukas, aga meie majas see olukord muutus ikkagi paremuse poole. Naabrite lärmamist ei mäleta, toad olid nii pisikesed, et ega seal mingeid väga suuri pidusid korraldada ei saanudki.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!