Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Miks ei lähe eesti poisid sõjaväkke?
 
anne the dirty one 06. jaanuar 2008, kl 23.10
õigemini tahan ma küsida, miks võetakse sõjaväkke nt ülikoolis õppivaid inimesi, samas meie kohalikud kuulsused pääsevad kergelt ära - Kasearu on ainuke, kes läks, samas Tanel Padar ei ole sõjaväes käinud.
 
?? 06. jaanuar 2008, kl 23.32
No mida sihuke hädapätakas nagu Padar seal sõjaväes teeks? Hakkaks nutma juba esimesel õhtul.
Eks sõjavägi vajab ikka ajudega inimesi, sellepärast kõiki ei võetagi. Kuulsus iseenesest arunatukest juurde ei anna.
 
- 06. jaanuar 2008, kl 23.42
samas mis seal teha ka. kui tahad ülikoolis käia ja mingi haridus kätte saada siis niisama metsa mängima minna pole ju mõtet. minu tuttvusringkonnas on väga palju erinevaid inimesi(kusjuures ka bedwettersi poisse tunnen, koolivennad olnud jne) nii ülikoolides käijad kui neid kes lihtsalt tööl käivad ja muude asjade tegelevad. enamus tunnistavad et no kui tuleks sõda või muu probleem siis mõtlemata ühineks ikka rindega aga niisama hetkel hariduse ja ka laste arvelt ei hakka minema trenni tegema ja metsa mängima.
 
klu kluk 06. jaanuar 2008, kl 23.51
eks neid mõtlemata rindega ühinejaid ole ka vaja. kahurilihaks. selleks, et need, kes sõdida oskavad, ellu jääksid ja riiki kaitseksid.
 
arvutaja 07. jaanuar 2008, kl 00.28
No mõtle ja arvuta: praeguste suurearvuliste aastakäikude seas on u 12-13 000 noormeest (19 a. tagasi sündis 25 000 last). Aga ajateenistusse võetakse aastas u 2 500 noormeest...
Mõikad?
 
heh 07. jaanuar 2008, kl 01.23
mu pealtnäha täiesti terve vend tunnistati ka sõjaväekõlbmatuks mingi imeliku vea tõttu. ta ei saanudki päris täpselt aru, miks teda ei võetud. ei hakanud torkima ka, äkki ikka võetakse.
 
tige 07. jaanuar 2008, kl 01.50
Need, kes sõjaväest eemale hiilivad, on sitad mehed! Ei suuda veidi karmimat elu eluda. Hädapätakad, häbiplekid! Haridus, karjäär..millest te räägite? Mõni kuu ette või taha, saavad ju ka hiljem oma hariduse ja karjääri kätte. Fuhh!
 
poisipiss 07. jaanuar 2008, kl 06.14
miks ei lähe? ma arvan, et see on aja raiskamine. mide teeb tänapäeva sõjavägi jalaväega? vaja on spetsialiseerunud lendureid/kapteneid/it-mehi jne.
hetkel on olukord selline, et venemaa teeks eesti enda sõjalennukitega vähem kui 24 tunniga maatasa rääkimata siis tuumapommidest. ja miks ma peaksin raiskama 8 kuud sõjaväes - kui seda üldse nii nimetada saab, selle asemel, et teha tööd, iseseisvalt trenni, luua pere...
 
õuje 07. jaanuar 2008, kl 06.20
olen eelmisega enam-vähem nõus. teen pidevalt trenni, olen heas vormis, õpin ülikoolis aga tõesti ei näe mõtet sõjaväkke minemisel. muidugi kogemus, mille sealt saab on üks asi teine asi aga selle kogemuse praktiline vajadus vs kulutatud aeg(8 kuud).
eks paistab mis tulevik toob...
 
käinu 07. jaanuar 2008, kl 07.12
klge uriin ja õuje: ja kui vaenlane tungib meie õuele ja karjub fašist siis lähete teie oma kangide ja hantlitega jõudu tegema? ok. head vormi teile.
 
* 07. jaanuar 2008, kl 07.24
hähh, tean mitmeid sõjaväest tulnuid, nagu läksid pätakatena, nii tulid ka. ainus vahe, et nüüd veel padujoodikud ja om aarust kõvad mehed.
ja tõesti need mõned kümned tuhanded poisikesed meid nüüd küll vaenlase käest ei päästa.
 
häh 07. jaanuar 2008, kl 07.31
Ja mis need kaptenid ja it-mehed kõik siis peale hakkavad, kui punane vend tuleb tankiga meite õuele kõige oma kahurilihaga (tulevad tulevad, mis mõtlete, et küberrünnakutega kavatsevad vallutada või)? Mängivad toas sõjamängu arvutis?
 
muideks 07. jaanuar 2008, kl 08.21
minu tutvusringkonnas poisid läheksid kohe hea meelega, paraku praagitakse üle poolte neist välja ja ülejäänutest tulevad juba pool omakorda varem sealt tagasi, kui 8 kuu pärast. Meie noored mehed on lampjalgsed ja muidu väga põdura tervisega. Kas selline fakt ei pane mõtlema? Mis sõda...venelased veidi ootavad ja me sureme niigi välja.
 
partisan 07. jaanuar 2008, kl 09.59
Venelaste iive on veel hullemini miinuses - aastas langeb nende arv MILJONI võrra. Alla kahesaja aasta jäänud seega oodata...
 
Moor 07. jaanuar 2008, kl 10.56
Ah, see sõjaväe loogika käib ka üle mõistuse. Need kes minna tahaks, neid ei võeta, samas moormees, kes oma talu üksi pidama peab, seda on kaitseväel hädasti vaja,.
 
Moor 07. jaanuar 2008, kl 11.07
Punastan juuksejuurteni: noormees ikke...
 
heh-ile 07. jaanuar 2008, kl 11.21
Te pere paistabki napakas olevat.
 
heh 07. jaanuar 2008, kl 12.07
"heh-ile" mida sa mu pere kohta siis veel tead peale selle, et mu venda ei võetud sõjaväkke? räägi midagi näiteks mu õe ja vanaema kohta kui nad juba napakad on.
aga jah, point on selles, et suuremat osa noormeestest nagunii sõjaväkke ei võeta, nad ei saa ju vägisi minna, et delfi hüsteerikutele headmeelt valmistada.
 
mirr 07. jaanuar 2008, kl 12.20
eh, mul just mitu sõpra-klassikaaslast kes kõik läksid sügisel sõjaväkke, kusjuures tahtsid ise minna.
 
jäänuk 07. jaanuar 2008, kl 12.30
minu meelest on kohustuslik sõjavägi eelmise sajandi jäänuk. tänapäeval peaks olema palgaarmee, kuhu lähevad need, kes tahavad ja kus neid treenitakse viimase peal spetsialistideks. tänapäeval ei peeta enam sõda kahuritega, et kahuriliha oleks vaja. olen kahe käega vastu üldisele sõjaväekohustusele.
 
alati 07. jaanuar 2008, kl 12.30
ei piisa isegi sellest, et tahad minna (enne õppimist või töölehakkamist ära käia): pole kohti, tuleb oodata järgmise või ülejärgmise korrani. konkreetsed näited tuttavate näol olemas. arstlik komisjon läbitud, tervis korras.
 
brrr 07. jaanuar 2008, kl 12.41
eesti sõjavägi on täiega lapsemäng, ei tee see kellestki meest, kes seda enne sõjaväge polnud.
 
A 07. jaanuar 2008, kl 15.25
selles asi ongi, et praegune sõjavägi on laste suvelaager, kus peale 2 kuud õppimist niisama passitakse ja aega surnuks lüüakse.

mu elukaaslne tahtis ära käia, aga kui sõpradelt hakkas kuulma jutte kui igav seal on ja et ainult esimesed kuud tehakse midagi karmimat siis enam ei soovinud sinna passima minna. kui sealt tõesti midagi saaks siis läheks heameelega.

teiseks on tänapäeva karmis elus vaja juba noorest peast tööd rügada ja end kindlustada materiaalselt ja see laager ainult segab elu.

mina pakun, et tehkugi poistele nt õhtuti loenguid ja pärast seda paar kuud intensiivi metsas ja küll siis püssist laskmisega hakkama saavad sõjaajal. niisama vahtida hambad laiali 8 kuud ei ole mõtet. euroopas ei ole seda enam peaaegu kusagil.
 
mh 08. jaanuar 2008, kl 22.19
minu vend käis. minu elukaaslane käis. Minumeelets üks õige mees ikka võiks olla käinud sõjaväes. terve eluga võrreldes see 8 kuud ei ole ju mingi eriline aeg. Mina sünnitan lapsi ja olen ka teatud aja rivist väljas+pluss olen paks ja kole ja muidu äpu.
 
hmm.. 05. august 2010, kl 08.10
2 küsimust...
Kui palju saab trahvi kui kohale ei ilmu ?
ja mis siis kui sa ei ela üldse eestis ? nad ei saa siis ju trahvi teha ?
 
Kodukäija 05. august 2010, kl 09.16
Esiteks kõiki sinna ei võeta, on igasugu parameetrid, millele peab vastama.. Teiseks on poisse palju rohkem kui kohti.. Kolmandaks on sõjaväkke kutsumise süsteem ikka VÄGA jabur. Nt kui mu vend tahtis minna, leiti tal mingi puudus ja ei võetud. Lubati hiljem uuesti kutsuda. Kutsutigi uuesti, aga siis kui vend oli 27 ja töö-pere kõrvalt keeruline minna. Mu meelest on imelik arvata, et üks pereisa peaks poisikestega mudas roomama ja sõda mängima.. Tean ka noormeest, keda alguses ei võetud ja uue kutse sai kui ta 25-aastaselt oli oma äri alustanud ja jalgu alla saamas. Andke andeks, aga see on jabur. Samal ajal kui need 2 meest, kelle ma näiteks tõin, kutsutakse sõjaväkke, on ju trobikond poisse, kes ise tahaks minna aga keda isegi ei kutsuta.
Teine vend käis ülikooli ajal ja ei kahetse. Ma tean paljusid, keda on kutsutud ja kes ei kvalifitseerunud ja tean ka neid, keda ei ole üldse kutsutud. Minu tuttavate (noorte) meeste hulgas on käinuid ja mittekäinuid umbes pooleks.
 
ehh 05. august 2010, kl 09.25
Ju tal on siis mingi viga külges. Näiudel tasub tähelepanelik olla. Kes sõjaväest välja praagitud, on haigusega. Santi meest ei tasu võtta, latsed tulevad ka ädised.
 
l 05. august 2010, kl 10.02
ei leia et eestis oleks probleemi kõrvale hiilijatest. neid nii rohkelt nüüd ka pole. sõjaväel on raske neidki vastu võtta,kes ise tahavad. ja kes on koolis jne saavad pikendust võtta.
 
nii ja naa 05. august 2010, kl 10.12
esiteks, Eestil on kaitsevägi, mitte sõjavägi. see on oluline erinevus. kurb muidugi, et osad noormehed kodumaa kaitsmist miskiks ei pea. aga vaadake nüüd seda, mida kodumaa nende noorte vanematega on teinud: koorib seitse nahka, tõstab pensioniiga jne.. noortelgi pole elu parem. õppemaksud kõrged, esmavajalik üle mõistuse kallis. miks ma pean koooonerdama ja mõtlema, et kuidas odavamalt läbi saada, igasuguseid säästunippe koguma ja pead vaevama kuidas ots-otsaga kokku tulla.

minul tekib küsimus: miks ma pean kaitsma sellist maad. päh.

aga tegelikult:
paljudele on kaitseväes teenimine meelt-mööda. las need teevad seda. paljudele jälle ei sobi. see on nended jaoks ajaraisk.


kohustuslik ajateenistus on ajast ja arust.
 
haa 05. august 2010, kl 11.08
nii ja naa - kui sõda tuleb, siis loodame et keegi sind ei kaitse. päh.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!