Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
ark-sõidueksam-eksamineerija
 
Tige-kutt 25. november 2009, kl 13.17
mul oleks selline küssa, kas keegi teab, kas on võimalik sõidueksamile registreerides kuidagi eksamineerijat valida? et kui ark-i büroose helistada ja öelda, et ühe kindla eksamineerijaga sõita ei taha, kuidas minusse suhtutakse? asi selles, et sõidan õppurimärgiga juba 5 kuud, asi jumala käpas, eksamit ühe "toreda" eksamineerija pärast ei saa tehtud juba 4 kord. ei ole normaalne ju.
 
l 25. november 2009, kl 13.31
sa pead siis põhjendama et kuidas sa eksamineerija pärast eksamit ära ei saa teha. või on sinul mingi viga mida tema lihtsalt märkab?
 
3 25. november 2009, kl 14.34
no kas iga kord on siis olnud üks eksamineerija? minu pojal küll olid kõigil kordadel erinevad ja tegi ära 4. katsel Talinnas siis
 
Margit 25. november 2009, kl 15.23
Kas eksamit siis vaidlustada ei saa kui sina arvad, et eksamineerija lihtsalt tahab sulle käkki keerata?

Ju sul ikka vead sees, et eksamilt läbi ei saa. Sa võid ju ise arvata, et sõidad väga hästi, aga tegelikkus ei ole päris see, mida sina arvad.
 
Tige-kutt 25. november 2009, kl 16.31
jama ongi selles, et mulle nagu "meelega" satub kogu aeg üks ja sama eksamineerija. ma ei taha nüüd kiidelda, et ma mingi rooli-äss olen, jah, ma alles alustasin, kui nii võtta, aga mina ise, kui ka minu sõiduõpetaja, kellega oleme siis juba lisatunde võtnud ja kogu aeg eksamile koos läinud on öelnud, et ma saan suurepäraselt hakkama, ei ole mul vigu, millepärast eksamit sooritunuks mitte lugeda.

küsiks siinkohas veel nii palju, et kuidas sõidueksami sooritust võetakse (see oleneb küll ka eksamineerijast, kui pedant ta on), kas sooritus peab tõesti olema briliantne? mitu viga on lubatud? kui üldse on?

ja siis lõpetuseks nii palju, kui ma ikkagi usun, et minu üle mõistetakse liigset kohut, kas ma saan öelda, et tahan veel ühte eksamineerijat kaasa, et ma ei usalda oma "eksamin." arvamust.

tegu on siis ühe lääne-virumaa ark-ga ja eksamineerijaga, kes oma soo esindajaid piinata armastab :) temast on jutte, et ta üks vastikumaid.
 
teemaalgatajale 25. november 2009, kl 16.32
eksamiautodes on kaamerad. vaidlusta oma eksamitulemus ja saad teada, kas sul on õigus või mitte.
 
K 25. november 2009, kl 16.39
Teemaalgataja, soovitan Sul valida sel juhul sõidueksamiks mõne teise maakonna ark. See on ju lubatud.
 
kaamerad jah 25. november 2009, kl 16.43
aga heli pole ja see teeb igasuguse tõestamise väga keeruliseks.
 
mmu 25. november 2009, kl 18.27
Loe see seadus läbi (https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13060604), seal on kõik hindamiskriteeriumid olemas.
 
eneL 25. november 2009, kl 21.18
Igaks juhuks tasuks võtta mõned sõidutunnid mõne teise kooli sõiduõpetaja juures ja vaadata, kas too ka sama positiivne on või leiab vigu.

Aga jah, kui Sa juba viitsid eksamineerijat tellida, siis võiksid sõitu mingis teises ARK'is teha.
 
eneL 25. november 2009, kl 21.20
Seaduses on tõesti kirjas, mitu viga võib olla. Lisaks on mõned vead, mis automaatselt läbi kukutavad. See, kui eksamineerija vajutab pidurit või gaasi ja see, kui eksamineerija haarab rooli. Vist oli veel midagi.
 
eneL 25. november 2009, kl 21.22
kaamerad jah,
heli ju on? Vähemalt näidati ühte videot, kus sõidu ajal üritas üks eksamineeritav konkreetselt altkäemaksu pakkuda. Kõik oli lindil
 
tige-kutt 25. november 2009, kl 22.48
tänud, sain targemaks, lugesin ka seadusi. Sain teada seda, et minu õp võib eksamil kaasas olla, seega kasutan seda võimalust :) Kolm pead on ikka kolm pead :)
 
. 25. november 2009, kl 23.01
mingi aeg kukkus automaatselt läbi kui vasakpööret tehes kalduti vastassuunda vööndisse.
 
minna 26. november 2009, kl 10.40
Tegin ära eksami kuuendal korral. teisel korral oli ka minu jaoks täiesti ebameeldiv eksamineerija. Kui ark-is küsisin kas valida ka saab, öeldi et ei saa, kuna arvuti registreerib automaatselt. Aga kui oskad põhjendada, miks sulle ei dobi antud eksamineerija, siis seda arvestatakse. Ja minu teada ei tohiks saada ühe eksamineerijaga üle kolme korra eksamit teha, nii et ma ei saa aru kuidas sa neli korda oled suutnud ühe orki lennata. Ja see soovitus, et võta ka teise õpetajaga tunde, sest teiane arvamus võib väga vajalikuks osutuda.
 
höhhöö 26. november 2009, kl 10.45
Hakka jah midagi nõudma, läbi selle satud vaid veel suurema kriitika ja jälgimise alla.
 
Muhkel 26. november 2009, kl 10.50
Tere tulemast seltskonda. Ma sain küll 3 korraga ree peale aga lõpuks ajab juba tüüp kõrval närvi ja siis keskendumine muutub kehvemaks. Mina hellasin ja küsisin kuupäeva ja kes on eksamineerija. Ja valisin siis sobiva kuupäeva. Ei hakkanud kohe eksamineerijat küsima vaid kuupäeva ja kes sõidab.
 
ah? 27. november 2009, kl 15.27
Einoh, kui 5 kuud sõitnud oled ja väidad, et asi jummala käpas, siis jumal tänatud, et sind läbi lastud pole. Sinusugused ongi liikluses kõige ohtlikumad. Ülehindavad oma võimeid, kuigi endal pole mingeid kogemusi.

Ja kui 4 korda pole eksamilt läbi saanud, siis ehk oleks aeg vaadata, mida SINA valesti teed? Ah õigus, eksaminaator on ju süüdi, kui sina vea teed :P Pole mina kuulnud, et kukutakse eksami läbi, kuigi ühtegi eksimust pole, sest eksaminaator oli selline "tore". Usu, ka ühe veaga võib läbi kukkuda, kui on suur viga.

Jäta virisemine eksaminaatorite kallal ja õpi sõitma. Mida sa kibeled liiklusesse, kui sind selleks küpseks tunnistatud ei ole? Ega nad nalja pärast läbi ei kukuta. Ikka sellepärast, kui näevad, et toores oled ning ei saaks iseseisvalt hakkama. Liikluskultuur on niigi madal meil. Hea on seegi, et uued juhid nii karmilt üle vaadatakse.
 
ahile 27. november 2009, kl 19.53
ah?

mõnes mõttes on sul õigus. aga teisalt on ka teemaalgatajal õigus. mõni eksamineerija lihtsalt raiub s--a. no on kohe kiuslik ja vastik inimene, kes ei suuda objektiivne olla. st kukutabki naljapärast läbi, sest on teadlik eksaminandi närvipingest ja see teise hirm pakub talle sadistlikku lõbu.

mul käis laps eksamit tegemas tallinnas, sai läbi neljandal korral. neljast kahel korral oli sama eksamineerija. laps ise ka tunnistas, et pablas kahel esimesel korral ja tegi vigu, seepärast ei nurisenud.

laps ütles, et neist kolmest, kellega ta sõitu tegi, oli üks selline mees, keda ei tohiks üldse inimeste lähedale lasta, veel vähem nende tegevust hindama. st halb suhtleja ja õel pealekauba. kolmanda eksami kohta laps teadis, et ta ei teinud vigu ja tahtis samuti vaidlustada, aga ma ütlesin, et pole mõtet kakelda, maksame veel korra riigile selle lõivu ära, ehk arki omadel tõstekse siis kunagi palka ja nad ei peedista inimesi enam.
 
ah? 28. november 2009, kl 23.52
Loomulikult on kiuslikke eksaminaatoreid olemas, kuid veatult sõitvaid inimesi ei kukutata läbi. Kui ikka juba üks viga on, siis sellest piisab. Samuti ei ole see mingi vabandus tegelikult, et närv sees ja pablas ja eksaminaator oli vihase näoga. Liikluses ei huvita kedagi, mis tujus sa oled või mida sa tunned. Sõitma peab ikka suutma. Kui ei suuda, siis järelikult ei ole veel valmis. Elus on igasuguseid olukordi, kuid need ei tohi häirida juhi mõttetegevust ning sellega tekitada ohtlikke olukordi liikluses. Liiklus on täis nahaale ja perseveste. Kui juht peab ikka suutma enda sõitu kontrollida, olenemata sellest, kas keegi vaatab teda vihase näoga või mitte. Kui ei suuda ignoreerida, siis pole järelikult veel päris valmis.

Palun, ärge kiirustage lubade kätte saamisega. Te lihtsalt sõidate auto, halvemal juhul ka iseenda katki. Kui juba lubade tegemine venib pooleteise aasta peale, siis on põhjust nuriseda, et pikaldane on. Kuni aasta on täiesti normaalne aeg.
 
ahile 29. november 2009, kl 00.51
ah?

vaata, praegu sa juba demagoogitsed ja väga agressiivselt. see takistab sul nägemast asja tesit poolt. seepärast küsiksin: milla sa ise eksami tegid? saan paljude lugudega ome eelmises postituses üldiselt kirjeldatud situatsioone täiendada, sest lapsel on tuttavaid ja mul endal samamoodi, kes on teinud eksami viimase kahe aasta jooksul. tallinnas. ja sellistest kirjeldustest kujuneb teatud muster.

kui ikkagi eksamineerija raiub, siis ta raiub. sest provotseerimine on puhas raiumine. tavaliikluses sul keegi kõrvalistmel ei provotseeri ega käsuta. on ju? sõida siit vasakule! aga vasakul on suur puu varjamas bitchi (telliskivi, sisesõidukeeld). ja selliseid nn peateekohti topitakse ka ette. arvestamata seejuurs, et tavaolukorras, kui juht ei tea, mis tee on, ta teeb selle enne kindlaks, mitte ei sõida aja peale stressisesiundis ja koll kõrval.

kõrvalistuja poolt tekitatud stressisituatsioone on tavaliikluses märksa vähem, st juht on kindlam, rahulikul, kaalutlevam ja suudab õigeaegselt ning adekvaatselt reageerida.
 
Naine 29. november 2009, kl 14.27
Noo, eksamilt ei ole ju tegelikult üldse raske läbi saada. Mina ütlen ausalt, et ma ei oskanud sõita ja olin roolis ebakindel (kindlasti madalamal tasemel kui mõni, kes on 5 kuud sõitnud ja keda sõiduõps kiidab-mind ei kiitnud), aga ma ei teinud ühtegi neist "suurtest vigadest", mis automaatselt läbi kukutavad ja sain läbi.

Seega need on lihtsalt lollid, kes siin räägivad, et vaata mis vigu sa ise teed seal. Ma arvan, et kui minusugused algajad läbi saavad, siis peaks see 5 kuud sõitnule ja sõiduõpetaja hea hinnangu saanule väga kergelt sooritatav olema. Võib ju veel arvestada sooritushirmu ja ARKi teistsugust autot, aga nii mitme korra peale tundub see juba tõesti kahtlane värk eksamineerija koha pealt. Kas te tõsimeeli usute, et temasugune sõitja oleks liikluses ohtlikum kui sadad minusugused värsked autokoolist tulijad, kes ehku peale läbi lastakse (sõnadega: harjuta pärast lubade kättesaamist veel).

Ja ma usun, et selliseid imelikke leidub ka selles ametis ja veelgi enam, ma arvan, et tänu kaameratele ja "töökogemusele" on nad nipid selgeks saanud, miks nende tööd oleks raske vaidlustada.
 
kah naine 29. november 2009, kl 14.38
Sain ise samuti esimese korraga eksami läbi, sõitnud olin selleks hetkeks täpselt 3 kuud. Samas sõbranna, kes juba enne autokooli minekut mitu aastat sõitnud oli, kukkus kolm korda läbi. Vahe selles, et kuna mina ei olnud oma oskustes nii raudkindel, olin tähelepanelikum ja hoolikam. Tema läks "mütsiga lööma", sest oskas ju sõita küll ja nii need hooletusvead sisse tulid. Analoogset asja on näha ka linnaliikluses - äsja autokoolist tulnu jälgib märke ja üritab nende järgi sõita, "vana kala" aga sõidab nii, nagu ta alati sõitnud on, mälu järgi ja kui siis tehakse näiteks liikluskorralduses muudatus, märkab noor juht seda kohe, samas pikka aega roolis olnu sõidab vahel veel nädalaid ja kuid mälu järgi ja imestab, miks vanasti sujuvalt edenenud ristmiku ületamine nüüd signaalitsemiste ja äkkpidurdustega toimub.


See, et inimene arvab, et ta sõita oskab, ei tähenda, et ta ka reaalselt hea juht oleks. Ning üldiselt, kui inimene on vaid 5 kuud roolis olnud ja ennast juba ilgelt osavaks peab, tähendab see seda, et tal puudub enesekriitika (mitte ükski inimene ei saa kõigest 5 kuuga oskajaks, selleks kulub aastaid-aastakümneid ja sadu tuhandeid kilomeetreid, erinevate olukordade kogemist ja õppimist), mistõttu ei oska ta ise ilmselt ka eksamitel märgata, mida ta valesti teeb ja seetõttu arvabki, et kõik teevad talle liiga.
Kui sa, teemaalgataja, aga tõesti oma oskustes nii kindel oled, eks esita ARKi kaebus. Sõidud on kõik lindis ja "hea juht" peaks vabalt kaebuse enda kasuks lahendatud saama.
 
ah? 29. november 2009, kl 20.58
Eksami tegin pool aastat tagasi. Esimese kukkusin läbi, tunnistasin viga ning järgmine kord olin hoolikam. Lausa nii hoolikas, et järgmine eksam tegin sama asja ideaalselt ja korralikult.
Eksaminaator loomulikult nokitses mu selle ainsa vea kallal ja puhus selle suureks. Pole mõttes olnudki eksaminaatorit süüdistada. MINA olin see, kes vea tegi, mitte tema.

Närv ei ole mingi vabandus. Pinge on isegi kasulik, sest siis aju töötab kõige effektiivsemalt, kuid kui see hakkab sõitu segama, siis on veel õpilane TOORES.

Lisaks pole ma kunagi arvanudki, et nüüd load käes ja nüüd oskan sõita. Ei oska. Selle oskuse saamiseks kulub veel hea 5-10 aastat. Täpselt nagu kõigil teistel. Kui paariaastase kogemusepagasiga(veel hullem - see sama 5 kuud õppesõitu teinud) juht tuleb rääkima, et tal jummala käpas ja ta oskab kõike, siis on see tõesti enesekriitiga puudumine nagu eelmine kommentaator ka mainis.
 
mull 10. aprill 2010, kl 21.38
selline küsimus, et kui ma sõidueksami ajal teen sellise vea, mis on automaatselt läbikukkumine, kas siis eksam kestab edasi, kuni aeg täis saab või siis peale viga sõidetakse kohe ARKI juurde tagasi?
endal juhtus selline lugu, et käisin sõidueksamit sooritamas. sõitsin kurvis eksamineerija meelest liiga suure hooga ning ta pidurdas mu seisma keset teed. peale seda arvasin, et nüüd olen läbi kukkunud ja sõidame tagasi arki maja juurde aga eksamineerija lasi mul veel ülejäänud eksamiaja ringi sõita, kommenteerides mu sõitu ja rääkides, mida ma ikka teha ei oska ning mida ma oleks autokoolis pidanud selgeks saama, ta käitus väga äkiliselt ning närviliselt ja põhimõtteliselt karjus mu peale. peale seda, kui ta oli mu kinni pidurdanud ning me olime läbi linna sõitnud viis ta mu ühele õppesõiduplatsile ning käskis seal torbikute vahele külgpoksi teha. jäin äärejoonest liiga kaugele ning kuna ma olin juba nii hämmingus ja ära ehmatatud eksamineerija käitumise poolt ütlesin, et ma ei soovi uuesti proovida, kuigi ta mulle seda võimalust pakkus. arki maja juurde tagasi sõites tegi ta sellist nägu nagu ma oleks sellepärast läbi kukkunud, et ma külgpoksi teha ei oska. kui eksam läbi sai ning ma arki maja juurde parkisin ei öeldnud ta mulle ühtegi sõna, kui ma taipasin, et ta midagi öelda ei kavatse järeldasin, et olen läbikukkunud ning kõndisin minema..
olen täiesti nõus, et juht peaks suutma üle olla oma närvidest ja ma ei ütle, et ma mingi meister autojuht olen (täiesti võimeline oma vigu tunnistama) aga selle eksamineerija käitumine oli tõeliselt jahmatav...
 
mull 10. aprill 2010, kl 21.39
selline küsimus, et kui ma sõidueksami ajal teen sellise vea, mis on automaatselt läbikukkumine, kas siis eksam kestab edasi, kuni aeg täis saab või siis peale viga sõidetakse kohe ARKI juurde tagasi?
endal juhtus selline lugu, et käisin sõidueksamit sooritamas. sõitsin kurvis eksamineerija meelest liiga suure hooga ning ta pidurdas mu seisma keset teed. peale seda arvasin, et nüüd olen läbi kukkunud ja sõidame tagasi arki maja juurde aga eksamineerija lasi mul veel ülejäänud eksamiaja ringi sõita, kommenteerides mu sõitu ja rääkides, mida ma ikka teha ei oska ning mida ma oleks autokoolis pidanud selgeks saama, ta käitus väga äkiliselt ning närviliselt ja põhimõtteliselt karjus mu peale. peale seda, kui ta oli mu kinni pidurdanud ning me olime läbi linna sõitnud viis ta mu ühele õppesõiduplatsile ning käskis seal torbikute vahele külgpoksi teha. jäin äärejoonest liiga kaugele ning kuna ma olin juba nii hämmingus ja ära ehmatatud eksamineerija käitumise poolt ütlesin, et ma ei soovi uuesti proovida, kuigi ta mulle seda võimalust pakkus. arki maja juurde tagasi sõites tegi ta sellist nägu nagu ma oleks sellepärast läbi kukkunud, et ma külgpoksi teha ei oska. kui eksam läbi sai ning ma arki maja juurde parkisin ei öeldnud ta mulle ühtegi sõna, kui ma taipasin, et ta midagi öelda ei kavatse järeldasin, et olen läbikukkunud ning kõndisin minema..
olen täiesti nõus, et juht peaks suutma üle olla oma närvidest ja ma ei ütle, et ma mingi meister autojuht olen (täiesti võimeline oma vigu tunnistama) aga selle eksamineerija käitumine oli tõeliselt jahmatav...
 
Ja 10. aprill 2010, kl 22.17
Arvan, et tean millisest eksamineerijast jutt ;-). Ise tegin küll teisega eksami, õnneks. Kuid meil Lääne virumaal on jah üks....., eeeeeii leia kohe ilusaid sõnu teda iseloomustamaks.
 
nali või? 11. aprill 2010, kl 00.36
Et kui sõidueksami läbi kukud, siis on eksamineerija süüdi?
Aga kui kellegi sama lolli vea pärast surnuks sõidad, siis on süüdi...kes?
 
qwert 11. aprill 2010, kl 05.55
muutke oma suhtumist, saage inimesega jutu peale ja pole probleemi,, ark eksamitegijad ka nigu hundid, kui näävad et kardad ja kahtled kukutavadki läbi.
 
heino 11. aprill 2010, kl 07.45
ei ole vaja eksamineerijaid süüdistada. ikka ise äpu. vaja veel tunde võtta ja sõitu õppida. on teatud inimesi, kes oma uimasuse vms. tõttu ei saagi oskama. sellisel juhul on tegemist väga ohtliku liiklejaga, kes oma rumala pea tõttu - kuna ei tunnista endale oma võimeid - segab liiklust ning on otseseks ohu allikaks endale ja teistele. eksamineerijal ei ole mingit huvi kedagi läbi kukutada (noh, kui just tuttavad ja mingi omavaheline jama klaarida ei ole - armukadedus, raha vms.), loevad ainult kuivad faktid - oskab, ei oska. ühesõnaga, õpi sõitma ja ära tule oma äbamisega liiklust segama.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!