Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Peremeheta kass
 
Maakas 15. juuni 2016, kl 15.41
Mida teeksite peremeheta kassiga? Käib siin maakohas meid pidevalt segamas oma kriiskava karjumisega, lisaks murrab linnupoegi, segab teisi koduloomi? Saan aru, et kass on näljane, kuid minu kohus ei ole teda ka toita. Endale teda kahjuks võtta ei saa.
 
adeele-loreida 15. juuni 2016, kl 16.17
mida häda nende kassidega kogu aeg. võtke kasse looduse osana ja ärge hädisege iga kassi peale.
kui sa oma majja ja aeda hiirtele mürki ei paneks, siis kass poleks ka näljas ja ei murraks linde.
aga huvi pärast, mis on linnul ja kassil vahet nn looduse poolt vaadatult.
miks kass ei või lindu murda, aga vares võib pääsukeste pesi purustada ja harakad samamoodi.
ja miks inimene murrab sigu, kanu ja muid loomi?
kas peaks inimeste suhtes ka miskit ette võtma v?

kuna planeedil maa on kassid elanud ammuaega ja ilmselt nad pole siia loodud niisama nalja pärast, siis tulebki kassi võtta sama loomulikult nagu lindu, konna, siili, jänest metsas jne...täpselt samamoodi nagu inimestki.
 
hm 15. juuni 2016, kl 16.22
kutsu varjupaik või keegi kassiabist järgi. Vaene loom ei pea sedasi nälgima, nii palju võiks südant sees olla.
 
miksmaseletanlollile 15. juuni 2016, kl 18.00
kodukass ei ole küll eesti looduse osa. pigem on tema elukoht egiptusest lõunas. las püüab närilisi seal. eesti hulkuvad kassid peaks just loodushoiu pärast kõrvaldama.
 
olgu siis 15. juuni 2016, kl 18.51
kes kasse ei taha toita, see toitku rotte ja hiiri ja nautigu nende shita ja kusega lagastatud viljatooteid, nautigu rottide ja hiirtega levivaid haigusi. ja lõpuks surgu maha, peaasi, et kasse poleks. on ikka küll põhjalaiustel kasse, lausa metskassi liigid on, paksukarvased ja mõnusad. egas kõik pole kõrbekassid.
 
to 18.00 15. juuni 2016, kl 20.00
Aga metskass oli kunagi ammu Eesti looduse osa ja kui kliima soojeneb, kas siis ei võiks ta (metsistunud kodukass) jälle selleks saada? Või jääb ka metsistunud kodukass ehtsast metskassist siiski liiga erinevaks?
 
Teemaalgatajale 15. juuni 2016, kl 20.04
Tegelikult soovitan ka kutsuda keegi mõnest kasside varjupaigast talle järele.
 
Autorile: 15. juuni 2016, kl 20.25
Ma ei saa aru, miks sa ei või talle süüa anda?!? Mul käib KOLM AASTAT kodutu kass ukse taga söömas, aga siiamaani nii arg, et ligidale ei lase. Räägin temaga õrnalt, püüan usaldust võita, näitan, et mul on tema suhtes head kavatsused - aga kass on järelikult nii palju haiget saanud, et ei lase ligi. Talvel käib igal hommikul õhtul söömas, suvel käib tavaliselt õhtuti, vahel ka hommikul. Kus ta on, mis ta teeb - mul pole õrna aimugi, aga sööma tuleb. Isane kass õnneks. Muidugi sirtsutab majanurgad täis, aga see on tema õigus. Kui ma ta kätte saaksin, viiksin arsti juurde, teeksin parasiiditõrjet jne, aga ei saa..
 
Maakas 15. juuni 2016, kl 20.33
Varjupaigast ei tule siia maakolkasse ükski auto järgi, pealegi ei pea kass see hetk kohal olla.
Süüa ei anna seepärast, et siis ta harjubki sellega ära, aga peale suve ma nagunii enam seal ei ole ja kes teda siis toidab. Pealegi ta kräunub nii kõvasti ja kakleb naabrikassidega varahommikuti, et teda tõesti oma hoovil näha ei taha, kipub juba tuppa tulema vargile.
 
tee heategu ja aita kassil kodu saada 16. juuni 2016, kl 15.17
selleks teavita olukorrast erinevaid mtü-sid, kes kasside aitamisega tegelevad. nt kasside turvakodu, kassiabi, pesaleidja jne.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!