Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kostüüm hukas
 
Jaanika 23. juuni 2016, kl 19.01
Lasin õmblejal õmmelda pükskostüümi, kanga ostsin Abakhanist (tundus soliidne, kena kangas olema). Maksin õmblejale 100 eurot ja hakkasin rõõmuga kandma, kuni esimese pesuni. Pesin 40 kraadise delikaatse programmiga ja kostüüm tõmbas pisut kokku, kuid arvasin, et ehk nüüd edaspidi rohkem ei tõmba. Nüüd pesin teist korda ja püksid on täitsa "kuked". See on esmakorde kogemus. Kas keegi annak snõu, mida tegin valesti, kas oleks pidanud 30 kraadine vesi olema või midagi veel? Aga muidu head jaani kõigile:)
 
mis materjaliga tegemist? 23. juuni 2016, kl 19.34
mis materjaliga tegemist?
kui puuvillane, siis pane uuesti vette, tee märjaks ja venita õigesse pikkusesse, laiusesse.
oma 5 cm võid juurde venitada. ja lase kuivada pükse püsiasendis, püksipuul
jakk venita ka riidepuul õigesse suurusesse, silu ja venita üle kõik õmblused, õlaõmblus, küljed jne.kuni kangas niiske.
 
Jaanika 23. juuni 2016, kl 20.14
Ega ma väga materjale ei tunne, aga küllap ta puuvillane on. Proovin seda venitamist, aitähh.
 
huh 23. juuni 2016, kl 21.46
Puuvillaseid ja üldse kõiki kangaid on ilmselt 1000 sorti. On selliseid mis kestavad ühe inimpõlve jagu igapäevast kandmist ja on selliseid mis tuleb ära visata peale esimest pesu. Rõivatööstus kasutab võimalikult kehvade näitajatega kangaid sest iga kuu uut ostev klient toob töösturitele kordades rohkem kasumit kui väga häid kangaid kasutades valmistatud rõivastega. See skeem on võetud kasutusele suht hiljuti ning keskealistele võib selle skeemi tulemus olla arusaamatu. Ma ei usu, et abakhan jt kangapoed müüvad selliste näitajatega kangasorte, mida tööstus ei kasuta.
 
mõõda sisesäärt ka! 23. juuni 2016, kl 22.35
ja sellele abiküsijale soovitaks, et märgi see õige vajalik sisesääre pikkus laua peale, millel venitad. siis saad õge pikkuse kätte.
veel tasuks vaadata tagumikuõmblust ja vööjoont. et sealt õige saaks venitatud.

teksadel, täispuuvillstel venitad lahedalt 5 cm juurde.

tee ettvaatlikult, et puruks päris ei tõmba.
 
Jaanika 23. juuni 2016, kl 22.58
käingi iga 10 minuti tagant pükse venitamas ja venitan neid vannitoas riidepuul, sest tilguvad veel vett. Uut kostüümi teha lastes ei teagi enam, millist kangast valida (peale värvi), kui sellised uued tööstuslikud võtted käimas on. Ja kas meie kangapoes müüja üldse teab, kui küsida, kas kangas on kehvade või heade näitajatega. Olen väga üllatunud. Tänud kõigile vastajatele.
 
pintsak 23. juuni 2016, kl 23.21
Miks sa kostüümi keemilisse puhastusse ei vii? Mina ausalt öeldes ei tuleks selle pealegi, et kostüümi pesumasinas pesta...
 
veel 23. juuni 2016, kl 23.46
Enne kui kanga õmbleja kätte viid, pese see masinas läbi.
 
Joo-oh 24. juuni 2016, kl 00.27
Kõige õigem on enne õmblemast kangas masinas läbi pesta, siis mõõta kuipalju järgi jäi, teinekord targem. Ja vaadata kudet, kas läks tihedaks.

Keemilise eest ei jõua maksta, iga kord jälle vii ja maksa.
 
Jaanika 24. juuni 2016, kl 11.26
Hommikust kõigile.

Kostüümipüksid läksid 2 cm pikemaks, kuid seda on ikka näotult vähe. Mõtlesin ise ka alguses, et oleks pidanud kanga enne ära pesema, kuid sellest poleks ikkagi abi olnud, kuna pesin kostüümi teist korda ja mõlema korraga tõmbas kokku. Esimest korda mõtlesin, et olen juurde võtnud, kuid nüüd teist korda olid püksid "kuked" ja pikkust ma ikkagi juurde pole visanud:). Paistab, et on tegemist väga ebakvaliteetse, petliku kangaga, mis iga pesukorraga väikesemaks läheb. Kahju äravisatud rahast ja kostüümi praktiliselt pole. Tänan veelkord kaasamõtlejaid.
 
kas pesid ikka külma veega? 24. juuni 2016, kl 16.43
kas pesid ikka jaheda veega?

aga jah, eks neid kangaid ole igasuguseid tänapäeval.
 
nõukaaegne 24. juuni 2016, kl 17.38
Tõmbasid kangad kokku ka nõukaajal, kuigi olid enamasti tehtud naturaalsetest materjalidest. Tol ajal oli reegel, et hakatuseks tuli kangas esmalt KUUMA veega läbi pesta, kuivatada ja alles siis sai lõikama hakata. Vastavalt tuli alati kangast varuga osta kah.
Tänapäeva kunstmaterjalid (mida Abakhanis on kindlalt enamus) pigem EI tõmba pesus kokku. Sinu materjal siis see kurb reeglit kinnitav erand.
Kui põhiprobleem on lühikeseksjäänud püksisääred, siis oma ajal sidusin neile venitamiseks lisaraskused külge - kummalegi säärele 2-kilose hantli. Kui see kah ei aita, siis annab ehk tagasipööratud otsi järele lasta? Asendad pööratud osa spetsiaalse alläärepaelaga? Kui õmbleja vähegi asjalik on olnud, peaks sealt mitu cm tulema.
 
Jaanika 24. juuni 2016, kl 18.03
eelmisele:
jah, mõtlesin ka sellele, et õmbleja õmbleks alla niiöelda mansetid (ärakeeratud osa praktiliselt pole, kuid riiet kodus veel on), kuid reieosast on ka kokku tõmmanud ja nad ei ole enam sellised nagu sooviksin:)
Olen sagedasti kostüüme õmmelda lasknud, kuid sellist olukorda pole olnud.
 
pintsak 25. juuni 2016, kl 18.10
Imelik - keemilise puhastuse eest ei jõua maksta, aga kas pesus kostüüm untsu keerata on odavam? Ja kuidas on üldse võimalik kostüümi jakki pesumasinas pesta?! Mismoodi seda triigitakse pärast? Ma olen vist tõesti kuu pealt, aga ei kujuta ette, milline näeb välja masinas pestud ja seejärel triigitud jakk/pintsak...
 
nõukaaegne 25. juuni 2016, kl 22.55
Viimasele pintsakule: täpselt selline näebki - pestud ja triigitud. Ilus.
Enamik naiste jakke ei ole õmmeldud nii keeruliselt, nagu meeste ülikonna pintsak, mida tõesti pole mõttekas masinas pesta. Kuigi hädapärast saab ka sellega hakkama.
Aina leviv mood, et iga viimsetki riideeset vaid keemiliselt puhastada tohib, on ikka täitsa jabur.
Isiklik kogemus näitab, et keemiline puhastus EI TEE asju puhtaks. Mis mõtet on raha maksta, kui kodus tuleb ese ikka üle pesta?
Triikimine on täiesti õpitav, seda enam, et pole tarvis pressraua kuumutamiseks sellesse koldest hõõguvaid süsi toppida. Kaasaegsed masinad triigivad suisa ise - piisab vaid aurujoast puul (veel parem - mannekeenil) rippuva jaki õigele kohale ning ongi sirge.
Teise õnnetust tänitada aga pole lihtsalt ilus. Usud tõesti, et teemaalgataja oleks oma kostüümi masinas pesnud, kui ta oleks ETTE teadnud, et see pesus kokku tõmbab?
 
pintsak 26. juuni 2016, kl 00.16
Teatud asju on tõesti võimalik ETTE teada. Kaasaarvatud seda, et riided võivad pesus kuju muuta; muuhulgas võib riideese ka erinevalt kokku tõmmata - püksid lühemaks, krae ebaühtlaselt kitsamaks, vooder vähem kui põhimaterjal jne. Ilma voodrita suvekostüümi masinas pesemisest saan veel aru... aga et masinas pestud ja kodustes tingimustes triigitud voodriga pintsak veel ilus välja näeb, seda ma ETTE näha ei oska:)
Minu isiklik kogemus näitab, et keemiline puhastus TEEB asjad alati puhtaks. Ma ei kanna neid muidugi viimse määrdumise piirini ka. Ja kostüümi keemiliselt puhastada on ikka täitsa mõistlik, hoopis jaburam on iga kord, kui kostüüm puhastamist vajab, see masinpesuga ära rikkuda.
 
tubli, pintsak! 26. juuni 2016, kl 21.42
Sinu kirjutisest oli teemaalgatajale tema olukorras kindlasti kasu.
Ehk teinekord enne mõtleks, kui kirjutad... et kas ikka on mõistlik kirjutada.
 
võib küll kasu olla 27. juuni 2016, kl 03.38
täiesti kindlastri võib pintsak kirjutaja tekstist kasu olla. st ei topi pintsakut ja kogu ksotüümi pesumasinasse.
korralikul pintsakul on ka vaheriided, ja muud materjalid, vooder, nagu kirjutati, kleepriideded hõlmade, kraede tugevduseks, mis tõesti võivad käituda ettearvamatult.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!