Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Lapse sünnile tulevad ka need, kes kutsutud pole
 
Traps 27. september 2016, kl 15.54
Juba paar aastat järjest olen täheldanud, et teatud vanemad saadavad lapse sünnipäevale ka oma teised lapsed, ehk siis kutsutu õed-vennad. Kuna seni on lastest kahju hakanud, pole kedagi ära saatnud, ka ei põe toidu või joogi otsasaamise pärast. Kuid lihtsalt mõtlen, et muidu tunduvad kenad ja toredad vanemad olema, aga see et isegi mitte ei öelda ega küsita, et kas teine laps võiks ka tulla....vaid lükatakse laps sisuliselt ukse vahelt sisse.
 
Sõltub 27. september 2016, kl 16.13
Ma olen alati enne küsinud, et kas teine laps võib ka osaleda. Lasteaialaste puhul võib see tekitada suuri nutuhooge, et kui üks läheb ja teine ei saa peole. S.t. sisuliselt on sünnipäevaeelne ja -järgne aeg rikutud välja jäänud õe-venna nutust, sest nii väike ei taipa, miks üks saab ja teine jäetakse ukse taha.

Koolilaste puhul saab samuti seda teemat eelnevalt läbi arutada, aga paratamatult tekib ka siin sama effekt, mis lasteaialaste puhul. Kui käite perekonniti tihedamalt läbi, küsige kasvõi ise, kas õde-vend tahab ka ehk osaleda.

Asi, millest aru ei saa kui kutsutakse terve rühm/klass kuskile kokku, teadmata, kes nad on või kas on üldse sõbradki. Raha pole kuskile panna või?

Kolmas asi - palun ärge korraldage sünnipäevi laupäeval või pühapäeval kell 10-11 hommikul. Enamik on tööl/koolis/lasteaias ja tahaks üks hommik välja puhata ka. Mitmeid sünnipäevi ei ole külastanud, sest ma ei hakka äratuskella panema ja uniseid lapsi kuskile mängutuppa vedama... Kui pole raha, et teha sünnipäev normaalsel kellaajal nädalavahetusel, tehke siis ainult 3-5 sõpra ja oma kodus.
 
effekt? 27. september 2016, kl 16.44
oh aegu ja kombeid:(

a noh, kui tegu eestimaa venelasega, siis arusaadav.
 
sind tuletatakse 27. september 2016, kl 18.02
aastate parast meelde kui lahket inimest!
 
Fakti ette panek on karuteene suhetele 27. september 2016, kl 18.03
Sünnipäeva korraldatakse ikka vastavalt, kuna korraldaja saab. Ja kui lapsest saati surutakse end kuhugi nutu ja jonniga, kaastunne. See pole ukse taha jätmine, kui õde või vend läheb OMA sõbra sünnipäevale. Jagamise saavutamine läbi kohustuse ja kaasa sokutamise on teise lapse privaatsuse ja viisakuse arvelt, ka muidugi kutsunud pere suhtes. Sellest oligi jutt, et arutamata ja hoiatamata ilmutakse ehk pannakse teisi kaasa.
Hea veel, et ainult sünnipäev. Meenus delfist loetu, kui lapsevanker lükati lihtsalt naabrile aeda..

Sünnipäevakutse on selgelt kutsuja vaba tahteavaldus, kellele üritus on. Ettevalmistuste ja korralduse arvestus lisaks vabadusele sõpru valida. Kui ignoreerimine kordub, võib mõlema lapse (õdede-vendade) suhted kutsuvate sõpradega rikkuda.
 
vahur 27. september 2016, kl 18.45
ära siis sünnita, kui pea rumal ja närvid läbi.
 
3 lapse ema 27. september 2016, kl 21.26
Et nagu päriselt või???? Põnn hakkab jonnima ja vanemad saadavad ta siis õe/vennaga sünnipäevale kaasa? Kui sünnipäevalapse vanemad on arvestanud, et tulevad näiteks 10-aastased tegelased, neile tegevusi välja mõelnud ja siis on järsku ka punt koolieelikuid kohal? Midagi niiiii jaburat pole ammu kuulnud
 
vahurid teavad imelisi preventiivseid meetodeid tagantjärgi 27. september 2016, kl 21.36
vahur, selles pole midagi rumalat, kui sünnipäeva organiseerides arvestatakse oma ruumiga, seltskonnaga ja tahetakse, et külalistel oleks ka hea. Et nii valitud ajaviidetes, mängudes kui mingite toitude juures oleks hea ette planeerida, et kõik hästi välja kukub, vastavalt seltskonnale, selle suurusele.
Kui seltskond on ka sõpruskond, mingis kitsamas vanusegrupis, siis alati pole "kaasapandud" väiksemad ise ka võõraste seas rahul. Kui tegu pole just koduga, kust iga küllapääs on kergendus ja lapsi tahetaksegi eest ära. Igatepidi saab enne kokku leppida.
 
tõsi 27. september 2016, kl 22.50
Mõni viskab 5 aastaste peole kaks teismelist ka üle ukse ning paneb kabjaplaginal ajama.
 
elukool 28. september 2016, kl 12.14
Järgmine kord olge targem, kutset kirjutades kutsuge nimeliselt ja mainige et, kohtade arv on piiratud ja vabandage ette ebamugavuse eest. Ehk põmmpead saavad aru ja teisi jätavad koju.
 
Teemaalgataja 28. september 2016, kl 22.53
Paraku seekord pidin tegema nii, et jätsin kavalusega need lapsed välja, kelle asemel alati kaks saadeti:-) Laps veel algklassides ja saan suunata nimesid kutsetel. Kuigi jah, kutsed ka varasematel aastatel nimelised olnud:-)
 
:) 29. september 2016, kl 00.20
Minu lapsed on praegu juba suured, aga mäletan, et nendegi sünnipäevadel olid vahel õed-vennad külalistel kaasas. Mõnel väiksem õeke, mõnel vanem, mõnikord isegi sugulane, kes nende juures parasjagu külas oli. Vahel oli vanematega läbi räägitud, enamasti mitte.
Mul polnud selle vastu midagi, eriti ei pannud tähelegi. Mis halba sellest siis on? Isekeskis nad mängisid ja hakkama said, keegi lastest ei kurtnud, pigem sünnipäevalaps rõõmustas ja teistelgi oli tore. Siiani lävivad ka nende oma sõprade õdede-vendadega, mõne sugulasega isegi rohkem kui oma tookordse sõbraga. Ja kui mul oligi vaja kellegagi eraldi natuke rohkem tegeleda, polnud hullu, tore üritus, oma lapse sünnipäev ju.
Kui juba üritus korraldada, mis sest ikka, et mõni pisem ka kaasas? Ega päris imikud ju tule! Kolm-neli tunnikest, mis selle pärast kurta?
Oled lihtsalt pahane pahane olemise pärast?
 
loora 29. september 2016, kl 03.14
Teemaalgataja mure või ebamugavustunne on täiesti mõistetav. Kui kutsutuid 10 ringis ja 1-2 lisaks siis ok, kannatab ära aga mis siis kui kõik vanemad otsustaksid kogu oma lastepere niiöelda juhust kasutades kutsumata külalistena kaasa pakkida?? Teiseks on väga vale anda maast madalast sõnum et kui oma kadedusega ei taheta koju jääda siis piisava jonnikisaga saab oma tahtmise.
 
oh seda delfit 29. september 2016, kl 12.06
naisteka foorumiteemad on päris tihti ikka täiesti ebarealistlikud. ju delfi ajakirjanikud ise mõtlevad neid välja. ilmselt on see teema varsti delfi esilehel uudisena. aga see selleks. kui keegi paneks minu lapse sünnipäevale ilma midagi ütlemata lisakülalisi kaasa ja ise kõnnib minema (ilmselt lastest puhkamaja šoppama), pannes mulle sellega kohustuse tema laste järele valvata ja nende eest vastutada, siis ma ilmselt oma suud selle koha pealt pärast kinni küll ei hoiaks. aga nagu öeldud, see olukord on liiga ebarealistlik.
 
tähelepanelik 29. september 2016, kl 19.32
Pole reaalne,mis jutt see on? Tänapäeval on palju neid kes kuritarvitavad teise lahkust. Tullakse tühjade kätega külla, tehakse rõõmsameelne nägu ja lasevad liugu teise seljas või kingitakse mingi mõtetu nänn aga süüakse ja juuakse nagu oleks olnud kuu aega nälgas.
 
Küsimus 29. september 2016, kl 20.05
viimasele kommenteerijale: aga lapse sünnipäevaks polegi midagi peale mõttetu träni kinkida, 40 eurost algavad normaalsed asjad üldse. enamik ei saa aga selliseid lapse sünnipäevadel käimisi lubada (sellise rahaga). pealegi lapsed laste sünnipäeval unustavad mänguhoos süüagi kui ise meelde ei tuleta. mul laps tuli sünnipäeval koju näljasena, sest oli kogu aeg tegevuses.
 
tegelik elu 29. september 2016, kl 23.25
Ka täiskasvanud teevad nii, et võtavad sünnipäevale või külla kaasa oma sõpru, keda peoperenaine üldse näinudki varem pole. Olen paar korda sellist olukorda nöinud, õnneks mitte oma kodus ja oma peol.
 
seep see on... 30. september 2016, kl 09.29
Ma ei saa jälle aru vanematest, kes korraldavad nn.mass-sünnipäevi, kutsutakse terve rühm või terve klass ja pärast ollakse solvunud, kui keegi kohale ei tule või tekivad mingid muud probleemid. Meil on lapsed alati ise otsustanud, keda sünnipäevale kutsuda ja kuna tegu ikkagi Päris Sõpradega, siis pole kunagi olnud ka juhust, et keegi jätaks etteteatamata tulemata või pidu muidu ebaõnnestunud. Ja ise eelistavad nad ka käia ikka Päris Sõprade sünnipäevadel ja eriti ei kipu sellistesse nn.kohustuslikesse mass-pidudesse. Eks ma saan muidugi natuke aru ka, et vanemad üritavad pidude kaudu oma lapsi seltskonda sulandada, aga nii palju, kui mina selliseid katsid näinud olen, ei too see küll mingit kasu, pigem pettumust lastele ja nagu näha ka pahemeelt vanematele. Sõbrad tekivad ikka argipäeva murede ja rõõmudega, mitte ülepakutud pidude käigus.
 
Teemaalgataja 02. oktoober 2016, kl 17.53
Nüüd siis jälle üks pidu peetud. Eelmistele _ ei olnud nn masssünnipäev, oli kutsutud kindel arv lapsi ja mängiti väikse arvu lastega bowlingut. Seekord liiglapsi polnud. Kuna laps kindlalt tähtis kutsuda üht last, kellele juba aastaid noorem õde kaasa pandud, siis ütlesin ka lapsele, et kutse on ühele, sest meie arv limiteeritud. Laps ka nii kutsutute ütles, too lapsevanem
 
Teemaalgataja 02. oktoober 2016, kl 18.08
Nüüd siis jälle üks pidu peetud. Eelmistele _ ei olnud nn masssünnipäev, oli kutsutud kindel arv lapsi ja mängiti väikse arvu lastega bowlingut. Seekord liiglapsi polnud. Kuna laps kindlalt tähtis kutsuda üht last, kellele juba aastaid noorem õde kaasa pandud, siis ütlesin ka lapsele, et kutse on ühele, sest meie arv limiteeritud. Laps ka nii kutsutute ütles, too lapsevanem
 
artist 02. oktoober 2016, kl 20.45
Ära pea pidu, kui hakkama ei saa. Foorumites on arvamusi seinast seina. Pead ise otsustama, millise lapse kutsud ja kelle välja praagid. Presidendi vastuvõtul, pidudel ja pulmades käiakse ka kaaslasega, kes on peoperemehele kontvõõras.
Mina oma lapsel ei lubaks minna sellisele peole, kus muusika tellib see, kes maksab.
 
täiskasvanud laste ema 02. oktoober 2016, kl 21.47
sind tuletatakse Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aastate parast meelde kui lahket inimest!
----------
Ja täpselt nii ongi:)
Su lapsed ja nende sõbrad on "lapsed" väga lühikest aega. Ja see, kuidas sa nendega käitud, loob sinust pildi pea terveks nende eluks. Parem ela need üksikud päevad üle ja sa oled kõigi jaoks tore inimene, kellega ka ehk hiljem lävida tahetakse.
 
Nii võib hoopis lastele karmat koguda. 02. oktoober 2016, kl 22.08
Lapsevanemad, kes oskavad kutsetel arvu aktsepteerida või oskavad enne kenasti kokku leppida, lihtsalt küsida, kas sobiks, kui seekord kutsutul keegi kaasas on - neid vanemaid ja peresid tuntakse ja mäletatakse, kui viisakaid ja teistega arvestavaid.
Lahke inimese kuulsus võib muutuda selle eksprompt ja korduvalt ärakasutajate poolt lugupidamatuseks. Sest vanemad nii õpetavad. Ka see on kuulsus.
 
:) 02. oktoober 2016, kl 22.33
neid vanemaid ja peresid tuntakse ja mäletatakse, kui viisakaid ja teistega arvestavaid.
-------------
kes neid tunneb või kus neid mäletatakse?

Ainsad, kes üldse midagi kunagi mäletavad, on oma lapsed ja nende sõbrad. Eks iga vanem ise mõtle, mida ta tahab, et ta lapsed ja sõbrad meeles peaks.
 
Trips 02. oktoober 2016, kl 22.41
Loe oma idiootlik teema pealkiri uuesti labi, irw
 
seep see on... 03. oktoober 2016, kl 12.23
Trips on just ehe näide selliste "kontvõõraste" vanematest :). Kõik 20 vastajat saavad teema sisust aru, aga üks ei saa, kui üks täht on valesti, siis ta juba taob skisofreeniliselt peaga vastu seina, ammugi oleks palju tahetud, et ta kutsetel ridade vahelt lugeda oskaks :).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!