Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Oktoober 2016 Täheke- tikkude mäng
 
Hämmeldunud 11. oktoober 2016, kl 19.35
Laps käib 1. klassis, koolis on kohustuslikuks lugemiseks tehtud Tähekese lugemine ja peab ka koju tellima. Sai siis oktoobrikuu Täheke koju ostetud. Teen lahti ja hakkame vaatama, mis seal on. Leheküljelt 19 leiame tikkudega mängu. "Nihuta kolme tuletikku nii, et saad kolm ruutu".

Mängu mõte on arendav, aga teostus täiesti vale. Nii väikesi lapsi ei tohi õpetada tikkudega mängima! Tikud ja tikutoos mõlemad pildi peal. Laps leiabki, et tikud on mängimiseks.

Kus on toimetajate ajud?! Kasutagu siis vähemalt hambatikke kui leitakse, et tikkudega harjutusi peab tegema. Nüüd pean hakkama tikke luku taga hoidma, et lapsel mõnel hetkel ei tekiks mõtet tikumängu mängida ja kujundeid teha. Palju sealt on puudu tulekahjust?!
 
oiaeg 11. oktoober 2016, kl 19.42
Uskumatu lugu. Pool sajandit tagasi me kõik mängisime neid kujundimänge tikkudega. Ja tead, tegime tammetõrudest ja kastanimunadest loomi ka tikkudega.
 
njahh 11. oktoober 2016, kl 19.57
kui laps laob tikkudest kujundeid, siis selle tegevusega on võimatu midagi maha põletada. Kui kunagi ammustel aegadel olid kasutusel fosfortikud, siis neid oli võimalik vastu seina põlema tõmmata. Tänapäeva tikud on nii pagana turvalised, et nendega on pea võimatu paberitükkigi põlema saada - murrad enne pooled tikud, kui mõne põlema saad.
Teisalt on sinu kui lapsevanema kohus õpetada lapsele, kuidas tikke õigesti kasutada. 1. klassi lapsel peaks juba niipalju mõistust olema, et toas lõket tegema ei hakka. Ja et uudishimust tikku kraapima ei hakkaks, tee läbi praktiline õppus ja lase tikk põlema tõmmata.
Nii abitu ei saa ju ometi üks lapsevanem olla.
 
Omg 11. oktoober 2016, kl 20.54
Olen rohkem imestunud kui teemaalgataja. Nii tobe ikka annab olla!!!
 
mnjah 11. oktoober 2016, kl 23.42
Teemaalgataja suguste lausdebiilide tõttu kannatab mõtlev osa inimkonnast.
 
vanaema 12. oktoober 2016, kl 11.36
Kui mina noor olin, siis tuletikkudega tegelemiseks lõikas ema tikkudel süttivad pead maha. Ja siis tegime neist nii tõruloomadele jalgu kui ka igasugu kujundeid.
Näed - ei olnudki tuumafüüsikat tarvis, et seda välja mõelda. Aga ajusid, kulla teemaalgataja, on ikka tarvis.
 
teine vanaema 12. oktoober 2016, kl 12.35
kui mina noor olin, siis ei lõiganud keegi midagi maha. Tegime nii loomi kui kujundeid, kõik tikud ilusti koos peadega. Ja mitte kordagi ei läinud midagi põlema, kõik mängud said mängitud.
Poeg tuletas just meelde, et neil lasti kooli peale tikkude veel ka naaskel kaasa võtta, et tõrudesse auke teha, see ju lausa surmavalt ohtlik riist, terav ja puha. Ometi ei tapnud keegi ennast ega teisi ära ja loomad said kah tehtud.
Ma usun, et inimkond sureb varsti oma lollusse ja abitusse ära.
 
oiaeg 12. oktoober 2016, kl 17.32
Näe, naaskli olin täitsa unustanud. Muidugi ohtlik riist! Kas tänapäeval üldse teatakse, misasi naaskel on?
Aga vähe minust, kes ikka väga ammu tikkude ja naaskliga toimetas, ka mu lapsed on seda teinud. Nii kodus kui koolis.
Ja miks ma arvan, et ka teemaalgataja ise...
PS: kui loomal pidid ikka kabjad all olema, jäeti tikupead lõikamata.

Ma kujutan ette, et laps õpib, kui teda õpetada. Ja seletada, miks tikku põlema ei tohi tõmmata. Järelikult peab ta omandama mingeid kogemusi juba varakult.
Loomulikult on tark väikelaste käeulatusest tikutoosid ära panna, aga kui see laps üldse ei tea, mida ja milleks võib kasutada ja kuidas õnnetus võib juhtuda, siis on ju veel hullem - kui ta kogemata selle topsi ükskord kätte saab.
 
umbluu 14. oktoober 2016, kl 11.01
tõesti-tõesti...
keegi ostis raadio, mille nn manuaalis oli suht esimese asjana kirjas, et patareisid ärgu söödagu. uute jalatsite karbis leiduval mingil pulbrituutul on samasugune hoiatus. jnejnejne. aga tikutoos, see puha hoiatusteta müügil või:)
 
tõsi ta on! 14. oktoober 2016, kl 12.55
Tootjat karistati selle eest, et jotad jõid süütevedelikku. No ei olnud kirjas, et süütevedelik ei ole joomiseks. Kirjutatud oli, et süütamiseks ja vaene jota ei teadnud, et juua ei kõlba.
Keda me küll oma lastest kasvatame?Ja vastan ise: sulaselgeid mõtlemisvõimetuid äpusid.
 
tikke mitmesuguseid 18. oktoober 2016, kl 21.56
Seda mängu saab ju hambatikkudega teha, miks tuletikkudele üldse mõtlete?
 
mida 18. oktoober 2016, kl 21.58
tikke mitmesuguseid Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Seda mängu saab ju hambatikkudega teha, miks tulet
> ikkudele üldse mõtlete?

Hulluks oled läinud või? Mõtle kui teravad on hambatikud otstest, selliseid üliohtlikke esemeid soovitad nüüd laste kätte anda....
 
oot 18. oktoober 2016, kl 22.00
oma lapsega on vaja suhelda, pidevalt tegelda,mitte kõige ees hirmu kasvatada ja vati sees hoida
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!