Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Miks metsloomad liiguvad paremalt vasakule?
 
Mirjam 01. detsember 2016, kl 22.26
Kas keegi oskab selgitada miks metsloomad alati paremalt vasakule liiguvad? Seda just üle tee minnes.
Kas selle vastu mingit abivahendit ka on?
Ohtlik on pimedas sõita niimoodi.
 
Oh, sind lapsukest, 01. detsember 2016, kl 22.43
aga kui teiselt poolt sõidad?
siis ikka vasakult paremale ju.
 
Mirjam 01. detsember 2016, kl 23.03
ei ole sellist asja veel näinud.
ainult paremalt vasakule ikka.
 
hirmul on suured silmad 02. detsember 2016, kl 00.19
vahid kraaviserva silmad punnis ja vasak pool on tähelepanuta
põder on ainuke loom mida karta
kõrgema ninaga linnapunn juba viskab põdra eemale
https://www.youtube.com/watch?v=7fE0YhEFvx4
 
Ja miks 02. detsember 2016, kl 08.22
kraanikaussi voolav vesi põhjapoolkeral keerleb üht-, lõunapoolkeral teistpidi?
 
maniila 02. detsember 2016, kl 10.37
miks on kassil vurrud? need kiisule väga vajalikud, aga miks?
 
ei ole üldse nalja asi 02. detsember 2016, kl 12.24
tegelt ka neil on kokkulepitud kui auto tuleb siis jooksevad.. kui kaugelt näha, et väike auto nt. roosat värvi siis nad põtra ei raiska vaid saadavad jänese. neil on mingid kasud sees kui auto kraavi saavad, loomade kindlustusselts või midagi sellist.
teinekord on loom joogine või pohmellis ja ei jõuagi autole ette jookseb kõval ja tagant järgi. jube koomiline. ma olen nii eest ära sõitnud.. vaatad et raisk hakkab tulema siis, kes enne jõuab.
 
üx vaatenurk 02. detsember 2016, kl 18.06
08.22-le vesi vannis keerleb Maa magnetvälja toimel, Põhjapoolkeral ühte- ja Lõunapoolkeral teistpidi.

Meil on parempoolne liiklus, seega auto sõidab parempoolsel tee äärel. Inglismaal on nii rool vasakul kui ka auto sõidab vasakul teepoolel.

Nüüd mõtelge, kui loom astub meie maal ootamatult loodusest maanteele ja meil on parempoolne liiklus, siis ta tulebki paremalt poolt.
Kui ta tuleks vasakult (loomal on suva, tema tahab üle tee), siis oleks ta juba ühe sõidusuuna ületanud enne, kui meie auto ette jõuab.
On ka neid juhuseid, kuid siis me näeme teda kauem ja paremini ning jõuame ka reageerida ehk paremini.

Ja ongi kogu müstika. :-D
 
maniila 02. detsember 2016, kl 18.12
no loom on loom, tal suva liiklusest. aga ma nii tahaks teada, miks on kassil vurrud? ma tean, aga tahaks teada, kas keegi veel teab:)
 
njahh 02. detsember 2016, kl 18.35
sina, maniila, vasta parem, miks kass kraabib mööblit. Seda vurrude värki teab iga laps, aga kas sina minu küsimusele vastata oskad?
 
vabandus 02. detsember 2016, kl 18.40
Inglismaal on rool muidugi paremal pool.
 
Vurrudest 02. detsember 2016, kl 18.51
Naljaga? Või tõsiselt?

Kassile (kaslastele, närilistele, hüljestelegi) on vurrud kompimiselundiks, vist.
 
Tähelepanek 03. detsember 2016, kl 09.31
Sõitsin öösel koju ja üle tee jooksid 3 kitse. Tulid paremalt poolt ja läksid vasakule.
 
maniila 03. detsember 2016, kl 11.42
kass kraabib kõike, mis kare. teritab küüsi. et kass mööblit ei kraabiks, tuleb talle kraapimispost paigaldada. nii lihtne see ongi.
 
njahh 03. detsember 2016, kl 12.37
täielik ämber, maniila. Ei terita kassid küüsi, need neil niigi teravad. Vihjeks võin öelda, et küünejälgi jätavad maha ka kõik teised kaslased.
Muide, kui kass tuleb end vastu su jalgu nühkima, siis kas ta tahab sulle meeldida ja paremaid palukesi lunida?

Võid kasutada google´i abi.
 
Liikluseeskiri 03. detsember 2016, kl 13.43
Tähelepanek Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sõitsin öösel koju ja üle tee jooksid 3 kitse. Tul
> id paremalt poolt ja läksid vasakule.


Kas sa sõitsid tee paremal poolel ja mets paremal?
Kas sinust jäi vasakule poole tee teine liiklussuund?
Siis polnudki muud võimalust.

Suppi parema käega süües ei ole su vasakus käes lusikat. Või on?
 
LE 03. detsember 2016, kl 14.01
Ja vastutulija jaoks tulid nad vasakult :) Mis vahet seal on, mispoolne liiklus.
 
maniila 03. detsember 2016, kl 18.24
vaesed metsloomad! miks nad küll liiklust ei tunne?
 
Parempoolse liikluse korral 04. detsember 2016, kl 09.45
on ohtlik just see, kui loom paremalt poolt hüppab teele, juhil jääb väga vähe aega reageerimiseks.
Ja need juhtumid ehk jäävad lihtsalt rohkem meelde. Kui loom hüppab teele vasakult, siis on mingi murdosake reageerimisaega rohkem.
Aga see on lihtsalt minu arvamus.
 
40 aastat roolis 05. detsember 2016, kl 08.36
Sellise mulje tekkimiseks on kaks põhjust - paremalt ilmuvale loomale reageerimiseks jääb vähem aega ja seetõttu jäävad need ohuolukorrad paremini meelde; või lihtsalt ongi juhused seni sellised olnud.
Ka minu pika staaži jooksul meenub paremalt laekunud loomi oluliselt rohkem. Siiski on üsna mitu vasakult tulnut vägagi tõsiseid olukordi tekitanud.
 
Y 11. detsember 2016, kl 15.18
njahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> sina, maniila, vasta parem, miks kass kraabib mööb
> lit. Seda vurrude värki teab iga laps, aga kas sin
> a minu küsimusele vastata oskad?
 
jaa 12. detsember 2016, kl 22.02
Mina olen mitmekümne aasta jooksul (nii roolis kui kõrvalistujana) näinud ja kohtunud vaid paremalt vasakule liikuvate loomadega. Vaid üks kord on olnud ka loom vasakul, aga ta ei saanud mingist müürist üle ja ei jõudnudki minu nähes teele.
Seega, ehkki küsimus kõlab pisut... noh, tobedalt, on mõtlema hakates tõesti paremalt startivat loodust rohkem.
 
no teadagi mis 14. detsember 2016, kl 21.44
loomadel on lihtsalt igav. Metsas ju laua viina alati ei anta. Kui loom saab laua viina, siis hakkab ta üldse vabsee teistmoodi liikuma.
 
oleks-poleks 14. detsember 2016, kl 23.20
Kui me sõidaksime vasakul pool maanteed, siis tuleks kõik metsloomad VASAKULT paremale poole.
:-D
 
kahju 15. detsember 2016, kl 19.03
loomadest. Nende valdused on puhta teid ja autosid täis. Püüa siis tervelt liikuda ja ellu jääda. Nüüd panevad veel rongi kah läbi riigi veerema. Vaesed loomad.Inimene on ikka üks enesekeskne julm elukas, õnnetuseks maailmale.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!