Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kristiine Prisma koristaja(te) mühakas käitumine
 
ostja 03. jaanuar 2017, kl 01.34
Eile Kristiine Prismas kassas asetasin makstud kaubad kärusse,külje pealt ilmus kõrvale Prisma koristaja(paks naine,blondeeritud) käed puusas,jõllitades nagu ostja peaks eemale astuma ja koristaja solgiämbriga vahele lubama.Mina ei lubanud.
Siis koristaja tõmbles ja lükkas agressiivselt käru kus olid sees minu isiklikud asjad.Tõmbasin käru tagasi.
Siit kehtiv asjaõigusseadus§33 lg1,lg2
käru oli 1€ renditud minu valduses sel ajal, kellelgi ei ole ilma minu loata seda puutuda.

Kristiine Prisma koristajale siis kaupluse juhtlond
polnud õpetanud ,et müügisaalis oma tööülesandeid täites peab siiski juhinduma Korrakaitseseadus §55 lg1,lg2 avalikus kohas käitumise nõudeid.

Sama käib ka Kristiine Prisma poesaali põrandapeseumasinaga poes ringi sõitev mees(vanem ,hallide juustega)kes sõidab mõõda ostja varbaid-kandu ja jälginud ,et tavaliselt"ahistab "nii naisi üksi poes.
...ah ,et nemad täidavad oma tööülesandeid...
Koristaja ja ms.poe väiksed" mutrikesed" peaksid ostjatega samas ruumis võimalikult vähe tähelepanu äratama ja ostjaid nende erinevates ostuettappides mitte segama.
Täitku siis kui ostjaid pole.
Kõik teavad ,ostja maksab nende palga.

See on siis Kristiine Prisma hetke sõnum tarbijale klientide "väärtustamisest".
Järeldus, prisma suhtumine tarbijasse-enesekeskne mis tähendab et,firma on olemas,et kasvatada kasumit.
Muu pole poele oluline.
 
ka ostja 03. jaanuar 2017, kl 06.14
Jah, klient on kuningas!
Olen teemaalgatajaga sama meelt, et kuningaga niimoodi ei käituta, ja veel kelle poolt - mingi mühakas ülalpeetav koristaja, mingi tähtsusetu mutrike! Lugupeetud ostja sai nii kohutava elamuse osaliseks, et öösel ei olnud undki. Ehk jäi ta pärast seda, kui oli kõik koos asjaõiguse- ja korrakaitseseaduse paragrahvide ja lõigetega siin südamelt ära rääkinud, ikka magama.
Loodetavasti teavitati vahejuhtumist ka juhtkonda ja täna see inimene Kristiine Prismas enam ei tööta.
 
kah ostja 03. jaanuar 2017, kl 07.00
Inimesed, kes ostavad poes, on väärikad, targad ja lugupeetavad inimesed. See on ennekuulmatu, et mingi lihttöö tegija samal ajal tööd teeb. Kusjuures, tõepoolest see suursugune miinimumpalk tuleb Kuningate taskust, sealt tuleb veel kassiiride ja teenindajate pisike nutsakas ja ka juhtkonna rahakotitäide.
Ilusat aastat, rahulikku und paragrahvide seltsis ja kadumatut tunnet, et, Kuningas on inimene ja ülejäänud kahejalgsed paksud jõllitavad vanad hallid või blondid olevused.
 
to ka ostja 03. jaanuar 2017, kl 07.09
Tõde see ei muuda,inimene kirjutab millal tahab,kus tahab.
Ka seadustest mida teab ja õieti teeb.
 
to ka ostja 03. jaanuar 2017, kl 07.20
Kui paremat teha ei oska kui üritada "ülemust "mängida ,tüüdata ostjaid koristustööd rügades,siis see on psüühiline hälve.
 
ostja 03. jaanuar 2017, kl 07.32
Ei ole vajadust kirjeldada isiku välimust elegantsena,tema käitumist kultuursena kui ta seda ei ole.
 
küsimus 03. jaanuar 2017, kl 09.55
Kas kohutava lauseehitusega, arvukate õigekirjavigadega ja juhuslike kirjavahemärkidega teksti kirjutavat inimest saab kultuurseks pidada?
Arvan, et mitte.

Näiteks:
"käru oli 1€ renditud minu valduses sel ajal, kellelgi ei ole ilma minu loata seda puutuda."

"Sama käib ka Kristiine Prisma poesaali põrandapeseumasinaga poes ringi sõitev mees(vanem ,hallide juustega)kes sõidab mõõda ostja varbaid-kandu ja jälginud ,et tavaliselt"ahistab "nii naisi üksi poes."
 
ostja 03. jaanuar 2017, kl 10.28
to küsimus
Manipulatsioonid ei lähe läbi.

Algatatud teema sisuks on poeruumis ostjaid tüütav koristaja ,kelle käitumine eemaletõukav.

Pood ise teab mis mulje ostjatele jätab ja mulje loovad ka seal olevad töötajad nende käitumine.
 
väga meeldib see postitus 03. jaanuar 2017, kl 10.48
sama toimub Kopli 25 Maximas,kus mingi suurt kasvu turske mutt ajaks mind nagu selle jubeda põrandapesumasinaga taga ja justnimelt sõidab mööda varbaid-kandu . . . saan vaevu hakata kaupu valima,kui juba on ta minu kõrval ja jõllitab vihaselt otsa . . . seetõttu püüan viimasel ajal vältida seda poodi . . . :((
 
LOL 03. jaanuar 2017, kl 10.59
Ostja, pöördu kiiremas korras psühhiaatri vastuvõtule, sul on tõsised probleemid psüühikaga.
Kõigis poodides on koristajad, poed on pikalt lahti ja kui lahtioleku ajal koristajad poode ei koristaks, oleksid poed juba lõunaks väga mustad, sest rahvast käib ju poes palju. Kui juhtun poes koristajaga "kokku põrkama", naeratame üksteisele, vabandame ja astun sammu kõrvale, sest inimene peab ju saama tööd teha ning kui jõudsin poodi tulla, siis jõuan ka need paar sammu kõrvale astuda.
 
kas tahad? 03. jaanuar 2017, kl 11.35
Kas tahad, et pood vahepeal kinni pannakse, et koristada saaks? Poriste ja lumiste ilmadega muidu õhtul enam seal ilma kummikuteta läbi ei saaks.
 
küsimus 03. jaanuar 2017, kl 13.11
Head uut aastat, LOL!

Mulle meeldivad väga sinusugused inimesed, kes vastupidiselt ostjale ei oota ainult teistelt viisakat ja kultuurset käitumist, vaid teevad seda ka ise!
 
* 03. jaanuar 2017, kl 14.31
Mul oli kunagi sama kogemus Lasnamäe Grossi poes. Läksin hommikul poe avamise ajaks poodi ja samal ajal toimetas siis see põrandapesuoperaator oma masinaga. Oli ka täpselt sama tunne, et jälitas mind - läksin kuhu ma läksin, ikka jälle oli tema oma masinaga mul kannul :)
 
robi 03. jaanuar 2017, kl 15.11
-- äksin kuhu ma läksin, ikka jälle oli tema oma masinaga mul -- kannul

võib-olla oled sa selline kasimata inimene ja tekitasid mustust?
 
robile 03. jaanuar 2017, kl 15.41
Arvan, et asi polnud mustuses, vaid ilmselt oli ta mõnikord turvatöötajale silma jäänud, kui mõne riiuli ette liiga kauaks seisma jäi, ise sealjuures ümberingi pilke heites. Turvatöötaja maskeerus koristajaks ja jälgis "tärnikese" tegevust.
Hommikul poe avamise ajal on ju põrand alles puhas ning koristada pole kindlasti veel vaja.
 
artist 03. jaanuar 2017, kl 17.58
Teemaalgataja sattus lasteaia asemel poodi, lunastas oma taskuraha eest ostukäru ja arvas, et see ongi nüüd tema oma. Muidu on ta harjunud ema kõrval kärus istuma, aga hetkel tuli tal tolkneda töötajatel jalus.
Kodus luges advokaadist isa erialaseid raamatuid. Lugemine on tal selge, aga õigekirja ja lauseehitust veel hakatakse õpetama.
 
Google (kohkunult) 03. jaanuar 2017, kl 19.28
Mis lauseehitusel viga on?
Mina tõlkisin selle eesti keelde nii hästi, kui oskasin.
 
head uut aastat ! 03. jaanuar 2017, kl 19.38
Küll sa oled üks õnnelik inimene, kui su ainus ja suur mure on Prisma koristaja :)
 
ostja 03. jaanuar 2017, kl 20.29
Parem ikka kui teie mure siin, kuidas õhtuks viinaraha kokku saada.
 
mulk 03. jaanuar 2017, kl 21.39
Viinaraha õhtuks? Hilja juba, liiga hilja! Seda on ikka kohe hommikul vaja, et kibekiiresti Läti poole ajama panna.
Näh, saatsid teised oma viinareklaami lehedki juba koju kätte! Tasuta!

SuPer Alko
Latvia
Iga päev 8-22

PS Ma täpsemalt ei kirjuta, et mitte lubamatut reklaami teha.
 
tähele 04. jaanuar 2017, kl 08.18
to LOL

Sul on raskused teemaalgataja teksti sisust arusaamisega.

Võid vabalt Kristiine Prisma koristajale ohmult naeratada kui koristaja kavatsetult(koristus on ettekääne) ,et saaks vaeseke oma nn.päevakõrgpunkti- võõra inimese vastu agressiivsust üles näidata.
Seda koristaja proovis saavutada,sinusuguse hoiakuga inimeste arvelt on ta seda varem saavutanud ja üritab ,aga kõik ei luba sellist käitumist.
Milleks jätta muljet nagu selliselt käituvaid inimesi ei ole..

Agressiivsusest abi otsimine näitab psüühilist allakäiku.
Sellisele koristustegelasele tulebki koht näidata.
 
Ülla-ülla 04. jaanuar 2017, kl 09.43
Rahunege maha.
Kõik me oleme inimesed.
Osa meist on veel lisaks tööinimesed, kes on võimelised ise oma ülalpidamise ära teenima.
Ja kui selline tööinimene töötab, pole vaja talle selles takistusi teha.
Ta teeb ju ometi väga kasulikku tööd - või sulle meeldiks pigem räpase põrandaga toidupood?
Sellisel juhul lähevad meie arvamused lahku. Mina eelistan puhta põrandaga toidupoodi, kohe lausa nii puhtaga, et sellise rahvamassi puhul vähemalt iga poole tunni tagant koristataks. Ja lisaks tahan, et see pood oleks kogu aeg lahti ilma koristuspausideta, kui mina ostmiseks poodi suvatsen jõuda. Aga selleks on sunnitud see koristaja kogu aeg oma koristusmasinaga ringi keerlema. Ei ole vaev tal eest ära astuda ja talle ka naeratada, et ta põrandad ilusti puhtad hoiab, et mina meeldivas keskkonnas ostmas saaks käia.
Loomulikult need butiigid (butiik on eesti keeles putka), kus päevas kümme turisti ja paar kohalikku tibi läbi astuvad, saavad omale kord päevas koristamist lubada - toidupood seda ei saa, seal käivad inimesed päev otsa.

Ja agressiivset koristajat pole mina viimase kümne aasta jooksul enam kohanud - kõik minu poolt nähtud on olnud viisakad ja inimeste vahelt läbi põigelnud ilma müksimata ja kobisemata. Ja ma käin ka nii Maximas kui Säästukas, Selveris ja vahel harva ka Rimis - koristajate valik on lai.
Ilmselt oled siis selline, kes jama ligi tõmbab?
 
:) 04. jaanuar 2017, kl 11.05
Oi, mul tulid praegu meelde need nõuka-aegsed poodide põrandad, kus porine löga ulatus õhtuks pahkluudeni ja mõnes poes pilluti sellele labidaga saepuru hulka.
 
Juhtlond 04. jaanuar 2017, kl 11.26
 
urr 04. jaanuar 2017, kl 19.50
Teemaalgataja oleks ehk siin veel vihasema paragrafidega vürtsitatud teema algatanud kui poe müügipind oleks olnud koristamata...Kuna teemaalgataja ja koristusfirma arvatavasti Prisma Peremarketisse ühel ja samal ajal ei mahu siis tuleks tal pöörduda poe juhtkonna poole poevisiidi ajalise kooskõlastamise asjus.
 
kasulik 04. jaanuar 2017, kl 23.08
Need kõik siin, kes proovivad tulutult prisma koristaja agressiivset käitumist õigustada on samasugused energia ja heaolu näppajad võõraste inimeste arvelt.
Üritavad jätta muljet nagu sellist teguviisi ei ole,et endal oleks jätkuvalt parem teisi ära kasutada-igasugune asjata võõra inimese tülitamine.

See ongi sellise vaese inimese võimalus oma energiat tõsta.Tihti töö käigus ,et aru ei saadaks käitumise ajendit.
Targad tunnevad sellised kaugelt ära,siis nad jäävadki hätta-need teiste energia vargad.

Inimesed trügivad sinna kus on toit ja see ei ole ainult nähtav toit mida süüakse...
 
jajah 04. jaanuar 2017, kl 23.33
Tallinna lennujaamas oli samasugune agressiivne venelannast koristaja, kes isegi ei varjanud, kui sa kellegi alandamisest ja oma võimu näitamisest kaifi kätte.
Võib-olla töötab seal praegugi.
 
to kasulik 04. jaanuar 2017, kl 23.41
Kirjutad, targad tunnevad sellised kaugelt ära, siis teiste energia vargad jäävadki hätta.
Tekkis küsimus, kuidas on õige reageerida, et ülbikul ülbitsemise isu ära kaoks?
 
kasulik 05. jaanuar 2017, kl 00.13
Inimesed on erinevad ja erinevalt ka igaüks reageerib -karta ei ole kasulik,tähelepanu, omane hoiak,sõnum millega mõista anda, et ärgu proovigu, niikuinii ei saa.
Ise käitud endale omasel viisil kui tekib t u n n e,
et võitsid siis see ongi mis sobib.
Valmis lauset ei ole.
See on üllatamine.
Kõik muud asjad sinna juurde mis igaühe isiklik asi.
 
to kasulik 05. jaanuar 2017, kl 00.40
Mina sellega hakkama ei saa. Agressiivselt või ülbelt käituvad inimesed rikuvad tuju ära, isegi siis, kui midagi vastu ütlen.
Agressor saab ikkagi rahulduse kätte ja minu enesetunne on rikutud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!