Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
külmavereline rööv
 
üks paljudest 10. jaanuar 2017, kl 13.48
no sa rsk, ajab s-ita keema ikka täiega. just sain elektriarve.

elekter ise 15.17, võrguteenused, taastuv elekter jm just niipalju, et terve arve kokku 44.76.
mis on mul asja kellegi tuuliku ärikate taastuva energiaga ja mis krt on minu asi, kui kuhugi pannakse neid kaugloetavaid kalleid arvesteid, mis külmaga tihtilugu otsad annavad või muul moel rivist välja kukuvad.
minu kaugloetav, arvan, on ammuilma mul sihukeste arvetega mitmekordselt kinni makstud nende aastatega. ja mis krdima muud võrgutasud.
kütavad prügi, mille eest peaksid nemad inimestele peale maksma. aga kus sa sellega, sina ise maksa prügi kinni, et nemad sulle selle eest saaksid prügielektri eest sulle arveid keevitada.
aaaah, täielik abitu seis. sind röövitakse varjatult nii lagedaks ja sa ei saa kuidagimoodi end kaitsta ka mitte.
 
Mirjam 10. jaanuar 2017, kl 14.11
Ei ole abitu seis. Mina hankisin omale päikesepatareid, mis toodavad elektrit ja koledate ilmade jaoks on olemas ka agregaat, mis kulutab umbes liitri diiselkütet ööpäevas. Loomulikult ühendasin ma oma majapidamise elektrivõrgust lahti ja kulutan nüüd elektrile ca 5€ kuus.
 
artist 10. jaanuar 2017, kl 14.13
Vaheta valitsus välja enda ja omasuguste vastu ning loo kord majja.
 
päikesepatarei 10. jaanuar 2017, kl 14.28
linnakorterisse, või siis diislil töötav genekas?!
Oma maamajas küll, aga linnas oled sa seotud teistega ja kõik koos ollakse seotud salakavalalt elektri ja elektrit vahendava võrguga. Miks peab mingi vahendaja vaheltkasu lõikama, ise mittekui midagi tootmata või tegemata.
Ei ole normaalne, kui 1/3 on elekter ja 2/3 mingi muu jura.
 
soovitan 10. jaanuar 2017, kl 14.58
Mine too elektrijaamast kotiga endale ise elektrit, siis pole võrgutasusid vaja maksta.
 
tarbija 10. jaanuar 2017, kl 15.53
See on ju aastaid nii olnud, kuidas see ärritus alles nüüd välja lõi?

Sama hästi võiks kurjustada selle üle, miks toitlustuskohtades söök nii kallis on, kui poes on toiduained ometi suhteliselt odavad.
Milleks mulle ruumide rent, köögi sisustus, küte ja töötajate palgad? Lihtsalt röövivad.
 
üks paljudest 10. jaanuar 2017, kl 16.14
on muidugi olnud algusest peale asjad imelikud küll, aga arvestades, et ma tarbin üsna ühtlaselt ja elukoht siiani ikka üks, siis tänase hinnatõusuni läks mitu head aega. vaikselt muudkui kasvas arve ja nüüd siis niipalju. algselt ei venitanud isegi 30 välja, siis juba ikka rohkem ja rohkem ja nüüd selline suhe. mäletan algust hästi, kus edastamised-tagastamised ja elekter enamvähem pooleks oli. kah tundus kahtlane. aga nüüd muudkui tekib elektri vahendajaid nagu seeni peale vihma. isegi eesti gaas peeretab elektrit nagu kärtsub. mis on gaasil elektriga asja üldse. absurd.

"tarbijale" aga seda, et tegelikult on neidki söögiplatse, kus absurdhind mingi ärakõrvetatud kadulapabula eest, kus paar salatikildu kõrval.
aga see pole hetketeema. eks.
 
to Mirjam 10. jaanuar 2017, kl 17.56
5 eur küll, aga palju seadmed maksid ja kui ruttu ära tasuvad?

akud vananevad jne
 
just do it 10. jaanuar 2017, kl 18.17
Teemaalgatajaga nõus! Eestis on elekter kallim, kui Soomes. Üldse on meil ülemõistuse kallis elektri hind. Tra oleks siis palgad ka Soomega võrreldavad, fakk ma ütlen...
 
IRL tõstis 10. jaanuar 2017, kl 18.50
IRL tõstis elektrihinnad üles, tegelikult võrgutasud on veel suuremad
 
Amigo 10. jaanuar 2017, kl 19.08
Mul tuleb talvel ka suur elektriarve, kuna ma kasutan lisaks elektri- õli radiaatorit võimsusega 500W, 5 ribi, muidu põhikütte mul on puukütte. Sellist radiaatorit ma lülitan sisse enne und ja öösel kui on külm. Varem mul oli teine raadiator 2000W, mida ma kasutasin, aga arve oli tohutu suur (Eesti rahas oli üle 500 krooni) ja ma vahetasin välja seda. Kõik pirnid mul on LED või säästupirnid, mis on võimsusega 4-13W. Nüüd minu elektriarve on mitte rohkem kui 20 euro talvel ja suvel 6-8 eu.
 
skd. 10. jaanuar 2017, kl 19.19
Kahtlen samuti Mirjami postituses. Esiteks on Eesti kliimas aasta jookusl päris mitu kuud, kuis päikest näeb mõnel üksikul kuul ja seda ainult mõne tunni päevas. Mirjam kirjutab, et generaator võtab 1 L diislit ööpõevas, nii, et 5€ kuus ei mängi mitte kuidagi välja. Lisaks veel päikesepatereide hind, mis hetkel küllaldki krõbe veel.
Tarbija, sina võiksid omale kõigepealt selgeks teha, mis toidlustusettevõtete ja Elektrilevi. Kuna sinu postitus viitab, et postitaja näol on tegemist lolli riigiametnikuga, siis Elektrilevi on vastupidiselt toidlustusettevõtetele monopoolne ettevõte ja monopoolsetele ettevõtetele seatakse üldjuhul kasumipiirangud--välja arvatud Eestis, kus kooritakse oma kodanikelt 7 nahka, et toita tegevusetusest mõtlemisvõime kaotanud riigiametnike, riigikokulasi ning nüüd veel lisaks Merkeli pagulasi. Merkeli pagulased on muidugi esimesed, kes peavad saama külluses elada.
Ise vahin sama moodi elektriarvet, mis ületab isegi nõuka aegsed idiootsused pika puuga, aga kuidagi tuleb ju rahvalt raha kätte saada ja kuna ilma elektrita ei saa, siis ongi läbi elektrihinna, nimetagu seda siis võrgutasuks või ükskõik milliseks muuks tasuks, kõige lihtsam riigil raha kätte saada. Käib juba jutt, et varsti ei hakka Elektrilevi enam hajaasustusega piirkondades liine parandama--kui liin läheb katki ja inimene tahab elektrit, siis tuleb nii väljakutse kui liini parandamine inimesel omast taskust kinni maksta.
 
skd 10. jaanuar 2017, kl 19.21
Amigo, lugesin alles hiljuti, et LED pirnid pidid silmadele kahjulikud olema. Vist õhtulehes oli see artikkel.
Ise kasutan säästupirne.
 
oma maja rõõmud 10. jaanuar 2017, kl 19.41
elekter 35./ ja arve kokku 84!
 
nohhh 10. jaanuar 2017, kl 20.26
Mirjam 5 eur, valetad.

to oma maja rõõmud, lisa ruutmeetrid, muidu ei tea midagi arvata, on see vähe või palju
 
oma maja rõõmud 11. jaanuar 2017, kl 02.09
jutt oli mis veel arvele peale elektri lisandub.
 
korter 12. jaanuar 2017, kl 16.16
elekter 16, võrk 26, käibemaks 8 ja kokku seega 50!
 
robi 13. jaanuar 2017, kl 10.55
ei ole mõtet piniseda - ei meeldi, veeda oma õhtud peeruvalgele viisku punudes.
 
seda et 13. jaanuar 2017, kl 13.21
robi, sa võid ju peeruvalgel istuda, aga maksma hakkad ikka.
MKM arengukava kuni 2030.
"Eesti Energia tütarfirma Elektrilevi sooviks üle minna kuutasupõhisele hinnastamisele, mis võimaldaks energiafirma hinnangul märgatavalt parandada ettevõtte efektiivsust."
On ligikaudu 50 000 tarbimispunkti, kus aastane tarbimine on minimaalne või puudub. Ka need tuleb maksustada.

http://www.pealinn.ee/koik-uudised/elektrilevi-voib-saada-oiguse-kusida-kuupohist-pusitasu-n153739
 
dfg 08. veebruar 2017, kl 03.38
Mina käin akupankadega avaalikkes kohtades ja tangin energiat niipalju kui saan. Nüüd mul vähemalt nutiseadmed töötavad tasuta Energia peal. On olemas Dokid mis laevad energiat kiiremini kui tavalised laadijad. Mul on selline süsteem: ma panen pistiku pistikupesa külge, pikendusjuhe jookseb seljakotti sisse, see ühendub dokiga, dokis mul on 4 usb auku, kuhu ma ühendan külge otse 4 akupanka. Mõne aja pärast nad laetakse täis, kiirus sõltub sellest kui suur on nende mahtuvus muidugi.
 
TULEB koos minna TOOMPEALE ; 08. veebruar 2017, kl 05.52
artist Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vaheta valitsus välja enda ja omasuguste vastu nin
> g loo kord majja. KORDA SIIN POLE ÜKSKI NÕUDNUD)
AGA muud enam polegi teha,kui
tahame veel lastega ellu jääda!
EGA peale meie ---KEEGI kaitsma küll ei tule --- või KOOS MINNA-- EUROOPA INIMÕIGUSTE KOHTU JA KÕIK::
 
Tore, tore... 08. veebruar 2017, kl 10.56
Mul tuli eelmise kuu arve Elektrilevist 0.16 senti? Kas see on normaalne või? Kuigi talvekuudel on el.arve + võrgueenus kokku ca 50 euri...järgmisel kuul tuleb siis topeltarve või? Saab näha...
 
täitsa pael 08. veebruar 2017, kl 23.30
enam ma üldse ei jaga. elan 1-toalises ja üksinda. ei larista ma elektriga ega miskit, aga no enam maksta kah ei jaksa. mu arve oli nüüd viimane 44.89. issand hoia ja sellest elekter ise 14.18 + käibemaks. ülejäänu ongi mingi mull, mida siis vahendajad muudkui keevitavad nagu parasjagu tundub.
mida need krdi vahendajad seal veel vahel peavad sakkima, vaat seda ei jaga mu arunatuke kohe kuidagi.
 
artist 09. veebruar 2017, kl 12.44
Ühtegi asja ei saa kasutada lihtsalt niisama. Iga asi tuleb luua-ehitada. Seda peab remontima, hooldama, kaasajastama. Kurnjäu eest ei tule elekter majja ega püsi seal, kui sa maksaksid vaid tarbitud voolu eest.
Teenuste eest maksmine on vabatahtlik, keegi ei sunni seda väevõimuga - ei taha, ära tarbi.
 
seep 10. veebruar 2017, kl 23.01
Mina kütan õhtuti oma ühetoalist korterit tavel elektriradikaga juurde ja eelmise kuus arve 30 euri.
 
to täitsa pael 10. veebruar 2017, kl 23.04
Vale paketi oled valinud. Minu arve pole kunagi nii suur, elan ka 1-toalises ja radikas ka tihti sees.
 
???Huvitab ka. 11. veebruar 2017, kl 16.32
oleksid võinud mainida, mis pakett sul ehk ka on, et kiidad oma arvet.
aga üldiselt teemaalgatajaga nõus.
 
artist 11. veebruar 2017, kl 23.02
Teemaalgatajaga nõus ei ole, sest rööv on midagi muud, kui arve makse.
Mul on Eesti Energia börsi-pakett (öö ja päev). Kütan 170 m2 kahe õhksoojuspumbaga, kõik kodumasinad, elektripliit, 2 boilerit ja elektri eest kulus jaanuaris 159 eurot. Detsembris 138 €. Vahest harva teen tule kaminasse ja puupliidi alla.
Ei urise võrguteenuse pärast, sest ise ei saa selle hooldamisega hakkama. Ka alternatiivid - generaatorid, akud, patareid... tuleksid kordades kallimad kui elektrienergia koos saba ja sarvedega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!